Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość Lonata
ja sobie nie wyobrazam tamponów bez aplikatora- to jest taka wygoda, nie trzeba sie stresowac- za płytka - za głeboko, nie trzeba gmerac paluchem:P Luzik -uzywam takich od 3 lat polecam poczatkujacym! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniczynka
A czy te ob pro comfort mini są z aplikatorem? W sumie nie zależy mi na nim.. :)) Dzięki za tak szybką odpowiedź.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaa2222
przed chwila pierwszy raz użyłam tamponu :P nawet nie wiecie jak sie ciesze..! Ale mam jeden problem.. Wiem, że pewnie byly juz takie pytania na tym forum, ale ja jednak jeszcze raz proszę kogos o rade. Ten tampon cały czas mnie uwiera, czuję go. Wiem, że jezeli uwiera to jest zle wlozony, za płytko. Poniewaz uzyłam tamponu z aplikatorem to próbowalam go palcem wcisnac glebiej i nie da sie.. użyłam nawet kremu do ułatwienia sprawy. A moze po prostu jestem przewrazliwiona..?:( Nie wiem co mam robic juz,...:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaa2222
MONICZYNKA: OB mini są bez aplikatora. Z aplikatorem masz tampaxy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się ze powinnas wyciągnąć go i spróbować jeszcze raz włożyc ;) a może ty malwino znasz odpowiedz na któres z moich pytań ;PP pozdro ;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaa2222
gosia94 ;P ta odpowiedz byla do mnie ? :D jezeli tak to wlasnie go wyciągnęłam, ale na dzien dzisiaejszy to chyba koniec mojej przygody z tamponami. Jutro sprobuje moze ;D dzieki ;):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIOUSI
Ja uzywałam tylko ob , jakoś mi się wydają takie bardziej bezpieczne, wiecie jadnak co firma to firma, wiec dla tego je polecam :) LOUSI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniczynka
"Delikatnie, palcem wskazującym, wprowadź tampon do pochwy po łuku (najpierw ku górze, potem nieco ku tyłowi - tak właśnie zbudowana jest pochwa) tak głęboko, jak tylko możesz (czyli wsuwając do pochwy tampon i cały palec aż do nasady). Jeśli czujesz opór, po prostu zmień nieco kierunek. Wprowadzaj tampon powoli coraz głębiej, aż poczujesz lekkie przewężenie. Musisz przesunąć tampon jeszcze dalej, aby umieścić go tak głęboko, jak to jest możliwe(czyli nie starczy Ci już palca)." Tak mam to zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniczynka
"Delikatnie, palcem wskazującym, wprowadź tampon do pochwy po łuku (najpierw ku górze, potem nieco ku tyłowi - tak właśnie zbudowana jest pochwa) tak głęboko, jak tylko możesz (czyli wsuwając do pochwy tampon i cały palec aż do nasady). Jeśli czujesz opór, po prostu zmień nieco kierunek. Wprowadzaj tampon powoli coraz głębiej, aż poczujesz lekkie przewężenie. Musisz przesunąć tampon jeszcze dalej, aby umieścić go tak głęboko, jak to jest możliwe(czyli nie starczy Ci już palca)." Tak mam to zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiabasia
Ponawiam swoje pytanie czy to normalne że zakładanie tamponu może być bolesne? Może w złym kierunku go wkładam? Czy trudno jest wyczuć ten kierunek? Wiem że pytania mogą się wydawać dziwne ale nie mam w tym totalnie doświadczenia a na dodatek jestem dziewicą... więc i strach jest duży:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOUSI
TAK TO NORMALNE BO W ZłYM KIERUNKU GO ZAPEWNE WKłADASZ..... POWINNAS ZAPEWNE POKIEROWAC GO W RóZNE STRONY, AZ ZNAJDZIESZ TO MAGICZNE MIEJSCE..... TYLKO NIE RóB TEGO NIE MAJąC OKRESU, BO JESTES TAM WTEDY BARDZIEJ SUCHA I NAPEWNO BEDZIE BOLEC.... ZAKUP NAJLEPIEJ SOBIE OB PRO COMFORT MINI, A POJDZIE JA SPłATKA, A PRZY NASTęPNYCH RAZACH BEDZIE JUZ NAPRAWDE SUPER... ZYCZE POWODZENIA I POZDRAWIAM LOUSI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetka94
Pomocy !!! mam 14 lat i nigdy nie uzywałam tamponu. Mam basen w wtorek i musze pływać, a to czas kiedy bede miec okres na 100% wiec powinnam założyc tampon . Ale jaki ???? I jak go włożyć ???? Czy w wodzie sie n ie wyleje ??? Czy jest on pewny ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka2200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka2200
Mam 16 lat i dosyć obfite miesiączki!! we wtork jade na wycieczkę szkolną i wypadnie mi akurat okres. chciałabym wtedy uzyc tamponów ale nie wiem jakich. słyszalam ze te z aplikatorami są lepsze a czy Tampony OB sa z aplkatorami!!! Pomóżcie mi wybrać odpowiedni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka2200
Mam jeszce jedno pytanie czy krw może przecieknąc w tamponach i co jaki czas je zmieniać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do myszka2200 ja jeszcze nie używam ale jutro zamierzam sobie kupic tampony i je wyprobowac. slyszalam wiele opinii na ten temat ale ja zaczne od tampaxów z aplikatorem mowią ze lepiej sie je zaklada. a co do 2 to ob nie ma z aplikatorami ale jak kupisz tampaxa a potem ob to mozesz aplikator przelozyc do ob. pisza ze ob maja ta powloczke silk touch czy cos i lepiej sie je wklada. ja na pierwszy raz uzyje tampaxów te fioletowe lite czy cos takiego i tez mam obfity okres i je trzeba czesto zmieniac my chyba nawet co 2 godz. jak mamy obfity i malo chlonacy jak na 1 raz; pozdrawiam ;*****;******;*****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga22222222
ejj ;P udaało się! wkoncu się udało :D Tampon uwierał, ale już o wiele mniej niz za pierwwszym razem. Ale dopracuję tak, że nie bedzie uwierał wogole: P AA.. i tamponow nie trzeba zmieniac co 2 godzinyy.. no chyba ze macie wyjątkowo bardzo obfite miesiaczki. Ale zostają jeszcze tampony o większej chłonności i nie ma problemu! Ja na ten pierwszy raz uzylam tampaxow i jestem zadowolona! Powodzenia dziewczuny i bez nerwow :):* Ja probowalam przez 3 okresy i wkoncu sie udalo! wam tez sie uda :&*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka2200
Dziękuję za inforamcję :)::):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabeczka_85
apropo stosowania tamponów w nocy :) Widzę że większość z Was ma ok 14 lat i pewnie niewiele było już na wizycie u ginekologa. Więc stosowanie tamponów jest owszem bardzo wygodne ale nie wolno ich stosować w nocy. Też mam obfite miesiączki i wcale podpaski w nocy nie przesiąkają. Należy przed samym snem iść do toalety i oczywiście założyć czystą podpaskę.Jeszcze jedna mała rada może się komuś przyda.Jeżeli boisz się ze podpaska przesiąknie w nocy lub nie zakładałaś nigdy wcześniej tamponów a masz jakieś zawody(nie pływackie)- w dzień bo tampony są na dzień to polecam założenie podwójnej bielizny naprawdę działa:)masz pewność że podpaska będzie w takim miejscu w jakim ją zostawisz wychodząc z toalety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzdura. Tampony oczywiście MOŻNA stosować w nocy. Należy założyć świeży przed położeniem się spać i wymienić go tuż po przebudzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_y_s_z_k_a1
Ja też uważam, że nie powino się stosować tamponów w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_y_s_z_k_a1
Tampon trzeba wymieniać nie rzadziej niż co 6 h. No chyba, że tyle śpisz więc nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_y_s_z_k_a
zresztą to chyba też zależy od firmy z tego co wiem to "TAMPAX" nie można używać na noc a "OB" podobno tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabeczka_85
yamayeczka- ile masz lat jeżeli wolno spytać? i czy byłaś chociaż raz u ginekologa i rozmawiałaś o tym czy powinno się stosować tampony w nocy czy nie? bo akurat ja rozmawiałam o tym z nie jedną osobą która ma duża wiedzę na ten temat i jakoś wszystkie te osoby były zgodne co do tego ze nie powinno sie stosować tamponow noca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka2200
czy tampony mogą przecieknąć?? I przy ofitych miesiączkach jakich użyć po raz pierszy?? Doradzcie proszę.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabeczka_85
myszka2200 jezeli masz obfite miesiaczki to znaczy ze musisz czesciej zmieniac tampon i powinno byc wszystko w porządku mysle ze podczas wycieczki znajdziesz na to czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka2200
Dzienki na informacje :):):):) :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka;*** mam pytanko. Czy można użyć przeterminowanych tamponów dochyba 11.06.07roku. Bo byłam w tesco i wzięłam szybko bo się wstydziłam kupić kupiłam Tampaxy ale mają tą date. mogę ich uzyć??? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamponik xD
nie pomoge ci jeszcze nie byłam w takiej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiuniaaaaa91
jakie tampony uzywac w pierwszych dniach miesiaczki ? jak czesto je wymieniac? lepsze sa z aplikatorem czy bez? jak działa ten aplikator? help! wprowadzałam dziś tampon bella mini i dziwnie sie czuje jakoś mnie uwiera ale wsadziłam go dość głęboko.... a co mam zrobić jeśli zechce mi sie sikać? pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×