Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość olioliwia
dwa dni nic się nie stanie, gdybyś tak czuła się jak ja to byś to samo zrobiła, nie do opisania samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO olioliwia
jakie masz wyniki? jaka dawka? i co to za złe samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olioliwia
Brałam 62,5 zwiększona na 88. Zadzwoniłam do Pani doktor bo mnie wystraszyłaś strasznie. Po 10 minutach rozmowy, i tam odczytaniu moich ostatnich wyników kazała wrócić od jutra do poprzedniej dawki. Chociaż podejrzewa że to nie od tego, ale obiektywnie trzeba patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olioliwia
A te objawy, to kołatanie serca, senność ciągła, kręcenie w głowie, jak wstałam z łóżka to biało przed oczami, uczucie jak na wymioty, drżenie rąk i drętwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO olioliwia
a jakie wyniki TSH i ft4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olioliwia
A nie wiem, bo ona sobie sama spojrzała przez telefon i mi nie powiedziała, tyle że w normie, ale w piątek jeszcze od ginekologa będę miała wyniki tsh, t3 i t4, bo dziś byłam na pobraniu. Dziś pominęłam tą dawkę to tylko cały dzień mam mdłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO olioliwia
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO olioliwia
dziwne, nie wiesz jakie masz wyniki? objawy jakie opisujesz można tak samo przypisać ciąży trochę duży przeskok z dawki 62,5 na 88, ale ciekawa jestem jakie masz wyniki i lepiej nie pomijaj dawki tylko weź mniejszą mam nadzieję, że masz świadomość tego jak ważna jest prawidłowa pracy Twojej tarczycy dla rozwoju Twojego dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olioliwia
Mam świadomość, nie wiem bo to była rozmowa przez telefon. Dowiem się w piątek na wizycie. Jutro wezmę tą 62,5 i będę tak brać dalej, a jak będzie te samopoczucie takie samo to wrócę do 88 po konsultacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich ! Chciałabym opisać mój przypadek, bo już nie wiem co mam mysleć :( Kilka miesięcy temu zaczęło mi sie kręcić w głowie (1-2 razy w tygodniu). Lekarz rodzinny skierował mnie na badania tarczycy i wyszło lekkie odchylenie od normy. Wyniki: TSH: 3,66 - powyżej normy FT3: 2,13 - poniżej normy FT4: 0,934 P/c anty-TG: 78,42 P/c anty-TPO: 10,63 dostałam skierowanie do endokrynologa, który przepisał mi Euthyrox 50 i kazał brać, a po 2 miesiącach zrobic ponowny wynik. Po tych 2 miesiącach TSH wyszło: 2,3 - czyli norma Załamana jestem natomiast takim faktem, że przytyłam :( i to na pewno była wina tych tabletek ! początkowo było to 2-3 kg, a teraz już doszło do 5 kg ! :( dodam, że od około 2 tygodni już nie biorę tych tabletek, sama je odstawiłam, bo chce sprawdzić czy to nie była fałszywa diagnoza... Może któras z Was miała podobnie? I czy wahania hormonu tarczycy moga być spowodowane silnym stresem? Pytam, bo pierwszy wynik na TSH robiłam po niecąłych 2 tygodniach od śmierci mojej mamy, dlatego pomyślałam teraz, że mogło być to spowodowane silnym przeżyciem... Jak sądzicie? A jeśli nie było spowodawane stresem, tylko naprawdę mam lekką niedoczynność tarczyczy, to czy lekarz nie może dobrać dawki leku tak, żebym nie tyła?! Pomóżcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olioliwia
Ja to pierwsze słyszę że od euthyroxu się tyje, przecież on właśnie wspomaga metabolizm. Ja biorę od 3 lat i cały czas ważę 53 kg. ale teraz w ciąży to wiadomo od ciąży przytyłam 2kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olioliwia
Dawkę dopasowuje lekarz, po zrobieniu badań. Zbyt duża dawka przynosi raczej niekorzystne efekty zdrowotne. Udaj się z tym problemem do lekarza, że tyjesz. Może coś zaradzi. Bo to dość dziwne. Nie umiem nic więcej pomóc. Jedyne co powiem to nie zaniedbuj tej choroby, bierz leki. Tarczyca stymuluje prawie wszystko w organizmie kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olioliwia
To że miałaś lekko ponad normę to wiesz, nie znaczy że jest ok. Bo mój endokrynolog powiedział że nawet jak już jest ponad połowa normy to jest coś dziwnego. Moim zdaniem masz za dużą dawkę, powinien zacząć od N25 ja miałam o ok 2,0 ponad normę i dostałam N50 i brałam 3 lata aż do ciąży. Ale co my możemy, lekarz wie najlepiej :) Idź do innego lekarza jeśli masz obawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie chyba pójde do innego endokrynologa i ciekawe co on mi powie. Dzięki za radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
do KWIATEK ;)..kwiatuszku ...ty po tym co piszesz....to moim zdaniem masz to co ja ...haszimoto......poczytaj ...tylko wiedz ,kazda z nas jest inna i objawy badż dolegliwosci tez sie róznia ....tycie .zimne rece .poty brak ochoty na sex....i takie tam jeszcze ...powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olioliwia
ja też mam hashimoto z niedoczynnością i mnie żadne objawy nie dotyczą co piszesz u góry, a ochota na seks to mega ogromna zawsze jak tylko mój facet jest przy mnie :) no jedynie może zgadzać się potliwość. Ale z tym tyciem na prawdę pierwsze słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Moja córka 10-letnia choruje na niedoczynność.Od 29.02.13 r.gdy miała tsh 7,03 brała przez tydzień pół tabl euthyroxn75,a po tygodniu całą tabletkę.Po 4 tyg.jej wynik tsh 1,07, TPO 0,50 ( w normie) T4F 0,92-też w normie. Przez ten czas schudła 2,5 kg.Wcześniej bez brania euthyroxu co miesiąc przybywał jej prawie kg.Przez cały czas brania całej tabletki bolała ją głowa.Oprócz euthyroxu brała 2tabl.witD,witA,omega3 -1 kapsułkę i jedną kapsułkę wiesiołka.Włosy jej nie wypadają,sucha skóra poprawiła się.Moje pytanie jest takie.Następna wizyta u endokrynolog dopiero w kwietniu.Doradźcie proszę,czy jeśli w miesiąc tak szybko spadło jej tsh to nadal dawać córce całą tabletkę75-kę,bo już ma tsh 1,07,czy lepiej połówkę,by nie zaszkodzić? Napisałam email do lekarki,ale nie odpisuje.Za wizytę zapłaciłam prywatnie 150 zł,wyniki też 150(wszystko w normie) .Córka ma obecnie wagę 62 kg i 150 cm wzrostu,lat 10.Ktoś kiedyś pytal czy od euthyroxu się rośnie.Tak.Mój syn też choruje na niedoczynność.My rodzice wzrost do 162 cm,syn do 19-ki ma wzrost 172cm.Więc u niego miał lek wpływ na wzrost tak jak mówiła lekarka.Pod koniec miał naprzemian euthyrox50 i 75.Bardzo długo miał 25-kę,nie ubywała mu waga,a wręcz tył.Dopiero po większych dawkach waga ustała.Od roku nie bierze leku.Ale kontroluję mu tsh i waha się 0,8 do 1,20.Podjął pracę i nawet schudł 8 kg.Piszę to wszystko bo być może komuś przydadzą się te informacje.Oboje dzieci leczeni przez innych lekarzy.Syn państwowo,obecnie brak miejsc i zaniechał.Proszę o informację odnośnie córki.Dzięki serdeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość córka zdecydowanie powinna
przyjmować taka dawkę jaką zalecił lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość córka zdecydowanie powinna
a waga powinna zacząć teraz spadać, bo TSH teraz jest prawidłowe mała waży sporo, ale jeśli dawka jest prawidłowa i je rozsądnie, to schudnie na pewno;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość córka zdecydowanie powinna
a endokrynolog, u którego leczy się córka, to zaufany lekarz? trochę to dla mnie dziwne, by zaczynać od dawki 37,5 i po tygodniu od razu na 75?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź.Co do początkowej dawki leku też dla mnie było dziwne,że taka duża dawka już od początku leczenia.Lekarka jest endokrynologiem dziecięcym oraz dietetykiem.Raczej dobre ma opinie na necie.Wcześniej nie znałam.Ale powiem Wam,że podejście do pacjenta super,dodatkowo te suplementy.Narazie była tylko jedna wizyta.W kwietniu kolejna.Będę tu na bierząco informować,bo być może niektórym rodzicom troszkę dopomogę zrozumieć chorobę dzieciaczków.Co do diety,to taka ogólnikowa,ale pomocna.Otóż 6-7 jaj tyg,5 razy owoce warzywa,ale do godz.16.Zero ziemniaków,pieczywo np.na śniadanie tylko jedna kromka,a tak to np banany mandarynki,żadnych mącznych kluch,ryby można,drób,królika.Masło,margaryny nie.I co jeszcze- 40 min spacerów codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani doktor odpisała na email,mam nadal dawać dawkę euthyrox75.I to mi sie podoba,gdy jest taki kontakt z lekarzem.Podpowiem rodzicom,że czasem ze względu na suchą skórę u dziecka warto odstawić mleko,jogurty,sery.Moja córka od miesiąca nie je nabiału-tak zaleciła lekarz endokrynolog.Wcześniej dziecku robiły sie plamy na zgięciu łokci i kolan.Nawet maście przepisane od dermatologa nie pomagały( a były ze sterydami:/).Ktoś kiedyś pisał,że przy euthyroxie bolał żołądek.Moja miała kapsułkę dziennie probiotyku jakie używa się przy antybiotykach.Może dzięki temu uniknęła tych dolegliwości.Dokuczał jej tylko ból głowy,ale teraz już mniejszy i nie codziennie.Pozdrawiam.Dziękuję raz jeszcze Osobie,która trafnie doradziła mi,by dać córce dawkę jak dotychczas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość córka zdecydowanie powinna
Beato, a co mała będzie jeść w miejsce nabiału? Czy całkowicie odstawiłyście nabiał jako-taki czy tylko produkty z mleka krowiego, a dopuszczalne są np. z mleka koziego? Rezygnując z nabiału schudnie na pewno. Sama miałam okazję przekonać się na własnej skórze jak szybko traci się na wadze odstawiając nabiał całkowicie choć w moim przypadku to wręcz niewskazane bym chudła przy swojej wadze, ale musiałam odstawić wszystko co mleczne z uwagi na dziecko, u którego było podejrzenie alergii na mleko krowie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naatkaa
Witajcie, mam pewien problem, poniewaz od 2 miesiecy mam stwierdzona niedoczynnosc (tsh 7,5) bralam euthyrox 25 przez 6 tygodni, jednak po wynikach (tsh 6,7) lekarz teraz zmienil mi na letrox 50 (zmiana wydaje mi sie na gorsze poniewaz znacznie silniej odczuwam efekty uboczne, ospalosc, opuchniecie, spowolniony metabolizm i straszne zimno),. Od ponad 3,5 roku bez przerw biorę YAZ.. niby estrogeny nie wplywaja na hormony tarczycy ale wyczytalam ze biorac anty zwieksza sie zapotrzebowanie na hormon tarczycy, jak sadzicie czy powinnam (musze?) odstawic antykoncepcje i wyregulowac tsh? dodam ze mam 24 lata i za jakis czas bede planowac dziecko..przy takim poziomie tsh chyba nie ma szans na ciaze jednak boje sie ze jak odstawie tabsy to bede bardziej "podatna" na ciaze :) Prosze o porade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdę mówiąc o mleko kozie nie pytałam.Córka przyjmuje Omega 3 i wapno w tabletce( z tym,że wapno to taki mój wymysł,bo zapamiętałam jak dawniej synowi też alergikowi zalecił lekarz).Wyniki morfologii i tsh idealne.Dla przypomnienia tsh przed leczeniem 7,03 ,a po braniu tabletki euthyrox75 po miesiącu tsh 1,07.(Początkowa dawka przez tydzień pół euthyroxu75-ki,później 3 tyg.cała tabletka a następnie zrobiłam jej wyniki.Następne wyniki zrobię w okolicy kwietnia,gdyż na kwiecień mamy wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
Na prawde odstawiajac nabial chudlas? Duzo?Ja musze schudnac sporo. Bylam kiedys na dukanie i niezle mi waga leciala,ale dowiedzialam sie ze nie jest to najzdrowsza dieta i odstawilam ja. Teraz po odkryciu Hashi potrzebuje schudnac conajmniej 30kg i kierujac sie tym, ze Dukan mi pomagal jem duzo nabialu i bialka rezygnujac z węglowodanow, ale waga stoi lub wręcz rośnie. Czy mozesz powiedziec, dlaczego po odstawieniu nabialu schudlas? Jakie sa tego podstawy? Napisz proszę tez co jadlas??:) Bardzo prosze!! Zalezy mi niesamowicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość córka zdecydowanie powinna
Buka, cóż ja Ci mogę powiedzieć na ten temat? Tyle tylko, że ku mojemu zdziwieniu faktycznie schudłam;) A przy mojej wadze to i tak duże zaskoczenie, bo ważyłam 51 kg przy 169 cm, a tu jeszcze spadek wagi... Spadło mi 3 kilo:O Nie znam się na dietach, bo nigdy nie miałam potrzeby się odchudzać. Byłam zmuszona odstawić nabiał dla dobra dziecka więc to zupełny przypadek z takim efektem końcowym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość córka zdecydowanie powinna
Ale skoro ja, taki chudzielec jeszcze schudłam nie jedząc nabiału, to podejrzewam, że Ty - mając nadwagę schudniesz na pewno;) Chyba warto chociaż spróbować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich ,a też jestem na euthyroxie,obecnie 125.jestem 10 miesięcy po całkowitym usunięciu tarczycy.Na początku było super miałam dużo energii,nie męczyłam się.Później niedoczynność zaczęła mi dokuczać,uporczywe zaparcia,płytki oddech,osłabienie,nerwowość ,bóle głowy i dziwny ucisk w głowie i ta tłusta cera.Moja endo mówi że to nie od leków,a ja mam już dosyć.Chciałabym wrócić do pracy,ale jestem tak rozkojarzona,że długo bym nie popracowała.Znajoma mówiła ,że bierze taki hormon Novothyral i po nim nie ma takich objawów,a wcześniej przyjmując euthyrox czuła się źle,napiszcie proszę jak jest z Wami,przecież skoro tyle osób narzeka(wpisy wcześniej),to coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×