Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

ja przyjmuje euthyrox od marca już prawie rok i jeszcze go nie wyregulowałam , więc mi to zajmie pewnie jakieś dwa lata :( masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z niedoczynnością
Asiu, w takim razie poszukaj dobrego endo, bo być może problem nie w Twoim konkretnym przypadku, a raczej nieudolnym lekarzu:O a przecież szkoda zdrowia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
tez bym tak zrobiła, lekarz lekarzowi nierówny, a tutaj przecież chodzi o nasze zdrowie a nawet życie:-) jak byłam kiedys na forum o tarczycy spotkałam post, gdzie osoba miała anty TPO prawie 18000!!! moja dolna warga tak mi opadła, że o mało co nie strzaskałaby klawiatury:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie rację , poszukam w necie endokrynologów z mojego miasta i znajdę opinie o lekarzach, może mi to podpowie coś , dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
kupiłam sobie selen z witaminą E, czy ktoś z was to przyjmował? są jakieś pozytywne efekty po tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro idę robić badanie FSH, ciekawa jestem wyniku. A po zwiększeniu dawki Euthyroxu, w samopoczuciu różnicy nie widzę, chociaż może tego kołatania serca tak często nie czuję. A co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
moje TSH w ciągu półtora miesiąca spadło z 20.8 na 5, 84 -chociaz jedna dobra wiadomość dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
Czy nie chodzi ci o TSH? mój wynik TSH ma być do 2,5 lub delikatnie niżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strasznie tu cicho :( Co u Was? Tak jak pisałam FSH "mówi" że to jeszcze nie czas, a podniesienie dawki Euthyroxu spowodowało, że okres wrócił. Ciekawe jaki będzie wynik TSH przy kolejnym badaniu ? Zbliża się tłusty czwartek , przy tej przemianie materii, która powoduje, ze szklanka wody tuczy, aż się boje ile znowu waga pokaże ( bo żebym sobie miała pączka odmówić, to mowy nie ma :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z niedoczynnością
ja nie piszę, bo nie bardzo znam się na FSH a u mnie bez zmian;) czuję się ok:) a następna wizyta u endo dopiero w połowie marca heh widzę, że naprawdę mam farta, że cały czas taka chuda jestem i nie mam żadnych problemów z wagą;) pączków na pewno sobie nie odmówię;) piszcie co u Was:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
u mnie jakoś leci, biorę pon. śr. piąt, 75,5 Letroxu i przy tej dawce czuje się b.dobrze, muszę trochę schudnąć bo wiosna idzie a ja nie wchodzę w moje fajne spódniczki:-)) pączka też pewnie zjem, zdrowia życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) ja ogólnie źle się czuję, ale muszę jeszcze poczekać na tej dawce :( a pączusia też sobie nie odmówię, najwyżej potem będę to źle wspominać :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Serdecznie, Kilka tygodni temu dowiedziałam się że mam Niedoczynność Tarczycy i również Hashimoto. Moje wyniki Tsh : 1,530 Ft4: 0,92 ft3: 2,70 ANTY-TPO: 61,63 ANTY-TG: 485,60 Od Endokrynologa otrzymałam Euthyrox 50. Czy to jest duża dawna jak na początek leczenia, przy moich wynikach? Zaznaczę że jestem po operacji serca oraz mam nie wielką arytmię. Również dotknęło mnie przytycie jakieś 9 kg, to głównie ono skłonilo mnie do wizyty u lekarza jak równiez ciągła senność, wypadanie włosów i zmęczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przy takim TSH to moim zdaniem
duża dawka zwłaszcza jak na początek Twoje TSH jest jak najbardziej prawidłowe a jakie masz normy przy ft4? i w jakim wieku jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina P
Witam. Ja również mam niedoczynnośc tarczycy. Już od 8 lat biorę euthyrox, a z tarczycą jest różnie , ale przeważnie trzymam się w normie z TSH. Chciałabym się zapytac , czy może ktoś wie , czy jak się ma niedoczynnośc tarczycy , to można oddawac krew lub szpik ? Bo chciałabym się zgłosic , ale noie bardzo wiem czy mogę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam że biorąc leki na stałe nie można oddawać krwi, jak ze szpikiem to nie wiem, ale wydaje mi się że najlepszą informację otrzymasz w punkcie krwiodawstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina P
aha dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 23 lata, normy przy ft4 mam: MIN 0,93 MAX 1,70 mam nadzieję że o ten zapis chodziło, ponieważ za bardzo się na tym nie znam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ! Byłam bardzo zmeczona i senna odkad biore euthyrox 25 po kilku dniach wynik sie zmniejszył minimalnie :) mam do was pytanie TSH -4 a ft4-16 przy zwiekszeniu dawki na 50 dostałam alergii ? jakie sa inne leki zastepcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest jeszcze Letrox
ale dlaczego poszukujesz innego leku skoro po tym czujesz poprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktoś potrzebuje
mam euthyrox N 25 , jodid 100 i l-tyrozynę, może komuś potrzebne? e-mail demodex123@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie szukam ? mam 34 lata i trudnosc z zajsciem w ciazy pozostaje mi tylko in vitro bardzo mi zalezy na szybkim zbiciu tsh i ft4 . A wiem ze to nie jest takie proste kazdy reaguje róznie . Za pare dni zrobie badania i zobacze czy po miesiacu euthorox25 zadziałał . trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diano akurat na to jak szybko
zbijesz TSH nie masz żadnego wpływu każdy przypadek jest inny;) pomóc sobie możesz jedynie tym, ze nie będziesz się specjalnie stresować, bo tarczyca bardzo tego nie lubi;) zatem pozytywne myślenie i będzie dobrze:) nie wiem czy, gdy Twoje TSH będzie odpowiednie będzie potrzebny zabieg in vitro;) być może bez problemu zajdziesz wtedy w ciążę w naturalny sposób czego gorąco Ci życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
WITAM WSZYSTKICH PO DŁUUUUUUUUUGIEJ NIEOBECNOSCI ;) WIDZE TU DUZO NOWYCH ...WPISÓW ,.TAK JAK SOBIE POCZYTAŁAM TO TAK NAPRAWDE KAZDY PRZYPADEK JEST INNY .U MNIE W NORMIE TSH 3,6 SAMOPOCZUCIE OK WAGA ZADAWALAJACA,NIE PRZYTYŁAM ...W SYPIALNI JUZ CIEPLUTKO ;)....SERDECZNIE POZDRAWIAM I TRZYMAM KCIUKI ZA DZIAŁANIA NOWYCH HASZIMOTEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olioliwia
A ja chce Wam powiedzieć że od 3 lat mam stwierdzoną niedoczynność tarczycy i Hashimoto. Zaszłam w ciążę za PIERWSZYM cyklem. Jestem w 8 tygodniu. Jedyny minus to że lekarz endokrynolog zwiększył mi dawkę i strasznie źle się czuję po tym, nie jestem w stanie podnieść się z łóżka. Dlatego od jutra robię przerwę 2 dniową i wracam do poprzedniej dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO olioliwia
chyba jesteś niepoważna:O dziewczyno! jesteś w ciąży! absolutnie nie powinnaś zmniejszać dawki jeśli lekarz ją zwiększył! a jeśli nie masz zaufania do tego lekarza, to po prostu powinnaś go zmienić, ale nie wolno Ci robić takich rzeczy na własną rękę, gdy jesteś w ciąży:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×