Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość Ania a Letrox próbowałaś
brać zamiast Euthyroxu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
To ja tez rzucam nabial!:)) Dam znac czy cos polecialo!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie,nie próbowałam,umowiłam się do innego endokrynologa,może mi zmieni leki , bo obecny lekarz nie widzi potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naatkaa
Jeśli juz mowa o zmianie, mi wlasnie lekarz zmienil euthyrox na letrox - w sumie nie wiem czemu, mowilam mu ze jestem zadowolona z dzialania euthyroxu 25 - poniewaz metabolizm wrocil do normy nawet troszkę za bardzo .. ale w 3 tygodnie zeszło mi 1,5 kg przy takim samym trybie zycia, teraz ze wzgledu na wyniki jak pisalam wyzej mam letrox 50 - niby dawka dwa razy wieksza a ja sie czuje gorzej niz przed podjeciem leczenia, malo tego zapracia tak sie nasilily, ze mimo cwiczen codziennie i diety wszystko wrocilo do normy i ani drgnie. Poza tym starcilam ochote na wszystko, jestem zmeczona i ospala i ryczec mi sie chce ..no nawet teraz :/ niewiem o co tu chodzi ...zmiana leku chyba niekoniecznie zawsze jest lepsza, niewiem co mam zrobic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naatka mam to samo ,podejrzewałam nawet ,że to depresja i miałam iść do psychologa.Dzisiaj na próbę bez konsultacji lekarskiej odstawiłam hormon i czuję się fantastycznie,wiem,że tak nie wolno,ale miałam wątpliwości,czy on rzeczywiście jest dla mnie dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zaparcia spróbój dulcobis,mnie pomogło i wszystko się unormowało,a odwiedziłam już nawet gastrologa i całe lato chodziłam na wdechu taki miałam brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sufferance
Witajcie! Mam pytanie, czy jak zacznę brać Euthyrox to moja waga spadnie? (lekarz mi dzisiaj przepisał) Jestem załamana, bo w ciągu pół roku przytyłam 12 kg, a we wrześniu wychodzę za mąż i chciałabym wyglądać jak człowiek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
Sufferance ja przez rok przytylam 30kg i myslalam, ze dieta i euthyrox cos pomoga ale niestety...mam slub w sierpniu i wyglada na to,ze bede sie toczyc do ołtarza:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naatkaa
ania 2970 mi by nieprzyszlo do glowy odstawic hormon calkowicie - tylko ze ja po euthyroxie czulam sie super, nie mialam tych "placzliwych" chwil, przede wszystkim juz przy dawce 25 mialam zawsze lekkie rozwolnienie! - akurat mi to nie przeszkadzalo, bo przed leczeniem dosc dlugo meczylam sie z metabolizmem. Dlatego zastanawiam sie czy problem lezy w zmianie leku, czy zapotrzebowaniu na jeszcze wiecej hormonow aktuanie biore 50 wiec powinnam ciagle chodzic do lazienki :) no a niestety.... Sufferance ja akurat od razu schudlam (pisalam wyzej) ale teraz to jest jakas tragedia.. :/ waze sie codziennie po kilaka razy i normalnie przybieram! Co rano cwicze (wlasnie zaczynam :) , rowerek, rozciaganie i trzymam diety 1100 kcal i niejem juz po 18 - i wage mam dobrą, niestety..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
Sprawdzcie sobie glukoze i insuline i prolaktyne najlepiej. Mi po wykryciu Hashimoto popsuły sie wlasnie te sprawy od razu, przy czym glukoza byla OK i dlugo nie dostawalam skierowania na insuline po obiazeniu a jak dostalam to wyszla brzydko. To samo z prolaktyna. Te czynniki wplywaja na wage rowniez! Warto to sprawdzic! Niestety dostalam leki na to wszystko i dalej nie chudne:( co wiecej slabo reaguje na euthyrox bo tsh ciagle skacze i poziom 3.5 musze zbijac euthyroxem 75N!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naatkaa
Ja mialam caly kompleks badan wszystko w normie, hashimoto tez wykluczone, takze niewiem. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naatkaa pewnie z powodu rozwolnienia zmieniła ci hormon,bo to jeden ze skutków ubocznych.Ja też strasznie się bałam,że przytyję,ale waga ani drgnie ,na szczęście.Są dni ,że mam wrażenie ,że tyję,ale tylko wtedy gdy zaczynam magazynować wodę i wracają zaparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sufferance
To jest jakiś koszmar... Też miałam problem spory z wypróżnianiem, do tego mam leniwe jelito grube :( ale pani w aptece poleciła ma Laxinat i od tamtej pory wypróżnienia wróciły do normy (rano i wieczorem). Niestety efekt brzucha jak balon pozostał i miałam malutką nadzieję, że jak zacznę brać euthyrox to trochę mi waga zejdzie. No cóż, dzisiaj pierwszy dzień, zdam relację za jakieś dwa tygodnie co do efektów. Mam świadomość, że od samego leku nie schudnę, więc siłownia 3 razy w tygodniu ćwiczenia codziennie rano i wieczorem bieganie, no i dieta... Trzymajcie się! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naatkaa
Słuchajcie, mam pytanie może ktoś tak próbował, poniewaz zostało mi jeszcze cale opakowanie euthyroxu 25 - no biore ten letrox50, 2 tygodnie ale moglabym sobie sprobowac brac po 2x25 euhtyroxu ? tez bedzie 50, przeciez to NIBY to samo... czy ktos tak probował?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naatkaa
Słuchajcie, mam pytanie może ktoś tak próbował, poniewaz zostało mi jeszcze cale opakowanie euthyroxu 25 - no biore ten letrox50, 2 tygodnie ale moglabym sobie sprobowac brac po 2x25 euhtyroxu ? tez bedzie 50, przeciez to NIBY to samo... czy ktos tak probował?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie możesz brać euthyrox
25X2 ważne żeby dawka była jaka należy przecież dawki 37,5 nie ma w jednej tabletce i trzeba brać 1 -25 i pół - 25 wiec spokojnie możesz brać te dwie na raz żeby było 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naatkaa
tak tak o dawke to rozumiem, tylko czy nic sie nie stanie ze 6 tyg. bralam euthyrox, 3 tygodnie letrox a teraz znow euthyrox, a potem letrox... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
Moze ktos mi doradzic? Mam wyznaczona dawke euthyroxu 75 ale mam w zapasie jeszcze novothyral-chcialabym sprobowac go brac zamiast euthyroxu i zobaczyc, czy bede sie lepiej czula. Wiem, ze novothyral ma dodatkowy skladnik ktory pomaga w przedmiani T4 i ze jest on mocniejszy niz normalny euthyrox 75. Jak dobrac odpowiednia dawke novothyralu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
Dziewczyny, czy któraś z was przy podwyższonym TSH ma objawy ciężkości w klatce piersiowej, u mnie występuje coś takiego jakbym mi się wszystko kurczyło, nie mam przy tym arytmii i nie wiem czy to od tarczycy czy mam kłopoty z kręgosłupem piersiowo- szyjnym, jest to uciążliwe bo zdarzają mi sie też lekkie zawroty głowy, zrobiłam sobie dziś TSH , więc albo terczyca albo czeka mnie neurolog:-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
A czy któraś z Was ma Hashimoto i przy dosc niskim TSH typu 3-4 ma przydzieloną wysoką dawke euthyroxu typu 75-100N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
moje TSH wynosi 3.8, ustąpiły mi te duszności ale kregosłup szyjny ciągle dokucza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja odebrałam dzisiaj wynik
i jest 1,92 3 stycznia było 0,57 i wtedy brałam dawkę 75 miałam zmniejszoną do 50 i teraz TSH jest 1,92 heh a myślałam, że będę mogła odstawić euthyrox:( chyba przy takim wyniku nie będę mogła odstawić?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja odebrałam dzisiaj wynik
dziewczyny, jak się teraz czujecie? bo ja już zgłupiałam:O wynik TSH niby prawidłowy, a jednak nie czuję się najlepiej i zastanawiam się czy to wina tarczycy czy tej pogody i zimy, która nie odpuszcza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
po konsultacji telefonicznej z moją panią doktor na moje TSH mam brać aż do wizyty w czerwcu Letrox 50 1 1/2 tabletki codziennie, zima też daje mi się porządnie we znaki, lekarka powiedziała mi, że w tym okresie zwiększa się zapotrzebowanie na hormon i stąd nasze kiepskie samopoczucia i wahania w TSH, dlatego dobrze trzymać rękę na pulsie - robić badania kontrolne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonjuri
Jak sadzicie czy odstawienie tabletek anty przy tsh rownym 8,1 to dobry pomysł? Ddam ze biore je prawie 4 lata, wlasciwie nie musze ich juz brac tylko obawiam sie jak to sie ma do tarczycy.. ktora lecze euthyroxem 50 narazie. Dziekuje za porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie bardzo rozumiem co mają
tabletki anty do euthyroxu i tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mają
mają ,doustna antykoncepcja hormonalna zwiększa chociażby zapotrzebownie na tyroksynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze słyszę
na pewno zwiększa zapotrzebowanie na kwas foliowy, ale tyroksynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akla83
Cześć dziewczyny. Chciałam o coś zapytać.. Tsh na poziomeie 4,74 przy normie do 4,1 wykryto mi w ciazy w 7 tyg.przy pierwszych badaniach krwi. Ginekolog skierowal mnie do endokrynologa, ta wdrożyła eutyrox 25 i kazała za miesiąc przyjsć ze zrobionymi badaniami na TSH, FT4 i AntyTPO. Po miesiącu TSH 2,47, FT4 0,96, Anty TPO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akla83
Cześć dziewczyny. Chciałam o coś zapytać.. Tsh na poziomeie 4,74 przy normie do 4,1 wykryto mi w ciazy w 7 tyg.przy pierwszych badaniach krwi. Ginekolog skierowal mnie do endokrynologa, ta wdrożyła eutyrox 25 i kazała za miesiąc przyjsć ze zrobionymi badaniami na TSH, FT4 i AntyTPO. Po miesiącu TSH 2,47, FT4 0,96, Anty TPO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×