Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość beatalasz
mam pytani ejeszcze czy własciwie mogą mi wyciac te tarczyce? kto sie kwalifikuje to takiego zabiegu? njapierw stwierdzono niedoczynnosc teraz nadczynnosc , mysli mecza mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoczynna150
beatalasz,no pewnie,ze do endokrynologa,no chyba jestes pod stałą opieką endo???? czy Ty miałas operację tarczycy? moze masz guzki? ja miałam 27 sztuk,w lutym miałam drugą operacje,ale to juz wycięli mi wszystkie,łącznie z tarczycą(guzki miałam aż do klatki piersiowej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoczynna150
jak nadczynność,to się leku nie bierze!!!!! nie rozumiem tu czegoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
ostanie usg mialam w lutym , pomnijszony płat tarczycy. teraz musze zrobic ponownie badanie . ale gdybym nie iala guzków to co oni maja mi niby wyciac ja niby czytam o tym ale to za trudne do zrozumienia i zaraz sie denerwuje :) jak mialam wysokie tsh a teraz mam w normie to co onimaja mi wycinac , niby płat ? nie smiejcie sie tylko ze mnie :) ty mialas 27 guzków matko w jakim czasie ci sie to zrobiło? operacja jak słusze i czytam to mam dreszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
a jeszcze nie napisalam , mialam 13,00 tsh 18 lipca , dzis mam 2,91 , powiedzial lekarz wypisujacy ze szpitala ze mam sie jaknajsybciej skontaktowac z lekarzem endo , jutro ide . neurolog wraz z internista ( bo na dyzurach nie ma endo w szpitalu brodnowskim) stwerdzili ze niedoczynnosc przeszla w nadczynnosc . jestem na dawce 25 mg letrox , własciwie skoro dalej bede brala hormon to nie bedzie to dobre . czarna magia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
biore nadal ale 25 letrox nie przestałam , walcze walcze . skoro mam tsh w normie to tzn ze hormon ktory biore utrzymuje mi norme , jak przetane to mi podrosnie , trzymajcie kciuki , ja za was tez trzymam i zycze zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
witam znowu zle samopoczucie , ostre widzenie , lekkie oslabienie itd , caly czas jestem na letrox 25 , lekarz powiedzial ze moge zsotac na tej dawce, dodal zeby isc leczyc sie na nerwy , bo wyglada ze mam nerwice. trudno sie nie bac o siebie skoro tak sie czuje . zadajac jej pytania powiedziala ze moje badania sa super , tylko w głowie mi sie cos ubzdurało ze to samopoczucie jest przez hormon .moim zdaniem to nie jest odpowiednia postawa lekarza . pytanie do nieodczynnej , pisalas ze mialas guzki:( , ja sobie zrobilam kontrolnie usg piersi i mam malego torbielka , myslisz ze takie swinstwa robia sie od tarczycy, od zazywania hormonow??? zaczynam myslec o medycynie niekonwencionlnej, ale odstawie letrox na 2 dni czuje ze powinnam, odstawiacie czasem jak sie zaczynacie zle czuc ??? w odpowiedzi na pytanie malineczki , nieststy nie znam sie dokaldnie na tych wynikach , kazdy ma inne , lekarz musi ci wszytsko wyjasnic bo ma taki obowiazek , jesli poczujesz niepwewnosc zmien lekarza . zreszta ja chyba sprobuje metody ziołami , moze akupunkturą , mam dosc tego funkjonuje jak oferma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
uzytkownik ,, letrox i eutyrox ,, dal mi namiar na dr makowska , przyjmuje w enelmedzie , moge wiedziec dokladnie w ktorym , chyba ze macie namier na innego dobrego endo w warszawie pzodrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcia____
witam od roku leczę się Euthyroxem, mam Hashimoto objawy niedoczynności włąściwie ustąpiły, hormony się unormowały, czuję się świetnie, udało mi się W KOŃCU schudnąć ale od pewnego czasu mam nieregularne okresy, pare dni przed krwawieniem dosłownie umieram, bóle brzucha, zimno i gorąco na zmianę w zeszłym miesiący miałam @ dwa razy! ginekolog mowi, że wszystko jest ok, robiłam badania hormonów płciowych, prolaktyny itp. też wszystko ok myślicie, że to może być od tarczycy? miałyście jakieś zaburzenia miesiaczkowania po rozpoczeciu leczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
hello marcia , mi odkąd zaczełam brac hormony letrox miesiaczke mam nieregularna , podobno tak jest .tak powiedzial mi lekarz haha ale czy oni sie znaja na tym nie wiem :) a po jakim czasie brania leku zaczełas sie czuc lepiej ? i po jakim czasie miesiaczka ci sie rozregulowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcia____
hello beata :-) dzięki za odpowiedź niektóre objawy minęły szybko - np. wypadanie włosow, sucha skóra (te włąściwie z dnia na dzień), kompletny brak energii, niewłasciwe ciśnienie krwi niektóre trzymały dłużej i minęły dopiero po kilku miesiacach, właściwie dopiero prawie roku leczenia - np. depresyjny nastrój, opuchnięta twarz, nadmierna senność, straszne wyczerpanie nawet po niewielkim wysiłku fizycznym Ale teraz już wiem, że chorowałam na niedoczynność przez minimum 5 lat zanim się o tym dowiedziałam, wiec miałam właściwie wszystkie objawy niedoczynności i dosć zaawansowaną niedoczynność A z miesiączką męczę się od kilku miesięcy. Kilka dni przed czuję się chora, cykl kompletnie mi się rozregulował. A wcześniej był dosłownie jak w zegarku :-( Biorę Euthyrox 125, dojście do właściwej dawki zajęło mi ponad 6 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
a własciwie czy ktoras z was pali papierosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcia____
ja palę tylko okazjonalnie, kiedy wychodzę ze znajomymi do pubu albo siedzę w palącym towarzystwie w domu, bo bardzo nie lubię tego zapachu sama nie paląc ;-) ale paczka starcza mi dosłownie prawie na pół roku, więc chyba nie jest tak tragicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam niedoczynnosc i chorobe Hashimoto .Biorę euthrox- dawke mialam zwiekszana od 25 i mam teraz co drugi dzień - raz 50, raz 75.na poczatku widzialam wyrazna poprawe. wszystkie dolegliwosci ustapily. Od 2 tygodni czuje sie bardzo zle.Mam takie same objawy jak przed rozpoczeciem leczenia. Dodatkowo czuje uscisk w gardle i caly czas musze przelykac, bo zbiera mi sie tam jakis sluz którego nie moge odchrzaknąć. Co to moze znaczyc? czy jest sens juz robic badanie TSH i zwiekszac dawke, czy to moze normalne, ze co jakis czas powracaja objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ja biorę Euthyrox od 14 lat, a mam 21 :P Lekarz również wykrył u mnie chorobę hashimoto. Jakiś znacznych skutków ubocznych nie wykryłam. Jedynie to mam od samego początku nieregularny okres (bolesny i obfity w pierwszych dniach). Dodatkowo nie wiem czy to przez lekarstwa zdarza mi się raz na rok, że tracę panowanie nad swoim ciałem. Tzn, że kompletenie nic nie słyszę tylko szum, obraz mam rozmazany i jestem cała oblana potem. Taki proces trwa do 5 minut. Mówiłam o tym swojemu lekarzowi, który stwierdził, że tak może się dziać z powodu zmiany wagi. Nie wiem co o tym sądzić bo raczej wagę mam stałą.... Do lekarza chodze 2-3 razy na rok. Tera będę wykonywać kolejne badania. Lekarz twierdzi, że wszystko jest w porządku. I cały czas biorę dawkę 75.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
witam moim zdaniem lekarze uczą sie na nas, a my biedne króliczki męczymy sie , objawy wracaja , i now trzeba dawki dobierac to jakis koszmar ------szkoda ze nie mozna wyciac i miec z głowy hashimoto to okropnosc objawy z reguły mamy podobne , osłabienie , ostre widzenie , zawroty , chrypka , nizszy głos ..standard. potliwośc , włosy do dupy itd . strega, musiszisc do lekarza , moze masz alergie , ja mam tak poniewaz mam astme i troche gozej jak mnie napada w nocy . ale wcale nie musisz miec tego co ja !!! nie bierz nic do siebie głowa do gory i do lakarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pi.prawdzic
przekartkowalem to cale forum i chyba jestem jedynymfacetem z tymi problemami. Mam niedoczynnosc tarczycy. Do tej pory czyli przez pol roku bralem Letrox 50 po 2 tabletki dziennie , ale zaczelo sie cos ze mna dzaiac dziwnego - zawroty glowy, omdlenia - tak dzis mi moja pani dr zmienila letrox na Euthyrox 100 - jedna tabletka dziennie. Mam to brac czy nie???? Az sie boje jak czytam niektore wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna pejsa
hej dziewczyny:) ja choruje na niedoczynność od 7 lat. Raz mam tsh 5,8 raz 0,1 zaczyna mnie to już męczyć:/ na dodatek notorycznie zapominam o braniu leków z rana. czy można brać Eltroxin 100 wieczorem a nie rano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to takie lekarstwa trzeba brać rano na czczo... ;/ podyskutuj o tym ze swoim lekarzem. W końcu trzeba się stosować do jego wskazówek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pi.prawdzic
oczywiście, że brać! dawka jest identyczna, tylko lek Ci zmienila - niektórzy lepiej tolerują Euthyrox, więc jest nadzieja, że objawy o których piszesz miną ważne są też wyniki badań hormonów, czy przed ostatnią wizytą je robiłeś i czy endo je widziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dziewczyny pejsa
nie dziwne, że hormony nie chcą się unormować, skoro zapominasz o łykaniu tabletki codzienne ;-) koniecznie łykaj tabletkę rano na czczo, mniej więcej o tej samej porze jeżeli zapominasz - zostaw sobie tabletki koło łóżka, albo w kubku do mycia zębów, albo przypnij na drzwiach toalety :-P KONIECZNIE TRZEBA JE BRAĆ CODZIENNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
czesc niestety juz wiem ze trzeba je brac codzinnie na 100 procent ,powiem tak , ludzie ktorzy zle sie czuja pryjmując lek ( tak jak ja) napewno sa newrowi , sama zauwazylam ze jak rozbilo mi sie złe słabo , to zaczelam sobie wmawiac ze juz jest dobrze ze nie zasłabne ze to przejsciowe i mi lepiej sie zrobiło. przyjmuje magnez ,oraz nerwosol , wewnetrzny spokoj jest trudno utrzymac w przypadku takiej choroby i objawów , nietolerancji . trzeba sie kontorlowac i dbac poniewaz kiedy nerwy w nas zostaną mozna nabawic sie nerwicy , a leczenie nerwicy trwa latami .. lekarze na nas eksperymentuja sami sie ucza na naszych błedach . ja mialam tsh 13, tereaz mam 2, 31 . zpadło mi po dawce 25 letroxu , zostałam na tej dawce .kontroluje tsh jesli bedzie rosło zwieksze dawke . uwazam ze jestesmy lekarzami swojego ciała . postarajcie sie przyjąc to w spokoju . ja zaczełam mniej sie denerwowac . trzymam kciuki ps pi prawdzic- zawroty , omdlenia znam to ale spróbuj zacząc wmawiac sobie w momencie kiedy zaczynasz sie zle czuc , ze zaraz ci przejdzie i bedzie ok :) trzymam kciuki odezwij sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
przepraszam za błedy poprawiam sie spadło zamiast zpadło :|)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooootylek19
cześć, ja biore euthyrox od 12 lat, na początku brałam letrox... niedoczynność tarczycy wykryto u mnie jak miałam 11 lat - doprowadziła ona do tego że kompletnie się nie rozwijałam-jak koleżanki w moim wieku. PRzestałam rosnąć no i oczywiście zatrzymało mi to cały okres dojrzewania. Dawke leku na początku miałam zmienianą milion razy, aż w końcu od kilku lat teraz biore "100". hmm skutki uboczne...szczerze tak długo się już lecze, że ciężko mi powiedzieć czy coś we mnie jest skutkiem ubocznym czy po prostu tak mam. JEśli chodzi o okres - na począku było z nim cieżko, teraz od jakiś 2 lat mam w miarę regularnie (30-32dni)-aż do teraz. ydzień temu miałam wpadkę z moim facetem :( wzięłam prostinor (tabletka po), krwawienie dostałam 6 dni po jej zarzyciu (jakieś 1,5 tygodnia przed normalnym okresem). Tak bardzo bym chciała żeby znowu mój cykl wrócił do normy-nie ma nic gorszego niż nieregularny cykl (jest to troche uciążliwe). trzymajcie kciuki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bent
Mam 25 lat i niby cierpie na niedoczynnosc tarczycy, tak twierdzą lekarze przynajmniej . 2,5 roku temu mialem operacje,po resekcji wola (wycieli mi tylko prawy plat) jadlem euthyrox 50 przez jakis rok potem przestalem , ostatnio robilem sobie badania z ciekawosci i wynik mam dobry. Ogolnie to moj przypadek jest jakis dziiwny bo nie mam zadnych typowych objawow zwiazanych z ta choroba tzn. nie chodze wiecznie senny,jestem wrecz za chudy (mam 193cm waze 80 kg) i ogolnie dobrze sie czuje . Pomimo mojego dobrego wyniku lekarz kazal mi brac euthyrox.Jem 2 tygodnie i zauwazylem ze cos mi wypadaja wlosy , a jak nie bralem bylo ok , teraz nie wiem czy to od tego leku, bo na ulotce nie wspominaja o tym.Jesli sie ktos orientuje bede wdzieczny za info .ps pozdrawiam wszystkie panie na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello mam pytanko- ja też brałam swego czasu eutyrox na niedoczynność ale już się unormowało. Mam jeszcze pół opakowania ważne do 2009 jeśli ktoś chce to mogę odesłać, bo i tak musiałabym wyrzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yaca
Witam. Biorę Euthyrox od 4 lat. Obecnie 125ug. Jestem bardzo zaskoczony objawami jakie on u Was wywołuje. Ja mam problemy z niedoborem magnezu, który regularnie uzupełniam tabletkami, ale moze wynikać on z tego iż pije dużo kawy. Druga sprawa to wysoki poziom holesterolu, ale nie wiem czy jest on związany z niedoczynnością tarczycy. Jeśli chodzi o dawkowanie to po ustabilizowaniu się poziomu hormonu w organiźmie należy przeprowadzać jego kontrolę co pół roku. Lek przyjmuje codziennie rano po przebudzeniu , około 15 minut przed posiłkiem. Zanim zacząłem brać lek byłem bardzo opuchnięty i miałem duże problemy z koncentracją. Po ustabilizowniu dawki problemy ustąpiły. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
czesc , spokojnie mi wypadaja włosy przy letroxie, ogólnie chodze na akupunkture zeby uspokoic sie , zeby pozbyc sie ojawów tarczycy jednak leki musze brac do konca zycia . napisze wam jak sie czuje po paru seansach , jak ktos bedzie chcial podam namiar pozdrowionka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krycha marycha
Dla mnie to co piszecie jest kompletnie nierealne. Biorę zależnie od dawki jaką akurat przepisze mi lekarz Eltroxin lub Euthyrox i nie zdarzyło mi się mieć jakieś skutki uboczne typu senność, nudności, zmęczenie czy wypadanie włosów. Mam strasznie dużo energii i czasem sama nie wiem co z nią robić. Choruję już od ponad 7 lat. Ostatnio niepokoi mnie to, że moje regularne miesiączki zaczęły się robić nieregularne i raz są 3 tyg po terminie raz 2. Od roku staram się o dziecko- bez skutku. Czy któraś z Was próbowała zajść w ciąże i się udało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
czesc z ciąża bedze cieżko wszyscy leakrze tak mowia , ale chyab nastawienie jest najwazniejsze z miesiaczkami nieregularnymi to najlepiej metetode leczaenia :medycyna wschodnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×