Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Nie wiem co z tymi danymi, bo CNN. com ma 234 do 188 a MSNBC.com ma 207 do 206 Chyba maja inne firmy od ankiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:-) He, he..emocje rosna co? Jak Kerry wygra to bedzie to niekorzystne dla Canady, bo jego wspanialomyslny program uzdrwienia amerykanskiej sluzby zdrowia pasozytuje na Canadzie i my bedziemy musieli w czesci pokrywac koszty za leki dla Amrykanow, ktorzy przeciez chcieli 3 razy podbic Canade;-) A powaznie to juz sie tak nie ekscytuje. W sumie i tak nie bedzie to mialo wplywu na moje zycie. Zebyscie tylko pozniej nie plakali jak wygra Kerry, ze ti by blad:-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka dlaczego mielibysmy plakac? Moze podaj plusy i minusy prezydenta Busha. Ja swoje okreslilam dwie strony wczesniej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka, Nie jestem pewna czy Ciebie rozumiem w sprawie dotacji amerykanskiej sluzby zdrowia przez Kanade... Prawda jest taka, ze Kanada (rzad) placi amerykanskim koncernom farmaceutyczynym duzo mniej niz przecietny obywatel amerykanski (leki maja ceny umowne, uzaleznione od kupujacego). Jesli Kerry zdolalby przeforsowac swoj plan (w co watpie, patrz porazka Clintona) to apteki amerykanskie kupowalyby leki od firm amerykanskich po cenach kanadyjskich. Po prostu te firmy mialby mniejsze dochody. Czy ty myslalas ze rzad kanadyjski by do tego biznesu dokladal??? Twoj rzad doklada jak Ty kupujesz leki, ale nie jak obcokrajowiec. Wlasciwie to nasze gdybanie chyba niepotrzebne, bo wyglada na to ze Zorz ma sie coraz lepiej. Szkoda. Tu nie chodzi o to co jest wygodne dla Kanady - to chodzi o losy calego swiata - jak napisala Bagatelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusy Busha- dokladnie takie jak minusy Kerrego. Najlepsze jest to ze ja wczesniej nikogo nie popieralam, ale z przekory lubie sie klocic i byc kotrowersyjna jak wiem ze kazdy ma inne zdanie. Taka juz moja natura. Lubie sie czesto klocic wbrew przekonaniom, zeby udowodnic sobie przede wszystkim ze moge sie klocic za i przeciw. Cytuje: Except for a few surprising naval victories in the beginning of the war, the United States\' military record was an unbroken string of defeats until the Battle of New Orleans, which was actually fought after the peace treaty of Ghent had been signed. The War of 1812 was popular in the west and south. The west wanted to conquer Canada and the south wanted to take Florida from Britain\'s Spanish ally. Izza- nasz kurs trwa 5 tygodni i jedyny wymog to zaplacic 100$ no i oczywiscie trzeba byc katolikiem. Esl-calkiem ciekawe Bgatelko, ale jeszcze nie wiem czy dla mnie:-) http://www.davekopel.com/Terror/Fiftysix-Deceits-in-Fahrenheit-911.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co wojna, ktora byla 200 lat temu ma wspolnego z Bushem? Kanada przeciez wtedy byla Brytyjska. A wojna rozgrywala sie miedzy Ameryka a Brytania. Dla mnie to nie dziwne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh ja juz nic nie mowie na ten temat. Ide zaraz lulac. :) Kto wygra wybory, ten bedzie prezydentem. ;) :p Spijcie dobrze... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka Kurcze - to Ty wracasz do 1812??? 21 wiek mamy, trzeba myslec o przyszlosci a nie ogladac sie wstecz. Popatrz zarowno Bush jak i Bin Laden ciagle cos cytuja z przeszlosci, a to krucjaty a to inwazja Izraela na Liban, ciagle poszukiwanie jakiegos odwetu, zemsty. Niby sluszne uwagi, a ile bolu, dramatow i cierpienia z tego wychodzi. Ja wole patrzec do przodu :) A co do pana Moore'a, to musze przyznac ze nie tez jestem jego fanka. Facet leci pod publiczke, w jego filmach jest duzo niescislosci czy wrecz klamstw, chociaz wygladaja calkiem przekonywujaca. Jego wypowiedz na Oskarach kilka lat temu byla zenujaca - powinno bylo byc o sztuce a nie polityce. Poza tym przypuszczam ze calkiem niezle zarobil na F9/11. Ciekawe czy przeznaczy na cele charytatywne czy tez sobie mila wille wybuduje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok Funkia- otoz wedlug mnie jest tak: Kupwanie lekow przez Amerykanow od Canady za znizka to jest polityka krotkowzroczna. Leki w Kanadzie sa tansze bo rzad kanadyjski negocjuje ceny z wielkim amerykanskim kompaniami i nie tylko amerykanskimi, zeby dostac dobre ceny na te leki. My Kanadyjczycy placimy podatki ogolnie za system zdrowotny w ktory wliczone sa ceny tycj negocjajci. Kiedy Amerykanie przyjezdzaja kupowac leki w Kanadzie badz robia ta przez internet to po prostu hm... jak by to powiedziec, moze angielski odda lepiej-biora advantage z naszego systemu zrowotnego i negocjacji(wykorzystuja je). W koncu wielkie kopmanie farmaceutyczne podniosa ceny za leki sprzedawane Kanadzie tak ze dla Amerykanow przestanie byc to korzystne. Tak sie stanie jesli nasz rzad nie ograniczy limitu sprzedawanych Amerykanom lekow. Wielkie kompanie pozwola zeby sie tak sie stalo przez pewien czas, zwiekszajac \'zamowienia\' Amerykanow na leki i w ten sposob dostepnosc zostanie ograniczona dla Canady i jednoczesnie zgodnie z prawami ekonomi wzrosna ceny. Canada ma ograniczony limit dostawy tanich lekow i jak Amerykanie tez zaczna z tego korzystac wtedy to rowinez spowoduje ze wrosna ceny. Wiec nie jest to plan dlugowzroczny. Juz dosc na dzis politykowania:-) Ide spac. Wszystkim zycze dobrej nocy🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia Masz racje - polnoc wybila i czar prysl. Czas do lozeczka nabierac sil na jutrzejszy dzien... No i chyba Zorz bedzie nam krolowal przez lat cztery. Mayenka - wyprowadzamy sie do Ciebie :) albo wracamy do Europy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze-przez was sie nie wyspie:-P Juz obiecuje ostatni raz bo i tak juz bym mogla zagrac zombie,,,Hi hi. Co do tej wojny to nie mowilam ze ma cos wspolnego z Bushem, tylko sie odnosilo do cen lekow. Lepiej sie bylo nie odzywac:-( Teraz nie moge isc spac:-( bo musze z wami debatowac. Powinni mnie nagrodzic ze tak rozwinelam debate w slusznej czy nie slusznej sprawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka, W zasadzie sie z Toba zgodze, chociaz uwazam ze na rzad musialabys placic z negocjacjami czy tez bez :) Z drugiej strony to przyznalas ze teraz to Amerykanie dotuja Kanadyjczykow, bo jest to ogolnie znane ze horrendalne ceny tutaj min. dotuja tzw R&D, czyli badania naukowe. To nie jest bagatelna suma i ktos musi zaplacic jesli chcemy miec postep w medycynie. Amerykanie oplacaja tez opulentny styl zycia zarzadu tychze firm, ale to juz jest bezprawiem, moim zdaniem Ja tez uciekam bo siedze nad projektem, a to politykowanie mnie rozprasza. Zdjecia wysle chyba jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka wszystkim!!!! Swiat sie wali :O Bagatelka zyjesz jeszcze jak patrzysz na wyniki??!!! :( Marzenusia ode mnie Ciape tez podrap za uszkiem i pod brzuszkiem :) Akara dzieki za zdjecia!!! Odwdziecze sie, obiecuje :) Ale masz oryginalna urode. Izza zaraz naniose poprawki na liste :) I czekam na zdjatka od Ciebie :) Funkia 🖐️ Duzo zdrowka dla calej rodzinki!! Czekam na zdjecia z Halloween :D Podebatowalabym chetnie z wami na tematy polityczne, nazwiskowo-slubne i nie tylko ale czas mnie goni :( Moze wieczorem bedzie po temu okazja jak wiecej bedzie wiadomo co tez Ameryka wymyslila. Papaty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............MIEJSCE...................ROCZNIK......ILE ZAGRANICA ************************************************************************************* GODA................Litwa..........................1960.........od urodzenia KOKUS...............Tarnobrzeg, PL...............1963........czas wakacji K-11.................* Kanada *......................1969...............14 lat FUNKIA..............okolice Chicago, IL...........1970..................15 BAGATELKA..........Duluth, Minnesota, USA......1972...............15\'3\'\' AMBERANGELIC......okolice Chicago, IL..........1974.................7.7 JAY...................Charleston, SC..................1975.................2 NANECZKA .......Niemcy, Monachium, Bawaria...1975................5lat PIWONIA.............Okolice Chicago, IL...........1977.................11 CAFEE...............Szwecja, Sztokholm............1977..........10 m-ce DARK ELF............Springfield,IL..................1977....2 lata z hakiem JOASKA.................Francja.......................1979..........pol roku AKARA.................Amsterdam....................1980........1rok10m-cy MARGOT...............Francja......................1980.....2 lata z hakiem MAYENKA.............Toronto, Can................1981....................1,3 MARZENUSIA.........Okolice Chicago, IL........1984.................1,6 WARIATKAZWARIOWANA....Luxemburg.........1984...........od 09.2003 BASTA........Bradenton, FL............................?.................3 m-c IZZA........Lutsen i Grand Marais/MN......... 1978......18+7=25 m-ce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Margot, a wiesz, ze we Francji nie mozesz przyjac nazwiska po mezu? We wszystkich papierach i we wszystkich sprawach administracyjnych pozostanie zawsze twoje nazwisko panienskie. Z dopiskiem: \"epouse\" plus nazwisko meza. Natomiast w normalnym codziennym uzyciu duzo latwiej jest poslugiwac sie nazwiskiem meza. W moim przypadku na pewno, bo moje nazwisko panienskie jest zbyt dlugie i niewymawialne. W praktyce wyglada to tak, ze u dentysty jestem Iksinska, a w banku Igrekowka, a jeszcze w biurze tlumaczy Iksinska-Igrekowska, bo mialam taka fantazje i podalam laczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde mol, wstalam o 5 rano (chociaz zaraz wracam spac) zeby zobaczyc o co chodzi ... no jeszcze nie wszystko stracone, chociaz ... b 254 k 252 Jeden musi miec 270 zeby wygral, wiec ?? ;) (Jeszcze 3 stany nie podaly wynikow, to dla zainteresowanych, kotrzy albo nie spia, albo maj juz poludnie ;) ) Jakby w USA bylo normalnie z \"systemem zdrowotnym\", to by biedni Amerykanie nie musieli kupowac tanich lekow w Kanadzie, no nie? A bush i spolka zrobia tak, zeby w USA bylo jeszcze gorzej pod tym wzgledem, bo niby skad maja brac $ na swoje gry wojenne i pola golfowe? Nie mowiac o ciagle rosnacych ulgach podatkowych dla najbogatszych? Nic, wracam spac, bo potem nie zasne :) My juz tez wczoraj zaczynalismy na powaznie snuc plany ewakuacyjne, Funkia ;) Przed chwila mi sie snilo, ze ogladalam polska telewizje i byl "teledysk" czarno bialy z lat 50-60 do piosenki "Czy pani mieszka sama..." :D :D :D (To ta piosenka zaczynajaca sie od slow gdy mlodzieniec spotka piekna pania .... :D :D :D Ja pamietam wersje Polomskiego, ale w moim snie to byl jakis inny wykonawca, tez z "tamtych" czasow :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia, Franio - Wy teraz smacznie spicie, a nawet nie wiecie, ze jest w tym momencie ciut lepiej, niz zanim poszliscie spac ;) No to dobranoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×