Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Ach, a w ogole to wczoraj sie rozszalalam i zamiescilam 3 przepisy na Czarnej Oliwce vel Bon Apetit :D Jeszcze nie \"weszly\" przeto, moze cenzura nie przepuscila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A-ha, Gruszenka, jeszcze pytalas o studia prawnicze, tak w USA trzeba najpierw miec tytul bakalarza z jakiegos najlepiej humanistycznego kierunku, a potem zdajesz na prawo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze dodam, ze wlasnie zjadlam sobie pyszny jogurt waniliowy, niebo w gebie :) Co za szczescie, ze udalo mi sie tu w Stanach znalezc jogurty firmy Stoneyfield Farm, bo normalne amerykanskie jogurty to istna masakra :P - strasznie slodkie, sztuczne smaki i slyszalam, ze ktos badal i wcale nie maja one tych bakterii, ktore jogurt miec powinien, zeby byl wlasnie taki zdrowiutki. Niestety ze z jedynego sklepu w mojej okolicy, ktory prowadzil ich sprzedaz wycofali te jogurty w formie pelnotlustej, a takie wlasnie sa najpyszniejsze, bo w beztluszczowych musza nadrabiac cukrem, zeby byla jako taka konsystencja i to juz nie jest to. A te pelnotluste maja na wierzchu taka pyszna smietanke, ktora sie wmieszywuje do srodka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka, bylam juz na CZarnej Oliwce, ale przepisow jeszcze nie ma! To normalne - jak ja zamieszczalam swoje to pojawily sie dopiero po 2 dniach! Ladne rzeczy! ;) A przepis na klopsiki juz podaje :) KLOPSIKI SLODKO-KWASNE (porcja dla czterech osob) Skladniki: - 75 g dymki - 225 g miesa mielonego wieprzowego lub wolowego - 2 lyzki maki kukurydzianej - 1 lazyka sosu sojowego - 2 lyzki bialego wina - 1 lyzeczka soli - 1/2 lyzeczki startego imbiru - 1 jajko, lekko ubite - olej do smazenia Sos: - 25 g cukru pudru (ja dodalam brazowego) - 1 lyzka maki kukurydzianej - sol - 1/2 lyzeczki oleju sezamowego - 2 lyzeczki octu winnego - 2 lyzeczki jasnego sosu sojowego - 300 ml bulionu drobiowego Do przybrania: galazki kolendry PRZYGOTOWANIE: 50 g dymki pokroic w cienkie paski i odstawic na bok. Reszte dymki drobniutko posiekac i wrzucic do misy z mielonym miesem. Dodac make kukurydziana, sos sojowy, wino, sol, imbir i jajko. Wszystko starannie wymieszac i uformowac w kulki. Teraz sporzadzic sos. Do rondelka wsypac cukier, make kukurydziana i sol, wlac olej, ocet i sos sojowy. Dobrze zamieszac, dodac bulion. Mieszajac ostroznie podgrzewac do czasu stezenia sosu. Odstawic z ognia na bok. Do garnka, sluzacego do tzw, glebokiego smazenia, wlac olej i podgrzac do temp. 195 stopni (ja smazylam w malej ilosci oleju i na zwyklej patelni). Klopsiki, po kilka smazyc na oleju do czasu, kiedy beda chrupkie i zlociste i wyplyna na powierzchnie oleju. Wyjac, osuszyc. Olej ponownie podgzac i jeszcze raz wlozyc klopsiki i smazyc przez dalsze 30 sekund. Ostudzic i odstawic. (Ja nie smazylam ponownie). Na patelni rozgrzac odrobine oleju. Do niej dorzucic dymke i mieszajac ja smazyc przez kila minut. Dodac sos i doprowadzic do wrzenia. Podawac w miseczkach, zaraz po przyrzadzeniu, udekorowane galazkami kolendry. Viola! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka, jak jeszcze studiowalam w Polsce, to ludzie z mojego roku nasmiewali sie, ze musialam zrobic jakis napad na mleczarnie, bo zamiast drugiego sniadania przynosilam sobie 5-8 jogurtow :D I to wlasnie jeden tak jogurt rozlal mi sie w plecaku zalewajac moja komorke hihi... Milosc do jogurtow mi nie przeszla - nadal zamiast chlebia wole zjesc jogurt. ostatnio odkrylam w pobliskim Netto przepyszne niemieckie jogurty... jogurty-marzenie... poezja smaku... szczegolnie wisniowe! Mniam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - 👄 👄 👄 juz sobie wyobrazam, jakie to dobre, tlusciutkie i smazoniutkie :) Ale mam jeden dylemat i to co gorsza nie od dzisiaj ... a mianowicie nigdy nie wiedzialam dokladnie, co to jest dymka ... wydaje mi sie, ze albo to jest taka mala, mloda cebula, albo ten taki strasznie cieniutki szczypiorek ... no po prostu nie wiem :( Ale klopsiki niedlugo pojda w ruch na pewno, a co najlepsze mam te wszystkie specyfiki do ich przyrzadzenia (poza dymka, oczywiscie ;) ). Odnosnie przepisow czarnooliwkowych, to niestety nie bedzie tam prawie nic nowego, bo zamiescilam zupke portugalska, grzybki do rybki oraz (new!) kapustkowy przysmak. Jest to taka moja weersja kapustki duszonej z grzybkami, nawet pyszniutka, jak ktos lubi kapustke. Ostanio nadmienilam mojemu Kochaniu fakt, ze przez niego nie moge robic roznych fajnych kapustek itp., a on na to, zebym robila i on bedzie jadl, jedyne czego nie bedzie, to surowe pomidory i ogorki. No to juz krok do przodu :D ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - a jeszcze ciekawe, jakbym do tych klopsikow zamiast bialego wina dodala wina ryzowego ... tylko ono jest chyba jakies ciemne, bo kupilam juz are lat temu i nie moge zuzyc ... Ciekawe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey jakas godzine temu wrocilam znowu z wycieczki rowerowej .. slonko przygrzewa bez listosci.. az za duzo jak na moj gust:( .. lubie sloneczna pogode z malym wiatrem, a nie istnego zaru! bagatelka 😘 - dzieki za te wiadomosci dotyczace studiowania.. Margot 😘 - brzmi smakowicie:) oki ..spadam.. ale mam przerabane z tymi dzieciakami... HELP ME!! AHA,,, i czy tos zna jakis sprawdzony tusz do rzes POGRUBIAJACY!????? pilne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izza
bagataelka.....dzis,w czwartek i piatek pracuje od 15 do 22....wiec dzwon smialo najlepiej ok 18-20. powinnas mnie zastac....:) a ja wlasnie przed chwila wrocilam z zakupow,i oczywiscie nakupilam mnostwo owocow i warzyw,bo inne rzeczy....jakos ciezko mi sie do nich przekonac! ale wiem,ze w najblizszym czasie bede musiala sie rozejrzec za prawdziwym jedzeniem,ale na razie nie planuje wyprawy do chicago,do polskich sklepow. izza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barb
Maya- nie przejmuj sie, na pewno wszysstko bedzie dobrze. Ja tez teraz borykam sie z praca, nie ma roboty w mojej obecnej i mysle zw wkrotce beda mnie zwalniac, wiec szukam cos innego. jestem dobrej mysli, na pewno cos znajde i ty tez! Margot- klopsiki wygladaja przepysznie- niestety nie moge bo jestem na Weight Watchers. Moze jak juz schudne pare kilo to sobie przyzadze. Izaa- a ty tez z Chicago lub okolic? Bagatelka, a ty skad jestes?? Margrit- w Chicago mozna znalesc prace bez znajomosci jezyka bo jest duzo Polakow- mamy polskie biura, lekarzy, sklepy, przewaznie nie wymagaja jezyka, ale duzo mniej placa niz Amerykanie. To zalezy jaka prace masz na mysli, do fizycznych prac zwykle nie wymagaja jezyka. Pozdrowienia dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barb
Sportowa naneczka- witam i pozdrawiam. Pociesze cie ze nie ty jedyna jestes w zwiazku ktory sie chwije. Ja sie 'chwieje' juz od dluzszego czsu, z ta roznica ze jeszcze mamy malego Damianka. Ale to temat rzeka, niebede zanudzac.No coz, takie jest zycie, nie zawsze sie wszystko ulozy. Glowa do gory- nie jestes sama!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izza
Barb.....nie,ja jestem teraz w Minnesocie,i tak pewnie bedzie przez najblizsze kilkanascie miesiecy,a potem....jezeli wszystko sie ulozy pomyslnie (czyli moje zycie prywatne) ....to pewnie pewnego dnai zamieszkam z moim ukochanym na Florydzie. a Chicago....bylam kilka razy,nigdy co prawda nie mieszkalam tam,a polska dzielnice odiwedzilam moze 2 czy 3 razy,i musze sie przyznac....jest to miejsce nie dla mnie.pewnie dziwnie to zabrzmi....ale jak jestem z dala od Polski,to zazwyczaj koleguje sie czy przyjaznie z ludzi z tego kraju,albo z innych krajow.sama nie wiem dlaczego tak jest do konca.moze pewnego dnia....bede miala ochote zamieszkac w polskiej dzilnicy,ale dzis zdecydowanie nie. co nie oznacza,ze nie chce sie spotkac z bagatelka!to oczywiscie stawiam na szczycie moich priorytetow w najblizszym czasie. :) pozdrawiam....izza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naneczka> ciesze sie, ze sie podoba szklarenka.. Jonathan zalatwil moje bazylie, ktore przelal.. abym sie nie polalapala zabral bazylie na pzrejazdzke samochodem hihih aby im bylo cieplo;-) no i szlag mi bazylie trafil;-) kto to pytal o szklarenke? w Lowes kupilam takie macipenkie, plastikowe, mieszczace sie w dwoch dloniach z doniczusiami i ziemia, ktora sama roznie po dodaniu wody.. Margolcia> na razie nic nei wiem.. bylam w Justice of Peace tutaj i pani zrobila wielkie oczy i powiedziala, ze ona nie wie co oni ode mnei chca.. usilowalam pol dnia dodzwonic sie do polskiej ambasady, w koncu poslalam maila i faxa, mose sie odezwie ktos jutro.. Na rqazie zlopie piwo, bo mi pozostalo sie tylko uchlac.. oo no i kiedy ja dostane jakies piesni francuskie? hihihihi Gruszenka> a masz juz jakies wyksztalcenie z POlski? czy wszystko tutaj ? bo ja np tylko lapie prerequisites i musze zdac GREs i potem juz tylko 2 lata nauki do nastepnego mgr.. bo mam polskiego mgr, mi policzyli duzo z tego, co ustudiowalam w Polsce bagatelka> na razie nie jest rozowo, widocznie natrafilam na bardzo osiolowata urzedniczke Barb> trzymaj sie mocniusienko.. nie myslalam, ze az tak sie macie chwiejnie.. nikogo nie zanudzasz, tu zawsze sa uszy do posluchania, ramie do poplakania.. och gdybys tylko byla blizej;_(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jestem \"busy\", nawet nie mam czasu przeczytac dokladnie co piszecie :( rzucilam okiem na wypowiedzi i przeczytalam powierzchownie, i musze przyznac, ze normalnie mnie zaskakujecie z tym pisaniem juz 92 strona , szok !!!! padalo u nas padalo niebosko, tornado nawiedzilo niektore okolice, az strach pomyslec :( maz naprawia wlasnie wycieraczki w naszym starym nissanku, kot rzucil sie na sterte papierow jakie mam na biurku, a ja leniwie po zjedzeniu 90 calorycznej zupki zasiadlam przed kompem i pisze :) ;D Barb - na te maile nie ma rady, mozesz zablokowac w swojej skrzynce wszystkie takie wiadomosci jako spam i automatycznie beda kierowane do trash folder, ja tak robie i kiedy widze, ze folder jest pelny to robie tylko delete nawet nie sprawdzajac co tam bylo, bo wiadome, ze tam same wirusy i spamy sie dostaly !!!!!! srednio mam takich niechcianych spamow 15 dziennie, ale to na szczecie tylko na skrzynce w yahoo sie przytrafia :( :( :( w outlooku natomiast moj fire wall i anty wirus i anty spam nie przepusci niczego takiego, wiec nie mam powodow do obaw :D :D Maya - no wlasnie glowa do gory, problemy to czesc naszego zycia, jakby ich nie bylo to bylo by za nudno :) tak to juz jest !! :) :D Kokus - jaka stronka ?, tez chce linka :D :D :D Margrit - to zalezy jaka prace masz na mysli, pewno do sprzatania nie bedzie Ci jezyjk potrzebny ale wszedzie indziej to jest wymaganie ! Podstawy sa mile widziane ale za to mniej poplatne, dobra znajomosc za to jest zwiazana zawsze z wyzszymi zarobkami :) :D izza - co do tych polskich dzielnic, sa ludzie i sa ludzie, ja nie wrzucam wszystkich do jednego wora, bo wiem doskonale jak tutaj jest :) mieszkam w dzielnicy gdzie chyba jestesmy jedynymi polakami, a jesli nawet trafi sie ktos tutaj z Polski to wogole po nim nie poznasz, ze to nasz, bo np.mowi swietne po angielsku :) w \"Polskich dzielnicach \" nie koniecznie mieszkaja tacy co to trzeba sie ich wstydzic, czy tez nie zawiazywac przyjazni :) Polacy z mojego towarzystwa potrafia odnalezc cele w zyciu, osiagac cos, swiadczyc dobrze o sobie, jestem z nich bardzo dumna i moglabym ich tak chwalic w nieskonczonosc :) mnie osobiscie zenuja tylko Ci co wyjechali z Polski dawno, dawno temu i teraz maja bardzo falszywy obraz naszego kraju, taki jaki zapamietali sprzed lat i takimi jakimi wjechali do USA takimi pozostali po dzis dzien :( no i wkurza mnie bardzo ten caly manifestowany \" patriotyzm\" :( ale nie chce pisac o polityce, bo ja nie za bardzo w tym siedzie :) Ja bardzo lubie Chicago, te rozwijajace sie i piekniejace z dnia na dzien dzielnice pod samym downtown, te kawiarenki, deptaki, male sklepiki, niczym gdzies w Europie ...och i ach :D :D a jak wjezdzam wsrod naszych to mi sie tak mina smieje, ze normalnie moglabym tam zostac, bardzo przyjemne tereny :D chociaz szkoda, ze wszyscy uciekaja z miasta, w poszukiwaniu czegos spokojniejszego na przedmiesciach, uz wszyscy prawie wybyli poza miasto, zostala garstka, ale ja kiedys tam wroce :D na razie mam ta mozliwoscbycia w miescie prawie codziennie :D ja chyba mieszczuch jedniak jestem, za miastem jest mi za spokojnie hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenka
Cześć, jestem tu nowa. Mam na imię Marzena i mieszkam w Wood Dale (niedaleko od Chicago). Ogólnie przebywam w Stanach pierwszy raz w życiu :) i mija już 11 miesiąc. Szczerze: tęsknię za polską, ale dobrze mi tutaj. Mam nadzieję, że miło mnie tu przyjmiecie. Pozdrawiam serdecznie. Marzena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barb
Czesc wszystkim!! Witaj Marzenko- ja tez jestem z okolic Chicago, dokladnie z Rosemont, czyli jestesmy bardzo blisko siebie!!! Jestem tutaj 2,5 roku. Mam nadzieje ze zostaniesz z nami. Napisz cos jeszcze o sobie. Piwonia i Iza- macie racje, roznie to jest z naszymi rodakami. Sa ludzie i ludziska. Sa Polacy ktorym kasa uderzyla do glowy, ale ja otaczam sie tymi ktorzy sa serdeczni i prawdziwi. Znam rozne przypadki chamstwa, np moi rodzice pojechali do kosciola a poniewaz juz nie bylo wolnych miejsc na parkingu to zaparkowali na parkingu polskiej restauracji. No i panie z restauracji zadzwonily na towing i im ztowowali auto. $150 poszlo w bloto no i musieli jechac do downtown odebrac auto. A mi !!! sluchajcie teraz!!! ktos zadrapal zderzak tylni na parkingu pod polskim sklepem kiedy robilam zakupy. Ktos po prostu mnie stukna. Po wyjsciu ze sklepu znalazlam pod moja wycieraczka kartke ' oto numer samochodu ktory stuknal twoj samochod' z numerem rejestracyjnym. Wiec poszlam na policje, znalezli goscia, byl to kontraktor okolo 45-50 lat, ktory nic nie mowil praktycznie oprocz "kur..." ,itd. Mielismy konfrontacje z policjantem, pan kontraktor mial tlumacza bo nie mowil po angielsku. Biedny policjant oczywiscie nie rozumial "kur...", itd. Gosc sie wyparl. A poniewaz jego auto to baaardzo stary van, caly poobijany i zrysowany wiec nie bylo szans znalesc sladow tej stluczki. Wiec policjant powiedzial ze nie ma dowodu na jego aucie i nie ma swiadkow. I jeszcze na dodatek podziekowal panu kontraktorowi ze zjawil sie laskawie na policji. No i po sprawie. Na szczescie zadrapania byly niewielkie, a i ten zderzak juz wczesnij by zadrapany wiec dalam sobie spokoj i zostawilam to jak jest. No coz, sa rozni ludzie, mysle jednak ze lepiej jest miec rodakow kolo siebie niz nie miec. Pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Siedze i slucham plyt nagranych przez mojego brata - moj brat regularnie raczy mnie kasetami, a od niedawna i plytami. Uwielbiam te jego skladanki i nie tylko. Ostatnio podeslal mi 4 plyty, miedzy innymi Pata Metheny\'ego, Keitha Jarretta i cos z polskiego jazzu. Radia nie wlaczam w ogole juz od kilku dni (nie mam pojecia co sie na swiecie dzieje), bo nie potrafie sie oderwac od tych plyt. Bardzo lubie tez sluchac w samochodzie, choc czasami boje sie, ze sie wtedy za bardzo zamyslam... hm... ale przeciez nie sposob prowadzac samochod i myslec o prowadzeniu samochodu... to niemozliwe... ja zazwyczaj wedruje wtedy po bardzo odleglych krainach.... ...moja mama dzisiaj idzie do szpitala... ...martwie sie o nia strasznie... ...dowiedzialam sie nagle, wczoraj wieczorem i jeszcze chyba nie zdaje sobie sprawy, co to wszystko ze soba niesie... ...i jeszcze ta odleglosc... przeczytalam wszystkie wasze wpisy, uwielbiam je czytac, a sporo tego bylo. rozgadalismy sie co? :) Naneczko, nareszcie! Witaj po Swietach, mam nadzieje, ze teraz bedziesz zagladac do nas regularnie :) :) Barb, :) Maya & :) Margrit, dziewczyny juz Wam odpowiedzialy odnosnie zawirsuowanych maili, podnoszenia na duchu i koniecznosci (lub nie) znajomosci jezyka. Wiec po prostu cieplo pozdrawiam. :) Barb, nie mysl nawet, ze moglabyc \"zanudzac\", jezeli tylko przelanie jakiegos problemu \"na topic\" przyniesie ci ulge - to przelewaj! :) Bagatelko & :) Margot, ja tez uwielbiam jogurty. Nie ma dnia bez jogurtu (choc do 6 jeszcze nigdy nie doszlam, a co dopiero do 8!) Ostatno odkrylam NESTLE o smakach roznych ciast, np. tarta truskawkowa, cytrynowa, jagodowa, malinowala, jablkowa, ciasto z migdalami i gruszkami, ciasto z jablkami i karmelem. Tam w tych jogurtach sa kawaleczki ciasta !!!!! Pychota! Margot, bardzo polecam, bo ty je napewno znajdziesz. A moze juz je znasz? :) Jay, a to wredny babsztyl w tej ambasadzie! :) Gruszenko & :) Bagatelko, trzymama kciuki z calej sily za wasze prace. :) Piwonia, :) Izza, pozdrawiam :) Kokus, gdzie zniknales? :) Haneczko, gdzie jestes? Jak sie masz? koncze teraz, trzymajcie sie, papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Marzenka witaj :) klaniaja sie rowniez okolice Chicago :) fajnie, jest nas teraz wiecej, moze kiedys zorganizujemy zlot :D :D Witam Wszystkich w czwartkowy poranek !!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam rowniez w czwartkowy poranek (tutaj jest 10 po 9 am) ... NIESTETY.. TRZA ISC DO SZKOLY ALE jeszcze napisze ciao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim! :) Wy tu piszecie o ranku... a u mnie juz dawno po nim... :) Coz, wlasnie widze, ze nie widze mojego ostatniego wpisu, ale cos w ostatniej fazie jego wysylania Kafeteria mi troszke siadla... wiec to pewnie dlatego :o 🖐️ Bagatelko, tak, ja sie zywie samymi jogurtami ;) no prawie samymi... :D Chlebus jadam naprawde rzadko... jesli juz to zazwyczaj ciemny... Lubie pieczywo, ale doskonale potrafie sie obejsc bez niego... :) Jesli zas chodzi o winko, mysle, ze z powodzeniem mozesz uzyc wina ryzowego... ja dodalam rozowego, bo akurat takie mialam otwarte i klopsiki tez wyszly pyszniutkie. Zreszta, uwazam, ze male modyfikacje w przepisie zawsze dodaja potrawie smaczku :) A Twoich przepisow na Czarnej Oliwce nadal nie widac :( 🖐️ Gruszenka, jesli chodzi o maskare pogrubiajaca, slyszalam, ze bardzo dobry jest L\'Oreal, Volumissime x 4 (pogrubiajacy czterokrotnie!) a takze Bourjois, Pump up the volume (jest to maskara, ktora nie tylko pogrubia, wydluza i podkreca, ale takze podnosi i nablyszcza rzesy)... 🖐️ Jay, mam nadzieje, ze uda Ci sie przepchnac ta sprawe z ambasada! Ponaciskaj ich troche... moze ich to zmusi do jakiegos dzialania! Bede trzymac kciuki! :) ❤️ A jesli chodzi o plytki... to nagram Ci je i owszem (to masz juz zaklepane na 100% :D ) ale powiedz mi dokladnie, co chcesz... piesni francuskie, plytke z kursem do nauki hiszpanskiego czy francuskiego?? :) 🖐️ Barb, trzymaj sie! :) I nie martw sie, ze czymkolwiek moglabys nas zanudzic - po prostu nie ma takiej mozliwosci! :) W koncu jestesmy dla siebie mala grupa wsparcia, czyz nie? :) 🖐️ Marzenka, witaj! :) 🖐️ Gadzinka, mam nadzieje, ze wszystko bedzie w porzadku z Twoja mama! :) Wiem, co przezywasz, bo moja mam byla nie tak dawno w szpitalu i nie moglam byc przy niej... Trzymaj sie dzielnie :) Jesli zas chodzi o jogurty, to ja stary jogurtowy wyjadac, probowalam juz tych jogrotow Nestle! Pyszniutkie :) No, nic bede teraz uciekac :) Trzymajcie sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje sie tylko na sekundke, bo wlasnie skonczylam prace i zmykam dalej pracowac do firmy mojego lubego... sorry, ale nie moge wiecej pisac, ale poczytalam sobie to, co napisalyscie od wczoraj!!!! Caluski!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Skoro Gruszenka zapytala o tusz, to ja tez ustawiam sie w kolejce po rade: Moze ktoras z Was zna tusz, ktory nie pogrubia, ale tylko wydluza i ladnie rozdziela rzesy. W tej chwili mam L\'Oreal Longitude: za pierwszym razem bylam nim zachwycona, ale kiedy kupilam go drugi raz, to juz nie bylo to samo, kruszyl sie, bleeee i teraz szukam czegos lepszego... Jak znacie cos takiego, to... wiecie.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naneczka 👄 trzymaj sie cieplutko :) Gadzina, spojrz na moj pierwszys wpis na tej stronie :) Tam pisalam o tuszach :) A wlanie sie dowiedzialam z telewizji, ze "Samoobrona" po wyborach palramentarnych chcialabym przeniesc stolice z Warszawy do innego miasta :o Bosz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×