Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość balleyage

pigułki Yasmin

Polecane posty

Gość bocobybylogdyby
dziewczyny! ja biore yasmin i mam pytanie, chciałabym bowiem zmienić dzień tyg w którym występuje krwawienie. W ulotce pisze o skróceniu przerwy o tyle dni, ile chcemy przesunąc termin krwawienia. Czy któraś z was robiła w ten sposób? Czy nie było potem jakiś dziwnym komplikacji, typu niewystapienie krwawienia czy palmienia w trakcie brania? I czy ciągłość anty jest wtedy zachowana? dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ranger87
czy picie alkoholu zmniejsza skutecznosc srodka antykoncepcyjnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminova
Nie, nie zmniejsza, nie wplywa na dzialanie w ogole. Ja biore Yasmin juz ponad rok, sa to moje pierwsze tabletki. Skutkow ubocznych jako takich nie bylo i nie ma, na poczatku bardzo przyspieszyl mi przemiane materii ale szybko to minelo. Piersi powiekszone. Jest tylko jedna rzecz, ktora mnie zastanawia. Zawsze mialam tendencje do tycia, tyje bardzo latwo, jednak nie naleze do osob grubych. Odkad zaczelam brac tabletki yasmin zauwarzylam, ze jak juz przytyje to tyje 'inaczej'. Brzuch zaczac sie powiekszac i zrobila sie 'oponka' a przed braniem tabletek zawsze tylam bardziej w nogach i biodrach. Nie podoba mi sie to bo figura zaczyna zmieniac sie z gruszki w jablko, i wydaje mi sie, ze to wlasnie przez yasmin, kiedys na forum byl watek o tym, ze powiekszaja brzuch. Ktos cos wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sleepysis
Ja tez przytylam w brzuchu ale chyba tez i w udach wiec przytylam OGOLNIE. Nie wiaze tego jakos z tabletkami, tylko braku ruchu. Teraz jak o tym wspomnialas to zaczelam sie zastanawiac ze moze rzeczywiscie cos w tym jest bo jem malo, wiec tylko brak ruchu/cwiczen lub tabletki moga byc przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolciaaaaa
ja biore yasmin 2 miesiace i niby nie przytylam, no moze z kilogram, ale zauwazylam ze zaczyna mi sie robic oponka na brzuchu, czego nigdy nie mialam:( no i uda jakby grubsze no i piersi wieksze o prawie rozmiar.. po 7-dniowej przerwie zmieniam na yasminelle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminova
Czyli jednak moze cos w tym jest... Planuje zmienic tabletki wlasnie ze wzgledu na to, ale teraz juz nie mam pojecia na jakie skoro mam ogromna tendencje do tycia, i jeszcze jak zaczne brac jakies tabletki, od ktorych bede tyla.... brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem przy pierszym opakowaniu yasmin, dzisiaj wezmę ostatnia tabletkę, z tego co czytałam krwawienie występuje zawsze podczas 7-dniowej przerwy, natomiast u mnie pojawiło się już dziś plamienie, brzuch boli mnie troszkę jak przy okresie. Czy to jest już własnie to plamienie ktore powinno nastapic w trakcie przerwy czy to po prostu zwykle plamienie ktore moze wystapic podczas pierwszych opakowan tabletek anty? bo zaczelo mnie to troszke zastanawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia9494
Witam! Biorę YASMIN od 3 dni i jestem senna , wogule jakoś dziwnie się czuje - apatycznie . Proszę , niech ktoś mi powie czy odczuwał podobne zmiany? Czy to przejściowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyjaaa
ja płacę za 1 opakowanie Yasmin -45 zł w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagoda352
Ja zapłaciłam 35 zł w aptece w Carffourze, ale nie wiem czy decydować się na hormony ....Po odstawieniu plastrów Evra czuję się znacznie lepiej. Natomiast gdy brałam yasmin rok temu miałam takie mrowienie w nodze, że odstawiłam je w połowie opakowania. Co radzicie :-), bo Yasmin czeka .... A ja jako zodiakalny Bliźniak wciąż się waham :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sleepysis
Czesc dziewczyny. Moze to glupie albo nieprzyjemne pytanie, ale biore Yasmin juz od 5 m-cy. Przed Yasmin moja miesiaczka byla najnormalniejsza na swiecie, a teraz od kilku ( chyba 3 miesiecy ) jest jak SMOLA! Czy ktoras z Was dostrzegla cos podobnego? Pytam bo nie wiem czy to przez yasmin czy moze przez cos innego. Z niecierpliwoscia czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kekla
Ja wzielam juz 8 tabletek Yasmin i czuje się inaczej, chociaz niewiem czy to mozliwe po wzieciu tak malej ilosci. Non stop bolą mnie piersi chociaż okres u mnie trwał 3 dni a zazwyczaj bolą mnie tylko przed okresem, mam mdłości codzien i nie za ciekawe humory... ale jak mowie nie wiem czy to mozliwe ze to po nich. Jak myśicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia9494
Niestety musiałam odstawić pigułkę Yasmin , po 4 dniach ponieważ skurcze łydek były bardzo silne ( kiedyś uległam wypadkowi i mam niezszyte naczynia krwionośne) być moze to było przyczyną ale ból głowy tak niesamowity ( migrenowy) , nastrój wisielczy ,apatia , bóle w okolicy serca , duszności ... Więc po konsultacji z ginekologiem odstawiłam .Teraz łykam magnez 3x dziennie i mam nadzieje , że wszystko wróci do normy . Niestety , niezaryzykuję więcej horomonów , szkoda zdrowia i urody ( moja twarz spuchła i zrobiła się czerwona), pomyslę o innym niehormonalnym zabezpieczeniu . P.s. Ciekawa jestem , czy któraś z was miała podobne problemy? Proszę o wypowiedzi . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja mam pytanie i zarazem problem. Tabletki Yasmin biorę od 4 miesięcy i zazwyczaj biore o 21 tylko teraz zdarza mi się często zapominac bo nie ma mnie w domu i biore o 23. Chciałabym zmienic godzine na wczesniejsza tylko nie wiem czy jest to mozliwe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam normalny okres. I ogólnie bez żadnych problemów biorę tabletki... jedyne co to przez pierwsze miesiące miałam okropny humor ale już wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość catee
chcialam sie poradzic. co mam zrobic jezeli biore od pol roku tabletki, ostatnio wyjechalam i zapomnialam wykupic nowej paczki i dopiero teraz ja kupilam. Czy powinnam przyjac ja teraz mimo ze powinnam brac ja juz od 3 dni, po 7dniowej przerwie, czy musze czekac na okres i zaczac od nowa zazywac tabletki, czy moge zabezpieczac sie dodatkowo 7dni i bedzie wszystko ok? prosze o szybka odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proxi83
Biorę tabletki yasmin od ponad 1,5 roku. Wszystko było oka, żadnych bóli, mdłości czy krwawień. Jakieś miesiąc temu zobaczyłam na plecach różowe plamki, które zmieniają się w lekko brązowawe. Natomiast jakiś tydzień temu na środku pojawiła się taka większa plama o nieregularnym kształcie. Nie oplalałam się, więc nie jest to od słońca. Koleżanka powiedziała mi ze to od pigułek, że są źle dobrane i powinnam iść do ginekologa, żeby przepisał mi inne (jej siostra miała takie same plamy, które zniknęły zaraz po odstawieniu tabletek które brała). Problem polega na tym, że moja ginekolog jest na urlopie do 18 czerwca, więc nie mam do kogo iść. We czwartek kończy mi sie opakowanie i nie wiem czy mam zaczynać nowe. Miałyście tego typu problem? Proszę o radę. Dzięki Ps te plamy są niebezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagacmg
ja skończyłam brać 2 op.Yasmin.Schudłam 2 kilo.W pierwszym miesiącu zażywania miałam takie problemy z cerą,że już chciałam odstawić te tabletki ale przeczekałam i teraz jest już lepiej ale martwi mnie to że coraz częściej mam skurcze łydek czego wcześniej nie miałam.Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ani22
hej kobitki, mam pytanie. Zażywam pierwsze opakowanie yasminu i nie wiem od kiedy one zaczynają działać. boję się żeby nie zajść w ciążę. Kobitki proszę o szybką odpowiedź. dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neko chan
Ani22 tabletki jezeli zazywasz zgodnie z instrukcja czyli od 1 dnia okresu to od tego momentu jestes zabezpieczona :) czytaj ulotke, tam wszystko jest napisane! ja biore yasmin od 9 dni i czuje sie ok. Libido nawet jakby sie podnioslo a i tak nigdy nie narzekalam ;) cera tez lepsza... przypisano mi yasmin ze wzgledu na PCO. I tu moje pytanie czy yasmin pomogl ktores na wypadnie wlosow? mam podwyzszony nieznacznie testosteron i te tabletki maja go unormowac. Czy to wam wystarczylo? Buziorki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aisha15986155785
Witam wszystkie kobitki:) Piszę pierwszy raz, choć od dłuższego czasu śledzę Wasze wpisy na forum. Wiele mnie zaciekawiło, a także wiele mnie zaniepokoiło:( Ja biorę tabletki Yasmin od 4 miesięcy. Jak na razie jestem bardzo zadowolona (nie zapeszać;) Jeżeli chodzi o moją osobę to faktycznie piersi rosą :) czuję to:) owszem pobolewają, ale miejmy nadzieję, że na plus. Ponoć na początku tak jest. Ja też w pierwszym miesiącu przyjmowania miałam cały czas krwawienia, to minęło. Więc nie ma się czym przejmować. Cera też super. Wszystko przychodzi z czasem, także tabletki anty. muszą sie dostosować do organizmu, a raczej organizm do nich ;) Chciałabym, żeby na forum wypowiedziała się kobieta, która przyjmuje Yasmin już np. ok.2 lat. Jakie są Twoje odczucia? Pozdrawiam:):):):):*:*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aisha15986155785
Czy to prawda, że Yasmin są śmiercionośnymi tabletkami??????????? że w innych krajach są wycofane z produkcji???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ---Myszka----
Ja biore Yasmin od ponad 2 lat. Zadnych skutkow ubocznych u siebie nie zauwazylam. Nie przytylam, ani nie schudlam, zadnego bolu brzucha przed miesiaczka nie ma, plamien tez nie, czuje sie swietnie. Ludzie lubia doszukiwac sie u siebie skutkow ubocznych. Jak np maja zmienne nastroje to od razu zrzucaja to na tabletki. A skad wiedza, ze nie mieliby ich gdyby tabletek nie brali? A z tymi smiercionosnymi tabletkami to naprawde zabawne. Aisha lepiej nie czytaj tyle, bo od tego to mozna w glowe dostac:D Jak ktos umarl po tabletkach, to pewnie mial zaawansowana zakrzepice. Ale,zeby stala sie zaawansowana to naprawde trzeba sie postarac. Sa osoby, ktore sa w grupie tzw zwiekszonego ryzyka zachorowan na to: osoby z nadwaga, ktore maja malo ruchu, pala papierosy, maja cukrzyce. Oczywiscie inni tez moga zachorowac, ale ryzyko jest mniejsze. A poza tym kazde tabletki anty zwiekszaja ryzyko zakrzepicy. No i oczywiscie nikt od tego nie umiera, choroba musi sie porzadnie rozwinac. Ale chyba trzeba byc slepym, zeby nie zauwazyc dretwienia nog, zylakow i stosu innych rzeczy. A poza tym uwazam, ze takie ploteczki o smiercionosnych tabletach wypuszczaja zawsze albo zagorzali przeciwnicy wszystkich tabsow anty, albo przedstawiciele konkurencyjnych firm:D Wiec dziewczyny nie czytac tyle o skutkach ubocznych, nie doszukiwac sie ich u siebie na sile. Nie laczyc wszystkiego z tabletkami, tylko szukac tez innych przyczyn, bo najlatwiej zrzucic cala wine na tabletki:) Jakby ktos mial jeszcze jakies pytania to chetnie odpowiem. Jako weteranka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piwo karmi
jejku jakie kontrowersje wokol YASMIN. dzsiiaj bylam u gina i chcial mi zmienic moje dotychczasowe NOVINETTE na YASMIN. powiedzial ze po YASMIN nie ma sie zmniejszonego libido a po innych tak. ja jednak nie mieszkam na stale w polsce wiec nie chcialam juz zmieniac skoro po tych czuje sie dobrze i juz sa wyprobowane. teraz chyba.... nie zaluje ze nie dalam si e namowic. kurde az mnie ciarki przeszly....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość snfp
Kontrowersje wokol Yasmin? Chyba jednak nie czytalas tych postow dokladnie, bo tam wszystkie mity sa rozwiane. Zastanow sie dobrze. Yasmin to jedne z najbezpieczniejszych tabletek na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia 2
Cześć dziewczyny! Ja przez ponad pół roku brałam novynette, ale musiałam je zmienić bo tyłam po nich ( 6 kg w pół roku-;( gin mi przepisał yasmin- zaczęłam je brac w niedzielę, tzn że biorę dzisiaj 6 tabletkę i jak narazie czuje się dobrze. Pzy 1 i 2 tabletce miałam mdłości ale ona już minęły, no i często chodze do wc, sama nie wiem czy to yasmin tak działają? Ciekawa jestem czy schudnę po nich? Czy któraś z Was tak miała? Czy przeszła z novynette na yasmin? Proszę o odp. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx86509
Czesc Mam ogromny problem.Proszę poradżcie co robic bo nie wiem:( Biorę yasmin od ponad roku.Ostatnio miałam przerwe 7-dniową.W środę jak zwykle wzięłam 1 tabletke z opakowania,w czwartek kochałam się ze swoim chłopakiem a w piątek o 1.30 w nocy(można powiedzie ze juz sobota rano) zwymiotowałam.Ponieważ tabletki biorę codziennie o 22,przeczytałam w instrukcji,że jeśli nie minęło 3-4 godzin należy wziąśc następną tabletkę.Wzięłam więc o 2 tabletkę sobotnią,bo tak napisali,że trzeba. Dziś o godz 22 nie wezmę sobotniej bo już ją wzięłam w nocy.Więc jej nie mam.Następną będę mogła wziąśc dopiero w niedzielę o 22. Mam pytanie??Czy jest możliwość,że będę w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greenanjel
Do xxx86509. Jesli nie masz zapasowego blistra, powinnaś wziąć dziś pigulkę niedzielną itd, przesunąć wszystko o jeden dzień, co najwyżej skrócisz całość o jeden dzień. Najlepiej mieć dodatkowe opakowanie na takie nieprzewidziane sytuacje.Jesli weźmiesz pigułkę dopiero jutro o 22, będziesz miała ponad czterdziestogodzinną przerwę, to raczej za długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx86509
ale czy bede zabezpieczona nadal?czy wtedy nic się nie stanie?przeciez kaza przyjmowac wg dni.mozna sobie ot tak zamieniac je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×