Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

akara - no, odzalowac nie moge :(. Ja pociagiem pojechalam na Central Station i nie wiedzialam gdzie isc, jak taki nieporadniak krecilam sie w kolko, chcialam se gdzies siasc na kawe, ale nie moglam sie zdecydowac gdzie i czas minal :D krecilam sie po uliczkach, jak przyslowiowe gowno w przerebli :D Szmatki - no wlasnie takie :D O kolorach napisze jutro lub po, bo teraz musze leciec karmic moj zakurzony okaz ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A buuuuu. Znam troche miejsc niedaleko Centraal Station, a sam dworzec jest 15-20 min rowerem ode mnie, chlip, chlip. Co za strata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w pracy.....i oczywiscie zagladam do was! mam nadzieje,ze zauwazycie moja poprawe! :) amberangelic....to chyba ty wpisalas moje dane,a oto male poprawki...jestem w MN, rocznik 1978,a pobyt w stanach razem 18+7=25 ! dziewczyny.......ciesze sie,ze poruszacie sprawy nazwiska,bo ja niedlugo stane przed tym dylematem, choc musze sie przyznac,ze zawsze mowie nickowi,ze zostawie swoje nazwisko...bo jest bardzo sympatyczne! :) jednak jak mysle powaznie,to zmienie nazwisko i bede miala tylko jedeno,bo dwa to chyba za duzo wpisywania w kazdych dokumentach itd. jezeli chodzi o kurs przedmalzenski??? obydwoej jestesmy katolikami,choc o czestotliwosci chodzenia do kosciola nie wspomne. wiem,z ew Polsce takie kursy sa ,ale tutaj....chyba powinnismy sie wybrac do kosciola i zorientowac sie jak najszybciej. jakbyscie mogly mi napisac.....(te ktore sa juz mezatkami) :) jak dlugo trwaly przygotowania ,a przede wszystkim jakie dokumeny z Polski sa potrzebne. ja chce miec tylko slub koscielny,ale ....mam takie wrazenie,ze jednak trzeba sie tutaj udac rowniez do sadu po jakies papierki??? jeszcze jedna prosba.....jak wy do siebie wysylacie zdjecia????? macie jeden wspolny adres czy powinnam wyslac zdjecia do kazdej osoby?! ........bo zdalam sobie sprawe,ze jeszcze nikt mnie nie widzial! :) ach.....wybory i ja oczywiscie jako \'internship student\' nie moge glosowac,ale w przyszlosci na pewno bede! pozdrawiam.....izza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izza, ja bralam slub w Polsce, wiec moge Ci tylko powiedziec jakie dokumenty musial zalatwic moj maz: metryka urodzenia, dokument siwadczacy o zdolnosci prawnej do zawarcia zwiazku malzenskiego, dokument potwierdzajacy zameldowanie, paszport - to chyba wszystko, o ile dobrze pamietam. Do slubu koscielnego bylo tez potrzebne swiadectwo chrztu i 1szej komunii. My bralismy slub konkordatowy. Adresy mailowe ukryte sa w wiekszosci pod nickami, a maile zbiorowe :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wsylalabym Ci zdjecie, ale nie mam Twojego adresu :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez bym Ci wyslala, izzo ;) O jejciu, jejciu, spojrzalam wlasnie na przedwstepne wyniki (na szczescie duzo stanow jeszcze wybiera, ale nie wiem ... nie wygladaja sprawy pomyslnie .... Co do zmiany lub nie-zmiany nazwisk, to wtrace swoje 3 grosze niebawem, bo jedzenie mi dogorywa na patelni :D Mniam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka, padline przygotowujesz, czy co? ;) (chociaz w sumie jak dogorywa, to jeszcze nie padlina). Co jesz? Ja sie jednak nie doszekam tych wynikow, chyba spac pojde... A jesli Bush wygra to Amerykanie tylko potwierdza niepochlebna opinie o sobie, ktora coraz czesciej zaczyna tu krazyc... (przepraszam, ale tak wlasnie jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akara> nie przepraszaj, od dawna wiadomo co sie w na calym swiecie mowi o Ameryce i obecnym prezydencie.. dzis rano sluchalam Rona Reagana, madry facet, ale co z tego? skoro masy glosuja na Busha? ech... Elf> no to w koncu lato czy wiosna? hihihi bagatelka> jestem niepocieszona;-( nie zalapalam sie do zadnego tematu wymienionego pzrez Ciebie buuu hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay lato napisalam tam kilka topikow wczesniej ze jezeli masz raczej popielate wlosy i opalasz sie ok z wyjatkiem pierwszej opalenizny to jestes latem.Nie pasuje Ci kolor czarny i szczerze mowiac nie widze Cie w czarnym tylko w pastelach a lubisz pastele? Bagatelka no napisz napisz ta charakterystyke bedziemy zgadywac typ.Ja na razie potrafie(chyba) odroznic lato od zimy i wiosne od lata mam problemy z odroznieniem wiosny od jesieni i typow mieszanych Akara- zdjecia super,ja robilam te na halloween ale wyszly ciemne nic nie widac,ale przygotowuje ostanio rozne rodzaje makijazy jak dokoncze to przesle:)Ostanio znowu mysle o zrobieniu sobie grzywy no normalnie mam obsesje na punkcie grzywek hihihi Izza:) Marzenka- no mogliby cos w koncu z tymi wizami zmienic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkus, ale Ty w grzyweczce nie wygladasz korzystnie... Mozesz ewentualnie sprobowac postrzepic wlosy dookola twarzy: grzyweczka krociotko, potem stopniowo dookola twarzy, wiesz o co mi chodzi? Tak zeby wlosy okalaly twarz, cos jakby Ci ktos kolo o postrzepionych brzegach wycial. Ciezko to wylumaczyc. Grzywke prosta zdecydowanie Cie odradzam :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o zdjeciach nie mow, bo to sa zdjecia nie do wyslania dla ogolu, przez te nieszczesna szminke + konturowke :D :D :D. Nie doczekam sie wynikow... Ide spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelko, Akara macie babki racje. Mam nadzieje, ze Bush przegra. Chociaz nie moge glosowac, to chce zeby jednak to byl Kerry. Oczywiscie nie mowie, ze ten jest super, ale wybralabym kazdego byle nie Busha. ;) Dzis w klasie moja nauczycielka mowila, ze ogloszenie bedzie dopiero za dwa dni. CHyba ze ja zle zrozumialam. :p Bo przeciez ja nie mowie tak dobrze po angielsku jak Bush! :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok.....od dzis podaje mail na ktory ...mam nadzieje bedzie naplywac mnostwo zdjec! :) a ja......postaram sie nadrobic zaleglosci! izza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akara wiem ze do niskiego czola grzywka prosta i dluga nie pasuje(zalezy jeszcze jak jest obcieta czy z czubka glowy czy nie) a ja chce wlasnie taka krotka:) Wiem o co chodzi z tymi postrzepionymi wlosami:)Wlasnie sobie robie makeovery i nie moge sie zdecydowac A zdjecia fajne:) Jak na razie Bush 207 Kerry 199...... ciekawe ktory wygra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie moge w tej chwili napisac nic tworczego.... na razie prognozy nie wyglaaja nazbyt pozieszajaco. Ale probowalam ... I voted as the sticker on my coat says .......... Ale co z tego bedzie ??????????? Na rzie nie jestem w stanie pisac o makijazu, ale moze jutro... Moze jutro bedzie lepszym dniem niz dzisiaj Moze powinnam zaczac pisac weirsze, bo moje glosy w glosowaniu sa nie widoczne na razie Chyba jutro zaczne rzygac i bede miala \"stomach flu\"....... Chociaz nadal mam nadzieje ze nie...... Boze ratuj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bagatelka przez duze B
izza - wysle Ci zdjecia jezeli jutro bede nadal zywa Jutro ???????????????? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Boze wybacz im bo nie wiedza co czynia ....... Bo coz wiecej moge napisac .... gdzie jewst wino ??? wina i igrzysk!!!!!!! Czy ktos to jeszcze pamieta???? Czy ktos w Ameryce przez duze A uczy sie jeszcze historii swiT?? Grecy walczyli o zloty srodek, a Amerykanie?? Przez duze A ??? Jusli mnie tu juz nigdy nie zobaczycie, to znaczy ze umarlam, albo przynajmniej moja Dusza przez duza D mimo ze nie obchodze zadnych swiat :( :( :( >>>>>>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bAGA telka
Przepraszam, ale teraz ide sie upic bo juz nic innego mi nie pozostalo, przynajmniej na ten wieczor :( :( :( No, oczywiscie obym sie mylila :D :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelko ja tez oglodam. Kerry sie troche podniosl, ale sporo brakuje. Wszystko przed nim....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam juz nawet cirpliwosci do hesel fuck them przepraszam ale dzien dzisijszy przyprawil mnie o wiecej emocji niz moge znisc :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale losy swiata SWIATA przez duze S sie dzisiaj waza ... Czy ktos to rozumie?????? Cy ktos to przezzywa tak jak ja ??? (Ja chyba zaraz umre:0:0:0 Marzenusiu laczmy siwe w ... oby nie bolu tym razem :D Proletariusze wszystkich krajo chorzy ubodzy cierpiacy Laczmy sie !! Bylem glodny ... nie nakarmiismcie mnie Bylem spragniony................... teraz wszyscy powoluja sie na Jego imie, wszyscy, ktorzy nie nakarmia glodnych, wszyscy, kotrzy nie napoja pragnacych, wszyscy, ktorzy zabija wyznawcow Boga przez inna litere :) :) :) Co ja jeszze moge zrobic>???? Na razie nic ... ide do kany :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bagatelka 7
Marzenusiu, Franiu, jestem z Wami _______ tzrymajmy kciuki :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno mnie tutaj nie bylo i zdazylam przerobic tylko kilka poprzednich stron. Moj slynny projekt w pracy wkracza w koniec 1 fazy - co znaczy ze od jutra musimy zaczynac konczyc. Co za stes. A czekaja mnie jeszcze trzy takie fazy do kwietnia. Poza tym dopadl nas Wielki Zaraz Grypowy i dzieciaczki choruja. Ja sie nie daje i stosuje wszystkie homeopatyczne leki o jakich slyszalam. Mam nadzieje ze sie nie otruje ;) Sciagne pomysl od Bagatelki i wypowiem sie na przerozne wazne tematy o jakich dyskutujecie 1. Wybory Ogladam sobie wyniki wyborow i zaczynam sie stresowac. Jako osoba niezalezna nigdy nie glosuje na poszczegolne partie, ale na specyficznych kandydatow, ale tym razem to wybor byl oczywisty. Nie wiem czy ten drugi kandydat bedzie o niebo lepszy, ale potrzebna jest zmiana! Czy wiecie ze zarowno Bush jak i Kerry skonczyli ten sam prestizowy uniwersytet i byli nawet w tym samym bractwie (fraternity). Wprost nie do uwierzenia. Pomimo ze nie jestem do niego wybitnie uprzedzona to jednak to wstyd ze glowa najpotezniejszego panstwa na swiecie nie ma zielonego pojecia o historii, geografii, stosunkach miedzynarodowych, mowi z bledami... 2. Theo van Gogh To jest przygnebiajace jak nurty fundamentalistyczne sie uwidaczniaja ostatnio, i nie mam tutaj na mysli tylko muzlumanskich. Swiat powinien sie cywilizowac przeciez. Dlaczego ludzie musza siebie tak nienawidzic :( ? Akara - nasi znajomi Holendrzy, bardzo liberalni, ostatnio zaczynaja narzekac na problemy z muzlumanskimi imigrantami. Ich denerwuje to ze Ci imigranci przyjezdzaja do otwartego, liberalnego kraju w poszukiwaniu wolnosci po czym probuja narzucic swoj styl myslenia rdzennym mieszkancom i w sumie kontunuuja praktyki ktore zmusily ich do wyjazdu z wlasnej ojczyzny (oczywiscie to dosyc spore uogolnienie). 3. Nazwisko Ja mam podwojne chociaz to udreka bo moje panienskie jest bardzo dlugie i pelne typowo polskich dzwiekow. Ale sobie zostawilam bo jak zaczelam pracowac, to jedna z pierwszych rzeczy jakie mi ludzie mowili (wyksztalceni, kulturalni Amerykanie) ze ich pani od sprzatania jest tez Polka! Trafialo mnie, czasami milam ochote postawic kubel ze szmatami w biurze. Wiec teraz musza cierpiec i literowac 18 liter w moim nazwisku ;) 4. Slub z nie-katolikiem Nie mam doswiadczenia chociaz mysmy musieli troche dorabiac materialu bo slubny byl tylko chrzczony... Natomiast trafil nam sie super ksiadz ktory udzielil nam indywidualnych nauk (ekspresowych) i nie wkraczal na teren sypialni w ogole! Dal nam broszurke i powiedzial ze wybor nalezy do nas. No po prostu byl niebywaly - i jaki mily. A sam slub byl w Polsce :D Jay - mam kilka kolezanek ktore poslubily niekatolikow i zadnych papierow o swiadomosci bledu nie podpisywaly. Moze to wymog lokalny? Co za bzdura! Natomiast co do religii to chyba chodzi o to ze Ty masz sie starac wychowac je w wierze, a co one zrobia to ich sprawa. Ja nie jestem fanatyczka ale zgadzamy sie z mezem ze jakis start duchowy dzieciom trzeba dac. Mamy nadzieje wychowac ich na dobrych, wrazliwych i tolerancyjnych ludzi... 5. Nauka jezyka Elf - nie poddawaj sie! Moze moglabys sie zapisac na kursy jako wolny sluchacz na jakims uniwersytecie w Twoim miescie? To chyba jest dosyc tanio i by Cie zmuszalo do systematycznej i intensywnej nauki. Sa tez programy na Internecie, ale nie wiem czy sa godne polecenia. 6. Zawirusowane komputery Mam nadzieje ze wszyscy macie dobre programy do odwirusowywania i zapobiegania nowym infekcjom. Mocno tez polecam tzw. personal firewalls (sa rozne, te platne sa zwykle troche lepsze niz darmowe), oraz programy do usuwania programow szpiegowskich i reklam (ja polecam Spybot i Ad-A-Ware). Darmowe mozna znalezc na stronie PC World: http://www.pcworld.com/downloads/browse/0,cat,1443,sortIdx,1,pg,1,00.asp Mayenka - jaki link podawalas? Mam nadzieje ze sie tutaj nie powtarzam.... 7. Haloween - zaraz wysle zdjecia moich pociech, chociaz niewiele robilismy bo Starszak byl chory i po wizycie u najblizszych sasiadow wrocilismy do domu... Specjalnie dla Kokusia mam zdjecie z naszej okolicy - pewni panstwo zrobili sobie kompletny cmentarz na calej dzialce frontowej. Az trzy weekendy dekorowali :D Oczywiscie najwiekszy efekt byl w nocy kiedy sie to wszystko ruszalo i halasowalo. Ja mialam przyjemna kompozycje z dyn ale wiewiorki zjadly :D Marzenusia - wspolczucia z powodu Ciapeczki :( :( :( Ale sie rozpisalam, juz uciekam i wracam do sledzenia wyborow ;) Pozdrawiam wszyskich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funkia w sobote jade do Ciapeczki na odwiedziny! :D :D :D :D :D Moze pomruczy mi za uszkiem troche?? :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka Nie jestes sama! No i jeszcze nie wszystko stracone. Przeciez jeszcze jest potrzebne calkiem sporo glosow - a one przyjda z tzw battleground states - Ohio i Floryda. A podobno i Hawaje moga miec dramatyczny wplyw. Ja jestem optymiska i jeszcze wierze ze Zorz Dablju wroci na farme w Teksasie w styczniu :) Powinnam isc spac i walczyc z Zarazem ale nie moge...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia - podrap ja za uszkiem ode mnie tez :) To dobrze ze mozecie ja odwiedzac!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×