Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Margot i Esja, zajrzalem z ciekawosci na Islandie i juz w pierwszj chwili trafilem na stronke www.islandia.org.pl ktora wydaje mi sie kompetentna w tym zakresie. Moze ja znacie? Jest tam tez kawiarenka, regularne pogaduchy maja sie odbywac w srody i sobot po 18-tej - przypuszczam, ze autorowi chodzi o czas polski. Wlasnie, Esja - jaka jest roznica czasu do Polski? dwie godzinki? moze trzy? Ja stawiam ze dwie, bez zagladania gdziekolwiek.. Wracam na Islandie, szukam galerii zdjec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus - bardzo ciekawa stronka :) Dodalam juz ja sobie do ulubionych :) Jesli chodzi o czas, to na Islandii obowiazuje roznica dwoch godzin w stosunku do czasu srodkowoeuropejskiego. I obilo mi sie o uszy kiedys, ze Islandia jest jedynym krajem w Europie, gdzie nie przestawia sie zegrakow... Esja, jak to jest naprawde?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze relacja z wyprawy rowerowej na Islandie islandia.wyprawy.net/ . Obejrzalem poczatek i zaraz tam wracam. Mam dobre wrazenia ze zwiedzania roznych krajow z takimi obiezyswiatami, \"bylem\" na Madagaskarze, w Irlandii, Nowej Zelandii, RPA. Pamietam znakomity opis podrozy autostopem od Argentyny do Stanow Zjednoczonych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wlasnie powinnam stukac prace na komputerze, ale jakos \"nie wiedziec czemu\" ;) nie moge oderwac sie od Kafeterii :) kokus - zajrze pozniej na ta stronke z wyprawy rowerowej :) Swoja droga ja tez lubie takie \'zwiedzanie\' z obiezyswiatami... ostatnio trafilam na wspaniala strone z wyprawy w Andy... z przecudowna galeria zdjec! Zamarzyla mi sie wyprawa i w tamte strony! Zreszta gdzie ja nie chcialabym pojechac... :D Chiny, Wietnam, Japonia, Peru, Boliwia, Kanada, Antypody... i moglabym tak wymieniac i wymieniac :D No nic, zapieram sie za to, za co powinnam! Juz 11:15! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - bierz sie do pracy w takim razie.. stronki nie uciekna, a praca ma swoj termin, ktorego nie da sie przesunac.. Powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus - na szczescie pracy nie mam az tak duzo... ale wole to zrobic wczesniej, zeby ze spokojnym sumieniem pojsc na spacer... i zeby spokojnie tez spedzic wieczor w niedzwiadkowym towarzystwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esja
:)gođan daginn!!!:) wow! ale zainteresowanie ,,moja,,wyspa.Odpowiadam na pytania:wyspa na ktorej odbywa sie festiwal to Vestmanneyja,miejsce w ktorym swego czasu przebywala slynna orka Keiko,a jesli chodzi o sam festiwal to pierwszy sierpnia tzw.Verslunamannadagur(bank holiday),kiedy to wszystkie sklepy i instytucje sa zamkniete ,a mlodziez tlumnie uderza na Vestmanny lub jedzie do Akureyri,na polnoc.W dobrym tonie jest zabrac ze soba namiot i pare skrzynek piwa,oraz gitare.Zazwyczaj najpopularniejsze zespoly islandzkie daja koncerty na takich imprezach,i sa pokazy sztucznych ogni itp.Jednym slowem Islandia spiewa i tanczy.I z ciekawostek ...w tym wlasnie dniu jest najwyzszy wskaznik gwaltow,o czym przypominaja media...Jezeli chodzi o miejscowosc hmmmm to rownie dobrze moze byc to Hvosvöllur albo Ţykkvibćr,jedyne co mi przychodzi do glowy. Jezeli chodzi o czas,rzeczywiscie ,nie przestawiam tu zegarka ,a roznica czasu miedzy Polska a Islandia to 2 godziny w czasie letnim i godzina w czasie zimowym. Margot-podroz poslubna mmmm,z plecakiem ,romantyczne barrrrdzo.Ale musicie wiedziec ,ze ten kraj do najtanszych nie nalezy(a jestem juz tu wystarczajaco dlugo ,zeby stwierdzic ,ze 6 euro za piwo to naprawde tanio:)))Niestety ceny sa dosc wysokie w porownaniu z Europa. Margot,masz moze e-mail? kokus pozdrawiam serdecznie:))) do milego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esja - pozwiedzalem ciut, ciut Twoja wyspe korzystajac ze stronek ktore wymienilem wyzej. Zastanowia mnie ta potrawa z miesa rekina, ktore dojrzewa przez kilka tygodni na zwirku, odpowiednio przykryte i zabezpieczone... no ciekawe, ale to chyba nie jest jedzenie na codzien. Jesli dobrze zrozumialem, to mieszkacie we czworo - jak sobie radzicie z gotowaniem? i napisz cos o swoich wspollokatorach - jesli mozesz oczywiscie. Pamietam ze w lecie klikal z Islandii Mark czy Marek, tez mieszka w R. ale zajrzal tylko ze dwa razy i zniknal.. Pozdrowienia dla wszystkich.. Na wschodzie US jest juz po 9-tej.. spia jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze na moment - e-maile sa pod czarnymi nickami - jesli ktos zamiescil.. kliknij dokladnie na nicka i tam masz troche info o danej osobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esja
kokus:) takich przysmakow na Islandii jak wspomniany rekin ,jest wiecej.Akurat w przypadku rekina (hakarl) mieso swieze jest trujace ,dlatego musi byc marynowane w skrzynce i zwirku,je sie je potem w trakcie Ţorrahlađbord (jesli nie przekrecilam nazwy).Jest to rodzaj przyjecia ,na ktorym serwowane sa tylko tradycyne przysmaki przykladowo svip-gotowana glowa barana,i inne jego ,,ciekawe,,czesci w galarecie hi hi,poza tym harđfiskur(suszona ryba),i sledzie na rozne sposoby,ogolnie jednak kroluje baranina(nie lubie).Narodowym trunkiem jest Brennivin,i ma dziwny smak,ale bez niego wiele tych pysznosci nie da sie zjesc. Aktualnie w domu mieszkam ja ,Dunczyk i Islandka,a naszym podopiecznym jest Benny 23 latek.Zazwyczaj mieszkalam sama ,wiec od kilku miesiecy musze sie przyzwyczajac do tego ze nas wiecej,ale tworzymy zgrana grupe(na szczescie).W przypadku nieporozumien od razu mowimy co nam nie pasuje,czesto rozmawiamy.Jest ok. Gotowanie....he he ,a roznie z tym bywa,ale jest zasada ze jak ktos ma zmiane z Bennym to gotuje dla Niego i przy okazji zawsze troche wiecej.Robimy wspolnie zakupy.Ale generalnie kazdy lubi co innego.Ja tam jem glownie warzywne rzeczy ,Jakob moglby zyc na pizzy,a Svanhvit zawsze eksperymentuje w kuchni.A Benny musi byc na diecie ,bo jak przytyje to bedzie mu ciezko chodzic(a staramy sie zeby robil jak najwiecej rzeczy sam)....I tak to wyglada. Coraz czesciej tu zagladam...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozpisalam sie i wcisnelam cos przez przypadek i wszystko sie \'zjadlo\' 😡 To sie nazywa zlosliwosc rzeczy martwych! Esja - zpamietalam ten festiwal, wlasnie dlatego, ze odbywa sie on w moje urodziny :) A jesli chodzi o wyprawe na Islandie, to wiem, ze nie bedzie ona tania... ale w sumie gdziekolwiek dalej bysmy sie nie wybrali, to koszty mysle, ze bylyby podobne... jesli sam kraj nie jest drogi, wtedy zazwyczaj za podroz trzeba sporo zaplacic i na odwrot. Na dzien dziejszy jeszcze nie wiemy, ile bedziemy mogli przenaczyc na sama podroz (musimy sobie to wszystko dokladnie wyliczyc)... sam slub bedzie raczej skromny, ale podroz chcemy sobie sprawic naprawde niezapomniana i jedyna w swoim rodzaju! :) Moj adres e-mailowy znajdziesz pod nickiem. :) Wystarczy, ze klikniesz na niego i tak znajdziesz namiary na mnie. :) Tobie tez radze zahaslowac sobie nick w preferencjach, zeby nikt Ci go nie zwinal przy okazji! Kokus - ja wlasnie tez czytalam o tym miesie z rekina :) No wlasnie, gdzie sie podziewaja spiochy z Hameryki??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozpisalam sie i wcisnelam cos przez przypadek i wszystko sie \'zjadlo\' 😡 To sie nazywa zlosliwosc rzeczy martwych! Esja - zpamietalam ten festiwal, wlasnie dlatego, ze odbywa sie on w moje urodziny :) A jesli chodzi o wyprawe na Islandie, to wiem, ze nie bedzie ona tania... ale w sumie gdziekolwiek dalej bysmy sie nie wybrali, to koszty mysle, ze bylyby podobne... jesli sam kraj nie jest drogi, wtedy zazwyczaj za podroz trzeba sporo zaplacic i na odwrot. Na dzien dziejszy jeszcze nie wiemy, ile bedziemy mogli przenaczyc na sama podroz (musimy sobie to wszystko dokladnie wyliczyc)... sam slub bedzie raczej skromny, ale podroz chcemy sobie sprawic naprawde niezapomniana i jedyna w swoim rodzaju! :) Moj adres e-mailowy znajdziesz pod nickiem. :) Wystarczy, ze klikniesz na niego i tak znajdziesz namiary na mnie. :) Tobie tez radze zahaslowac sobie nick w preferencjach, zeby nikt Ci go nie zwinal przy okazji! Kokus - ja wlasnie tez czytalam o tym miesie z rekina :) No wlasnie, gdzie sie podziewaja spiochy z Hameryki??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i fajnie ze zagladasz.. Co do innych \"ciekawych\" elementach tuszki baraniej, to czytalem, ze najlepsze sa wedzone albo gotowane z innymi podrobami w zoladku - chyba to przypomina nasze salcesony. No dobra.. co kraj to obyczaj... witaj Margot - spiochy spia, maja dzis niedziele i korzystaja.. Martwie sie, ze Squirley sie nie odezwala po egzaminie. Jay pewnie odpoczywa, nalezy sie jej, bidulce... A reszta dziewczyn? Wstawac, pobudka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esja - oj, wierze, ze bez tego narodowego trunku ciezko byloby przelknac wszystkie te \'pysznosci\' ;):D Ja chyba bez dobrej popitki w ogole bym na te rzeczy nie spojrzala... taki francuski piesek ze mnie ;):D To fantastycznie, ze tworzycie zgrana grupe! W ogole ciekawe musi byc takie wspolne mieszkanie i wspolna opieka nad chora osoba :) I w ogole bardzo sie ciesze, ze tutaj do nas coraz czesciej zagladasz! Mam nadzieje, ze juz tutaj z nami zostaniesz na dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esja
Margot:) czy dostalas mojego maila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esja - oj, wierze, ze bez tego narodowego trunku ciezko byloby przelknac wszystkie te \'pysznosci\' ;):D Ja chyba bez dobrej popitki w ogole bym na te rzeczy nie spojrzala... taki francuski piesek ze mnie ;):D To fantastycznie, ze tworzycie zgrana grupe! W ogole ciekawe musi byc takie wspolne mieszkanie i wspolna opieka nad chora osoba :) I w ogole bardzo sie ciesze, ze tutaj do nas coraz czesciej zagladasz! Mam nadzieje, ze juz tutaj z nami zostaniesz na dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esja - oj, wierze, ze bez tego narodowego trunku ciezko byloby przelknac wszystkie te \'pysznosci\' ;):D Ja chyba bez dobrej popitki w ogole bym na te rzeczy nie spojrzala... taki francuski piesek ze mnie ;):D To fantastycznie, ze tworzycie zgrana grupe! W ogole ciekawe musi byc takie wspolne mieszkanie i wspolna opieka nad chora osoba :) I w ogole bardzo sie ciesze, ze tutaj do nas coraz czesciej zagladasz! Mam nadzieje, ze juz tutaj z nami zostaniesz na dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esja - juz ide zajrzec! Stukam z drugiego komputera... tutaj nie mam podlaczonego jeszcze outlooka (nowy nabytek) :) Zaraz dam Ci znac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejsa - to byla zdecydowanie dobra decyzja :D Odpisalam Ci juz ma maila, daj mi znac czy doszedl, bo mialam problemy z internetem w momencie wysylania! Jesli nie, wysle Ci go jeszcze raz! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esja - poprzedni chyba nie doszedl, bo nie znalazlam go w wyslanych, ale napisalam juz drugiego! Mozesz juz sprawdzic skrzynke :) Piwnonia - tak sie zastanawiam: czy moje tlumaczenie doszlo do Ciebie? :) Wyslalam je w piatek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejsa - zapomnialam dodac, ze masz bardzo ciekawa stopke :D Przypomina mi ona runy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus> bidulka juz nie chrapie;-) wstanieta od jakichs 15 minut pozera sniadanko.. zaraz uciekam do matmy.. Siedze w kuchni, gdzie mam okno na wielki ogrod, a wlasciwie na... las w ogrodku hihihi, bo mamy baaardzo duzo drzew za domem, po ziemi skacze sobie przepieknie wygladajacy blue jay, ale nie lubie tych ptaszysk, bo glos maja przeokropny, widze tez kilka kardynalkow, oczywisice facety sa bardziej czerwone od dam;-) i fajneij sieprezentuja.. ale co tam i tak je lubie i jeszcze wlasnie na karmniku zawislo takie malenstwo piekne z wielkimi oczami, nie wiem co to jest.. co jakis czas smignie w powietrzu czerwona kulka.. liscie kolorowe na drzewach, taka ladna jesien;-) Margolcia> gratuluje pomyslu;-) Esja> to dobrze, ze sie tu zadomowilas i bedziesz z nami;-), im wiecej nas tym lepiej Squirley> no gdzies Ty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay - temten jay jest blue a ty jestes jakiego koloru?? ;) Moj S. sie dopytuje czy do do P. przywieziesz pana Jayowego :D Dzisiaj naprawde ciezko pracuje ;) Dwa zania napisze i bach, maly kuk w Kafeteria :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi:)) pozdrawiam wszystkich zza duzego bajora:)) juz podpisuje liste obecnosci:))haha ja juz wstalam choc dzis zrobilam sobie swieto i pospalam dluzej:)) wieje dzis wiatr strasznie ehhhh jest jakies 3 stopnie C choc napewno z sila wiatru jest zimniej....dobrze ze dzis nie musze wychodzic z domku:)) Trzymajcie sie wszyscy cieplutko:))kiss i do milego:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi:)) pozdrawiam wszystkich zza duzego bajora:)) juz podpisuje liste obecnosci:))haha ja juz wstalam choc dzis zrobilam sobie swieto i pospalam dluzej:)) wieje dzis wiatr strasznie ehhhh jest jakies 3 stopnie C choc napewno z sila wiatru jest zimniej....dobrze ze dzis nie musze wychodzic z domku:)) Trzymajcie sie wszyscy cieplutko:))kiss i do milego:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot:) dostalam ,dzieki serdeczne,wyslalam znow cos do obejrzenia:) dzieki wszystkim za mile przyjecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia> ja uwielbiam niebieski i podobnie jak blue jay nie mam glosu do spiewania, choc popijaku za siebei nie recze hihihi, ad. pyt. 2 heheheh ( tak sie w szkole u nas pisalo), nie, J zostaje tutaj..moze nastepnym razem go ze soba zabiore, ale pierwszy wyjazd mial byc tylko dla mnei bez \"ogona\"\';-) chce spedzic jak najwiecej czasu z rodzina i przyjaciolmi i nie chce byc tlumaczka 24 godz na dobe.. bardzo niechetnie, ale przyznal mi racjei jade sama juz w srode .. a do pakowania jeszcze daleko jak znam zycie pewnei bede sie pakowac wieczorem we wtorek hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay a u mnie juz nie ma lisci tylko gole patyki na trzewach jedynie to trawka jeszcze ma zielonkawy kolor..:)) a poza tym zimno i ponuro ehh...mam nadzieje ze chociaz na swieta spadnie troche sniegu.. bo swieta moim zdaniem musza byc biale:)) Esja ja tez sie ciesze ze tu zostajesz z nami:)) jak masz jakies fajne fotki z Twoich okolic to ja tez poprosze:)) mail jest ukryty pod moim nick name:))... buziaki dla WSZYSTKICH!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×