Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

U nas tez dzisiaj bylo Halloween! Chyba jednak to swieto zaczelo sie przyjmowac we Francji, bo od rana nie moglismy sie opedzic od duchow... balismy sie tak bardzo, ze S. wydal nawet moje ostatnie kukulki przytachane z Polski jeszcze ;):D A trzymalam je na czarna godzine ;):D kokus - ja rowniez mam nadzieje, ze wszystko dobrze sie ulozy! :) Gadzina - milo Cie widziec! Tez juz sie martwilam czemu nie zagladasz na topik! :) Dawaj nam chociaz od czasu do czasu dymne znaki, ze jest wszystko w porzadku z Toba i Grosiem :) Masha - zobaczysz, ze szybko sie wkrecisz w nasze towarzystwo :) JoAska 🖐️ Akara - wspolczuje Ci bardzo z powodu zeba! Mam nadzieje, ze uda Ci sie umowic jak najszybciej z dentysta :) Ja nosilam apart ruchomy przez wiele lat. Zeby mi sie troche wyprostowaly, ale gdybym sie tyle nie buntowala wtedy - z dziecinna zloscia - przeciwko noszeniu, mialabym dzisiaj lepszy zgryz. Tez moge sobie wlozyc kawalek malego palca miedzy przednie a dolne zeby :o Ostatnio rowniez zaczynam sie powaznie zastanawiac nad zalozeniem aparatu... i bardzo jestem ciekawa ile ta przyjemnosc moglaby mnie kosztowac :o Bagatelka - jestem dobrej mysli, nie ma przeciez tego zlego, co by na dobre nie wyszlo! :) Relacje odnosnie plytek (sa ich az 3) zdan, jak tylko je przeslucham. Powinny byc one u mnie juz pojutrze :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez dzisiaj bylo Halloween! Chyba jednak to swieto zaczelo sie przyjmowac we Francji, bo od rana nie moglismy sie opedzic od duchow... balismy sie tak bardzo, ze S. wydal nawet moje ostatnie kukulki przytachane z Polski jeszcze ;):D A trzymalam je na czarna godzine ;):D kokus - ja rowniez mam nadzieje, ze wszystko dobrze sie ulozy! :) Gadzina - milo Cie widziec! Tez juz sie martwilam czemu nie zagladasz na topik! :) Dawaj nam chociaz od czasu do czasu dymne znaki, ze jest wszystko w porzadku z Toba i Grosiem :) Masha - zobaczysz, ze szybko sie wkrecisz w nasze towarzystwo :) JoAska 🖐️ Akara - wspolczuje Ci bardzo z powodu zeba! Mam nadzieje, ze uda Ci sie umowic jak najszybciej z dentysta :) Ja nosilam apart ruchomy przez wiele lat. Zeby mi sie troche wyprostowaly, ale gdybym sie tyle nie buntowala wtedy - z dziecinna zloscia - przeciwko noszeniu, mialabym dzisiaj lepszy zgryz. Tez moge sobie wlozyc kawalek malego palca miedzy przednie a dolne zeby :o Ostatnio rowniez zaczynam sie powaznie zastanawiac nad zalozeniem aparatu... i bardzo jestem ciekawa ile ta przyjemnosc moglaby mnie kosztowac :o Bagatelka - jestem dobrej mysli, nie ma przeciez tego zlego, co by na dobre nie wyszlo! :) Relacje odnosnie plytek (sa ich az 3) zdan, jak tylko je przeslucham. Powinny byc one u mnie juz pojutrze :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez dzisiaj bylo Halloween! Chyba jednak to swieto zaczelo sie przyjmowac we Francji, bo od rana nie moglismy sie opedzic od duchow... balismy sie tak bardzo, ze S. wydal nawet moje ostatnie kukulki przytachane z Polski jeszcze ;):D A trzymalam je na czarna godzine ;):D kokus - ja rowniez mam nadzieje, ze wszystko dobrze sie ulozy! :) Gadzina - milo Cie widziec! Tez juz sie martwilam czemu nie zagladasz na topik! :) Dawaj nam chociaz od czasu do czasu dymne znaki, ze jest wszystko w porzadku z Toba i Grosiem :) Masha - zobaczysz, ze szybko sie wkrecisz w nasze towarzystwo :) JoAska 🖐️ Akara - wspolczuje Ci bardzo z powodu zeba! Mam nadzieje, ze uda Ci sie umowic jak najszybciej z dentysta :) Ja nosilam apart ruchomy przez wiele lat. Zeby mi sie troche wyprostowaly, ale gdybym sie tyle nie buntowala wtedy - z dziecinna zloscia - przeciwko noszeniu, mialabym dzisiaj lepszy zgryz. Tez moge sobie wlozyc kawalek malego palca miedzy przednie a dolne zeby :o Ostatnio rowniez zaczynam sie powaznie zastanawiac nad zalozeniem aparatu... i bardzo jestem ciekawa ile ta przyjemnosc moglaby mnie kosztowac :o Bagatelka - jestem dobrej mysli, nie ma przeciez tego zlego, co by na dobre nie wyszlo! :) Relacje odnosnie plytek (sa ich az 3) zdan, jak tylko je przeslucham. Powinny byc one u mnie juz pojutrze :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oops :o Oto przepis na frytki po belgjsku, ktory obiecalam podac wczesniej :) Idealna belgijska frytka powinna miec 1 cm szerokosci i 6 cm dlugosci :D Swiezo pokrojone frytki (najlepsze sa z ziemnakow zawierajacych malo wody) nalezy wlozyc do miski z zimna woda, zeby wyplukac krochmal. Osuszone frytki nalezy smazyc 2 razy - pierwszy raz w temp. 160 stopni, az zbieleja (nie moga sie wowczas zezlocic), nastepnie calkowicie ostudzic i smazyc do lekkiego zezlocenia w 180 stopniach :) Voila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - az TRZY ??? :D:D:D A nie wiedzialam, ze trzeba z frytek wyplukiwac krochmal :D, acz z ryzu to sama nieraz wyplukiwalam, bo to niby mowia, ze wtedy bedzie ladny sypki ... ale mi to wyplukiwanie nie pomoglo ... zawsze gotuje yz w ten sam sposob, a nieraz wyjdzie piekny, sypki i idealny, a nieraz niczym leguminka :D Takze to chyba kwestia gatunku :) Ach, wlasnie wrocilismy z zakupow i nie bylo juz mojej zielonej sztruksowej kurteczki :( :( :( Tzn. mojego rozmiaru :( :( :( Ale za to nakupilismy tyle jedzenia, ze az milo :D Chyba z 7 serow (m. in. mascarpone 228 gram ;) ). Niby sie mowi, ze jedzenie w Stanach tanie, bo owszem tanie, ale jakosc ... :P Pyszne importowane sery sa drogie jak jasny gwint ! Ja na szczescie ostatnio stalam sie nalogowcem taniego sera pepper jack (z wiorkami ostrej papryczki) przed chwila wlasnie zjadlam go dosc niemalo, tak na zywca, plus ze 20 pistacji i kawalek nieswiezego polskiego torcika piernikowego z pralina :D No tak, chyba mnie znowu naszla niedzielna nostalgia zywnosciowa i mam niemala ochote zaglebic sie w Bon Apetit, a przeciez powinnam isc odrabiac lekcje :0 A tak na marginesie, to co dzisiaj robicie lub robilyscie na obiadek?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - az TRZY ??? :D:D:D A nie wiedzialam, ze trzeba z frytek wyplukiwac krochmal :D, acz z ryzu to sama nieraz wyplukiwalam, bo to niby mowia, ze wtedy bedzie ladny sypki ... ale mi to wyplukiwanie nie pomoglo ... zawsze gotuje yz w ten sam sposob, a nieraz wyjdzie piekny, sypki i idealny, a nieraz niczym leguminka :D Takze to chyba kwestia gatunku :) Ach, wlasnie wrocilismy z zakupow i nie bylo juz mojej zielonej sztruksowej kurteczki :( :( :( Tzn. mojego rozmiaru :( :( :( Ale za to nakupilismy tyle jedzenia, ze az milo :D Chyba z 7 serow (m. in. mascarpone 228 gram ;) ). Niby sie mowi, ze jedzenie w Stanach tanie, bo owszem tanie, ale jakosc ... :P Pyszne importowane sery sa drogie jak jasny gwint ! Ja na szczescie ostatnio stalam sie nalogowcem taniego sera pepper jack (z wiorkami ostrej papryczki) przed chwila wlasnie zjadlam go dosc niemalo, tak na zywca, plus ze 20 pistacji i kawalek nieswiezego polskiego torcika piernikowego z pralina :D No tak, chyba mnie znowu naszla niedzielna nostalgia zywnosciowa i mam niemala ochote zaglebic sie w Bon Apetit, a przeciez powinnam isc odrabiac lekcje :0 A tak na marginesie, to co dzisiaj robicie lub robilyscie na obiadek?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot, zapomnialas o majonezie do tych fryteczk, bo belgijskie to koniecznie z majonezem :D. Moj przepis jest prostszy: po prostu ide na miasto i kupuje gotowe frytki, mam sprawdzone miejsce z pysznymi belgiskimi frytkami :D, bo tutaj takie frytki sa bardzo popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot, zapomnialas o majonezie do tych fryteczk, bo belgijskie to koniecznie z majonezem :D. Moj przepis jest prostszy: po prostu ide na miasto i kupuje gotowe frytki, mam sprawdzone miejsce z pysznymi belgiskimi frytkami :D, bo tutaj takie frytki sa bardzo popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bylam na obiedzie w afrykanskiej knajpce, gdzie sie paluchami je :D. A teraz pisze pomyly na scenariusze do krotkich filmow dla mlodziezy, jutro skladam papiery na kurs pisania scenariuszy i to jest jeden z wymogow. Trzymajcie za mnie kciuki! (pewnie bedzie sporo chetnych, bo to bezplatny kurs; musialam w koncu usiasc na tylku i napisac CV i list motywacyjny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nie wiem jak sie dopisac do tej listy,ale podam swoje dane :) izza ......Lutsen i Grand Marais/MN..........na stale od 7miesiecy,ale wczesniej bylam kilka razy,wiec w sumie....18+7 =25miesiecy wooow...az sie sama zdziwilam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc... witam wszystkich bardzo... dla mnie to jest nocna zmiana.. wyspalem sie przed tv niechcacy, nakarmilem psy i kroliki - na szczescie nie umieja mowic po ludzku, bo nieraz bym od nich uslyszal co sadza o tym zeby jesc tak pozno w nocy, no i teraz do kompa... 224 stronka.. i kogo tam mamy? izza - mysle, ze jak sie dopiszesz to juz bedziesz czesciej zagladac... akara - czy piszesz po holendersku? pewnie tak, no bo w koncu po jakimu skoro tam mieszkasz.. Mam wrazenie, ze to trudny jezyk.. Narobilyscie mi smaka z tymi frytkami, Ty i Margot... Margot - przepis skopiowalem, teraz trzeba go bedzie wypraktykowac... dzieki... bagatelka - FERMEZ LA BUSH - znakomite...... czytalem, ze organizacje polonijne nie opowiedzialy sie jednoznacznie po zadnej stronie. Moja rodzinka w NJ bedzie glosowac na K. Co do obiadku to byl barszcz gotowany na wodzie po ogorkach kiszonych z jajkiem i kielbasa. Tzn. najpierw gotuje sie kielbase, najlepiej swojska lub podobna i dodaje wode z ogorkow, jeszcze czosnek.. potem ta kielbaske i jajko na plasterki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay - jutro a wlasciwie juz dzis jest Wszystkich Swietych... i musze wstac o 6.30-7 zeby zaniesc kwiaty na cmentarz.. Bardzo duzo ludzi zawozilo kwiaty juz dzis, ale nas nie bylo w domu.. a moglem to zrobic rano, a w poniedzialek spac slodko.. masha - napisz cos wiecej o sobie, oczywiscie to co moze trafic do publicznej przeciez wiadomosci, wtedy szybciej sie zaaklimatyzujesz na topiku.. po prostu pisz... 🌼 JoAska - kolo 19-tej zaczelo padac.. i nadal pada... to juz zupelna jesien... Jak sie udalo leniuszkowanie? Gadzinka - BARDZO sie ciesze, ze u Ciebie wszystko w porzadku... ok. czas by juz spac... papapappaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus, no latwy to on nie jest-gramatyka i wymowa mnie frustruja najbardziej- a ja sie ciagle ucze, ale mam w domu kogos od korekty na szczescie ;). Obawiam sie, ze byc moze za wysoko mierze z tym kursem, bo jednak nie znam jeszcze holenderskiego perfekcyjnie, no ale zobaczymy... Moja nauczycielka z kursu twierdzi, ze mam 'dar' :D :D :D. Zmykam spac, jutro mam test, z pisania wlasnie, a jeszcze przed testem musze dostarczyc formularz zgloszeniowy na ten kurs. Jak ja bym chciala zeby mnie przyjeli! Mialabym przynajmniej uczucie, ze korzenie zaczynam zapuszczac i cos sie zaczyna dziac w moim zyciu \'zawodowym\' (bo na brak wydarzen w prywatnym nie narzekam :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia> a ja nosilam aparat staly.. 2,5 roku.. ;-) i nie nie mam zadnych pzrerw;-) akara> nieprawada z tym aparatem, tutaj zakladaja aparaty nawet starszym osobom, hmm starszym, jakby to grzecznie ujac hihihih moja znajoma ma 47 lat i nosi aparat teraz..trzymam kciuki za kurs Zaczely sie schodzic duchy ;-) Jon czatuje pod drzwiami a ja sobei ogladam horrory hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sprzatalam liscie jako duch przed domem,przestraszylam Kirka zgasilam swiatlo w calym domu i schowalam sie do szafy hihi troche sie przestraszyl:) Akara powodzenia w dostaniu sie na kurs,jestem pewna ze bedzie dobrze w koncu jak nauczycielka mowi ze masz dar to cos znaczy,wiem co to znaczy chciec zapuscic korzenie:) A co do aparatu na zeby to chyba wiek nie jest istotny,ja tez mam wade zgryzu hihi ale na razie skonczylam wizyty u dentysty teraz biore sie za ginekologa:) Kurcze a moj maz wcale mnie nie poprawia w angielskim ostanio pisalam opowiadanie przeczytalam i powiedzial ze dobrze ,dalam nauczycielce i ta oczywiscie znalazla kilka bledow . Bagatelka:) My dzisiaj jedlismy zupe minestrone,ja zawsze gotuje wiecej i zamrazam bo nie chce mi sie codzinnie gotowac:)W sumie New York mi sie podoba ale Waschington nie bardzo.Co do sztruksu ja tez lubie sztruks:) Masha:) Witaj:) oczywiscie ze gadamy o wszystkim mozesz narzekac plakac itp my wszystko zrozumiemy:) Jay jaka ja tam wizazystka tylko sie tym interesuje :)Ty moim zdaniem jestes wiosna:) Kokus- juz po przebierankach zdjecia porobione cukierki zjedzone:) Margot mam nadzieje ze rozwiazesz ta sprawe zwiazana z twoja mama:) Amberangelic:) Marzeniusia:) Biedactwo:)A moze pomyslalbys o jakims zwierzatku na ktore Franek nie ma alergii? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark, z tymi beldami to niezly ubaw, ja juz przestalam ufac zdolnosciom mojego meza, bo pare razy mi prace poprawial i sporych bledow nie zauwazyl :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akara Moj sie tlumaczyl ze gramatycznie wszystko bylo ok hmmm zapomnial tylko o stylistyce hihihihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmykam spac (wiem, juz to mowilam :D), musze byc skoncentrowana na tescie. Jay, no to mnie pocieszylas z tym aparatem, chociaz wolalabym go miec przed 40stka ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfiku nie ma takiego zwierzaczka. Maz jest uczulony na wszystko (dobrze, ze nie na mnie). ;) Dzieki wszystkim. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark Elf> a co ma wiosna? rozwiane wlosy? zwiewne sukienki i piegi? hihihi no to ja nie mam nic oprocz wlosow, ktore nei chca sie ukladac.. a wiosna to ma oczy niebieskie prawda? a ja mam zielone;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay:) Delikatna uroda,bardzo dzieczeca taka niewinna:)mowilas ze malo sie malujesz(wiosny wlasnie moga zrezygnowac z makkijazu,po co niepotrzebnie obciazac twarz przy tak delikatnej urodzie) Jasna karnacja,dobrze sie opalasz tzn nie na czerwono?czy Twoj naturalny kolor to jasny popielaty blond czy jasny raczej ze zlotymi refleksami?odpowiedz na te dwa pytania bo wlasnie sie waham pomiedzy wiosna a latem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wariatka Zwariowana
Witam, nie za pozno na wpis? Mieszkam w Luxembourgu od wrzesnia 2003, mam 20 lat, pozdrawiam wszystkich klikajacych, fajne to forum:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark Elf a mnie tez mozesz przyrownac do czegosc? ;) Czesc Wasriatka Zwariowana. Milo Cie widziec. Fajnie, ze ktos jest w moim wieku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz po przygotowaniu posilkow na jutro :-D NICK...............MIEJSCE...................ROCZNIK......ILE ZAGRANICA ************************************************************************************* GODA................Litwa..........................1960.........od urodzenia KOKUS..............Tarnobrzeg, PL...............1963........czas wakacji K-11.................* Kanada *......................1969...............14 lat FUNKIA..............okolice Chicago, IL...........1970..................15 BAGATELKA..........Duluth, Minnesota, USA......1972...............15\'3\'\' AMBERANGELIC......okolice Chicago, IL..........1974.................7.7 JAY..................Charleston, SC..................1975.................2 NANECZKA .....Niemcy, Monachium, Bawaria....1975................5lat PIWONIA...........Okolice Chicago, IL............1977.................11 CAFEE............Szwecja, Sztokholm...............1977..........10 m-ce DARK ELF........Springfield,IL......................1977....2 lata z hakiem JOASKA........Francja................................1979........pol roku AKARA......Amsterdam................................1980......1rok10m-cy MARGOT......Francja.................................1980...2 lata z hakiem MAYENKA.........Toronto, Can......................1981.................1,3 MARZENUSIA.........Okolice Chicago, IL...........1984.................1,6 WARIATKAZWARIOWANA....Luxemburg.............1984.......od 09.2003 BASTA........Bradenton, FL............................?.................3 m-c IZZA........Lutsen i Grand Marais/ms..............?.......18+8=25 m-ce Ja tez chcialabym miec prostsze zeby (cofnieta dwojka - niewyrwany na czas mleczak - skrzywila troszke zgryz. Gdy przyjechalam to troszke myslalam ze drogo a potem ze tyle czasu mam nosic i czas lecial a jakbym sie zdecydowala to byloby dawno po wszystkim, a tak z roku na rok nie moge sie zdecydowac. Zeby to bylo krocej... Mayenka, super, ze mi napisalas o tym H&M bo ja bedac tam ostatnio zachwycalam sie dzieciecymi ciuszkami. Przyjaciolka z Niemiec rodzi w grudniu i na pewno sprezentuje jej maluszkowi jakas paczuszke. Ale wiedzac na pewno ze to niemieckie i ze ona robi tam zakupy to kupie juz raczej w jakis amerykanskich sklepach. Bylismy w kinie, nic nie ma ale chcialam isc i padlo na Birth. Nie ogladajcie, flaki z olejem, zalosne, szkoda czasu. Chialam sie pochwalic ze moj temacik 30tki wygldaja mlodziej niz 10-15 lat temu byl dzisiaj w kafeterii w PO-LE-CA-NYCH!!! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenka Waham sie pomiedzy zima a latem napewno jestes typ zimny hmmmm jasna cera wlosy w popielatym odcieniu(to twoje naturalne tak?) hmmm brwi masz jednak raczej w typie letnim czyli nie takie wyraziste jak ma zima i dobrze ci w kolorach khaki i zgaszonych (ogladam teraz te zdjecia z SC) Tak wydaje mi sie ze jestes \"mocnym latem\":) Boze ide juz spac hihihi Oto charakterystyka lata: http://www.wizaz.pl/images/agatam/romantyczne_lato/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×