Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Angela powinnaś zażywać np.Bromergon.Dostinex itp.Jest wiele leków które obniżają prl.Róznią się tylko cenami.Pewnie lekarz coś ci zaproponuje i będzie dobrze.Nie martw się leki dobrze dobrane napewno ci pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dostinex
Witajcie ponownie Ja również tak jak Wy od dłuższego czasu borykam się z gruczolakiem, a teraz mogę już właściwie powiedzieć, że najprawdopodobniej z jego pozostałościami - przeszłam operację w W-wie w Centrum Onkologii, jednak nie przyniosła ona zamierzonych efektów. Obecnie zmuszona jestem nadal przyjmować potężną dawkę Dostiexu (ponad 3 opakowania na miesiąc), który jak wszystkie wiecie jest bardzo drogi. Wcześniej Dostiex kupowałam w Polsce, jednak kiedyś wyszperałam na jakimś forum informację, że ten lek można kupić o wiele taniej na Polską receptę w Czechach. Od 1,5 roku regularnie co około 4 miesięce jeżdżę po Dostinex do Czeskiego Cieszyna. 26.03 czyli w sobotę wybieram się po raz kolejny do Czech, aby zaopatrzyć się w kolejną porcję leku. W związku z tym, jeżeli byłby ktoś chętny, mogę kupić komuś Dostinex w cenie 200zł/8tbl. Możliwy byłby odbiór osobisty leku w Kielcach i oczywiście dołączony paragon z czeskiej apteki, aby nie było żadnych wątpliwości co do oryginalności leku. Ewentualnie skłonna byłabym umówić się gdzież na trasie Cieszyn - Kielce, kiedy będę wracać. Jeżeli któraś z Was jest zainteresowana zakupem, podaję mój adres e-mail: ab88@interia.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angela_ag mamy dość podobny przypadek, jestem od Ciebie 2 lata starsza, tez mam klopoty z tarczyca. moj endokrynolog twierdzi, że przez to moge mieć zwiekszoną prolaktynę,a gruczolak może być hormonalnie nieaktywny, narazie normujemy TSH-biorę euthyrox4 razy w tyg po 50mg i 3 razy w tyg po 75mg. usg tarczycy nic nie wykazalo. w maju bd robila badanie tsh i prl mam nadzieje ze prl tez bedzie w normie, bo mialam bardzo podwyzszona, i tez mialam zanik miesiaczki a do tego przytylam 20kg. rok temu inny lekarz wypisywal mi dostinex( jesli chodzi o skutki uboczne to ja ten lek znosilam super, tylko lekie zawroty glowy gdy wstawalam w nocy do toalety)-a lek kazal brac wlasnie na noc. tyle ze moj organizm byl tak delikanty ze wtedy zbil mi prl to tego stopnia ze prawie wgl jej nie mialam, bylam ok tydz temu u lekarza, pytalam o ciążę, mowila ze nie widzi przeciwskazan, jedynie dawke euthyroxu trzeba w ciazy zwiekszyc, bo wystarczylo hormonow dla dziecka i matki. duzo jeszcze moglabym pisac o moim leczeniu ale wydaje mi sie ze tak mieszam ze nikt mnie nie zrozumie:P jakby co to moje gg 291629 smialo piszcie, uwazam ze warto konsultowac nasze przypadki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ann- usiadłam, poczytałam i w wir pracy wpadłam.Pracowity marzec, ale juz spokojniej. U mnie- hmmm lece teraz na dóch tabletkach Dostinexu na tydzień. Jesienią miałam kiepski wynik pomimo takiej dawki, ale jestem na 1000% pewna że związane było to ze stresem w pracy(3 miesiące). Potem jak sytuacja uspokoiła się miałam okres jak w zegarku-chyba tak naprawde po raz pierwszy w życiu-jak na razie 5 miesięcy. Zrobiłam teraz kontrolne badanie ale niestety znów po stresującym marcu.Zobaczymy. Ale jestem dobej mysli. Ann jak się masz wogle?kiedy rodzisz? Sorry ale nie pamiętam i nie mogę znaleźć odpowiedniego wpisu:-) gdzie są szczegóły. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna77
Witam, Zapomniałam jaki tu podawałam pseudonim... mam nadzieję, że ten ww. Do: joannas, polecam http://leczenie.gameta.pl/ i tu nie chodzi o leczenie bezpłodności, tylko jest tam fantastyczny endokrynolog Pan Dr Skweres. angela_ag, jakoś staram się monitorować przypadki wśród znajomych tu na pomorzu, mam 2 znajome, które mają problemu z tarczycą, jedna ma to, co ja Hashimoto; z kolei przypadkiem się okazało, że tam gdzie mieszkam młoda dziewczyna pracująca w aptece, również ma Hashimoto, a urodziła zdrowego synka. Niestety, po paru miesiącach, jak jej powiedziałam, że mam gruczolaka 10mm i jestem po rezonansie, ona mi odp, że również czeka na wyniki rezonansu... Teraz nie mam już z nią kontaktu, bo chyba zrezygnowała z pracy w tej aptece. Sądzę, że te 2 choroby GRUCZOLAK - HASHIMOTO & lub HASHIMOTO - GRUCZOLAK mogą być ze sobą powiązane. Wiecie, jak to my babeczki, gadamy sobie o chorobach, i u nas na pomorzu całe mnóstwo ludzi ma problemy z tarczycą, choć dziwne, bo mieszkamy nad morzem. Po drugie, z tego co obserwuję, są to kobiety ok 20 - 30 - 40 lat. Nie wiem czy to przez zanieczyszczone środowisko, czy przez Czarnobyl. Ale jeżeli przez Czarnobyl, który wyemitował ok 1400 razy mniej radioaktywnych substancji niż ten incydent w Japonii, to teraz przez Japonię (nieszczęsną) czeka nas pogrom. Niestety. A wracając do gruczolaka. Ja mam 10mm, w październiku 2010r w Akademii go potwierdzili, wydziela prolaktynę o wysokości 3800, dopuszczalne jest 600. Po obciążeniu tabl. nie wzrasta. Od października biorę Bromergon, czuję się świetnie, tylko mam cały czas katar; wg ulotki z op lekarstwa, to może być normalne przy obkurczaniu się guza. Boję się iść na badania krwi, zbadać muszę prolaktynę i TSH. 3 czerwca mam drugi rezonans, żeby zobaczyć co tam się dzieje. Mam 30 lat i brak dzieci. Wolałabym najpierw "siebie" naprawić, a potem próbować staranka o dzieci. ;) Ps. od października stale i równo miesiączkuję, czy mam dni płodne, nie wiem, może czas kupić jakieś testy itd. Ale szczerze, to już mnie trochę to męczy, trochę przeraża. Ale skoro czuję się lepiej, to może i Bromergon działa...??? Na Hashimoto biorę 50 Eutyroxu, na gruczolaka 2 tabl na noc, chyba 25. mam pytanie, czy ktoś z Was brał Bromergon i też miał ciągły katar...?? Pononć to wyciek płynu mózgowo-rdzeniowego.. pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruczolanka
Czesc dziewczyny Mam pytanie. Interesuje mnie, czy macie takie dziwne uczucie w glowie, taka dziwna lekkosc, zawroty, czy czujecie sie gorzej w samochodzie? Ja czuje sie jak pijana, prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lasyfoxy
Ja na początku miałam podobny problem, ale to dlatego, że szybko się męczyłam i wogóle byłam taka jakby osłabiona. Zaraz minie 2 miesiąc od operacji i wracam już do formy. Muszę się pochwalić, że miesiączka mi wróciła... sama, bez żadnych tabletek. Niedługo wizyta u endo i ciekawa jestem co na to powie :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dawno tu nie zaglądałam, ale ostatnio byłam na wizycie u mojego endokrynologa i postanowiłam sprawdzić co u Was ;) Przypomnę się: Jestem po 2 operacjach usunięcia gruczolaka z GH - wciąż Akromegalia. Gruczolak ma teraz 3x4mm. Ostatnia operacja w lipcu 2010. Wyniki w grudniu dalej podwyższone GH i IGF-1. Od stycznia jestem ponownie na sandostatynie 30. I plan jest że jeszcze 3 miesiące te zastrzyki, kontrola GH, IGF-1 i T4 w maju i wizyta w czerwcu i dopiero będę wiedzieć czy coś spada i jest lepiej. Tak strasznie bym chciała wreszcie usłyszeć że wszystko jest wreszcie w normie, pod kontrolą! Teraz jeszcze 12 kwietnia czeka mnie zabieg prostowania przegrody nosowej, prawie rok czekam w kolejce do terminu. Laryngolog stwierdziła że przydałoby się bo raz że przegroda jest krzywa po 1 operacji, to są straszne zrosty i będzie lepiej to zrobić teraz, w razie gdyby w przyszłości były potrzebne kolejne operacje przez nos. Chociaż mam nadzieje że już ich nie będzie. Z tego co wiem to jest nas troche na tym forum z Akromegalią. Także Pozdrawiam! I trzymamy się! Szczególne pozdrowienia dla Akroo, Iwibal63 i Jagi52 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ksara 572 mam pytanie czy po sanostatynie wypadaly ci wlosy dlaczego juz mialas dwie operacje ja jestem po jednej operacji mam moczowke teraz sprawdzaja czy nie doszla mi agromegalia bede miala robione badania a jak bedzie w normie to za pol roku znow badania i wtedy decyzja czy operacja mocno mialas podwyzszone hormon wzrostu odpisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stokrotka853
hej dziewczyny mam do sprzedania 3 opakowania Dostinexu 0,5 mg w bardzo atrakcyjnej cenie :) Wiecej info przez kontakt email matrassylwia@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do monika.I Po sandostatynie wypadały mi garściami włosy. Endo powiedział, że nie jest to działanie leku lecz działanie obniżenia hormonu wzrostu. Akromegalicy mają bardzo gęste włosy od wysokiego poziomu hgh, gdy się go obniża to ten nadmiar włosów po prostu wypada. Nie martw się ja byłam tez przerażona, ale jak się hgh unormował po sandostatynie to i włosy przestały tak mocno wypadać. Ksara572 dzięki za pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doka66
Ksara572 Dlaczego chcą robić kolejną operacje a nie próbują dalej sandostatyną leczyć? Teraz Twój gruczolak nie jest duży 3x4m.Jak bardzo masz podwyższone Gh i Igf-1? monika.l Chyba na tym forum jestem jedną z najdłużej biorących sandostatyne(8 lat) i muszę Ci powiedzieć że włosy najbardziej na początku wypadają,pózniej bardziej i mniej ale pocieszające jet to że też odrastają.Ja też byłam w szoku że będę musiała nosić perukę ale nie doszło do tego.Włosy też na tyle się zmieniły,że zrobiły się delikatne(cienkie) i bardziej wyprostowały.Noszę krótkie o długich muszę zapomnieć. Odnośnie moczówki to ustąpiła mi jak zaczęłam brać sandostatyne.Piłam dużo ponad 10 l przy wzroście 164 i wadze 50 kg. Dziewczyny jesteście młode,poradzicie sobie i życzę wygrania z akromegalią.Ja jestem chyba w podobnym wieku co Jaga52 o ile dobrze pamiętam.Nie obraz się Jaga52. Mam nieraz dosyć jej tzn akromegali i tych zmian.Nie chcę nikogo przerażać i nie piszę dużo. Acha ja przy 10 sandostatyny mam prawie 4.5 Gh a Igf-1 od wielu lat w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Monika L. Oj cały czas mi wypadają, chociaż teraz chyba troszkę słabiej niż na samym początku. Miałam 2 operacje, ponieważ za pierwszym razem nie udało się wyciąć całego gruczolaka, a po prawie roku leczenia zastrzykami dalej HGH był wysoki na poziomie ok. 45. Na samym początku wyniki GH sięgały poziomu nawet 200. Także pierwsza operacja pomogła mocno obniżyć ten wynik razem z sandostatyną, ale too dalej nie dało efektu znormalizowania GH i stąd druga operacja. Teraz wyniki mam ok. 35 HG i 780 IGF także niestety dalej dużo, ale zobacze jak to będzie wyglądało w czerwcu. Z tego co rozmawiałam z moim neurochirurgiem to kolejna operacja nie wchodzi w grę ponieważ z dostępu przez nos nie mają dojścia do tych resztek gruczolaka i byłoby to zbyt niebezpieczne. Dlatego jeśli farmakologia nie pomoże to zalecał mi radioterapię. Dlatego czekam na wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doka66 Właśnie leczę się teraz w dalszym ciągu sandostatyną 30, pewnie jeśli będzie słabo działać to mnie przełączą na somatulinę w czerwcu, bo przed 2 operacją byłam właśnie na somatulinie 120 co 3 tyg. Z tego co się orientuje to norma GH powinna wynosić max. 2? Ja mam ok. 35. Natomiast jeśli chodzi o IGF-1 to właśnie nie znam norm. Ja mam 25 lat i aktualnie wynik ok. 780. Wiem że jest podwyższony, ale ile powinno być niestety nie wiem. Doka66 rozumiem że tobie sandostatyna pomaga na tyle że trzyma GH w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doka66
ksara572 Wg najnowszych danych to gh niby miało być przy sandostatynie 1 a ostatnio moja jedna pani doktor endo po spesjalizacji w akromegali w lutym mówiła mi że jest obniżona nawet do 0.2 To już bardziej zaniżyli. Sandostatyna na tyle mi pomaga że igf-1 obniżyło ale gh jest wg normy podwyższony.To nie był wynik z testu tylko taki kontrolny co pól roku.Hormony nie najgorsze ale przerosty cały czas następują.Ostatnio wystąpił przedwczesny zanik pracy jajników czyli menopauza oprócz innych problemów. Odnośnie norm IGF-1 to mam z przed kilku lat ale myślę że się nie zmieniły dla wieku 21-30 lat dla kobiet to 149-324 ng/ml 31-40 ................... 79-384 ng/ml Rzeczywiście masz podwyższony ale ja też na początku leczenia też coś podobnego miałam ale powoli w moim przypadku zaczął spadać na sandostatynie30 przez ponad 3 lata jak nie 4. Słyszałam że somatulina jest lepsza, skuteczniejsza i ma mniej skutków ubocznych.Może ona bardziej pomoże jak sandostatyna nie daje rady.Próbuj leczenia a na naświetlanie będziesz miała jeszcze czas.Medycyna rozwija się. Kiedyś była tylko sandostatyna a teraz już jest somatulina (chyba od 4 lat).Może coś nowego wymyślą. Jak brałaś somatuline jak się czułaś ,czy była jakaś różnica? Teraz ja mam mieć wprowadzoną somatuline do leczenia.Zobaczę jak to będzie dlatego się pytam Po dwóch latach też chciano mnie wysłać na kolejną operacje ale moja główna endo nie zgodziła się i prowadzi moje leczenie do tej pory. Życze dobrych i skutecznych efektów leczenia. Musi być lepiej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doka66 Dla mnie nie było większej różnicy odczuwalnej po zmianie na somatuline, tyle że nie trzeba czekać na rozppuszczenie zastrzyku, tylko robią od razu więc nawet wolałam. Ja mam tylko problemy z piaskiem i nie wiem co ma na to większy wpły czy somatulina czy sandostatyna. To w Twoim przypadku farmakologia skuteczna, też bym tak chciała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doka66
ksara572 Myślę że na kontroli w maju będziesz miała niższe wyniki niż teraz.Masz wysokie, nie tylko podwyższone, wczesniej zle się wyraziłam.Zobaczysz bo po operacji do stycznia nic nie brałaś a guza zmniejszyli,myślę że wyniki będą lepsze.Problem z piaskiem to nie dobrze,lepiej żeby go nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
hejka :* troszkę czasu mnie tu nie było, przepraszam bardzo za to, ale po prostu nie miałam czasu, bo ciągle a to szkoła, a to jakaś kolejna wizyta u lekarza, teraz mam cały miesiąc praktyk zawodowych i nawet szczerze mówiąc nie miałam chwili, by pomyśleć naszym o forum :( teraz kiedy mam troszkę więcej czasu spokojnie sobie wszystko nadrobię i poczytam wszystkie posty, przed którymi się zatrzymałam ostatnio ;) bo teraz to tak tylko rzuciłam okiem na co niektóre wpisy. :) Ksara572 bardzo dziękuję za pozdrowienia i również pozdrawiam z całego serca :* :) a jeśli chodzi o wypadanie włosków po Sandostatynie to monika.l nie martw się kochana, mi codziennie całą garść włosów wychodziła przez 7 miesięcy, aż się bałam, że jak tak dalej pójdzie to zostanę łysa :D Ale i tak ciągle miałam ich dużo, dodam też, że mam bardzo gruube włosy i mocne. Teraz kiedy od października nie przyjmuję Sandostatyny, włosy przestały wypadać, fakt po rozczesaniu zawsze ich trochę zostaje na grzebieniu, ale o wiele, wiele mniej niż kiedyś. :) także włosami się nie przejmuj . :) A jeśli chodzi o poziom GH u I-GF1 to też nie bardzo wiem jakie są normy.. z resztą zaraz zajrzę w moje wypisy, tam powinno być coś napisane. Jak zerknę to dam znać :* pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
hmm.. kurczę, nie mam nigdzie podanej normy GH i I-GF1 szkoda :( Ale jak byłam ok 20 lutego na badaniach kontrolnych w spzitalu to poziom GH miałam 2,6 ng/ml Glukoza do testu 75g. HGH 30' - 2,0 ng.ml HGH 60' - 1,9 ng/ml HGH 90' - 1,8 ng/ml N.HGH 8,0 ng/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
kurde no. tyle sie rozpisalam, napisalam caly opis mojego rezonansu z marca i wyniki HGH i IGF-1 z wrzesnia a dodal sie tylko kawalek.. ;/ a 20 minut sie produkowałam ! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
mój opis z rezonansu z marca ( ok 2 tyg temu ) Stan po operacji gruczolaka przysadki mozgowej w dnie siodelka tureckiego widoczny jest niewielki obszar ulegajacy niejednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu najpewniej reszta przedniego plata. powyzej po stronie prawej widoczny jest niewielki obszar ulegajacy wzmocnieniu kontrastowemu, sasiadujacy ze skrzyzowaniem nerwow wzrokowych i prawym pasem wzrokowym odpowiadajacy najpewniej resztce guza o wym. 7mm x 4mm szypula przysadki nieco pogrubiała, szer. 3,6 mm w okolicy zachyłka lejka. niewielki obszar podwyzszonego sygnalu w obrazach T2 zaleznych w obrebie przedniej czesci odnogi tylnej torebki wewenetrznej po stronie lewej jak poprzednio. poza tym struktury mozgowia i mozdzku zmian nie wykazuja. uklad komorowy nieposzerzony. oto opis mojego MR. jak myslicie, czy to mozliwe, ze to moze byc faktycznie resztka guza? jak bylam z tym u dr. Zielińskiego to mowil, ze wyniki HGH i IGF-1 to potwierdza, jesli tak. czy waszym zdaniem jest mozliwe, ze skoro wczesnije mialam akomegalie i guz zostal wyciety a jest jego odrost to czy ten nowy guz moze byc nieczynny hormonalnie ? jesli wyniki h. wzrostu bd ok to za kilka miechów znowu mam rezonans zapewne.. i zobaczy sie czy to rosnie. a wiecie, tak od okolo miesiaca boli mnie znow praktycznie codziennie glowa, z tym , ze nie mocno, tak jak poltora roku temu jak sie zaczynalo, stopniowo, ale z tyg. na tydzien czuje jakby ten bol sie wzmacnial, jest taki pulsujący. wzrok mi się zgorszył, ale to juz wczesniiej, po operacji. czesto znow jestem taka otepiała, spac mi sie chce i takie różne. a moje wyniki HGH i IGF-1 z września są następujące: Igf-1 1162ng/ml HGH 45,1 mlU/l a prolaktyna wynosiła 1,41 ng/ml ludu, jaki wysoki poziom IGF-1 .. jutro dzwonie zapytac o wyniki HGH i IGF-1 teraz z marca.. i zobaczymy co wykaze. mam nadzieje, ze ten post się doda w całości. pozdrówka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doka66 Ech no masz rację że mam wysokie to IGF, ale mam nadzieje że będziesz miała również rację co do tego że w maju będą niższe... Właśnie najgorsze jest to że nie mogę nic zrobić więcej niż robię i to czekanie i czekanie. Ale nic innego nie pozostaje. Akroo Jesli chodzi o to czy gruczolak mógł tak szybko odrosnąć to wydaje mi się że nie, a jeśli twoje wyniki będą nie bardzo to raczej bardziej prawdopodobne jest to że nie udało się wszystkiego do końca wyciąć. Z tymi guzami już tak jest, że w zależności od umiejscownienia... a wystarczy że pare komórek zostanie i też mogą dawać nie fajny efekt. Ale nie martwimy się na zapas. JESTEŚMY DOBREJ myśli!!! Wyniki muszą być lepsze!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga52
Akroo: dobrze ze wreszcie sie odezwalas:) też mi się wydaje ze te objawy u ciebie to pozostalości po guzie ale ważne co mowi doc. Zieliński. Prawdopodobnie trzeba będzie jeszcze raz sprobowac ale nawet jeśli to będzie konieczne to juz wiesz ze ta operacja nie jest taka straszna. doka66: a wcale sie nie obrażam no bo jak sie obrazic na swoj wiek? a tak wogole to chyba jestem starsza od ciebie, wszak jestem rocznik 52:) Pozdrawiam, trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ademon
Kryteria wyleczenia akromegali ( z 2010 r): IGF w normie dla wielu i płci - zwykle dla osoby dorosłej nie wyższy niż 400, Spadek poziomu GH po glukozie do 0,4 ng/m lub niżej, przygodny wynik GH 1ng/ml lub niższy. Brak spełnieniea powyższych kryterów oznacza przetrwałą akromegalię. Dla makrogruczolaków ( większe niż 10 mm)średni odsetek wyleczeń - hormonalnych wynosi ok. 40-60% tj. na 10 chorych po operacji jedynie 4-6 osiąga wyleczenie, dla mikrogruczolaków odsetek ten jest bardziej optymistyczny - 80-90% wyleczeń. No i Kto to jest wyleczony - piszcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam pytanie do Pan, ktore maja gruczolaka, czy mogly normalnie karmic piersia, czy po urodzeniu kazano im brac np Bromergon, ja jestem na finiszu ciazy, do ktoegos miesiaca bralam Bromergon bo wczensiej poronilam moje ciążę, zastanawiam się czy karmienie w sytuacji jak ma sie gruczolaka jest bezpieczne i nie powoduje zbytniego podwyzszenia Prl i rozrostu gruczolaka, bede wdzieczna za wszelkie info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga52
Ademonie: moje wyniki: igf1 - 156, gh po glukozie - 0, 36, w rezonansie nic nie widac niepokojącego. Wyniki są ze stycznia br a operacja była w sierpniu 2010. Czy to znaczy ze jestem wyleczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
Ksara572 i jaga52 dziękuje Wam kochane za odpowiedź :) no, nawet jeśli będę musiała znów przez to przechodzić to faktycznie trochę pocieszające jest to, że wiem już jak to wszystko wygląda i może nie będzie tak źle :) jednak na razie nie myślę o tym, co ma być to będzie. trzymajcie się :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rysiu966
Czy te wyniki dla akromegalii są po Somatulinie czy bez? Ja byłem operowany w Poznaniu i mam IGF w normia ale po Somatulinie. Endokrnolog dalej daje mi te zasczyki, może niepotrzebnie to biorę, ale nic mi nie mówiła po operacji tylo że trzeba to dalej doleczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doka66
jaga 52 Masz wspaniałe wyniki,oby dalej się tak utrzymały.Zaliczasz sie do osób którym by się udało.Dobrym jesteś przykładem tutaj Akro Myślę ze to są pozostałości po tamtym guzie tak jak dziewczyny.Był on z pewnością trudny do usunięcia w całości a znajduje się blisko nerwów wzrokowych Rysiu966 A jaki masz Gh? Wiadomo że kryteria te są bez dalszego leczenia a dochodzi się do tego biorąc coraz rzadziej zastrzyki albo wcale tak jak jaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×