Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość balleyage

pigułki Yasmin

Polecane posty

Hej! Mam pytanie, biorę tabletki Yasminelle...i zawsze je biorę o 22.00. Czy jeżeli wypiłam drinka (sok+wódka) małymi łyczkami po 20 minutach od jej wzięcia zabezpieczenie może się zmniejszyć lub zniwelować działanie tej tabletki czy nie??Wybaczcie, że może błahe pytanie, ale niestety nie orientuję się zbytnio... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Jenny*
podpowie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Jenny*---> Wszystkie tabletki znajdujące się w opakowaniu są jednakowe i nie ma znaczenia, którą weźmiesz. InTheAyer----> alkohol nie ma wpływu na skuteczność tabletek anty. Może spowodować wymioty, które przyczyniają się do tego, że tabletki się nie wchłaniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Jenny*
dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morio
Witam, mam dwa pytania, zażywam tabletki Yasmin po raz pierwszy, nie używałam wcześniej żadnych innych tabletek antykoncepcyjnych. Czy ktoś kompetentny jest w stanie powiedzieć mi po ilu dniach zażywania tabletek jestem zabezpieczona i nie muszę używać dodatkowych środków antykoncepcyjnych oraz jaki wpływ ma spożywanie alkoholu w czasie przyjmowania tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczęłam brać Yasmin i już po 3 tabletce... przestałam miewać orgazmy!! Wcześniej brałam Yasminelle i nie miałam z niczym problemów... Ktoś ma tak samo? morio - nie martw się alkohol nie wpływa na branie tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sleepysis
Rydygara.... ja tez i w ogole ochota mi az tak bardzo nie przychodzila w ogole do bani. Odstawilam prawie miesiac temu i sie zobaczy, ale teraz z kolei to stres. A po Yasminelle dobrze sie czulas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do sleepysis - po yasminelle ochota na seks nie zmniejszyła mi się, a orgazmy były jak najbardziej w porządku. Nie przytyłam, cera się poprawiła, biust bardziej zarysował, ani nie miałam humorków. Naprawdę polecam!! Za to po Yasmin... Humorki! Brak orgazmów, za to ochota na seks się nie zmniejszyła, ale co z tego skoro teraz jest zero przyjemnosci?! Biust taki jak był, taki jest, ani się nie zmniejszył, ani nie powiększył. Nie polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przecież odpowiedzi na Wasze
pytania są w ulotkach dołączonych do pigułek! Czy ktoś je czyta?? Pigułki bierze się od pierwszego dnia miesiączki-zabezpieczona jesteś wtedy od pierwszego dnia. Powtarzające się bóle głowy są przeciwskazaniem do tego rodzaju antykoncepcji.należy o tym powiedzieć lekarzowi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetaaaaaaa
ja biorę yasmin na zespół policystycznych jajników. biorę je już jakieś 3 lata. mimo to mam zespół napięcia przedmiesiączkowego, a czytałam że tabletki hormonalne przepisuje się po to aby te dolegliwości zmniejszyć. w \"tych\" dniach bardzo źle się czuję, ale też kilka dni wcześniej mam stany depresyjne itd. mój problem polega na tym że w dzień mojego ślubu będzie kulminacja mojego złego samopoczucia i tego się bardzo boję. pytanie moje brzmi czy można celowo zmienić cykl przez to że np weźmie się pierwszą tabletkę po tygodniowej przerwie kilka dni później niż się powinno. jeśli któraś z was ma taie doświadczenia lub orientuje się czy można tak postąpić to bardzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Można zmienić cykl
nie robiąc przerwy między kolejnymi opakowaniami. Bądź kończąc jedno opakowanie-zacząć następne pigułki-dwie, trzy, cztery-w zależności od tego o ile chce się przesunąć okres- i dopiero po tych kilku dniach zrobić przerwę. Pozostaje jednak problem napoczętego opakowania-ani ono na następny miesiąc, ani do wyrzucenia. Chyba,że zostawisz je jako rezerwę na następną taką ewentualność. Tylko na dłuższą metę skutki mogą być różne-ja np.po tygodniu brania pigułek z drugiego opakowania(chciałam jak wersji pierwszej-ominąć przerwę między kolejnymi opakowaniani) dostałam dość silne plamienie.to niby w porządku.taka reakcja może się zdarzyć-ale cały "efekt" braku okresu na nic.Kłopot nie minął dopóki nie zrobiłam przerwy i nie przyszyło krwawienie z odstawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Można zmienić cykl
Jeśli przedłużysz przerwę między opakowaniami może dojść do owulacji i pierwsze pigułki nie będą chronić przed ciążą-ale dokładnie lepiej zapytaj swego ginekologa. z drugiej strony-skoro bierzesz ślub-to ciąża tragedią chyba by nie była?;) wszystkiego dobrego!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetaaaaaaa
bardzo dziękuję na pomoc i serdecznie pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posti 2005
Witam, mam 32 lata, dwójkę super dzieciaków i od trzech dni biorę YASMIN. nadmienię, że to są moje pierwsze tabletki w życiu (gdzie ja sie uchowałam !!!). Dlugo sie zastanawiałam nad braniem tabletek. Lekarz przepisał mi je głównie ze wzgledu na plamienia, które u mnie występowały przed miesiączką (około tygodnia przed planowanym okresem już poplamiałam) to bylo bardzo denerwujące. Potem około tygodnia miesiaczka, co w sumie dawało blisko pół miesiaca z podpaskami. Na razie czuję się dobrze, bardzo uważnie sie obserwuję, zobaczymy, jak będzie dalej. Choc nie ukrywam, że jak czytam o tych wszystkich skutkch ubocznych, to sama nie wiem, co o tym mysleć. Ale z drugiej strony, wystarczy poczytac ulotkę od pierwszego lepszego leku i az wlos się jeży na głowie - jakie moga byc skutki uboczne !!! Pozdrawiam, na pewno sie znowu odezwę !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Posti 2005 - ja odstawiłam dzisiaj yasmin (czyli 4 dni przed skończeniem się listka) ponieważ nie mogę już wyrobić z problemami z seksem (orgazmami) i moimi humorkami! Napisz proszę, jak u Ciebie będą miewać się sprawy, Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggggggggggg
A nie jest dziewczyny troche tak, ze zrzucacie wine na tabletki? Rozumiem, ze jak ktos ma plamienia, czy dretwienie lydek itd to ewentualnie moze uwazac, ze jest to wina tabletek i zastanawiac sie nad ich zmiana lub porzuceniem calkowitym, ale humorki? Skad wiecie, ze te zmiany nastrojow nie sa od tak po prostu? Czasami czlowiek tak ma, ze raz jest szczesliwy, za chwile placze itd. Nie da sie udowodnic, ze jest to spowodowane tabletkami, bo przyczyny takiego stanu moga byc baaardzo rozne. Czy nie jest tak, ze zbyt pochoponie doszukujecie sie u siebie skutkow ubocznych? Naczytacie sie o nich na forum, a potem tylko czekacie czy pojawia sie u was. Kada najdrobniejsza zmiane od razu traktujecie jak skutek uboczny. Zastanowcie sie, czy tak wlasnie nie jest.. Ja biore Yasmin juz od prawie 3 lat. Jak zaczynalam, to rowniez weszlam na to forum i bylam przerazona. Przeczytalam co moze mi byc, jakie ewentualne choroby itd i strach mnie oblecial. Zaczelam szukac u siebie, jak tylko bolala mnie glowa to zaczynalam sie zastanawiac czy to nie przez tabletki. Bol brzucha - pewnie wina tabletek itd itp. Ale w pore sie opamietalam, wyluzowalam, przestalam wchodzic na forum i do tej pory czuje sie dobrze. Zdarzaja mi sie zmienne nastroje, ale nie uwazam, ze jest to wina Yasmin, tylko wina kobiecej natury. Czuje sie swietnie, odkad przestalam czytac forum i brac to wszystko do siebie:) Wam rowniez to polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggggggggggg
A nie jest dziewczyny troche tak, ze zrzucacie wine na tabletki? Rozumiem, ze jak ktos ma plamienia, czy dretwienie lydek itd to ewentualnie moze uwazac, ze jest to wina tabletek i zastanawiac sie nad ich zmiana lub porzuceniem calkowitym, ale humorki? Skad wiecie, ze te zmiany nastrojow nie sa od tak po prostu? Czasami czlowiek tak ma, ze raz jest szczesliwy, za chwile placze itd. Nie da sie udowodnic, ze jest to spowodowane tabletkami, bo przyczyny takiego stanu moga byc baaardzo rozne. Czy nie jest tak, ze zbyt pochoponie doszukujecie sie u siebie skutkow ubocznych? Naczytacie sie o nich na forum, a potem tylko czekacie czy pojawia sie u was. Kada najdrobniejsza zmiane od razu traktujecie jak skutek uboczny. Zastanowcie sie, czy tak wlasnie nie jest.. Ja biore Yasmin juz od prawie 3 lat. Jak zaczynalam, to rowniez weszlam na to forum i bylam przerazona. Przeczytalam co moze mi byc, jakie ewentualne choroby itd i strach mnie oblecial. Zaczelam szukac u siebie, jak tylko bolala mnie glowa to zaczynalam sie zastanawiac czy to nie przez tabletki. Bol brzucha - pewnie wina tabletek itd itp. Ale w pore sie opamietalam, wyluzowalam, przestalam wchodzic na forum i do tej pory czuje sie dobrze. Zdarzaja mi sie zmienne nastroje, ale nie uwazam, ze jest to wina Yasmin, tylko wina kobiecej natury. Czuje sie swietnie, odkad przestalam czytac forum i brac to wszystko do siebie:) Wam rowniez to polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggggggggggg
Przepraszam za 2 takie same wpisy, przypadkiem mi sie 2 razy wstawily;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość errrrrrrriiiii
dokładnie zgadzam się z tym biorę yasmin od pół roku i nie miałam żadnych z tych objawów opisanych oprócz bólu piersi na początku brania ale przeszło po prostu każdy organizm reaguje inaczej trzeba spróbować i wtedy będzie wiadomo czy zostać przy nich czy je odstawić pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magladia
Biorę yasmin od roku. Na początku było ok, ale coś mi zaczyna szwankować. Zawsze gubiłam włosy, ale od lata wypadają mocniej, no i to wypadanie włosów zrekompensowane jest mocniejszym owłosieniem w okolicy ucha i dolnej szczęki :|. Na szczęście jestem blondynką, nie rzuca się to wybitnie w oczy, ale patrzę co dzień w lustro i widzę, że mam takie delikatne "pierze" na twarzy :|. Poza tym cellulit straszny, kiedyś brałam cilest (chyba "mocniejszy" jest niz yasmin?), ale nie miałam aż takiego. Fakt, że nie ćwiczę 7 razy w tygodniu po 2h, ale jestem osobą nie stroniącą od ruchu (ponadto szczupła). Trądzik jak był tak i jest. No i tak jak wcześniej któraś z Was pisała- ręce i nogi też bardziej owłosione, piersi nieco większe. Plus: brak strachu o ciążę i bezpolesne krwawienia. Żadne z lekarzy, których przeszłam w życiu nie zainteresował się moją wątrobą, krwią czy innymi takimi 'błahostkami'... Kończę listek i idę do lekarza... Trochę żal, ale chyba odstawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggggggggggg
Magladio, Yasmin nie maja wplywu na wypadanie wlosow. Mi rowniez wypadaja bardzo mocno, dlatego zapytalam oto lekarza, powiedzial, ze maja wrecz pozytywny wplyw na skore, wlosy i paznokcie, jesli dobrze pamietam nazwal to dzialanie antyandrogennym, zapewnil, ze to na pewno nie od tabletek, ale jesli chce sie przekonac to moge je odstawic na 3 miesiace i zobaczyc czy kondycja wlosow sie poprawi. Moze sa inne przyczyny wypadania? Prostowanie, suszenie suszarka, brak witamin, farbowanie, obecna pora roku itd. Nie sadze, ze wieksze owlosienie na rekach czy nogach moze miec cos wspolnego z tabletkami, w ulotce nie ma nic na temat tego typu skutkow ubocznych. W jakim jestes wieku? Moze to przez okres dojrzewania? A co do ruchu, to bardzo dobrze, ze masz go duzo, bo jest to zdrowe, w przypadku osob z problemami zylnymi wplywa pozytywnie na ukrwienie. Jesli jestes sczupla, nie masz nadcisnienia, cukrzycy, ruszasz sie duzo itd to ryzyko zachorowania na zakrzepice jest bardzo male. A co do cellulitu to nie wybiegasz zbyt daleko? Rozumiem, ze sa osoby u ktorych tabletki anty wywoluja skutki uboczne, ale chyba cellulit do nich nie nalezy... Nie uwazasz, ze moze tak po prostu Ci sie zrobil? Wiele osob go ma i to nie tylko osoby grubsze, ale takze bardzo szczuple, moze sie zrobic w kazdej chwili. Nie masz zadnych dowdow na to, ze to przez tabletki. Skad wiesz, ze gdybys ich nie zaczela brac to by Ci sie nie zrobil? To, ze wczesniej nie mialas to zaden dowod, nikt nie ma przeciez od urodzenia. A jesli chodzi o badania to lekarze rzadko sami zlecaja badania na krzepliwosc krwi, czy watrobowe. O takie rzeczy najlepiej pytac samemu. Ja oczywiscie nie jestem lekarzem, wiec jesli nadal bedziesz miala jakies watpliwosci co do tabletek to idz do swojego ginekologa, on z pewnoscia z Toba dokladnie o wszystkim rozmawia:) Ja wyrazilam tylko moja opinie, bo od tego jest forum:) A tak w ogole, tak jak tu juz wczesniej pisalam, moim zdaniem wiele skutkow ubocznych sami sobie wkrecamy, bo gdy naczytamy sie o tym na forum czy na ulotce, to kazdy najdrobniejszy sygnal, kazda zmiane rozpatrujemy w kategoriach skutkow ubocznych. To jest tak samo jak z podejrzewaniem ciazy, gdy sie jej obawiamy to tez co chwile dostrzegamy jej objawy, sennosc, czeste wizyty w toalecie, siejemy panike, a potem okazuje sie, ze to falszywy alarm;) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, też nie sugeruj, że jeżeli ktoś zacznie brać, będzie go bolała głowa lub gorsze skutki, i ze od razu sobie coś ubzdurał... ponieważ może dojść potem do przykrych konsekwencji. Więc lepiej dmuchać na zimne.. I to nie jest przypadek ze przez czas brania, bolała mnie głowa, byłam \"agresywna\", o seksie już nie wspomnę. Ale fakt faktem, że każdy organizm jest inny i jeśli Tobie się dobrze bierze, to super. Ale chcę coś podważyć z wypowiedzi... DZIEWCZYNY JEśLI ZOBACZYCIE JAKIEKOLWIEK ZMIANY, TO NAJLEPSZE CO MOżECIE ZROBIć, TO SKONSULTOWAć TO Z LEKARZEM, A NIE PYTAć SIę NA FORUM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magladia
Droga ggggggggg ja zawsze byłam zwolenniczną antykoncepcji hormonalnej, bezpiecznie i spokój. Ale te wszystkie cuda, które opisałam, a które mnie nie cieszą po prostu są. Wspomniałam już, że kiedyś też łykałam tabletki, potem była roczna przerwa, cellulit zniknął SAM. Zaczęłam brać- pojawił się SAM. Nie zmieniłam ani diety, ani kucharza, ani aktywności fizycznej. Z tego co wiem, tabletki MOGĄ powodować zatrzymywanie wody w organiźmie i inne tam takie ;), no ale sławetny i osławiony Yasmin przecież skutków ubocznych raczej nie ma ;P. Napisałam na forum, bo jako, że wizyta u lekarza przede mną, to chciałam się dowiedzieć, czy jestem wyjątkiem, czy może któraś z Was też ma podobne doświadczenia związane z Yasmin. PS: no a okres dojrzewania niestety już za mną ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggggggggggg
Magdalia - oczywiscie mowiac o okresie dojrzewania nie mialam na mysli, ze sie moze wlasnie zaczyna:P Bo raczej nie zakladalam, ze 13 latka bierze tabletki:P Myslalam raczej o tym, ze moze nadal trwa, ze tak jak zdarza sie, ze nagle ktos majac 20 lat jeszcze rosnie, tak zdarzaja sie tez inne objawy. Ale oczywiscie po Twojej drugiej wypowiedzi wnioskuje, ze jestes starsza, tak wiec pewnie owlosienie spowodowane dojrzewaniem mozna wykluczyc;) Rydygara - przeciez ja nie mowie, ze po tabletkach w ogole nie ma skutkow ubocznych, ze to sie nigdy u nikogo nie zdarza. Jasne, ze bywa tak, ze danej osobie tabletki nie sluza. Chodzilo mi tylko o to, ze czasami wyolbrzymiamy pewne sprawy, doszukujemy sie na sile. A poza tym jak ktos np ma plamienia w trakcie brania tabletek anty, no to jest to oczywiste, ze to przez nie, ze jest to skutek uboczny. Mozna czekac az minie lub zmieniac tabletki, w zaleznosci co poradzi lekarz. Ale akurat zmienne nastroje czy agresywnosc to dla mnie zaden dowod, ze tabletki nam nie sluza. Nie da sie po prostu udowodnic, ze to od tego. Dodam rowniez, ze jestem jak najbardziej za tym, zeby kazde watpliwosci omawiac z lekarzem, wcale nie naklaniam do bagatelizowania, mowie tylko, ze nie nalezy tez przesadzac i doszukiwac sie skutkow ubocznych na sile:) Mam nadzieje, ze zostalam dobrze zrozumiana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggggggggggg
Przepraszm, mialo byc Magladia, a nie Magdalia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magladia
A może być i 'magdalia', ważniejsza jest odpowiedź, a nie literówka ;). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posti 2005
Do Rydygary ! Witam ponownie, dzisiaj 11 dzień brania tabletek Yasmin. Myslę, że chyba wszystko jest w porzadku, nawet nie czuję, aby piersi mnie pobolewały. Sporadycznie jeszcze poplamiam (np. wczoraj), ale czytałam w ulotce, ze do trzech opakowan to norma. Ochota na seks w normie, jak nie większa ....., Humorki nie zauważyłam, chyb nawet mnie lekko wyciszyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj wziełam pierwszą tabletke yasmin i przyznam sie,ze juz doszukuje sie skutkó ubocznych a to wszystko przez to ze sie naczytałam o tych tabletkach... biore te tabletki na pco i na niestwierdzone bóle brzucha(podejrzeie endo) a biore własnie te bo lekarz zapewnia mnie,ze sa one dla mnie odpowiednie,bo ma pewnosc ze po nich nie przytyje a juz jestem kawał kobity ze tak sie wyraże..jestem otyła i nie chce nabrac dodatkowych kilogramow... boje sie tych hormonów...a jak będą jakies skutki to moze je juz zauwazyc po pierwszych tabletkach? p.s a i jak sie bierze yasmin mozna brac tabletki przeciwbólowe?bo mnie dzisiaj okropnie boli głowa...(mały kacyk:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fth
Monika przeczytaj sobie w ulotce jakich lekow nie wolno laczyc z Yasmin, zwykle tabletki przeciwbolowe mozesz brac. I lepiej nie doszukuj sie na sile skutkow ubocznych, nie czytaj fotum, bo od tego mozna dostac w glowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetaaaa
Hej mam pytanko wczoraj skończyłam brać antybiotyki przeciw grypie i w tym czasie nie kochałam sie z chłopakiem ponieważ nie chciałam ryzykowac a antybiotyki maja wpływ na tabletki w mniejszym lub wiekszym ale maja i się zastanawiam przez ile dni powinnam jeszcze zaczekac na współżycie. Byłabym wdzieczna na za odpowiedź. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×