Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość balleyage

pigułki Yasmin

Polecane posty

Gość tabletka
chcialam zapytac jak dlugo yasmin jest na polskim rynku dostepny? 3 lata temu juz byl?? z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletka
dziekuje;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MEGAL
Cześć Gosiek :) ja juz kończe drugie opakowanie tabletek, i co moge Wam dziewczyny powiedzieć w połowie drugiego opakowania myslałam, że nie będę ich brać. Bolały mnie piersi i jakos dziwnie czyłam się "duża" taka napuchnięta ale to przeszło i teraz muszę wam powiedzieć, że piersi są większe a w przeciagu kilku dni bez zbednych wyrzeczeń spadła mi waga...gdy schudłam 30 kg spadły mi strasznie piersi teraz bez wagi tj. 83 kg powróciłam do rozmiaru moich damnych miseczek czyli duze C więc jestem zadowolona :) Pozdrawiam PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liva
hej. dziewczyny pomóżcie.mi po odstawieniu microgynonu 21 zaczely wypadac wlosy garsciami, juz mi ich malo zostalo:( lekarz przepisał yasmin. Czy mialyscie po yasmin wypadanie wlosow jako uboczny skutek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po yasmin włosy były ok cera też no przynajmniej u mnie :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desire-22
u mnie wrecz przeciwnie;) wlosy przestaly mi wypadac;) a cera bez zmian:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amritka
możecie mi powiedzieć jakie tabelletki byłyby dla mnie odpowiednie zależy mi na libido ale tez na tym abyy nie przyty nie pale papierosów podobno plus :))...a poza tym coś czym powinnam zrobic porżadek już dawno ;/ mam bardzo nieregularne okresy niby normlnie 28dniowy cykl ale jest jescze palmienie jeenodwu a nawet trzydniowe śluz połączony z niewielka a jednak ilością krwi.. czasem zwykła wkładka w te dni sprawia wrazenie niewystarczalnej-pomóżcie miał ktos podobny prooblemm i jak sobie poradziliscie... prosze o odp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desire-22
droga amritko, ja mysle ze powinnas pojsc do ginekologa i z nim porozmawiac na ten temat! przeciez my nie mozmy dobrac Ci tabletek na podstawie tego ze nie chcialabys przytyc, gdyby kobiety mogly same decydowac zawsze jakie chca tabletki to nie bylyby one na recepte. lekarz zrobi Ci badania i na tej podstawie stwierdzi co jest dla Ciebie najlepsze. jeszcze moge napisac ze kazdy organizm inaczej reaguje i polowa dziewczyn biaracych yasmin je chwali a polowa potepia, tak samo jest z innymi pigulkami;) takze naprawde sugeruje isc do ginekologa;) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZesc. Biore yasmin juz tydzien... nie zauwazylam narazie jakichkolwiek zmian... moja cera jest lekusko w treadziku zawsze przed okresem, ogolnie mam duze sklonnosci do syfkow;p raz jest super, raz jest zle... jesli chodzi o moja budowe cialka, to jestem szczupla, ale nie chuda, a piersi zero... niepelne A dokladnie. Lekarz przepisam mi te tabletki, moze ze wzgledu na to zeby mi troche cera sie poprawila(mimo ze nie widze narazie jakichkolwiek zmian) no i chyba dlatego ze sa nowej generacji:) Czy po tygodniu zazywania yasmin mialyscie jakies dolegliwosci itd? czy zauwazylyscie cis? Ja mam nadzieje, ze te tabletki przyniosa mi korzysci nei tylko w antykoncepcji,ale rowniez w popraiweniu sie cery oraz minimalnego wzrostu biustu;p Licze na to, chociaz glownie chodzi mi o zabezpieczenie. PZDR>:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskra002
mam pytanie. co zrobic jesli chce miec krwawienie wczesniej? tzn. zazywalam przez 21 dni yasmin, pozniej dostalam miesiaczki ale chcialabym nastepnym razem nie w ten dzien co teraz tylko wczesniej. czy w zwiazku z tym moge skrocic 7 dniowa przerwe o 2 dni zeby w kolejnych przypadkach okres pojawial sie wczesniej? tzn. tylko ta przerwa bedzie trwala 5 dni, kolejne juz normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
równie dobrze możesz wziąść 2 opakownia ciągeim. można go przesuwać jeżeli zachodzi taka potrzeba albo skracać ale nie za często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Zdecydowałam się w końcu na antykoncepcję hormonalna. Lekarz przepisał mi yasmine. Słyszałam wiele i czytałam wiele na różnych forach na temat tego leku. Jedni chwalą inni krytykują- jak zwykle sa zwolennicy i przeciwnicy. Ja mam duże tendencje do tycia, dlatego bardzo o siebie dbam i pilnuję sie z jedzeniem praktycznie od zawsze. Lekarz stwierdził, że po tych tabletkach na pewno nie przytyję ,a może nawet schudnę. Nie bardzo chce mi sie wierzyć, ale może.... A jak u was w tej kwestii- chudniecie czy tyjecie / Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desire-22
ja Ci chetnie odpowiem, ale nie wiem czy pomoge gdyz nigdy nie mialam tendencji do tycia...dzis bylam u lekarza ktory zawsze dokladnie mnie wazyl i okazalo sie ze ....schudlam:| odkad biore yasmin schudlam a jem duzo;) chyba wiecej niz wczesniej:P takze zycze powodzenia Tobie:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdeczne dzięki za odpowiedź- podbudowałaś mnie - może i ja schudnę, a przynajmniej nie przytyję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desire-22
nie ma sprawy;) proponuje Ci brac tabletki na noc, wtedy przespisz moment wchlaniania czyli ten gdzie moze wystapic zwiekszony apetyt;) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FunkyGirl
Nie wiem, czy nie zbłaźnię się pisząc cokolwiek na tym forum, bo pigułki Yasmin biorę po raz pierwszy w życiu dopiero od tygodnia. :/ Nie wiem, czy już po takim okresie czasu mogą występować jakieś skutki uboczne... ?? Mam wypryski. Niby normalne, jak na okres przystało, ale mam wrażenie, że pigułki też robią swoje.. ;( Na lewej ręce pojawiły się jakieś krostki (dobra, zwalmy to na jakieś robactwo:P), skóra miejscami swędzi, raczej nie przytyłam(jeszcze:P)ani nie schudłam, libido - ?? - nie wiem, Matt siedzi nad morzem, a niedługo do niego pojadę, to pomimo wszystko stęskniona się na niego rzucę:P, brzuch mnie nie boli, wymioty ani biegunka nie wystąpiły... Nie wiem, tylko na razie ta swędząca skóra i wypryski na twarzy... Zobaczymy, co będzie dalej. Bo na razie, to jestem nowicjuszką i niewiele mogę mówić :P:):) Pozdróffka dla Was dziewczyny! :*:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desire-22
jasne ze mozesz sie wypowiadac;) ja po tyg tez zauwazylam, ze mam wiecej wypryskow na twarzy, ale pozniej zniknely:) nie schudlam, nie przytylam, biust mi troche urusl:D a libido bez zmian a biore juz 4 miesiac:) pozdrawiam i milych wakacji zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FunkyGirl
dzięki desire - 22 :*:* Mam nadzieję, że i u mnie cera się poprawi... :) Co do biustu - chyba nie rośnie :P Jak dla mnie może zostać jaki jest, bo Matt się nim zachwyca :P :):) pozdrawiam cieplutko :* :) Również życzę miłych i słonecznych wakacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello kobietki! proszę poradźcie, Yasmin biorę już od 1,5 roku i do tej pory nic takiego sie nie działo, wzięłam ostatnio dwa opakowania bez przerwy teraz już jest 5 dzień po przyjęciu ostatniej tabletki i okresu ni widu ni słychu :( (wcześniej kiedyś zrobiłam dwa opakowania bez przerwy i było normalnie) ciąża??? raczej staram sie przyjmować tabletki regularnie, żadnych wymiotów biegunek i innych leków, nie wiem co ja mam robić bo w dodatku jestem w Londynie i wracam dopiero we wrześniu, czy może któraś z was miała już taki problem???? proszę poradźcie coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FunkyGirl
Ja nie powinnam się odzywać, ale co tam :P Napiszę. Mnie się wydaje, że wszystko jest w porządku - skoro bierzesz regularnie, od takiego długiego czasu, nie brałaś leków, które mogłyby jakoś osłabić działanie pigułki... To znalazłam w ulotce Yasmin: "Czasami krwawienie z odstawienia może nie wystąpić. Jesli wszystkie tabletki przyjmowano we właściwym czasie, nie występowały wymioty lub ostre biegunki i nie stosowano jednoczesnie innych leków, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo małe. Należy kontynuować przyjmowanie preparatu Yasmin. Jesli krwawienia miesiączkowe nie wystąpiły w ciągu dwóch kolejnych miesięcy, istnieje prawdopodobieństwo ciąży." Hmm, a w tej sytuacji, to możesz tylko czekać na okres. Jeśli się nie pojawi, to chyba powinnaś iść do ginekologa (ale jesteś za granicą, to już nie wiem :() Nie zamartwiaj się na zapas. Pozdróffka:*:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzynia_29
Cześć Kobiety Mam mały problem, po apru miesiącach przerwy zaczynam ponownie braż Yasmin. Wiem, ze pierwszą tabletkę bierze sie pierwszego dnia okresu, tylko ja właśnie teraz zauważyłam, ze mam jakieś plamienia koloru brązowego i nie wiem czy mam już dziś wziąść tą pierwszą tabletkę czy poczekać do jutra aż pojawi się prawidłowe krwawienie. Proszę o odpowiedź Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeannette
Czesc! Biore Jasmin od jakiegos czasu(pierwsze opakowani) sa to moje pierwsze tabletki i troche sie boje.... Po tygodniu zaczelam plamic, czy to normalne?kiedy to ustapi?troche mnie to martwi, czy to nie jest nic groznego.... mam pytanie, gdy robie tygodniowa przerwe od tabletek to czy w tym czasie jestem zabezpieczona przed ciaza?meczy mnie to okrponie.... aha i moze glupie to ,ale...czy jak wasz facet skonczy w was,to czy jego sperma zostaje tam, czy... bo mi np.wyplywa....troche mnie t krepuje i zastanaiwm sie czy to normalne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie ja biore drugie opakowanie/ czyli ta zasada jedno po drugim,i 4 dni przez zakonczeniem zaczelam plamic na brazowo,i nie wiem dlaczego tak sie dzieje??nigdy mi sie to wczesniej niwe zdarzylo,wiecie cos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na początek radze przeczytać dokładnie ulotkę tam jest jak WÓŁ napisane , ze się jest zabezpieczonym !!!!!!!!!!!!!! i to samo z plamieniami. a jak nie umiecie czytać ze zrozumieniem to do szkoły douczyc się ehh małolaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to samo dotyczy wypływającej spermy, ona nigdy tam nie zostanie, bo nie ma gdzie trochę anatomi i sie gubią dzieciaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×