Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Weteranka, to ciekawe co napisałaś. Ja przy 3,46 dostałam dawkę 50/75 a wczoraj okazało się że po miesiącu barania tej dawki TSH skoczyło mi na 4,36 i dawka o dziś 75 . Czym kierują się lekarze dobierając dawki ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z niedoczynnością
dobry lekarz kieruje się poszczególnym przypadkiem (pacjentem);) tak robi mój lekarz:) zawsze dostosowuje dawkę konkretnie do mnie, bo mówi, że każdy przypadek jest inny i jak na razie leczona jestem bardzo dobrze, a leczę się od prawie 3 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
KOCHANI JA JUZ BRAŁAM DAWKE 75...PRZY TAKIM SAMYM POZIOMIE TSH,TO PRZEPIZALM MI PROFESOR....O KTÓRYM PISAŁAM....NIE WSTAŁ ZZA BIURKA RZUCIL OKIEM NA WYNIKI ZE SZPITALA ,ZAPISAŁ RECEPTE I SKASOWAŁ STÓWKE ..;(.....A JA PO DWÓCH MIESIACACH ZACZEŁAM MECZYĆ SIE MÓWIENIEM ,DOSLOWNIE JAK PO MARATONIE DYSZLAM.A O WYSILKU NIE WSPOMNE ,NIC ANI BIEG ANI MARSZ.ZMIENIŁAM LEKARZA....PO OSTATNIEJ WIZYCIE ,PANI DOKTOR STWIERDZILA ,ZE JA TAK WŁAŚNIE REAGUJE NA ZA DUŻĄ DAWKE .KIEDY PYTAŁAM CZY TRZEBA ZWIEKSZAC DAWKE PRZY TAKIM TSH,TO POWIEDZIAŁA ZE NAJEPIEJ JEST ŻEBY ONO WYNOSILO 2 Z PRZECINKIEM ALE ...3,4 TEZ NIE JEST KATASTROFICZNE I ZALECEŃ KONIECZNYCH NIE MA ....MAM BSERWOWAC SWÓJ ORGANIZM I SAMA CZASEM PODNIEŚC...O POŁOWE TABLETKI...TERAZ PODNIOSŁAM BO MIAŁAM LEKKIE KOŁATANIA PIKAWKI I NIC WIECEJ ,WIĘC JEST TAKA JAK PISZE MOJA PRZEDMÓWCZYNI ,KAZDA KAZDY Z NAS JEST INNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po długim czasie od odstawienia euthoryxa po którym strasznie chudłam zaczełam go spowrotem brać.od tego czasu czyli około półtora miesiąca mam straszne kłucie w okolicy serca , które nasila się wraz z wdechem- im głębszy wdech tym bardziej boli, czy to dlatego że znów biorę euthyrox??/ co to włogule może być?? macie może jakieś sugestie co do tego przypadku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
milutka na hormony tarczycy jestesmy zkazana do końca naszych dni ,i ja osobiscie nie wiem czy to było madre posuniecie ...odstawienie eutyro.ja bym poszła do kardiologa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejną wizytę mam za miesiąc, zobaczymy co będzie. Jeśli znowu skończy się na podniesieniu dawki, to może faktycznie trzeba będzie pójść do innego lekarza. Najgorsze jest to , że najprawdopodobniej zaczyna mi się czas menopauzy i to też może powodować wiele nieprzyjemnych odczuć: kołatanie serca, duszności i takie tam różne cudeńka. Sama nie wiem co robić, ciągłe przesiadywanie w przychodni raczej mnie nie bawi, a przy tym wszystkim nie chcę wyjść na hipochondryczkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
Z TYM PRZEKWITANIEM TO NAJBARDZIEJ MOZLIWE,MÓJ GINEKOLOG MOWIŁ MI Z E ZACZYNA SIE ONO 7 LAT PRZED OSTATNIM OKRESEM I TRWA JESZCZE 7 PO OSTATNIM...CZYLI 14 LAT HUSTAWKI..........ZRÓB BADANIE KTÓRE NAZYWA SIE RSH TO POZIOM HORMONU W JAJNIKACH ....JAK POKARZESZ LEKARZOWI TO ON JUZ POWIE CZY JUZ SIE ZACZELO ...;( CZY SZUKAĆ GDZIE INDZIEJ POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z niedoczynnością
dziewczyny, czytałyście? http://forum.gazeta.pl/forum/w,24776,130622682,130622682,Lewotyroksyna_rano_czy_wieczorem_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z niedoczynnością
"dziewczyny i chłopaki", miało być oczywiście;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze mam problem z tym " na pusty żołądek." Bo właściwie kiedy on jest pusty, po 4, 5 czy po 6 godzinach od ostatniego jedzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po wykonaniu badań na przeciwc
iała ;) nie ma innej opcji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po wykonaniu badań na przeciwc
zacznij od badania: anty TPO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już robiłam i miałam wynik 600, ale moja endo mi nic nie mówi i mamy kontakt telefoniczny, wizyty dwa razy w roku , więc sama nie wiem na czym stoję. P/ciała TPO >600,0 [ < 34 ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po wykonaniu badań na przeciwc
że co? koniecznie zmień endokrynologa! i to jak najszybciej pierwsze słyszę by leczyć kogokolwiek przez telefon:O to chyba bardziej jak oczywiste, że masz Hashimoto i ta Twoja lekarka nawet nie raczyła Cię o tym poinformować?:O mam nadzieję, że w swojej okolicy znajdziesz jakiegoś dobrego endo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna, powiedz proszę że to był żart . Prooooszę. Bo do reszty stracę szacunek do lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wera P nie :( trafiłam do niej z wynikiem ponad 145 Tsh , miałam u niej dopiero jedną wizytę , telefonicznie prosi robić badania i z wynikami dzwonię i ustala mi dawki , obecnie mam 16,75 tsh i dawka 150mg euthoryxu , nic mi więcej nie mówi . Wizyta to koszt 100zł , reszta załatwiana jest telefonicznie, z jednej strony wygodniej , z racji, że mam 3 dzieci nie łatwo wybrać mi się do lekarza. Na temat niedoczynności i hashimoto dowiaduję się z netu , niestety, Może rzeczywiści poszukam innego lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
rany, to ja miałam tsh 20.8 i miałam wrażenie już się kończę, źle pracowało moje serce i prawie sie dusiłam a ty funkcjonuje z tsh ponad 140???? jak to robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja rodzinna jak zobaczyła mój wynik, bo ona mnie wysłała pierwsza, to prawie na kopach wygnała mnie do szpital dostałam skierowanie na pilne , ale że ma dzieci i nie bardzo z kim zostawić to zaczęłam prywatnie chodzić do endo. Przysadka ledwo działała , cały organizm przestał normalnie funkcjonować , brak miesiączki. Tarczyca nasiliła mi się po ciąży i teraz mój synek też jest pod obserwacją i robię mu badania tsh co pół roku :) a przed diagnozą to byłam takim robotem, robiłam co musiałam i nic po za tym :) sama nie wiem jak ja żyłam :) teraz mam dawkę 150mg, ale lepiej się czułam jak miałam 200mg euthoruxu, ale endo stwierdziła że na razie mi da tą 150 a potem 175mg. mam zamiar zmienić lekarza , na tym topiku dowiedziałam się , że mam hashimoto, moja mnie nic nie informuję , dzwonię z wynikiem i podaje mi dawkę , informację mi wypisała dla lekarza rodzinnego i on mi wystawia recepty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
ja najgorzej znoszę swoje duszności, mam wrażenie, że tak jakby coś ściskało moje płuca, dziś mimo soboty zrobiłam sobie tsh i ft3, od pół roku przyjmuję też Pramolan- jest to antydepresant na stany lękowe, które przy niedoczynności bardzo mi się nasiliły i po mału nie dało się z nimi żyć, od początku grudnia biorę letrox50 -ustały mi bóle głowy ale czasem mam takie spadki samopoczucia, że usnęłabym w miejscu gdzie stoję, mam też stwierdzone Hashi przy antyTPO 165 jestem pełna podziwu, że dałaś radę funcjonować przy tak wysokim tsh:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
A ja mam problem. Dalej nie mam energii na tym euthyroxie 25..ciagle bym spala i spala i mam zaparcia gdzie bez leku nie bylo o nich mowy. Bylam ostatnio u mojej kolezanki ktorej siostra miala tak samo i zmienila lek na Novothyral wszystko swietnie i tryska energia. Mama tych dziewczyn jest chirurgiem i powiedziala, moze mi przepisac Novothyral i zebym brala cwiartke bo to bedzie odpoiadalo mojej dawce euthyro. Mam ta recepte ale nie wiem co robic. Czuje sie naprawde fatalnie a z pracy mnie wywala szybciej niz bede miala wizyte u lekarza z powodu braku koncentracji i osłabionej pamięci:(( CO myslicie?? Kupic i brac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
ważne jest nasze samopoczucie, jeśli to poprawi ci koncentrację i pozwoli normalnie funkcjonować w pracy , to może warto zaryzykować, ale na pewno trzeba kontrolować poziom hormonów i jeśli będzie się coś działo szybko interweniować w końcu chodzi o to, żebyśmy sie dobrze czuli:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
No wlasnie, a lekarze wogole nie pytaja o samopoczucie! A gdy zaczynam wspominac ze jestem ospala i mam zaparcia to kwitują, ze to na pewno nie wina euthyroxu. Nawet jesli nie jego, to powinni sie zinteresowac czego to wina!!! Szkoda gadac z ta polska sluzba zdrowia;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja endo, wypytuje o wszystko, ostatnio sprawdzała nawet czy mam bardzo wysuszoną skórę i czy serce pracuje prawidłowo. Joanna, a może Twoja pani doktor powiedziała Ci że masz autoimmunologiczne zapalenie tarczycy? To to samo co Hashimoto, tylko że język się pląta :) Ja właśnie takie rozpoznanie miałam i dopiero szukając w internecie dowiedziałam się co to takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nic mi nie powiedziała, dlatego byłam cały czas przekonana, że mam tylko niedoczynność , tak jak pisałam , kontaktuję się z niż tylko telefonicznie i chyba czas poszukać kogoś kompetentnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy dawce 200mg z niedoczynności zrobiła mi się nadczynność i tak się to przeplatało , przy dawce 125mg miałam 17,65 tsh i teraz 150mg a od razu zaznaczyła , że będzie dawka 175mg. Kto wie ile jeszcze to potrwa dobranie dawki ? ja rozumiem , że tsh się zmienia , ale czy co 2 miesiące ... czuję się jakby ktoś przeprowadzał jakieś eksperymenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z niedoczynnością
wiecie, że zupełnie nie ma co porównywać swoich wyników wzajemnie właśnie dlatego, że każdy z nas jest inny i każdy będzie się czuł inaczej przy tym samym wyniku na to składa się tak między innymi: wiek pacjenta i jego waga ja o swojej niedoczynności dowiedziałam się w ciąży i pomimo, że wynik TSH był 4,6 to ja ledwo stałam na nogach i ogólnie czułam się tragicznie fizycznie, a co gorsza psychicznie - po prostu kłębek nerwów:O moje naturalne TSH oscyluje w granicach 2 (euthyrox muszę przyjmować z racji tego, że byłam w ciąży i karmię piersią) gdy niedawno miałam wynik TSH ponad 3 już czułam się źle i wiedziałam od razu, że TSH podskoczyło jednak, gdy ostatni wynik przy dawce 75 zrobił mi się (TSH) 0,54 endo natychmiast zmniejszył mi dawkę ponieważ przy mojej budowie ciała i wadze (ostatnio 49kg przy prawie 170cm wzrostu) tak niskie TSH jest bardzo niewskazane co innego gdybym była mocniejszej budowy, tak twierdzi mój lekarz mówi, że osoby bardzo szczupłe lepiej by miały mniej hormonów w ogóle pamiętam, że gdy przyszłam z tym wynikiem TSH 3 i od razu mówię, że czuję się źle to endo na to, że miał dziś pacjentkę, która ma TSH 11 i twierdzi, że czuje się fantastycznie;) ale ta osoba miała początkowe TSH 180! szok, nie?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z niedoczynnością
a z unormowaniem TSH to podobno nie ma żadnej reguły, bo są pacjenci u których TSH reguluje się po miesiącu, a są i tacy u których potrzeba na to roku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×