Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Jescze do Kittykat jesli interesujesz sie kosmetyka fryzjerstwem to polecam ta polska stronke http://www.wizaz.pl/ Jest tam prawie wszystko zwiazane z tematyka kosmetyki fryzjerswa masazu wizazu makijazu itp.Ja spedzam tam duzo czasu moj nick tam to CzarnyElf.Swietne forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay: hihi... dzieki bogu poludniowego nie mam!! choc niektore slowa z lekka juz chyba zaczynam zaciagac. Ale daleko mi do miejscowych. Jak nie powiem ludziom, ze jestem z Polski to nie maja pojecia ze jestem obcokrajowcem. Tu zwykle mysla, ze jestem z jakiegos polnocnego stanu...hihihi... Oczywiscie czasem sie zaplatuje w jakies skomplikowane zdanie i wtedy wychodzi, ze to nie jest moj ojczysty jezyk. Spotkamy sie kiedys to sama ocenisz... Elfik: od liceum mialam intensywna nauke ang. Bylam w specjalnej profilowanej klasie: 15 godz/ tyg z facetem z korpusu pokoju. Poza tym namietnie ogladalam tv satelitarna, szczegolnie Jaya Leno i Conana O\'Briena i zawsze jakos bylam otoczona przez Amerykanow. No i mam naprawde dobre ucho do jezykow... Marzenusia: czekam niecierpliwie na wiesci! Yuck... wlasnie spedzilam 2 godziny przygotowujac segregatory z informacja dla studentow Executive MBA... zamiast poswiecac czas na nauke musze takie bzdety robic... zgon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie Elfik poce sie jak szczur i wygladam jak burak... :O Jeszcze nic nie wiem. Ciagle czekam na wiesci... To czekanie mnie dobija. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> ja tez nie ma problemow i musze sie przyznawac skad jestem;-) ale i tak nie wierza.. nie wiem jaki maja wykreowany obraz akcentu polskiego, ale widocznie nie pasuje do ich \"obrazu\" . Moj J choc urodzony w Charleston na szczescie nie ma poludniowego akcentu, mysle, ze to przez to, ze duzo mieszkal za mlodu w innych stanach, Virginia, DC.. i baaardzo mnei to cieszy, bo jakby do mnie po kowbojsku zaczal, to by walkiem w glowe dostal;-))) Elf> no musimy sie na tym msn spotkac w koncu, bo juz wieki z Toba nie rozmawialam.. Marzenusia> glaszcze po glowce.. robie kopie;-) bedziesz miala co robic niedlugo ;-P Kitty> sluchaj Elfa, dobrze gada szukaj ESL za friko, albo za jakas symboliczna oplate, na pewno sa gdzies w Twojej okolicy.. warto sprawdzic adult ed, koscioly, czesto przy kosciolach sa kursy ESL, biblioteki, najazniejsze to wyjsc do ludzi... skonczylam wlasnie lekcje, w przyszlym tyg jedziemy wszyscy na japonski lunch do jednej z moich uczennic, ach bedzie mniamusnie;-) zlopie kawe i zaraz bede musiala sie zabrac znow do hiszp juz mi bokiem wylazi, jutro po moich dwoch egzaminach mam klase do uczenia, ciekawe jakie glupoty bede wygadywac hihihih ech... kokusiowe kciuki mi na jutro sa baaaaaardzo potrzebne, dobrze Kokus? ja chyba zaczne Ci placic;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay - nie ma sprawy, bede trzymal.. jak pomoze to podam numer konta... :D pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim :) Poczytalam Was sobie i naszly mnie pewne refleksje... Zaczynajac studia, myslalam, ze jestem juz do nich jezykowo gotowa (w zyciu codziennym niezle juz sobie sama radze), ale kilka wykladow nauocznilo mi, ze tak naprawde to niewiele jeszcze potrafie... Ucze sie duzo, czytam i czytam, uzupelniam notatki... i ciagle to za malo... tydzien po tygodniu popadam w coraz wieksze zwatpienie... o niedzielnych kryzysach nie musze chyba wspominac... o chwilach, kiedy to mam ochote wszystko rzucic w pieruny... dla swietego spokoju... I potem sama sie sobie dziwie jak znajduje sile, zeby zwlec sie przed 6-ta rano w poniedzialek z lozka... Wczoraj pogadalam sobie ze studentem z Izraela... podniosl mnie na duchu... jak to dobrze jest wiedziec, ze nie jest sie samemu w swojej \'niedoli\'... Chce wytrwac, nie lubie sie poddawac... z drugiej strony jestem osoba , ktora potrzebuje sukcesow, zeby sie zmotywowac do pracy... a poki co zbyt wielu sukcesow nie moge odnotowac na swoim koncie :o Piwonia - dziekuje za zdjecia 🌻 i prosze o jeszcze!! :) Marzeniusia, Ewulek - Wam tez dziekuje za zdjecia, slicznotki :) Gadzina - trzymam kciuki :):):) Nic, uciekam, czas cos zjesc :):) Pozdrawiam wszystkich :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay juz sie boje. A sprawdzilas to co ci wyslalam wczoraj? ;) Squirley nadal trzymaj! Margot ja juz tez sie boje tego kolejnego schodka. Chce sie wybrac w przyszlym roku do szkoly, ale zobaczymy jak sobie poradze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie Marzeniusia ,Ewulek,Piwonia zapomnialam podziekowac za zdjecia ,fajne:) Sguirley- no i wszystko jasne, jak ja gadam z ludzmi to kazdy mysli ze jestem Rosjanka:)Tez nie jestem tepa z jezykow ale bardziej leniwa :P Marzeniusia- no to mamy tak samo szkoda ze nie mieszkam blizej razem bysmy szukaly pracy:)Ja potrzebuje motywacjii w realu:)I porzadnego kopa w d... tez realnego. Jay:) Pogadamy a jak,ostatnio siedze na wizazu i buszuje trudno mnie oderwac, na msn prawie wcale nie zagladam ale Cie zlape a jak nie to w realu odwiedze:) No wlasnie Margot,Marzenka,Kitty nie jestesmy same z tymi problemami,musimy sie jakos wspierac wirtualnie:) Margot najwazniejsze za zaczelas te studia i ze sie nie poddajesz to jest dopiero sukces:) Kokus:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klio
witam dopiero teraz odkrylam to forum niestety nie jestem w stanie przeczytac wszystkich wpisow duzo nas!!! ja jestem od ponad trzech miesiecy w lyonie i planuje zostac czy ktos z was tez mieszka w lyonie forumowicze i forumowiczki??? czekam na odzew!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik, Marzeniusia - po chwilach zwatpienia, rezygnacji, trzeba postarac sie znalezc w sobie nowe poklady enegrii i sie nie poddawac :) Nie od razu Krakow zbudowano... cudow nie ma... nauka jezyka to dlugi proces, ktorego niestety w zaden magiczny sposob nie mozna przyspieszyc! :) Pomalutku dojdziemy wszystkie dojdziemy do takiej wprawy, ze drzwi, ktore na dzien dzisiejszy sa dla nas zamkniete, pomalu, jedne po drugich, zaczna sie otwierac :) Musimy wierzyc w siebie a na pewno damy sobie ze wszystkim rade :) klio - witaj 🖐️ Nikt tutaj z Lyonu jeszcze do nas nie zagladal, ale zagladaja inne osoby z Francji, np. ja :D Ok, zmykam spac! Jutro znowu wczesnie wstaje :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik, Marzeniusia - po chwilach zwatpienia, rezygnacji, trzeba postarac sie znalezc w sobie nowe poklady enegrii i sie nie poddawac :) Nie od razu Krakow zbudowano... cudow nie ma... nauka jezyka to dlugi proces, ktorego niestety w zaden magiczny sposob nie mozna przyspieszyc! :) Pomalutku dojdziemy wszystkie dojdziemy do takiej wprawy, ze drzwi, ktore na dzien dzisiejszy sa dla nas zamkniete, pomalu, jedne po drugich, zaczna sie otwierac :) Musimy wierzyc w siebie a na pewno damy sobie ze wszystkim rade :) klio - witaj 🖐️ Nikt tutaj z Lyonu jeszcze do nas nie zagladal, ale zagladaja inne osoby z Francji, np. ja :D Ok, zmykam spac! Jutro znowu wczesnie wstaje :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, do wszystkich kobietek z Chicago: mam nadzieje, ze nikt z waszych znajomych nie ucierpial w tym okropnym pozarze !!!Jak sie nazywa ten biurowiec? La Salle Bldg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko tak na moment - szef wyszedl- z pracy. Wiem z pewnego zrodla ze... Gadzina urodzila! Synka! Gratuluje!!! \"Nowi\"! Dopisujcie sie!Bo nie spamietam! NICK.............MIEJSCE...................ROCZNIK......ILE ZAGRANICA ************************************************************************************* GODA................Litwa..........................1960.........od urodzenia KOKUS...............Tarnobrzeg, PL...............1963........czas wakacji K-11.................* Kanada *......................1969...............14 lat FUNKIA..............okolice Chicago, IL...........1970..................15 BAGATELKA..........Duluth, Minnesota, USA......1972.............15\'3\'\' MASHA..........Austria.............................1972...............3 lata NIKA_AU.............Sydney........................1973..............16 lat AMBERANGELIC......Arlington Hts, IL..........1974.................7.7 *ZACZARUJ MNIE*....Westfield, NJ.................1974................2.5 JAY...................Charleston, SC..................1975.................2 NANECZKA .......Niemcy, Monachium, Bawaria...1975................5lat PIWONIA.............Okolice Chicago, IL...........1977.................11 CAFEE...............Szwecja, Sztokholm............1977..........10 m-ce DARK ELF............Springfield,IL..................1977....2 lata z hakiem IZZA........Lutsen i Grand Marais/MN......... 1978......18+7=25 m-ce SQUIRLEY.....Tega Cay, SC.......................1978............3,5 EWULEK..........Schaumburg,IL....................1978...........4,5 JOASKA.................Francja.......................1979..........pol roku BARB.................okolice Chicago................1979...........3 lata AKARA.................Amsterdam....................1980........1rok10m-cy MARGOT...............Francja......................1980.....2 lata z hakiem MAYENKA.............Toronto, Can................1981....................1,3 MARZENUSIA.........Okolice Chicago, IL........1984.................1,6 WARIATKAZWARIOWANA....Luxemburg.........1984...........od 09.2003 BASTA........Bradenton, FL............................?.................3 m-c KLARYSA......Bruksela................................?...................? TULIPAN.........Haga.............................1978................2,6... *************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:)) no wlasnie wczoraj mialam mile spotkanko z Marzenusia:)) (niunka dzieki za fotki).....Bardzo mila z niej osobka...:))) powiem tak bardzo szczerze ze w calej moje intarnetowej karierze spotkalam sie z 5 osobami.....zawsze mialam opory...ale teraz czekam z niecierpliwoscia by zobaczyc pozostale kobietki z naszej okolicy:)) ja tez mam nadal problem z poprawnym angielskim ale nie boje sie rozmawiac jak mnie nie zrozumia to powtorze...i prosze by sie nie krepowali mnie poprawiac.....w Polsce nie uczylam sie tego jezyka dopiero tutaj....poczatki byly ciezkie.....a najbardziej paralizowal mnie strach....teraz to zniknelo ale czasem jak zaplacze sie jak barani rog to sie smieje sama z siebie:)) Pozrawiam bardzo serdecznie:)) buziaki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo wlasnie zauwazylam ze Margot mnie od slicznotek wyzywa:)) dziekuje kochana:))hahah....... Marzenusia Elfik Kitty glowa do gory ja za was tez trzymam kciuki:)powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfiku ty to doprawdy jestes kochana osobka,dziekuje za wszelke porady!!!oczywiscie squirley i marzenusia!!!wszyscy jestescie kochani!!dzis bylam pytac o prace,pobralam kilka aplikacji z roznych miejsc.w nocy maz pomoze mi wypelnic.jutro pojedziemy je zawiesc.i bede czekala na jakas oferte.hm...dobrze,ze mnie poinformowalas squirley o tych innych warunkach w niektorych sklepach,musze na to uwazac!!pozdrawiam was wszystkie bardzo serdecznie!!❤️🌼❤️ ps:elfiku badz dobra dla swojego meza za to,ze taki jest kochany,nie to co inni.jesli nie uwazasz,ze bylo by to nietaktowne to go pozdrow ode mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D :D :D :D :D znowu za bardzo nie wiem o czym tutaj rozmawiacie buuuuuuuuu nie dosc, ze pedzicie z tymi postami jak strzaly to do tego ja nie mam duzo czasu na czytanie Was a szkoda :( juz nawet stracilam nadzieje, ze dam rade to wszystko poczytac :( Wiem, ze Marzenka z Ewulkiem sie spotkaly, widzialam foty, bardzo wam fajnie !!! :D no pasowalo by zorganizowac cos grupowego ponownie tylko, ze chyba przed swietami to ciezko bedzie, przynajmiej ja odpadam, kupe zajec, roboty i do tego przygotowania swiateczne !! Margot i wszyscy inni, serdeczne dzieki za mile slowa odnosnie zdiec jakie Wam poslalam, bardzo dudujace jest cos takiego uslyszec !!! :D Zdiec z podrozy mam ogrom i moglabym tak slac bez konca ale lepiej dajcie mi znac czy chcecie widziec ich wiecej bo nie chce tak bez pytania zawalac Wam skrzynek ;) Gdzies tam przeczytalam, ze rozmawiacie o jezykach, ja rowniez na samym poczatku mialam duze opory i chyba kazdy przez taki etap musi przejsc, u jednych potrwa to dluzej u innych krocej, chyba jednak najwiecej psychika tutaj ma do czynienia hmmm... co do akcentu to nie prubujcie go na sile zalapac bo to bez sensu, ja mimo, ze juz jestem tutaj dlugo, staram sie trzymac w sobie akcent europejski, ktory ma moim zdaniem znacznie ciekawszy charakter niz ten typowo amerykanski :D oj telefon mam,musze zmykac papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej to znowu ja🖐️tak sobie mysle...o tej nowej pracy,wiesz squirley teraz to dalas mi do myslenia z tymi roznymi warunkami platnosci.hm..prosze oswiec mnie troszke wiecej np jesli chodzi o place tojesli nic nie uda mi sie sprzedac lub nie wiele,to znaczy ,ze mi nie wyplaca?a jesli mi beda placic to jaka jest najnizsza stawka?dzis miedzy jnnymi pytala w jednym z pobliskich hoteli,wlascicielka powiedziala,ze do mnie zadzwoni w weekend.ile moze wynosic stawka za godzine w hotelu?jak oni placa za wykonana prace czy za ilosc godzin?zalezy mi na pracy,ale nie zamierzam byc tu niewolnikiem.no i oni pewnie odliczaja podatki,ciekawe ile bym wziela do reki?slyszalam,ze najnizej to 5$,ale nie wiem czy to jest prawda? hej 🖐️klio🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwonia - witaj po wakacjach. Wiesz, ja tez sie gubie na forum bo ile razy zagladam to jest o jakies 5 stron wiecej! :D A zdjecia sa odlotowe. Ja zawsze prosze sie o wiecej!!! Ja jestem za spotkaniem jak najbardziej, ale tez po swietach bo inaczej nie dam rady. Poza tym mily wybywa w nieprzyjemne regiony swiata w przyszlym tygodniu wiec bede w kiepskim nastroju dopoki nie wroci :( Witam nowe osoby - widze ze przybylo nam ich sporo!!! Dodajac do akcentow, to ja nawet nie probowalam mojego stracic. Jestem dumna z mojego pochodzenia i swoich osiagniec. Przeciez chodzi o to zeby pokazac innym ze jestesmy wartosciowymi obywatelami. Nie dajcie sie zakompleksic jakims ignorantom! Tak jak Amber napisala - akcent jest piekny!!! Ostanio na NPR (National Public Radio) slychac coraz wiecej reporterow ktorzy swietnie mowia po angielsku ale z roznymi "odcieniami". I nie ma problemow zeby ich zrozumiec. No i na koniec dodam ze ludzie ktorzy znaja tylko jeden jezyk zwykle maja najwiecej problemow ze zrozumieniem obcokrajowcow. Mialam okazje doswiadczyc tego na studiach - my "obcy" swietnie siebie rozumielismy podczas gdy niektorzy "rodowici" mieli klopoty - pomimo ze wszyscy rozmawialismy w tym samym jezyku :D No dosyc mojego wymadrzania sie. Poszukujacym pracy zycze sukcesow i wiary w siebie!!! Pozdrawiam wszystkich goraca ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewulek: widzialam wasze zdjecia. twoj nick idealnie pasuje do twojej slodkiej buzki!! Marzenusia: jak juz sie wybierzesz do fryzjera to daj znac. ja sie wybieram w przyszla srode podciac moje wlochy o 2 cale... Jeszcze raz dzieki za zdjecia. Fajnie wam, ze sie mozecie spotkac!! Piwonia: kobieto, jeszcze raz wyrazy uznania!!! Jestem pod wrazeniem. Szkoda, ze nie mieszkasz blizej bo bym cie do czegos zatrudnila... Stronke masz sliczna i strasznie profesjonalna!! Najbardziej podobaja mi sie te zdjecia jakby przypoadkowe, np. zapisanie guzikow przy sukni itd... Powodzenia. Postaram sie wyczaic skad wziac te kalendarze o ktorych ci mowilam... Jay: jak zakuwanie? ja wymieklam wczoraj kolo 12:15. Zasnelam nad ksiazka z podatkow... Dzis mam ambitny plan. Rozpisalam sobie caly dzien, wiesz, 2 godz na to, dwie na to... Zobaczymy jak pojdzie... kitty: nie wiem dokladnie jaka jest minimalna placa. chyba cos kolo $5.50. Ja za asystenture dostaje mniej...hihihi... jestem bardzo uboga... Jakis czas temu szukalam ofert w lokalnym mallu i niektore sklepy mialy stawke $3.50/godz plus prowizja. Czyli dno! Nie daj sie wykorzystac. Masz, racje, nie badz niewolnikiem. W hotelu beda ci placic od godziny. Aha, sklepy takiejak WalMart i Target placa chyba stala stawke. Ja bym chetnie pracowala Targecie jakbym miala czas... A moze Gap? funkia: a wiesz... ja mam akcent universal invisible i tez mi z tym dobrze. wcale sie nie staram ukryc skad jestem. jak mnie pytaja to mowie. ale na co dzien tak jest wygodniej. najbardziej mnie wkurza jak komus juz powiem, ze jestem z Europy i wtedy ta osoba nagle zaczyna do mnie mowic baaardzo pooowoooli i wyraaaznie jakbym byla opozniona w rozwoju, chociaz kilka sekund wczesniej gadalismy jak rowny z rownym. I jeszcze pytania w stylu: A w twoim kraju to co robicie?itd.... doslownie jakbym pochodzila z jakiejs prymitywnej afrykanskiej wioski... bez obrazy dla Afryki... Mam tego powyzej uszu. A rozwalilo mnie kilka osob, ktore mnie spytaly kiedys jakim jezykiem mowimyw Polsce...BOSHE!!!! No i nie mam problemow z zalatwianiem roznych spraw, w banku, w urzedzie, bo macham im przed nosem moim ameryk. prawkiem jazdy i nawet nie wiedza, ze jestem alien... Nie musze sie tlumaczyc i pokazywac ciagle paszportu. a sluchajcie, gdzie sie podzialy nasze akara, bagatelka i k-11? od dluzszego czasu sie nie odzywaja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallo tak samo jak niektore z Was nie mam pojecia o czym piszecie! to niesprawiedliwe, jak \"czuwam\" na forum, to sie nic nie dzieje, a jak na chwile znikne to szwuuuuupsss przybywa kilka stron! JEJU! w sumie to powinnam teraz czesciej bywac, bo w pracy mamy nude ale dzisiaj dostalam nowy komputer i bylam na jakis czas wylaczona z akcji. widzialam ze dyskutujecie o jezykach i akcentach... Uwazam, ze jezeli sie ma lekki obcy akcent, to dobrze. Jest to czesc naszego poczucia tozsamosci. Przyciaga uwage i ciekawi. Waznym jest by opanowac jezyk kraju, w ktorym sie mieszka w miare dobrze, pozbyc sie bledow gramatycznych, rozszerzac slownictwo, ale lekki akcent jeszcze nikomu nie zaszkodzil! Ja mowie po pieciu latach w Monachium zupelnie swobodnie po niemiecku. Nie mialam problemow ani na uniwerku ani w pracy. Przygotowanie i przeprowadzenie prezentacji czy szkolenia, dyskusja na powazne tematy, negocjacje itp. to tez nie probem. Sadze nawet, ze lekki obcy akcent (mojego nikt nie potrafi zidentyfikowac...) jest tutaj nawet plusem, bo jak juz wspomnialam, zaciekawia, przyciaga uwage... Co ciekawe nadal mam problemy z jezykiem Bawarskim, mam tu na mysli jego monachijska wersje. Nie zawsze rozumiem o czym mowa! Teraz mam intensywna szkole u mojego Michalka, bo on oprocz przykladowego czystego niemieckiego jak na prawnika przystalo, operuje takze doskonale bawarskim i czasami wtraca bawarskie slowka, czy zwroty do rozmowy...a ja robie glupia mine i kaze sobie tlumaczyc. Lapie sie na tym tez ze czasem uzywam poludniowoniemieckich zwrotow i jestem ludzie z innych miast rozpoznaja, ze mieszkam w Bawarii. Smiesznie. ohh te jezyki! Zmeczona jestem i plecy mnie bola, bije sie z myslami czy isc na sport. nie chce mi sie ale juz dawno nie bylam! pozdrawiam wszystkich! papatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny... na temat swojego angielskiego nie bede nic mowil, tak bedzie najlepiej... Naneczka - nowy komp? wow, ale fajnie... Squirley - jakim jezykiem mowimy w Polsce... dobre pytanie, nic dodac, nic ujac... Funkia - to co piszesz o jezyku to mi przypomina, ze ze szwagierka dogadywalem sie niezle bo byla w Stanach dopiero 7 lat, natomiast ze szwagrem ciezko - on byl juz od 25 lat w US.. kittykat - powodzenia w szukaniu pracy... Piwonia - dziekuje za zdjecia, piekne.. i ta plama nad brzegiem morza to chyba specjalnie dla mnie... Prosze o wiecej - w miare mozliwosci oczywiscie, bo rozumiem, ze masz tez inne zajecia niz tylko utrzymywanie korespondencji.. Ewulek - ja tez dostalem twoje zdjecia z Marzenusia.. no i jestes slicznotka, nie da sie ukryc... Amberangelic - dzieki za wiadomosc, ale fajnie... Gadzinka pewnie kliknie do nas jak dojdzie do siebie.. klio - witaj.. po piec stron topiku dziennie i niedlugo dogonisz... Margot - wlasnie tak, znalezc te poklady energii.. trudne, ale realne.. DaRk Elf - ciekawe skad te skojarzenia z Rosjanka - czy jest ich liczna grupa tam gdzie mieszkasz? Marzenusia - napewno sobie poradzisz w szkole.. Jay - tak i sie przypomnialo, ze maz mojej kuzynki uczyl sie angielskiego sluchajac muzyki - przewaznie z amerykanskiego poludnia (uwaza sie za poludniowca-rasiste) - i bez trudu dostal wize, bo rozmawial po amerykansku i zaskoczyl konsula wlasnie tym akcentem.. slowo do slowa i okazalo sie, ze konsul tez muzykuje i slucha tej samej muzyki... ok, a teraz ciekawe czy uda mi sie poslac.. wszystkich nieobecnych pozdrawiam bardzo.. obecnych tez..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley - w jakim dziwnym miejscu Ty mieszkasz ;) Ja przenigdy nie mialam tego typu problemow, ze ktos zaczynal wolniej mowic jak sie dowiadywal ze jestem z Polski. Wrecz przeciwnie - ja mowie tak szybko i po polsku i po angielsku ze niektorzy nie moga za mna nadazyc i prosza zebym to ja zwolnila :D :D :D A co do potrzeby pokazywania paszportu w banku, to jak sie ma jakikolwiek dokument identifikacyjny wyrobiony tu w Stanach, to nie trzeba swojego paszportu pokazywac. I nie ma to zadnego zwiazku ze znajomoscia jezyka. Naneczka - Widze ze pan M na dobre sie zadomowil. Super! Idz na sport! Ja od stycznie zapisuje sie na Pilates. W koncu sie zmobilizowalam. Uciekam bo praca goni a chce dzisiaj wszesniej wyjsc bo mysmy jeszcze domu nie udekorowali na Swieta - jako jedyni w okolicy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam :D Jutro spie :D Ciesze sie z tego powodu jak gloopia :D Piwonia - ale slij i to slij do woli :D Dla takiego wspanialego fotografa jakim jestes w mojej skrzynce zawsze znajdzie sie miejsce :D Naneczka - ciesze sie, ze z Michim wszystko sie pienkie uklada :) Odnosnie akcentow... coz, i ja musze dorzucic swoje trzy grosze :P Szczerze mowiac jeszcze do niedawno w ogole nie zastanawialam sie nad kwestia mojego wlasnego akcentu... ale ostatnio sporo osob niezaleznie powiedzialo mi, ze mam bardzo slaby obcy akcent, co mnie wprawilo w niemale oslupienie! Ja, francuski i slaby obcy akcent... bon ben :P:D Jakkolwiek, ja rowniez przychylam sie do opinii tych, ktorzy pisza, ze posiadanie akcentu jest czyms pieknym... pozwalajacym zachowac czastke swojej wlasnej mowy podczas poslugiwania sie innym jezykiem :) A dzisiaj pogadalam sobie po polsku z zywa osoba (nie przez telefon)... mmmmm... dobrze mi to zrobilo :D Boshe, wlasnie spobie przypomnialam, ze jak jeszcze Wam tych nieszczesnych plytek nie wyslalam 😭 Przepraszam Was najmocniej! Postaram sie je wyslac w tym tygodniu, obiecuje! Ide cos zjesc, bo zglodnialam, zajrze tu pozniej :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...zaczyna mnie paralizowac strach... 16 godzin do pierwszego egzaminu.... a tyle jeszcze mam do powtorzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> nie panikuj, bedzie dobrze, ja po dzisiejszych dwoch wyszlam baaardzo wczesnie z pracy zreszta i tak do niczego sie nie nadaje oprocz zaraz najedzenia sie i wskoczenia do lozka, musze odespac te zakuwania wszelkie, bo czuje sie jakkolwiek bardzo dziwnie i baaardzo jestem zmeczona kokus> dawaj ten numer konta;-) normalnie powinienes jakas firme otworzyc;-) Piwonia> wiecej zdjeciow, wiecej Marzenusia> jeszcze okiem nie rzucilam, wybacz;-( odesle dzis wieczorem jak tylko sie pozbieram Margolcia> brawissimo;-) a dojedziesz pzrez pol Polski gdzies to moze sie spotkamy w polowie drogi? tak mi dziko przyszedl pomysl do glowy?;-) naneczka> prosze tu sie nie odgrazac, tylko zrobic dyzur 24-godzinny na kafejce;-) funkia> dobrze gadasz;-) a z paszportem w banku to ja musialam np isc zanim mialam jakis dokument hamerykanski.. teraz juz nie musze wszedzie prawo jazdy rzucam na lade;-) hmm juz nie pamietam co kto pisal, musze wrocic do czytania;-) pozdrowienia dla wszystkich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do kokus .. tez jestem z Tarnobrzega .. za pare dni zjawiam sie na swieta :-) Francja *** 1959 r **** 16 lat Zamawiam snieg na okres swiateczny .. oczywiscie Polske mam na mysli :-) Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×