Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

hej pomozcie, co to za taka popularna osoba, chyba z irlandii lub anglii, niedawno ktos tu o niej pisal, super spiewa, odkrycie roku, dra na gitarze, ma takie dziwne nazwisk i podobno nawet krolowa Elzbieta zaprosila ja na koncert. Chcialabym znalezc jej plyte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ja mialam cudowny wieczor z przyjaciolmi, moj zolnierz nawet ze swojego pokera zrezygnowal zeby szybciutko dolaczyc. grilik, posiedzielismy do baaardzo pozna. GRATULACJE NATALKA!! a w niedz rano pobudka przez znajomego ktory wyprowadzil sie dluzszy czas temu do innego stanu i postanowil odwiedzic nas tutaj. w pospiechu pidzamy zmienialismy na zwykle portki ;-) bylismy w irish pub, gdzie moj mily przegral zaklad i placil za obiad. czy wyobrazacie sobie ze w tym barze maja caly sufit i sciany w 1$. total ok 400tys dolarow!!! tak z 10% bym wziela na wynos;-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i mam nadzieje ze maz sie oddobrazi...popracuj nad nim troche ;-) w poniedz i wtorek pracuje jak w piatek, wiec zapraszam.. moj zolnierz ma cwiczenia w tym tygodniu wiec bede go widziala po 1.5 godz dzienie :-( oby do piatku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Ty biedna, no ale dasz rade bez zolnierza, przynajmniej sie stesknisz ;) Ja wpadne odwiedzic Cie na pewno. A maz to nie wiem, bo wciaz sie nie odzywa a w ramach tej obrazy nie bylo go caly dzien, wyszedl o 9 rano i wrocil o 9pm, ja sie tez nie odzywam, bo przesadzil troche...i caly dzien musialam siedziec sama :( Ide spac. A ta spiewajaca to katie Melua, chcialam na probe cos ale nic mi sie nie chce sciagnac z emula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, witam spowrotem po mundialowej przerwie! zaraz sie wczytam w Wasze wpisy... ehhh ze dwa tygodnie mnie tu juz nie bylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka serduszka, przebrnelam przez 7 ostatnich stron - wow! piszecie i piszecie, nadazyc nie mozna! Witam wszystkie nowe twarzyczki! Jay! jezdzilas z flaga po Charlston? W Monachium byl naturalnie szal cial, wlosi, ktorych tutaj jest masa wariowali ze szczescia! Poza tym, tak generalnie klimat w czasie calych mistrzostw byl super! Taki niesamowicie naladowany pozytywna energia! Ludzie tanczyli i przytulali sie na ulicach - wszystkich nacji i kolorow skory, panowal taki lekki, wesoly nastroj... Niemcy sie strasznie ciesza, ze maja pozytywna opinie jako gospodarze... a swoja druzyne uwielbiaja, bo nikt sie z tym nie liczyl, ze dojda tak daleko. Cale mistrzostwa nazwali mistrzostwami serca. Na wszystkich autostradach sa wielkie bannery \"Witajcie w goscinie u przyjaciol\" ladnie... Poza tym rzucilo mi sie w oczy, ze jak sie platalam po miescie z moja peruwianska kolezanka, to wszyscy nas nagabywali, czy moze pomoc, droge wskazac itp. A jak ona z kolezankami latynoskami weszla do pelnej po brzegi knajpy, podbiegl do nich szef z pyt. \" jestescie goscmi na Mundialu?\" i zanim cos odpowiedzialy, zorganizowal im stolik... A tak poza tym, to od tygodni leje sie zar z nieba i jest naprawde super! Kazdy weekend spedzam nad jeziorem Starnberskim... grilluje, plywam z przyjaciolmi lodka po jeziorze, albo inaczej pedze motorowka... piknikuje, szaleje na rowerku po lasach i morenowych wzgorzach...FAJOWO! Margocia - super ze dostalas sie na dalszy ciag studiow! ale z tym stypendium, to faktycznie istny horror biurokratyczny! pochlastac sie idzie! no i przepisiki byly mniam! sorry, ze nie pisze do wass wszystkich osobiscie, ale bym sie do wieczora nie wyrobila! buzka dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach, czyste wariactwo wczoraj! bylam przez weekend w Zurychu, tam pelno wlochow, pojechalismy krotko przed koncem meczu do restauracji na stoku, skad sie mialo przesliczny widok na nocny Zurych, ach cudo :D no i potem fajerwerki i klaksony samochodow (spac nie mozna bylo ;) dzisiaj odespie) plytka Katie Melua nazywa sie \"piece by piece\", ten song ktory caly czas graja w radiu, nie jest moim zdaniem najpiekniejszy na plytce, inne to po prostu muzyczny odjazd! teraz dostalam od kumpelki plytke Will Younga, miodzio! naneczka- fajnie, ze sie odezwalas :) ufff, co za upaly :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no odezwalam sie po przerwie... moze sie jakos zdzwonimy? jestes dziesiaj pod jakims telefonem, czy moze odsypiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allo :) lece na rowerek, wycisnac poty, bo sie rozleniwilam, potem sesja telefoniczna z rodzinka,potem nyny! tak ze najlepiej zdzwonmy sie jutro, ok? przesle ci moj numer emailem. Do juterka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyslalam wam dwie fotki z ostatniego wesela, na ktorym bylismy. W tym roku mielismy 9 zaproszen na wesela! Jedno nie bedzie mialo miejsca, bo para sie rozeszla a dwa kolejne my musielismy odmowic... Trzy juz za nami a trzy kolejne weselicha przed nami! Widze, ze Floryda sie spotyka! Fajnie! a mnie wiecie kto odwiedzi? JoAska! Mam nadzieje, ze pamietycie (przynajmniej \"starzy\" forumkowicze ;-) Przyjedzie z Lazurowego z chlopaiem juz w czwartek i zostana do niedzieli! Jeszcze nie rozpalnowalam zajec. No moze tyle, ze w piatek jedziemy do sredniowiecznego miasteczka poogladac walki rycerskie! Poznaja od razuz polowe mojego towarzycha :-) Na czwartek i sobote nie mam jeszcze pomyslu, ale jeszcze cos zorganizuje! a sobote spedzymy pewnie gdzies w terenie :-) jeju! jaka jestem zmeczona! w sobote bawilam sie do 6 rano i jakos jeszcze nie odespalam...( wstalam w niedziele przed 10-ta) Bylismy na imprezce (firmowej) kolegi.. Firma sie miesci w malej miejscowosci pod Monachium w malym przytulnym domku z ogrodem jak las... i w tym wlasnie \"lesie\" rozbilismy namioty, grillowalismy, ogladalismy mecz na duzym ekranie i jedlismy jedzonko na masce Michalkowego LandRovera. Padlam kolo 2-giej, ale po godzinie musialam wyjsc za potrzeba, a z domku dobiegala revelacyjna muzyka (w koncu na imprezie bylo 3 DJ-ow) i nie moglam sie oprzec - ruszylam w tany i tak do 6-tej rano... W piatek zamiast spac, przemeblowalam caly moj Appartament i odkrylam o polnocy ze na jednym z programow leci jeden z moich uluionych filmow: \"As Good as it Gets\" z Nicolsonem i Helen Hunt... zasiedzialam sie wiec do 2 i tez juz nie odespalam... Dzisiaj snuje sie wiec jak mucha w smole... i tak sie tez czuje... Natkos 🌻 ale Twoj maz fochy stroi! nie daj sie! 🌻 102 🌻 fajny bar! 400 tys. $, skad oni tyle kasy wytrzasneli? Pralnia pieniedzy, czy co??? kokus 🌻 - fajne fotki! Squirley 🌻 ale Ci fajnie z tym NY! moge tylko pozazdroscic! Jay 🌻 jeju, jak Ty sie dzielnie uczysz! a jesli chodzi o pomindory, to najlepsze na swiecie sa w warzywniaku kolo domu moich rodzicow we Wroclawiu... ja bym mogla sie tam tylko po,idorami odzywiac! :-) Gnu 🌻 no popatrz, a ja bylam we Wroclawiu i cie przegapilam... buuuu! a moglysmy byly sie spotkac! co za pech! kinek 🌻 dobry pomysl z tym bursztynem i przewodnikiem! bagatelka 🌻 trzymam kciuki za miejsce pracy w bibliotece ja w czwartek tez mialam rozmowe o prace... superowe stanowisko i ...trzymajcie kciuki, wiecej nie powiem, by nie zapeszac! dobra, koncze, bo zasne nad klawiatura! papatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie chcialam pochwalic ze zmieniam prace- bede sekretarka... jakies rady?? na razie tek asekuracyjnie biore wakacje w mojej pracy na 1.5 tygodnia, a potem sie zobaczy. problem w tym ze nie polubilam moich szefow tak od pierwszego wejrzenia... zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1703
Prosze powiedzcie czy Maymooth w Irlandii to jakieś miasto i gdzie leży. Proszę!! NIe umiem go zlokalizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1703
Sorki źle wpisałam nazwę powinno być Maynooth oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.multimap.com/map/browse.cgi?client=public&GridE=-6.60250&GridN=53.38390&lon=-6.60250&lat=53.38390&search_result=Maynooth%2C%20&country=Ireland&lang=&db=w3&keepicon=true®ion=&place=Maynooth&client=public&overviewmap=&scale=1000000 Jesli dobrze mysle lezy pod Dublinem;-) Ni emoge szukac teraz, bo mam projekt do zrobieni ana jutro ale wpisz w www.google.com Maynooth+Ireland, nie iwerze, ze nie znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej moja 102, zdecydowalas sie jednak??? Ale mam nadzieje, ze po tych 1,5 tyg mozesz wrocic jakby co, bo oni tez mi sie nie spodobali ;) Pogadamy wieczorem, ciao Naneczka - dostalam zdjecia, bardzo fajne, zaraz mi sie przypomnialy ,,4 wesela i pogrzeb\'\', te kapelusza... ;) A ja to juz ni pamietam kiedy na weselu bylam, nikt sie nie zeni, nikt nie wychodzi za maz, nawet ja sama wesela nie bede miala :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim ponownie, Faktycznie na poczatku to ciezko za Wami nadazyc :) tyle rozniastych tematow. Rzucil mi sie w oczy temat Katie Melua. Ja sie nia dlugo zachwycalam, kolezanka z PL mi przyslala plytke i na poczatku caly czas jej sluchalam, jest swietna, super klimat, super glos, jeszcze mi sie nie znudzila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka- na weselicho moje sie szykuj;-) moze niedlugo....;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co, ale mnie moja mama znowu wkurzyla... kobieta jest chyba najbardziej wscibska i nietaktowna osoba na swiecie!!! czy wszystkie polskie matki takie sa??? wydaje im sie ze moga sterowac ludzmi (patrz -> swoimi dziecmi) nawet jak te maja po 30 lat i wlasne rodziny. Powrocily mi znowu strach i zniechecenie przed wyjazdem na spotkanie z nimi... Musze jej jakosc naklasc do glowy, ze nie mam zamiaru wysluchiwac jej kazan na rozne tematy. Chcialabym, zeby moja mama byla jak moja tesciowa. Donna jest najfajniejsza babka na swiecie. Nie bedzie cie przesladowac, obserwowac i krytykowac, na sile wciskac swoich pogladow itd. Superowa osobka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betif
pokolenie lat poznych '40 i lat '50 . tak wiekszosc jest taka wlasnie ,polecam ksiazke "toksyczni rodzice: Susan Fowardson ( chyba takie nazwisko ). Tzw. rozzalone pokolenie ktoremu przyzlo przezyc przelom zmiane systemu plitycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> bedzie dobrze, uspokoj sie. Moja mama wolna reke daje mi od zawsze od kiedy pamietam, pewnei,z e sie o m nei martwi i kaze do siebie czesto dzwonic;-)) ale jak kazda mama. Tylko moja mama to zupelne przeciwienstwo mojej tesciowej, podejrzewam, ze gdybym ja poznala kiedy byla zdrowa nie palalbysmy do siebie miloscia. Rozmawialam wczoraj z J. na tema grudniowych wakacji, przymierzamy sie do kupna biletow, ale zobaczymy co z moja szkola i tak dalej, jesli nie Polska, na pewno wylot z USA, potzrebuje innego powietrza i innego spojrzenia na swiat. Wracam na wyklad.. jeszcze tylko 4 tygodnie, normalnei chodze na ostatnich nogach hihihi nie wiem czy mi nowe nogi urosna do konca semestru ;-))) pozdrowienia dla wszystkich i mielgo dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
squirley- no to mozemy sobie reke podac..... wczoraj zadzwonilam do domu, mama zagadala mnie, nie dala mi dojsc do slowa, kazdemu z rodziny dupe zjechala :( a siebie to ma za bezwadowa.... Zwiazek mi strula kompletnie, a nawet juz po rozstaniu nie moze przestac bluzgac na niego :( cholernie ciezki charakter... juz opieprz ode mnie dostala ale nic nie pomoglo. Moze ktos wie jak sie obchodzi z takim gatunkiem mamy??? tak to nie jest zla, ale to narzekanie na innych i brak taktu.... dobrze ze wlasnie zauwazylam przez okno kota na trawniku, jak sie szykuje na lowy. Wentyl na ujscie rozczarowania. Zabawny kociak :) lubie przygladac sie zwierzeta. pa pysiaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie co zauwazylam, ze nam sie caletowarzystwo z Szikagowa wykruszylo. Co se dzieje z Amber?? Elfica sie przeprowadzila, Piwonia sie jeszcze czasem pojawia, ale ona ma konkretna wymowke w postaci Emilki. Funkii tu nie bylo od wiekow. Co jest kolezanki???!!! Dawac nam tu znak zycia a juz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo w pore sie pojawilam :D wyczulam, ze mowa o Szikago hahaha :D ja jestem pochlonieta praca i Emilka, Funka tez jest bardzo zajeta a mam z nia kontakt telefoniczny, wlasnie wczoraj rozmawialysmy i planujemy spotkanie bo jeszcze nie widziala Emilki :) Marzenusia leci jutro na Jamajke, tez mamy kontak bardzo bardzo czesty :D Amber rowniez zyje i ma sie super, tez mamy dobry kontakt ze soba :) to by bylo tyle :) Jay ja nadal nic od Ciebie nie dostalam, masz nadal problem z wyslaniem wiadomosci do mnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej🖐️ mi sie tez na wspominki zebralo- ale myslalam o Esji, ktoras wie co sie z nia stalo po slubie?? a propos mam- ja na moja tez sie niedawno obrazilam, dokladnie to samo co u was- krzyczy na mnie za bylego, za to ze jestem tu a nie tam, za to co robie( cokolwiek bym nie robila) wiec zrobimy sobie mala przerwe w kontaktach i ja nie dzwonie juz 2.5 tygodnia. postaram sie przeczekac az nam minal humorki i znow sie za soba stesknimy ;-) dopiero sie doczolgalam do domu...kurde- dlugo juz tak nie pociagne 6.30am-3pm i 5pm-10.30pm=14 godzin. Jay- zamawiam nowe nogi, jak sie da. pokrywam h&s ;-) 🌻 dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey:) ja jestem jestem-tylko ze zajeta praca:) A poza tym wszystko dobrze:) Pozdrawiam Wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwonia> za kazdym razem, kiedy pisze do Ciebei maila wyskakuje mi ze to Twoj adres mailowy nie jest prawidlowy?? sprobuje z yahoo, tylko jutro, bo dzisiaj zaraz wybiegam do szpitala, a potem musze siedziec z nosem w ksiazkach i sie przygotowac do zajec Powtarzam sobei jak mantre jeszcze tylko 3 tygodnie i bede mogla biale nogi wystawic do slonca;-) i przez 2 tygodnie zajac sie czyms co lubie, tak, tak, \"wakacja\" jak najbardziej dlugie na tutejsze warunki, cale 2 tygodnie;-)))) pozdrowienia i milego dnia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja mama to chodzace zloto! Sama nie wiem jak taki czlowiek sie mogl w dzisiejszym spoleczenstwie uchowac... najchetniej by wszystkich wysluchala, wszystkim pomogla, az do wyczerpania! Ostatnio powiedziala: Wiesz, ja to chyba najbardziej chcialabym byc Swietym mikolajem, by moc wszystkim pomoc...\" Rozbrajaja mnie takie teksty! ona chyba nawet nie umie przeliterowac slowa egoizm, czy wscibskosc. Ale za to jak sie rozstalam z mezem, to sobie zyczylam, zeby tez jakos potwierdzili moja decyzje, ale oboje, co prawda powtarzali, ze dobrze zrobilam i ze cokolwiek zdecyduje, sa po mojej stronie, to jednak brali tez bylego w obrone... Ale w sumie nie moge narzekac, mama jest cudowna, tato za to nieco ciezki... z nieba nadal leje sie zar, ale na przerwach w pracy biegam nad pobliskie jeziorko, a wieczorami wybieram sie od czasu do czasu do ogrodkow piwnych... oby takie lato sie ostalo! A jesli chodzi o nasze dawne forumowiczki, to faktycznie szkoda, ze sie nas tyle wykruszylo! Tez jestem ciekawa jak tam Esja - wszystkie adresy mailowe jakie do niej mialam nie dzialaja... a pamietacie Haneczke z Wiednia? tez zniknela, po roku pojawila sie na chwilke i zniknela na dobre... i masa masa innych babeczek... ale za to pojawily sie nowe forumowiczki i dzieki temu Forum zyje! A jek juz wspomnialam, jutro odwiedzi mnie JoAska! w dordze z Antibes do Wroclawia :-) Jay - trzymam kciuki by te 3 tygodnie minely w trymiga a kolejne dwa ciagnely sie w nieskonczonosc! (sama zreszta tez bede miala w sierpniu dwa tygodnie wolnego) :-) Dark Elf - fajnie, ze sie pojawiasz! 102 - hmmm, slub sie kroi? uchyl rabka tajemnicy! Piwonia - Emilka jest sliczna! no i niezle urosla! A na zdieciach to Marzenusia, prawda? Namow ja by sie znowu tu pojawila! (jak wroci z Jamajki oczywiscie - szczesciara!) To samo dotyczy Amber i Funkji Squirley 🌻 no i glowa do gory, nie daj sobie zawrocic w glowie gadaniem rodzicielki! maremeria - no i nie zadzwonilam, bo prosto po pracy popedalowalam do ogrodka piwnego (Chinesische Turm im Englischen Garten) i wrocilam ciut po polnocy... Ty tez sie nie daj zbic mamie z tropu! One tak maja juz do siebie, ze nawet jesli sa najfajniejsze to sie czasem w zycie dzieci nieco mieszaja... Zastanawiam sie jaka ja bylabym / bede matka... czy zachowam obiektywnosc? Czy nie bede nadopiekuncza? Jak bede podchodzila do waznych wyborow zyciowych moich dzieci (ktore mam nadzieje jeszcze miec) Ehhhh, to niessamowicie ciezkie zadanie i najgorsze jest to, ze sami najczesciej powielamy bledy naszych rodzicow! Robimy dokladnie to samo, co nas w nich najbardziej denerwowalo! Kurcze, jak sie wyrwac z takiego schematu? Nic to, poludnie wybilo, zar sie z nieba leje, 36°C na dworze a my bez klimy... a ja musze do tego pojechac na zakupki moim czarnym autkiem z \"pseudo\" klima... ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🖐️ 102 - gratuluje nowej pracy 🌻 ! mi sie kroi rozmowa kwalifikacyjna we wtorek. W zyciu nie liczylam, ze w tej firmie bede miala jakas szanse! tym bardziej ze strzelilam niezla plame ...aplikowalam takim HR programem internetowym, wpierw wpisac list motywacyjny, no to lu! i napisalam tam, ze dalsze informacje znajda w zalaczonych plikach (cv, swiadectwa pracyy, etc), wypelniam reszte stron, klikam na wyslij i BUM! nigdzie nie bylo miejsca zeby zrobic upload plikow :O No i poszlo w swiat bez przyrzeczonych dokumentow..... Odpisalam prace na straty.... A tu wczoraj, wlasnie stalam przed regalem w drogerii, dzwoni do mnie babka czy mam we wtorek czas by przyjsc na rozmowe !!!!! :D YUHUUUUU! naneczka- czemu sie ty obawiasz, ze bedziesz jako matka taka sama jak twoja matka?????? przeciez to kobieta zloto! :) czarne autko w upaly??? uiuiui....jeszcze moze czarna skora na siedzeniach? auaa... Ja jestem z mojej blekitnej farby super zadowolona! brudu nie widac, hehe. Slowo, jeszcze od kupna nie bylam w myjni (chyba powinnam sie wstydzic, co? - no ale deszczyc mi pomogl) jedyne co to przetarlam szmatka klape z tylu gdzie sie rekoma dotyka ;) NO WLASNIE : rekoma czy rekami????? ano na tyle dzisiaj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryspina
witam wszystkich... pomiewz przemiescilam sie do ojczyzny, nie mam dostepu do komp...ale o was m y s l e. widze, ze jezdzicie po N.Y. i ogladacie mundial... no i wygralismy...mundial...niesamowite, szal totalny, nawet tutaj w centrum naszej stolicy byly sztuczne ognie i klaksony...ja oczywiscie z flaga....no , powiedzmy nie ja a moj syn. Wczoraj bylam w pieknym, kolorowym, pasiakowym, i ludowym lowiczu---bardzo ladne miasteczko z ktorym to laczy mnie ogromny sentyment... W cepelii kupilam fajne wycinanki i pajaki...a na rynku podziwialam katedre i ratusz. ciao...do nastepnego...zycze wszystkim milego spedzenia wakacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×