Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość balleyage

pigułki Yasmin

Polecane posty

Gość asica1212333
hej mam pytanie biore yasmin od dwoch miesiecy i normalnie po spozyciu drugiego opakowania po trzech dniach dostalam okres!! tak jak po pierwszym!!! wczesniej bralam yasminelle ale musialam zmienic na yasmin bo mi nie regulowaly okresu byly za slabe!! moje pytanie jest glupie ale czy jak sie dostaje normalnie okres po tabletkach czy jest mozliwosc ze jest sie w ciazy!! ??????????????????????? wiem ze to glupie pytanie ale jestem po porodzie schizuje sie na maksa a moj facet powiedzial mi dzisiaj ze mam brzuch jakbym byla w ciazy i juz mam w glowie te glupie mysli??!! wiec czy jest mozliwosc ze jest ciaza jak sie bierze regularnie dostanie sie okres normalnie po 3 dniach od odstawienia ???????? prosze odpowiedzcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dudus
Ja brałam Yasmin około roku,nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych,piersi niestety ale mi nie urosły a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny =) ja zarzywam Yasmin już cały miesiąc...i jak narazie jest wszystko w porządku teraz czekam na okres.. A orientuje się się któraś po ilu dniach zarzywania ich ma się pełną antykoncepcję? Proszę dajcie znac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOLA127
Cześć dziewczyny-ja biore Yasmin juz 3 lata i jestem z niego b. zadowolona,wczesnij brałam Cilest i sie bardzo żle czułam więc lekarz kazał mi zmienic na Yasmin. Innego nie chcę, b.dobrze mój organizm toleruje te pigułki nic mnie nie boli nawet piersi (tak było przy Cilest) schudłam ok 3 kg i jest mi z tym dobrze, libido nic nie straciło ale miałam po nich chandre i dopiero jak zaczęłam brac dodatkowo witaminę B6 wszystko wróciło do normy, okres mi sie wyregulował bo przed braniem pigułek często miałam anemię z tyt. długich i obfitych miesiączek. Yasmin załatwił wszystko -wyniki badan mam teraz Ok więc ja o Yasmin moge mówic tylko w samych superlatywach.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggness
a ja mam takie pytanko... jak to jest z tą 7 dniową pzerwą między opakowaniami... bo ja sie zapomniałam i zeszło mi az 8 dni :( ... czy to czymś grozi? jakie mogą być skutki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj jestem na 9 tabletce pierwszego opakowania. wczoraj, czyli w 8 dniu, cały dzień czułam się, jakbym miała owulację - kłuło mnie w prawym jajniku, śluz był gęsty mlecznobiały i było go nienaturalnie dużo, takie właśnie objawy obserwuję u siebie od lat podczas owulacji - dzisiaj wszystko już jest w porządku i zastanawiam się, czy to po prostu była taka jednorazowa reakcja mojego organizmu na tabletki czy jednak owulacja? zaczęłam brać tabletki w pierwszym dniu okresu i całkowicie im zaufałam, tzn od 4 dnia kochałam się bez dodatkowego zabezpieczenia i nie podoba mi się myśl, że te tabletki mogły jednak nie podziałać jak powinny... czy wy też zauważyłyście tak dużą zmianę z dnia na dzień jeśli chodzi o wydzielinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haneczka....
Ja stosuje te tabletki sa umnie w granicy 43 zł w aptece, ale warto czuje sie po nich dobrze tzn. czuje sie tak jak bym nie brala zadnych homonow i rowniez ufam im:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie dziewczyny! bralam Yasmin okolo 1,5 roku, wszystko bylo super,swietnie i wspaniale, jednak mialam dosc niskie libido i dlatego zdecydowalam sie na zrobienie przerwy, no i ta pzrerwa przeciagnela sie do 10 miesiecy. teraz znowu postanowilam wrocic do tabletek, skonczylam brac drugie opakoanie Yasmin i jestem przerazona: cera w ogole mi sie nie poprawila,wlosy sa jak siano,na dodatek mam apetyt jak kon, jestem ciagle glodna,w ciagu tych niecalych dwoch meisiecy pzrytylam 6kg, zrobil mi sie okropny widoczny golym okiem cellulit. jestem przerazona... do tego wiecznie ejstem rozdrazniona i non stop chce mi sie spac...oczywiscie te drugie opakowanie bedzie ostatnim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biorę Yasmin prawie 3 lata, nie odczuwam zadnych skutków ubocznych, nie przytyłam ne schudłam, może ciut piersi sie powiększyły, samopoczucie i libido w jak najlepszym porządku, ogólnie jestem bardzo zadowolona. teraz jedan bede chciala planowa dziecko i odstawic pigulki, i nie wiem bo slyszlalam ze po yasmin mozna odrazu planowac, bez odczekiwania po odstawieniu, mial ju ktos podobna sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvie
pigółki są super piersi mi urosły czego bardzo chciałam są jędrniejsze i nie mam bóli przed okresem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia1986
Witam zastanawiam się nad wyborem odpowiednich tabletek, jakiś czas temu brałam Diane 35 ale nie byłam z nich zadowolona. Przez trzy miesiące przytyłam, miałam częste bóle głowy i brak chęci do życia. Teraz jestem zdecydowana żeby spróbować Yasmin, naczytałam się dużo pochlebnych opinii.Opierając się na komentarzach dziewczyn, kobiet zażywających tabletki z miejsca odrzuciłam cilest i logest. Powiem lekarzowi, żeby przepisał mi Yasmin, mam nadzieję, że się sprawdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore yasminelle i jestem z nim bardzo zadowolona;) ale to zalezy od organizmu, bo każdy jest inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgos740
Cześć! Ja brałam Yasmin przez 1,5 roku. Nie miałam po nich żadnych skutków ubocznych, oprócz tego że cały czas tyłam- przez te 1,5 roku 13 kg :-((( A ostatnio zaczęły mnie boleć łydki- kłopoty z krążeniem. Zdecydowałam się je odstawić, ostatnią tabletkę wzięłam 24 stycznia no i teraz czekam na miesiączke... mam nadzieje, że wszystko będzie ok. Czy któraś z Was może mi powiedzieć po jakim czasie można się spodziewać okresu po tab? Bo nie wiem od kiedy liczyć, czy od czasu wzięcia ostatniej tabletki, czy od występienia krwawienia z odstawienia? Pomóżcie, proszę! Z góry dziękuje za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona_2009
Skończyłam pierwsze opakowanie Yasmin w środę. Teraz czekam na okres. Jedynym skutkiem ubocznym są plamienia, które mam nadzieję ustąpią. Piersi może nie urosły, ale są jedrniejsze i pełniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolcia
hej dziewczyny :) ja brałam yasmin 2 lata temu i bardzo dobrze go tolerowałam. potem jednak, nie ukrywam że ze względu na cenę, zmieniła mi lekarka na Mercilon. niestety po nim wystąpiły mi plamienia i znów została zastosowana zmiana na Marvelon. jest ok, ale mam wrażenie że przybrałam parę kilo.. chyba znów wrócę do Yasmine.. jednak był najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaniaaa
czesc wszystkim...:) Ja biore pierwsze opakowanie yasmin i jestem bardzo zadowolona...:) mam dwa skutki uboczne... 1. moje piersi sa troche nabrzmiale i bola, ale nie da sie przezyc:) a 2 i najwazniejszy jest taki, ze w zyciu nie mialam takiej ochoty na seks, najchetniej bym faceta z łózka nie wypuszczala:) Pozdrawiam wszystkich:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peela
hej mam pytanko czy wam tez czasem dretwieja lydki?? biore yasmine 6 miesiecy i zastanaiwam sie czy to od tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pancia111
ja biore yasmin od 1.5 roku i teraz je odstawiam,mam strasznie obolałe piersi,zerowa ochote na sex,dretwieja mi łydki,i boli w mostku nie wiem czy to nie jest cos z sercem,poprzednio brałam rigewidon i tak nie było,ja z nich rezygnuje ale tak jak juz pisałyscie kazdy reaguje inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelona
ja jestem zadowolona z yasmin moje piersi są większe ochota na sex jest i nie wiem czy nie większa niż przedtem. Pierwszy miesiąc był ciężki z powodu krwawień okres dostałam za szybko(przy 17 tabletce) ale teraz jest juz ok na ból nóg polecam spacery i jak ktoś lubi to pobiegać trochę poskakać wtedy lepsze krążenie jest. No i najważniejsze nie myśleć o skutkach ubocznych bo wtedy występują dużo częściej(udowodnione naukowo przetestowane przeze mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromka888
a mi niestety Yasmin nie służy..... niestety zakupiłam zapas, więc teraz mam na zbyciu.... proszę o kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromka888
a mi niestety Yasmin nie sluży.... zakupilam zapas i teraz mam na zbyciu. proszę o kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha help
od 3 dni bolą mnie sutki, wspólżyłam w zeszłym tygodniu w piątek, wcześniej byłam u ginekologa i na szczęście wszystko było w porządku... jednak zmieniła mi tabletki antykocepcyjne z yasminelle na yasmin myślicie że ten ból sutków moze być spowodowany zmianą większej dawki hormonów? boję się że mogę być w ciąży ale to raczej nie możliwe bo zabezpieczyliśmy się również mechanicznie. (mam taką nadzieje;/). myślicie że to przed okresem? w przyszłym tygodniu w czwartek/piatek powinnam go dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyno
hej pewnie tak mnie tez na poczatku piersi bolaly nie martw sie wszytsko jest wporzadku sama stosuje te tabletki sa bardzo dobre pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha help
dzięki;* mam nadzieje że masz racje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pefron
dziewczyny jestem na tym forum bo szukam w sieci informacji o tabletkach yasmin i tak pszypadkiem pisze bo widze co tu za bzdury wipisujecie. Moja zona zaczela brac te tabletki 2 dni temu,a pół godziny temu zabrala ją karetka w stanie przed zawałowym. a wy pleciecie cos o tradziku duzych cyckach itp. to są HORMONY nie ważne ile. nie warto ryzykowac życia lepiej troche uważac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram przedmówce
ja po dwóch opakowaniach mam wiecej kłopotów niz miałam...mam początki niewydolności krążeniowej!!!;/ w życiu nie tke żadnych hormonów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaniaaa
Słuchajcie o czym wy mowicie... kurcze jedni nie moga stosowac gumek bo maja uczulenie na lateks inni nie toleruja tabletek... tak na dobra sprawe czlowiekowi moze zaszkodzic nawet zwykla polopiryna... zaczynajac brac tabletki trzeba sie liczyc z tym ze jednak moze byc cos nie tak, niestety cos za cos... ja np jak juz wczesniej pisalam jestem baaaardzo zadowolona z tych tabletek...:) Pozdrawiam wszystkie zwolenniczki Yasmin:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tupsia84
ja stosuję te pigułki już półtora roku, pierwszy miesiąc był masakryczny, bo rzygałam po nich równo i plamiłam non stop, a w następnym miesiącu spokój. jestem z nich zadowolona, co prawda przytyłam 9 kg ale nie wiem czy to w związku z tabletkami czy w związku z tym że skończyłam karmić piersią a może oba do spółki, albo moja słaba wola. w każdym bądź razie jestem z nich zadowolona. co do tematu stosować czy nie, kobiety i ich organizmy, właściwości i hormony się różnią, problem polega na tym że niewielu ginekologów robi konkretne badania, a przed zapisaniem i przyjęciem pigułek trzeba jednak sprawdzić co i jak czy nie ma uczulenia na jakiś składnik, więc to jest nie tyle wina tabletek ile wina naszych niedouczonych ginekologów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilkaaa86
Cześć Yasminki!! Biore od dawna, ponad rok czasu już będzie... Pierwszy miesiac -było wszystko dobrze tylko miałam lekkie zawroty głowy i plamienia przez cały miesiac jakby mi sie miesiączka nie skonczyła do końca. Drugi miesiac - już tego wcale nie było. Nie ma się co tym martwić, plamienia to naturalna sprawa dla tych, co po raz pierwszy biorą anty w swoim życiu. W pierwszych 3-4 miesiacach miałam wzrost libido również, nie wiem czy to przez tabletki - może to był komfort psychologiczny \"ze teraz już mogę ile chcę i bez gumek, bezpiecznie, wygodnie, kiedy chcę\" i to mnie podniecało :P hehe Później niestety odnotowałam spadek libido....spadek to znaczy że miałam ochotę nie więcej niż raz dziennie... mniej więcej 5 dni w tygodniu. więc nie było źle. Pojawiły się przykre nastroje psychiczne, depresje i nerwowość... denerwoaałam sie na swojego chłopaka... fakt, ze mnie wkurzał, może dlatego spadło mi libido??? ciężko wskazać tu jednoznacznie winowajce - czy tabletki, czy depresja, czy wkurzajacy chłopak... Z innych skutków ubocznych to dretwienia w nogach. Wystarczylo ze 5 minut posiedziałam w niewygodnej pozycji dla nóg a przechodziły mnie mrówki i drętwienie występowało trudne do unormowania... aczkolwiek ja mam skłonności do żylaków trochę i wiem, że ryzykuję biorąc tabletki, ale póki co jest dobrze. Te drętwienia występują tylko od czasu do czasu. Takie wrażenie jakby coś od środka udo mi rozerwać chciało, srednio bolesne. Dlatego staram się ćwiczyć, fitness i te sprawy. Ponoć to pomaga by nie było przepnięcia krwii. Suchość - w rogówce, w pochwie też. Dlatego polecam żel intymny - świetna sprawa!!! ja uzywałam różne kolorowe żele durex play... to rozwiązało problem suchości w zupełności :) Waga - schudłam w ciągu 3-4 miesięcy po pierwszej tabletce. Około 4 kg i waga mi się stale utrzymuje na tym samym poziomie. Wcześniej ważyłam 64-65, a po tym jak biorę tabletki to jest równiuteńko 60 kg. Tak jakby mi apetyt spadł, ale nawet jak sie objadałam od czasu do czasu to waga ani rusz!!! to mi sie podoba. Piersi się powiększyły, trochę czasem bolą, ale nie zawsze. Nudności ani razu nie miałam, biegunki też nie. Potliwość w normie, nie zauwazyłam szczególnych zmian. Włosy nie wypadają i są w normalnym stanie jak wcześniej; cera jest w dobrym stanie - bez pryszczów ani tłuszczu, również nie miałam pryszczów przed braniem tabletek. Czyli tu bez zmian. Sen w normie. Okres regularnie, trwał 3 dni + 1 dzien skąpego plamienia. Występiował w 3-4 dniu po odstawieniu 7 dniowym. Tabletki mi bardzo pasują, chociaz nie mam porównania bo innych nie stosowałam póki co. Raczej zostane przy Yasmin, jeśli nie będzie zadnych przeciwskazań. Co do humorów - to czasem nerwowa jestem, ale zazwyczaj mój stan emocjonalny jest bardzo stabilny, bardziej spokojna jestem przez to że mam stałą dawkę hormonów, a nie jak kiedyś.... huśtawki nastrojów przed miesiączką, wielka euforia w czasie okołoowulacyjnym itd... więc to też moim zdaniem pozytywne, lepiej się żyje innym z nami, kochane babki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilkaaa86
aaa i jeszcze zapomniałam dodać - odnośnie kandydozy w pochwie - nic takiego mi sie nie przytrafiło na szczęście. Nie wiem w sumie czy to ma jakieś znaczenie... ale jem dziennie 1 jogurt naturalny mały, ok.200 gram. Ponoć naturalne jogurty maja najwięcej kultur bakterii. Nie wiem konkretnie, czy dzięki temu zawdzięczam brak grzybków w pochwie, ale dobra dieta i higiena nie dopuszcza was do grzybków!!! pozdrawiam, jakbyście miały jakieś pytania to chętnie odpowiem! buzka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×