Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

hejka wszystkim!!!! :D Margolcia jak zapiekanka z ziemniakow i jablek?? Jestem ciekawa jak moze to smakowac :) Widze, ze poszalalas z ta maseczka :) Przeslij nam to zdjecie :P Amber nie przejmuj sie tym zupelnie!!!!!!!!! Najlepiej ignoruj taka osobe. To najlepszy sposob na roznych pomylencow. Tak mnie uczyli na zajeciach z psychologii :) Przeciez widac, ze to ktos kogo los bardzo musial skrzywdzic. Normalni, inteligentni ludzie prowadza rozmowy bardziej na poziiomie i nie zalezy im na tym, zeby kogos od tak dla zabawy sobie poobrazac! Szkoda nerwow :( Mayenka gratuluje, to humorek Ci sie poprawil :) A Kokus to jest nasz skarb jesli chodzi o trzymanie kciukow :) Nie wiedzialam nic o wystapieniu tego pacana Bin Ladena :O Ale szczerze powiedziawszy to wolalabym, zeby wygral Kerry. Strace wiare w Amerykanow jak wygra Bush. W to, ze mysla samodzielnie. Ogladalam tu jeden program i az mi sie nie dobrze robilo jak widzialam ludzi z miasteczka, w ktorym Bush ma farme, jak mowili ze oni go kochaja, uwielbiaja i beda na niego glosowac bo to ich sasiad i jak przejezdza ulica to im macha reka na powitanie :O I stracilam wszelka wiare, ze atak na Irak byl podyktowany obrona przed terroryzmem. Zwlaszcza po ogladnieciu filmu \"911\". Marzenusia ale mi zrobilas smaka na taka salatke warzywna :O Moglabym tu tez zrobic ale skad ja wezme pietruszke? :O A co do aborcji mam takie samo zdanie jak Ty. Kazda kobieta powinna miec wybor. Oj pozno sie zrobilo i tzreba sie zbierac :) Milego dzionka Wam wszytkim!! papaty!! :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Tak Joaska, mam dobry humor:-) Choc leje za oknem i musze dralowac na obserwacje za chwilke. Co do filmu to mysle ze on jest wlasnie skierowany do niemyslacych Amerykanow, bo to czysta propaganada i na mnie on nie zrobil wrazenia, plus Moore nie jest niestety Robin Hoodem jak niektorzy mysla. Mysle ze wygra Kerry i jestem bardzo ciekawa jak sie sprawy potocza jak on bedzie rzadzil. Ok, spadam juz, podziele sie wrazeniami pozniej. Wszystkich pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokus
napisalem duzo i nie moge wyslac, to moze chociaz Was teraz pozdrowie bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokus
napisalem duzo i nie moge wyslac, to moze chociaz Was teraz pozdrowie bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My na szczescie nie musielismy chodzic na kurs przedmalzenski, mayenka, nie nudzisz sie tam? Mayenka, jak mozesz mowic, ze glosowalabys na Busha???? Matko swieta, dobrze, ze z krzesla nie spadlam! Przeciez to jeden z najgorszych prezydentow ostatnich lat! Nie, nie, nie! Przeciez jemu tylko o kase chodzi! A wystapienie Bin Ladena dowodzi wlasnie, ze gowno robi, a nie walczy z terroryzmem, bo gdyby skutecznie z nim wlaczyl to juz by chama zlapali! A wiedzialas np. Ze po 11stym wrzesnia cala rodzina Bin Ladenow zostala bezpiecznie wywieziona z Ameryki??? Bez przesluchania! Mayenka, powiedz mi, ze zartujesz, bo zawalu tu dostane na miejscu! Jesli Bush wygra wybory to nie wiem co zrobie z rozpaczy. Przeciez ten czlowiek to dno intelektualne! Nie, Ameryka nie moze poraz drugi popelnic tego samego bledu, blagam… Co do Farenheit 9/11 to wiesz mayenka, nieinteligentni Amerykanie po prostu nie poszli do kina i juz... Bo tacy ludzie chca wierzyc w to co wierza, nic nie otworzy im oczu.. No wstrzasnelam sie i juz. Bede sie modlic ;) zeby Bush nie wygral. Dark, na kursie ok, u nsa frekwencja dopisuje. Test poszedl mi dobrze, mielismy na niego 50 min, a ja skonczylam w 20 :D (moge sie pochwalic? ;)). Margot, nie wiem co z kursem pisania scenariuszy, wczoraj zlozylam papiery, teraz czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny po obu stronach oceanu.. i nad morzem wsrod ziemnym... zaczne od wyborow w US, bo to wlasnie dzis... Moim zdaniem niezaleznie od tego kto wygra wojna w Iraku bedzie trwac.. i musi, az do zwycieskiego konca.. a tym zwyciestwem ma byc swobodny dostep do zloz ropy naftowej.. Boje sie, ze moge dozyc nie takich jeszcze wojen wywolanych wlasnie brakiem surowcow energetycznych czy produkcyjnych... Akara - bylem ciekaw tego kursu na scenariusze.. w takim razie poczekam.. Bush nie jest chyba tego wart, aby tak bardzo nim sie przejmowac.. JoAska - dzieki, az sie zarumienilem... a co do B. to przeciez takie slodkie...jak prezydent macha z samochodu... w TV to lubią, bo się dobrze reklama potem sprzedaje.... mayenka - sprobuj uczenia, czemu nie? a noz widelec Ci sie spodoba... Pamietam jak ja chodzilem na kurs przedmalzenski i ciagle mialem jakies inne zdanie, az kiedys sobie uswiadomilem, ze gotowi mi nie zaliczyc... marzenusia - faktycznie za Kerrym przemawia wiele, ale czy to wystarczy... zobaczymy wieczorem.. Pamietam, jak ambasador US mowil, ze ich system wyboru jest najlepszy na swiecie i wlasnie dlatego tak dokladnie licza te glosy na Florydzie... ciekawe jak dlugo teraz beda liczyc.. A przy okazji -czy znalazlo sie te 58 tys. kart do glosowania na Florydzie? DaRk Elf - mayenka ma racje, probuj indywidualnie, szkoda stracic tyle czasu i znowu zaczynac coskolwiek... Jay - plaza w listopadzie? ale masz fajnie... tak na zime to moglbym mieszkac gdzies blisko... Margot - zabawne historie z ta glinka... ale chyba jakis efekt kosmetyczny zostal? Amberangelic - nie przejmuj sie ;) jestesmy z Toba... jak to spotkanie w sprawie scenariuszy? jestem bardzo ciekaw... ok, to teraz wysylam to co napisalem... jak sie uda.. wszystkich goraco pozdrawiam.. nieobecnych od paru dni zwlaszcza - rozumiem, ze czytaja tylko sa zajeci bardzo..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. Margot, JoAska i Gadzinka... kilka dni temu oglądalem na francuskiej TV reportaz z akcji niszczenia pol z uprawa transgenicznej kukurydzy we Francji, przez przeciwnikow wprowadzania takich odmian.. Czy cos slyszalyscie o tym.. bo nie wszystko zrozumialem, ale widzialem rannych, karetki, mnostwo zandarmerii i zniszczone pola... moze taki maly wpis latwiej sie wcisnie na topik....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojawiam sie i znikam :D jestem sobie juz w Polsce, fajnie jest, odwiedzam rodzinke, cmentarze, znajomych, jutro juz jade do Krakowa :) Pozdrawiam Wszystkich serdecznie !!! chyba poczytam Was dopiero jak wroce z kraju czyli za 14 dni, bo tutaj brakuje mi czasu na dluzsze siedzenie na internecie :) buziaczki !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha, ha, ha Akara ale sie usmialam :-) Dobrze ze z tego krzesla jednak nie spadlas. A ja nie zartuje i swojego zdania nie zmienie. Mam odmienne poglady od twoich bo w koncu mamy demokracje i kazdy ma prawo do wypowiadania swojego zdania a to co sie dzialo wokol Busha to czysta propaganda i do mnie takie chwyty nie przemawiaja. Nie twierdze ze on jest the best, ale jakbym miala wybierac to bardziej by mi odpowiadal niz Kerry. A Boga do polityki lepiej nie mieszac:-p Kokus- obserwcja byla ciekawa, to jest klasa poczatkujaca, ludzie ktorzy przyjechali ok 3 miesiace temu. Oczywiscie byli ciekawi co robie, kim jestem i pomagalam im dzis duzo;-) Co do uczenia to jeszcze nie wiem, mysle ze moglabym o robic part-time ale nie jako glowna kariere bo i tak ESL jest zazwyczaj praca na pol etatu. W piatek ide do middle school, zobaczymy jakie tam bede miec doswiadczenia. A po uniwerku moze pojde jeszcze na paralegal a potem bede zdawac do law school jak mi sie prawo spodoba. Co do kursu przedmalzenskiego to jest dosc nudny.Wczoraj bylo o naturalnej metodzie zapobiegania ciazy:-) He, he. Robimy go tylko dlatego ze jestesmy oboje Katolikami i chcemy wziasc slub w kosciele, moze juz w to lato sie uda pojechac do Polski. Na tym kursie sa dwie pary ktore obowiadaja o swoim malzenstwie, problemach itp, wiec czasem mozna sie cos nowego dowiedziec. Jestem dosc zajeta tym wszystkim, bo robie 5 kursow, obserwacje, ten kurs przedmalzenski itp.A ten miesiac to juz ostatni miesiac tego semestru. 8 grudnia mam ostatni egzamin i miesiac wakacji!!!!!!Wreszcie sie wyspie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!! mayenka, masz racje. kazdy ma prawo do swego zdania :) Ja tez sie ciesze, ze Akara z krzeselka nie spadla :D Akara ja mam takie zdanie jak i Ty :) I co do wylotu rodziny Bin Ladena ze stanow to masz racje. Bedziemy dzisiaj z moim Misiem sledzic wszytko co bedzie w tv na temat wyborow w usa i tzrymac kciuki oczywiscie :) Choc najlepiej jakby to kokus zrobil :D Kokus co do tej transgenicznej kukurydzy to juz drugi raz teraz takie niszczenie pola sie odbylo. W wakacje zrobili to pierwszy raz. Policja byla ale nie reagowala. Teraz juz chyba ze 2,3 tygodnie temu zrobili to na nowo ale tym razem policja wkroczyla do akcji. Tylko ja niestety nie znam powaznych powodow tych co niszczyli ta kukurydze procz tego, ze jest \"bleeee\" bo nie naturalna. Moze Margolcia albo Gadzinka sie wypowiedza cos wiecej na ten temat :) Piwonia 🖐️ Wpadlas jak bomba :) Milej zabawy w kraju :) ! Ok, zmykam. Pozdrowionka dla wszystkich 😘 papaty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!! mayenka, masz racje. kazdy ma prawo do swego zdania :) Ja tez sie ciesze, ze Akara z krzeselka nie spadla :D Akara ja mam takie zdanie jak i Ty :) I co do wylotu rodziny Bin Ladena ze stanow to masz racje. Bedziemy dzisiaj z moim Misiem sledzic wszytko co bedzie w tv na temat wyborow w usa i tzrymac kciuki oczywiscie :) Choc najlepiej jakby to kokus zrobil :D Kokus co do tej transgenicznej kukurydzy to juz drugi raz teraz takie niszczenie pola sie odbylo. W wakacje zrobili to pierwszy raz. Policja byla ale nie reagowala. Teraz juz chyba ze 2,3 tygodnie temu zrobili to na nowo ale tym razem policja wkroczyla do akcji. Tylko ja niestety nie znam powaznych powodow tych co niszczyli ta kukurydze procz tego, ze jest \"bleeee\" bo nie naturalna. Moze Margolcia albo Gadzinka sie wypowiedza cos wiecej na ten temat :) Piwonia 🖐️ Wpadlas jak bomba :) Milej zabawy w kraju :) ! Ok, zmykam. Pozdrowionka dla wszystkich 😘 papaty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joaska-dobrze ci ze mozesz ogladac, ja nietety nie moge:-( bo musze sie zbirec na uniwerek a jak wroce to juz bedzie po sliwkach. Ja wiem kto wygra:-) Ciekawe tylko czy spelni to wszystko co naobiecywal i jak dalej poprowadzi wojne. U nas dzis leje i mi sie chce spac!!!!!!!!Buuu...Co za nudny dzien:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka, sorry, ale ciesze sie, ze jednak w Kanadzie mieszkasz i glosowac nie bedziesz ;). Cos innego: Znany holenderski rezyser, Theo van Gogh, zostal dzis rano bestialsko zamordowany w Amsterdamie... Sprawca strzelil do niego dwa razy, poderznal mu gardlo i na koniec przybil do klatki piersiowej kartke z wiadomoscia... Theo mial 47 lat, byl kontrowersyjna postacia, nie bal sie mowic glosno o swoich przekonaniach. Byl przeciwnikiem Islamu i innych religii, podwazal dogmaty, dyskutowal z osobami wierzacymi. Sprawca jest 26cio letni obywatel Holandii pochodzenia marokanskiego... Ciezko mi na sercu, nikogo nie powinna spotkac taka smierc… Jak tu nie byc rasista ? Poraz kolejny wydarzylo sie cos bardzo zlego w co zamieszana jest osoba marokanskiego pochodzenia... Plakac mi sie chce, co sie dzieje z tym swiatem ?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ja biedna! Kupilismy dzisiaj nowa klawiature... tym razem AZERTY i wllasnie probuje cos na niej napisac i jakos mi to marnie idzie... ze tez Francuzi zawsze musza sie czyms wyrozniac na tle innych narodow :P Akara - ja rowniez podzielam Twoje zdanie! Uwazam, ze Bush jest jednym z najgorszych prezydentow w historii USA! Tacy ludzie jak on nigdy nie powinni byc przy wladzy, bo staja sie niebezpieczni! Rowniez licze na przytomnosc Amerykanow i trzymam kciuki za zwyciestwo Kerry\'ego! kokus - chybqa nie dodam dzisiaj nic wiecej do tego co napisala JoAska... mowe tylko to, ze jakis czas temu odbyla sie manifestacja zwolennikow OGM. Piwonia - super, ze wpadlas! Milej zabawy w kraju1 :) Elfik - przykro mi, ze rozwiazano Twoja grupe. Moze przepisz sie do innej... nawet o nizszym poziomie? Zasze wtedy moglabys sie poprosic nauczyciela o jakies dodatkowe zadania! A odpisac postaram sie juz jutro, jesli tylko wrocimy o ludzkiej porze z wypadu w teren :) Dziewczyny, mam pytanie natury filozoficznej ;) Czy po slubie przyjelyscie nazwisko po mezu czy macie teraz dwuczlonowe nazwiska? Nic, musze konczyc. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ja biedna! Kupilismy dzisiaj nowa klawiature... tym razem AZERTY i wllasnie probuje cos na niej napisac i jakos mi to marnie idzie... ze tez Francuzi zawsze musza sie czyms wyrozniac na tle innych narodow :P Akara - ja rowniez podzielam Twoje zdanie! Uwazam, ze Bush jest jednym z najgorszych prezydentow w historii USA! Tacy ludzie jak on nigdy nie powinni byc przy wladzy, bo staja sie niebezpieczni! Rowniez licze na przytomnosc Amerykanow i trzymam kciuki za zwyciestwo Kerry\'ego! kokus - chybqa nie dodam dzisiaj nic wiecej do tego co napisala JoAska... mowe tylko to, ze jakis czas temu odbyla sie manifestacja zwolennikow OGM. Piwonia - super, ze wpadlas! Milej zabawy w kraju1 :) Elfik - przykro mi, ze rozwiazano Twoja grupe. Moze przepisz sie do innej... nawet o nizszym poziomie? Zasze wtedy moglabys sie poprosic nauczyciela o jakies dodatkowe zadania! A odpisac postaram sie juz jutro, jesli tylko wrocimy o ludzkiej porze z wypadu w teren :) Dziewczyny, mam pytanie natury filozoficznej ;) Czy po slubie przyjelyscie nazwisko po mezu czy macie teraz dwuczlonowe nazwiska? Nic, musze konczyc. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akara - chwile przed przeczytaniem Twojego wpisu przeczytalam na onecie o smierci tego rezysera! To smutne! :( Wszedzie jest tyle agresji... tyle przemocy... Czasami zastanawiam sie dokad zmierza ten nasz swiat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Van Gogh zginal dokladnie w 911 dni od zamordowania Pim’a Fortuin’a, holenderskiego polityka (co jest nie ta liczba?..), co ciekawsze, byl w trakcie krecenia o nim filmu. Gorzka ironia losu?... Ja mam nazwisko dwuczlonowe, ale nie wiem czy to byl taki dobry pomysl, bo polskiego czlonu nikt tu nie potrafi poprawnie wymowic ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i Wy tez?;-) upolitycznilo nam sie grono;-) mam nadizeje, ze Bush przegra, ale sluchajac tu Amerykanow coraz mneij w to wierze.. dzis rano jechalam do pracy i sluchalam radia, ktos w Pensylwanii rozeslal list mowiacy, ze jesli czarni pojda glosowac odbierze im sie dzieci!!!! ci, ktorzy ze mna pracuja wiekszosc glosowala na Busha... aby uniknac niewiadomej, jak mowi Paulette, ona wie na co Busha stac.. normalnei opadly mi rece, zapytalam tylko, czy nie chcialaby dac szansy komus innemu, moze bylby lepszy... bez komentarzy.. mayenka> mi tez marzy sie slub koscielny katolicki, ale z tym idzie podpisywanie jakichs papierow, ze wychowam dzieci w wierze katolickiej, a co jak nie beda chcialy? do tego musze opisac oswiadczenie, ze jestem swiadoma popelnionego bledu!!! tym popelnionym bledem jest maz Prezbiterianin.. a czegos takiego podpisac nie moge.. kolezanka w NY kaze nam sie pakowac i przyjezdzac do NY, bo ona slub dostala bez zadnych ceregieli, moze to tylko tu na poludniu t akie czady? a czemu ESL tylko na pol gwizdka? czekaj niedlugo Pld Ameryka naplynie i do Kanady;-) ech, uciekam pracowac.. pozrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie nie moge wiecej pisac, ale bylam zaglosowac :D (No, oczywiscie nie powiem na kogo ;) ;) ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie nie moge wiecej pisac, ale bylam zaglosowac :D (No, oczywiscie nie powiem na kogo ;) ;) ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akara-no wlasnie i jak tu nie walczyc z islamskim fundamentalizmem . A ja sie ciesze ze mieszkasz w Holandii i tez nie bedziesz glosowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, Akara- juz zamykam buzie na klodke i nie bede komentowac, bo nie chce byc zlosliwa. Skoro i tak obie nie mamy wpywu:-)to nie ma sie co klocic.Ja pozostaje przy swoich pogladach, bez wzgledu czy Bush wygra czy Kerry. Margot-co do nazwiska to ja mam po mezu, choc jeszcze nie we wszystkich papierach, ale powoli to zmieniam. Jeszcze tylko na karcie kredytowej itp,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze do tego Theo van Gogh :0 :( Musze na chwile wyjechac, ale zaraz wroce i przeczytam wszystkie poprzednie wpisy i dodam swoje 5 groszy ;) Dowiedzialam sie przed chwila, ze moj bratek tez zaglosowal, takze mam juz na swoim koncie 2 glosy ;) bo on leniuch by moze sie troche ociagal, moze by sobie ucial drzemke ;) Ludziez kochani, waza sie dzisiaj praktycznie losy swiata ... Az strach pomyslec, no ale badzmy dobrej mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niewiem na kogo glosowalabym(jakby to powiedziec jakby byl jeszcze do wyboru np Arnold Shwarzeneger to na niego bym zaglosowala:)Tak to niewiem....Ale bardziej podchodzi mi Bush niz Kerry(sztywniak:P) Akara- to super ze dobrze Ci poszlo mam nadzieje ze tak samo bedzie z kursem scenariuszy:) Mayenka- angielskiego ucze sie kilka miesiecy na kursie a wczesniej to sama sie uczylam czyli ogladanie tv rozmowy z mezem itp.Ale ciagle jeszcze robie duzo bledow.... Margot- chyba bede chodzic raz w tygodniu na nizszy poziom zobacze jak jest.... Ja nosze nazwisko meza podoba mi sie:) Nigdy nie lubilam mojego nazwiska Dzisiaj robie papryke pieczona mniam Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenka A ja bym chciala Arnolda hihi ten to ma charyzme:)Trudno powiedziec kto wygra ......niech wygra nawet i sztywniak byle cos zrobil w sprawie wiz do USA dla czlonkow rodziny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra, to tak po kolei lecim tematami ;) 1. Frytki i jedzenie akara - kurcze, dopiero niedawno sobie uswiadomilam, ze w maju jak lecialam do Polski, mialam 5 godzinny postoj w Amsterdamie :0 Gdyby to bylo teraz, to od razu bym do Ciebie zagadnela: no to co, akarko, na kawusie i fryteczki ;) Tez kiedys zaliczylam taka pluchowa afrykanska jadlodajnie :D Ale sie jadlo jeszcze oprocz paluchow takimi chlebkami w ksztalcie szmatek :D Dobre bylo jednak ... kokus - choc FERAMEZ LA BUSH znakomite, to jednak szale wahaja sie w podobie ... oby nie okazalo sie to zlowieszczym ... :0 Ale, ale mialo byc o jedzeniu: otoz bardzo mnie zaintrygowal ten barszczyk na wodzie po ogorkach ... Ja jestem obecnie tez po barszczyku ... Goracy Kubek Knorra :D Ale byl znakomity :) Margot - to z Ciebie tez serowka :D :D Moim ostatnim niesamowitym odkryciem jest wloski ser Tallegio (chyba tak sie pisze)... najgorszy smierdziel jakiego w zyciu spotkalam, ale smaczek ... ach, taki kremiczkowy, delikatny, konsystencja cos jak Saint Andre, ale smak takiego mocniej dojrzalego Brie z jeszcze czyms ... fantazja :) Ja tez kiedys pisalam bardzo duzo, a teraz ... szkoda slow :( Ach, no i ogromne dzieki w imieniu bAGAtelki 7 ;) A gdzie te krewetki ;) Bardzo uroczo brzmi rowniez zapiekanka z jablek i ziemniaczkow, intrygujaco ... Ach, no i ciesze sie ze sosik akary sie sprawdzil, nie zebym watpila, ale po prostu sie ciesze, ze zjadlas sobie cos pysznego :). Ja mam juz na ta okolicznosc zakupione mascarpone, tak wiec niedlugo pewnie pojdzie w ruch :) 2. Nauka (jezykow obcych i nie tylko) A ja mojemu anglo-znawcy nakazalam juz na poczatku, zeby mnie poprawial, co czyni nieczesto, ale w sumie to ja juz jestem w tym kraju ponad 15 lat, takze takich ogolnych bledow nie robie, aczkolwiek nadal mam problemy z najwiekszymi prosciznami, ktore sa idiomami po prostu i trzeba je wyczuc, jak np. \"a\" i \"the\" (kiedy:P) albo ktorego czasu przeszlego najlepiej by tu uzyc. Natomiast jak sie jeszcze uczylam, to najpierw mi sprawdzal prace na oceny ;) (oficjalne! ;) ), a potem to juz przed ocenami. Ale kazalam mu spradzac tylko bledy, nie zeby mi tresc wymyslal, bo to mialo byc moje :) mayenka - widzisz, tyle strachu o nic i tescik poszedl ladnie :) Dzieki za ten link, ja popadam juz w czarna rozpacz na temat zawirusowania mojego komputerka :0 Zazdroszcze Ci tego ELS-u... Kiedys tez chcialam, ale potem jakos moje plany sie pokickaly i teraz jestem anglistko-bibliotekarko-przyszla-ksiegowa :D Elfik - o, jaka szkoda, ze Ci klase rozwiazali :( :( :( Mam nadzieje, ze uda sie cos znalezc w zamian :) akara - powodzenia z kursem :) A ja, dzieki temu, ze chodze na moj kursik o podatkach, to moglam dzis w ogole zaglosowac :) Bo potrzebowalam swiadka, ktory by potwierdzil, ze mieszkam tam gdzie mieszkam, jako ze nie mam w zadnych dokumentach nowego adresu. No i moja pani mieszka na tym samym osiedlu i poszla ze mna :) Taka mila 75 letnia babcia, ale sprytna jaka i wartka umyslowo :) 3. Wredota amberangelic - tylko ignorowac, my Cie lubimy i wiemy, ze jestes fajna :) 4. Bin Laden Bush jakby chcial, to juz dawno by z nim wygral, tak jak jego Daddy by wygral z Hussainem. Ale co im tam. Nie wspominajac, ze tak, jak Reagan uzbroil Saddama, tak Bush senior uzbroil Osame i teraz sie bawia, jak mali chlopcy w przedszkolu... szkoda tylko, ze takim kosztem :P 5. Bush Marzenusia - nie tylko Franiu sie wstydzi, uwierz ... Wlasciwie szkoda gadac, sama wiesz jak jest, bo sama napisalas ... Jeden autor cudnie okreslil jego zdolnosci jezykowe: ze gada tak, jakby sie angielskiego nauczyl przez telefon komorkowy ze slabym zasiegiem :D mayenka - widzisz, Ty mieszkasz w kraju, ktory ma to wszystko, czego Bush i republikanie nie chca dac swoim obywatelom :0 Dlug miala Ameryka przed Bushem, dzieki Reaganowi - ta sama klika ;) Mam nadzieje, ze sprawdza sie Twoje prognozy co do K. ;) 5. Fahranheit 911 Obejrzalam przed paru dniami, nic odkrywczego, ale dobrze, ze dzieki temu filmowi wiecej ludzi moglo sie o tych sprawach dowiedzec, bo w koncu nie wszystkim chce sie czytac, czy tez ogladac programy w telewizji publicznej ... bo niestety prawie wszystkie stacje telewizji prywatnej to propaganda republikanska, mniej lub bardziej zawoalowana :P Moore natomiast nie jest tak do konca pro-demokrata (co by sie moglo wydawac, ale pewne poglady jego i ich sie rozmijaja), takze nie robil w sumie chyba propagandy pro-demokratycznej, nawet odniosl sie krytycznie do Dashle\'a. Polecam bardzo jego poprzednie filmy: Bowling for Columbine i Roger and me :) Chociaz w sumie raczej :( :( :( kokus - zwycieski koniec wojny w Iraku okresliles w sama pytke (jak mawiaja Slazacy ;) ) :D mayenka - no wlasnie boga do polityki lepiej nie mieszac, dlatego opowiem sie za nie-bushem ;) 6. Szwarceneger Elfik - pewnie, ze Arnold kawal chlopa i charyzmatyczny, ale ... uwierz mi - nie chcialabys znalezc sie na miejscu tych ludzi, ktorymi on \"porzadzil\" :P (czyt. dal w dupe) ;) A tak z przyjemniejszych rzeczy, to jaka pora roku ja moge byc? Nie znam sie na tym, ale czuje sie najbardziej jak przelom wiosny i lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka, te szmatki ;) (ja na to mowie nalesniki) tez byly. Takie lekko kwasnawe i wygladajace troche jak plaska naturalna gabka ;) (pecherzyki powietrza i dziurki widac) No, szkoda tej kawy i fryteczek… Przyjechalabym na lotnisko na pewno! Nastepnym razem koniecznie daj mi znac! Ja mocno smierdziuchowatych serow jednak nie lubie, ograniczam sie do Brie i Gorgonzola. Hihihi, tel. Komorkowy ze slabym zasiegiem – boskie! Napisz jaki masz naturalny kolor wlosow, odcien karnacji (chlodny/cieply, bez/brzoskiwnia/oliwka?kosc sloniowa itd) i kolor oczu, a postaramy sie Cie zdjagnozowac ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×