Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

Gość yalu
qrcze a co jest z Dotą, Stysią i Ewcią bo długo się nie odzywają ...może już biedulki urodziły albo właśnie się za to zabierają :) dobrze by było a wiecie coś o Frezji bo też głucha cisza ... o chyba się kończy spanko i zacznie noszenie :( dobrze chociaż, że zdążyłam sobie śniadanko zjeść i poklikać coś dla relaksu :D pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frezja73
Witam mamusie i brzusie My juz:)) jestesmy w domku. konradek urodzil sie 23.10.2005 o godz.5:55 3.550 gr. w 2,5 godz.:)) Relacja z superekspresowego porodu jak ..no wiecie co ..znajde wiecej czasu:) szczesliwa mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mąż Doty
Witam serdecznie, miło mi poinformować że na świecie jest kolejny chłopak:), ma 3,5 kg i 60 cm. Jest śliczny i ma bujną fryzurke. Żonka i mały czują się świetnie, ja też sie jeszcze nieźle trzymam;). Pozdrawiam wszystkich gorąco. Szczęśliwy tata:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stysia74
czesc mamusie.niestety jeszcze sie mecze.cosik dzidzi nie spieszy sie na swiat.a tak bym juz chciala byc po wszystkim.czy wasze maluchy tez tak rozrabialy w brzuchu zwariowac mozna.a swedziala was skora?jak sobie z tym poradzic.co do zapalenia piersi i temperatury z tym zwiazanej to jak najbardziej mozna brac apap i karmic piersia.jezeli bola cie brodawki to mozesz je smarowac linomagiem,alantanem lub bepantenem.oczywiscie przed karmieniem je przemyc ciepla woda.co do zaropialych oczek moja polozna odradzala rumianek i czarna herbate poniewaz mimo wszystko z torebki zawsze wyplywaja jakies fusy i to moze jeszcze bardziej podraznic oczka.polecala za to przegotowana letnia wode.tez pomaga sprawdzilam na synku.pozdrawiam i zycze duuuuuuuuuuuuuuuzo zdrowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stysia74
gratulacje dla doty i szczesliwego tatusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Dota i Mąż Doty - no to wielkie gratulacje :D :D :D niech Wam synek rośnie zdrowo i nie da popalić po nocach ;) Dota wracaj szybko do formy i do nas :) :) ...a widzisz wyrobiłaś się jeszcze przed terminem a martwiłaś się, że przenosisz :D :D :D pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Frezja - ogromne gratulacje :) i gdzie w końcu rodziłaś? w wolnej chwili wyślij zdjęcia Dzidziusia :) pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Sylwia30 - prześliczna dziewczynka :D dzięki za zdjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
•Sylmag.... 🌻 10.09..godz.23.45..KUBUŚ.....2700g..50cm....Radom •Ewunia21. 🌻 24.09..godz.16.30..WIKTORIA...3050.56cm..Warszawa •Ania30.....🌻 29.09..godz.12.45.. NATALKA...3200..53 cm .. lodzkie •Karen ka...🌻 29.09..godz.13.22 .ALESSANDRO..3520.. 52 cm..Rzym •Flowers24 🌻 30.09..godz.08.31..BARTEK.......2900..53cm...Gostyń •Mająca nadzieje 🌻 4.10 godz. 8.45 KAMILEK.. 3760.. 56 cm..Torun •Eli.......... 🌻 08.10..godz.23.15..KAMIL.....3850...56 cm..Ostroleka •tygrysicaa. 🌻 9.10.. godz.2.30..STEFANEK....3480..56 cm............ •Emelle..... 🌻 10.10..godz. 1.45..KAROL.....3190...53 cm..Kraków •Thefly...... 🌻 10.10..godz.16.10..ADAS.......3340..52 cm...Siedlce •Delphi31... 🌻 11.10..godz. 1.15...SONIA?.... 3300..53 cm..Lublin •Yalu........ 🌻11.10...godz.10.29..DANIEL.....3960..52 cm...Krakow •Maja....... 🌻12.10....godz.13.05..MAJA.......3850..54 cm..Lublin •Siostra 22 🌻 13.10..godz. 2.07..ZOFIA.......2600..50 cm..Wrocław •Agus7..... 🌻 13.10..godz.15.00.SEBASTIAN...3300.52 cm.Katowice •Waga 77.. 🌻 16.10..godz.20.02..FRANEK......3470.........Poznan •Bibalo..... 🌻 17.10..godz.13.20..OLIWKA......3200..55 cm..Wrocław •Edit31.... 🌻 18.10..godz.13.15.. LILIANNA..3150..53 cm..Trojmiasto •Sylwia26...🌻 21.10..godz. ?.......?......3450.....59 cm...Warszawa •Sylwia30.. 🌻 21.10..godz.19.50..KALINA..4100...56 cm.......Lubin •Frezja 73. 🌻 23.10..godz.5.55..KONRADEK..3550....?........Szczecin •Dota28.... 🌻...?...........?..........?...........3500....60 cm..Jaworzno 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 •Monia23..........10.10.05.......corka....15.......?................?....... •Maggie7000.....11.10.05..........?.........15..........?.............?....... •asia_20..........17.10.05....synek...12....Katowice.....Artur/Kacper •Ona23 .........23.10.05.........corka.....12 ......Bad Urach...Laura.. •ewcia26........28.10.05.......coreczka....15.........Białystok.....Julka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz wpadam tylko na chwilke zeby pogratualowac Frezji i Docie a odezwe sie poznije. Dziewczyny witajcie w gornej czesci tabelki :) :) :) Zycze duzo zdrowia, szybkiego powrotu do formy i wielu radosnych chwil w tym pierwszym okresie macierzynstwa. Jejku Olek dzis konczy miesiac a ja juz z nostalgia patrze na jego zdjecia sprzed 30 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emelle
Dota i Frezja - serdecznie gratuluje! A teraz trzymajcie sie mocno, aby wasze posiechy dodawaly wam codziennie nowych sil, duzo cierpliwosci i radosci. Maja - moj Karolek w pierwszych dniach w domu nabawil sie ropy na prawym oczku. Ostatnio jak bylam u pediatry przepisala mu kropelki do oczu - Biodacyna 0,3%, 2 kropelki dziennie. Stosuje je od 6 dni i jest poprawa, juz nie ropieje. Thefly - uwazaj z tą gorączką. Na twoim miejscu od razu bym poszla do lekarza. Nie ma zartow z taką temperaturą. Ja mialam 37,5 taki stan podgorączkowy i juz dostalam antybiotyk, a ty skoro masz jeszcze wyzszą to nie zwlekaj. Dostalam od znajowej artykul o zapaleniu piersi, podsylam Ci link: http://www.lmm.pl/porady/karmienie/zapalenie.html Yalu - wiecie juz jak z obywatelstwem dla Waszego Danielka? Oj zycze Wam rychlego powrotu do Polski. Jeszcze troszke zostało wam do odlotu, oby czas za oceanem upływał wam 2x szybciej. Dziewczyny, czy wasze malenstwa tez tak maja ze po godzinie od ostatniego karmienia szukaja cyca, po czym jak podam to moj synek nie ssa porządnie tylko jakos tak dla uspokojenia czy co? Pare ruchow wargami i przysypia. Po czym jak chce odlozyc go do lózka, to otwiera oczy i juz nie spi. Biore go wtedy na rece, nosze. Znajoma powiedziala mi, ze w ten sposob maly szuka kontaktu z mamą, ale jak to bedzie dalej? Przeciez cyc nie jest do zabawy, tylko do jedzenia. A czasami jak robi wrazenie glodnego, przystawiam go do cyca, a on sie wtedy szarpie, krzyczy, wypycha cyca, odpycha sie rękami ode mnie, tak jakby zupelnie nie byl glodny. No i bądz tu mądry o co jemu chodzi!! Pozdrowienia dla wszystkich mam i dzidziusiów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej jeszcze raz gratuluje nowym mamom! Bibalo jesli chodzi o majtki to nie umiem ci odpowiedziec. Nosze je bo mi poradzono, ale ja po porodzie mam taki sam brzuch jak przed a nawet mniej wystajacy, ale za to jest miekki a no to pomoga chyba tylko cwiczenia. (tak jak kiedys pisalam Pilates dziala cuda na brzuch). Z pewnoscia smarowanie kremami, naprzemiennie zimny i cieply prysznic no i cwiczenia ujedrnia brzuch. A majtki wydaje mi sie bardziej sa po to zeby trzymac scisniete miesinie ktore troche sie rozleniwily czasie ciazy. A wiadomo ze z cwiczeniami nie wolno zaczynac od razu po porodzie, wiec majtki to taki element tymczasowy przed rozpoczeciem cwiczen (do ktorych watpie zebym sie zmusila). Yalu ciesze sie ze bilety w rece a teraz to juz tylko odliczanie. Zobaczysz ze nabierzesz sil po powrocie do Polski. Mam tylko nadzieje ze gdziekolwiek bedziesz mieszkac bedziesz miec dostep do netu i nadal nas bedziesz trzymac w pionie :) :) Wczoraj zrobilismy echo serca. Wszystko w porzadku. Olek do pewnego momentu dobrze znosil badanie, ale potem zaczal plakac. Jednak oni sa tam przygotowani na taka okolicznosc i smaruja dzieciakom cumle jakas mascia o slodkim smaku. Myslalam ze padne ze smiechu gdy patrzylam na Olka z jaka luboscia degustuje ten smakolyk. Cmokal sobie na 101 sposbow lekoman maly. Potem pojechalismy nad morze na dlugi spacer. Byl taki piekny, upalny wrecz dzien. Niestety nasz syn morza nie zobaczyl, bo nie liczac przerwy na badanie (ok 15 min) spal od 7 rano do godz 15, czyli do powrotu do domu. Wczoraj podjelam decyzje ze moi chlopcy musza sie nauczyc radzic sobie sami, co oznacza, ze nocny dyzur przypadl w udziale mojemu M. Gdy mu mowilam co ma sobie przygotowac na noc, ile wody ile mleka to sie do mnie glupio usmiechal bo myslal ze zartuje, ale gdy zrozumial ze ja biore sobie wolne od nocnego wstawania zaczal sie przygotowywac do czuwania i nocnego karmienia. Nie jest tak ze on w nocy zawsze spi, ale do tej pory pomagal zdecydowanie zbyt malo. A skoro noc piatkowa i sobotnia gwarantuja mu odespanie w ciagu dnia ewentualnych nocnych przygod postanowilam podzielic obowiazki. Oczywisce bylam przekonana, ze i tak bede czuwac, sprawdzac jednym okiem jak szykuje butle i jak daje mu jesc. No to sie zdziwilam! Polozylam sie o 22 i wstalam o 6 a z nocy nie pamietam nic poza swoimi snami. Zlosliwosc losu polega na tym, ze wstalam bardziej zmeczona niz po tych zarwanych nocach. Panowie jednak wykazali sie duza solidarnoscia, bo Olek jadl i spal, jadl i spal co w przypadku gdy ma do czynienia z mama nie wchodzi w rachube. Dlaczego bowiem sobie nie pomarudzic od 1 do 4 skoro mama tak fajnie tuli w ramionach? Zobaczymy jak bedzie dzisiaj w nocy. Emelle dzieciaczki maja duza potrzebe ssania bo to tez je uspokaja. Moj Olek chyba by nie przezyl dnia bez cumla, ale ja moglam mu go dac bez obawy bo karmie go mieszanka. A slyszalm ze przy karmieniu piersia lepiej unikac cumla, ale czy tak jest to nie wiem. A dodatkowo cumel pomaga mi zrozumiec czy on jest zmeczony i chce sie ssaniem wyciszyc czy jest glodny. Bo w pierszym przypadku ssie normalnie i szybko mu opadjaa powieki (czasami zasypia czasami nie, ale ogolnie sie uspokaja) a gdy jest glodny to ssie go tak intensywnie jakby chcial go zjesc. Ssie wtedy 10 sek i gdy sie zorientuje ze nic nie leci to wypluwa i placz. Ja notuje sobie godziny karmien, tak wiec bez cumla tez wiem kiedy jest glodny, ale to jak bardzo intensywnie ssie i z jaka zlosci wypluwa daje mi tez obraz tego jak bardzo jest glodny. Widzac sile jego reakcji potrafie juz wyczytac czy mleko trzeba juz przygotowywac czy mozna jeszcze poczekac z pol godziny. A przez ostatnie dni zauwazylam ze zmiejszyl ilosc snu ale widze tez ze czasami jest bardzo zmeczony a nie potrafi odleciec w kraine snow i wtedy wlasnie tak wierzga, wije sie placze, wypluwa smoczek itd. Wtedy go owijam bardzo ciasno w kocyk (rece schowane pod kocykiem) i przytulam tak mocno zeby nie mogl sie praktycznie ruszac i sacze mu szszszszszszsz do ucha. On placze i \"walczy\" ok 15 sekund po czym natychmiast sie rozluznia, robi mieciutki i zapada cisza a on powoli zasypia. Czasami gdy wtedy zanosi sie na powrot placzu podaje cumel i jest spokoj. I tak owinietego ciasno klade go do wozka i spi. W jego przypadku te harce i swawole to komunikat \"jestem zmeczony pomoz mi zasnac, bo nie potrafie sie sam odciac od zewn bodzcow\". Inaczej bowiem placze gdy jest glodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorące gratulacje dla doty!!! A ja mam koszmarny dzien albo i caly miesiac,po pierwsze to niespalam cala noc jak nie przy malenstwie to biegalam do toalety bo krwawienie sie nasililo,w koncu zadzwonilam do kolejnego lekarza tym razem do pani pomyslalam ze baba babe moze predzej zrozumie i pomoze,no i po badaniu wyszlo ze jednak to okres ale cos z hormonami nie tak i krzepliwoscia no i zapisala mi jakies leki wiec mam nadzieje ze w koncu pomoga,no i na koniec najgorsza z mozliwych wiadomosc: maly sobie ladnie spal nagle placze i placze i niewiadomo jak biedaczkowi pomoc a za chwile momentalnie spokoj a oczami wierci dziury w suficie,maz wzial sluchawki i co mowi???Basia maly ma czestoskurcz no i historia sie powtarza,maly trafil do naszego szpitala i okazuje sie ze musza go przewiezc do poznania,DZIEWCZYNY PO PROSTU NIE DAJE PO MALU RADY lzy i jeszcze raz lzy najgorszy miesiac w calym moim zyciu ja opadam z sil po malu niewiem skad mam brac te sily,no poprostu opadam,a lekarka wogle jak mnie zobaczyla to sie zlapala za glowe i pyta czy biore zelazo bo jestem blada jak sciana,a do tego chodze pijana i nawet nie mam sil na zmywanie bo mi sie troja talerze tak mi sie kreci w glowie,ale mam nadzieje ze te leki co mi zapisala to mnie wzmocnia.....ech smece wam i smece a wy tam sie radujecie i tulicie wasze malenstwa a ja was dobijam,wiec uciekam,pozdrawiam was wszytkie i niewiem co jeszcze napisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasza tabelka
•Sylmag.... 10.09..godz.23.45..KUBUŚ.....2700g..50cm....Radom •Ewunia21. 24.09..godz.16.30..WIKTORIA...3050.56cm..Warszawa •Ania30..... 29.09..godz.12.45.. NATALKA...3200..53 cm .. lodzkie •Karen ka... 29.09..godz.13.22 .ALESSANDRO..3520.. 52 cm..Rzym •Flowers24 30.09..godz.08.31..BARTEK.......2900..53cm...Gostyń •Mająca nadzieje 4.10 godz. 8.45 KAMILEK.. 3760.. 56 cm..Torun •Eli.......... 08.10..godz.23.15..KAMIL.....3850...56 cm..Ostroleka •tygrysicaa. 9.10.. godz.2.30..STEFANEK....3480..56 cm............ •Emelle..... 10.10..godz. 1.45..KAROL.....3190...53 cm..Kraków •Thefly...... 10.10..godz.16.10..ADAS.......3340..52 cm...Siedlce •Delphi31... 11.10..godz. 1.15...SONIA?.... 3300..53 cm..Lublin •Yalu........ 11.10...godz.10.29..DANIEL.....3960..52 cm...Krakow •Maja....... 12.10....godz.13.05..MAJA.......3850..54 cm..Lublin •Siostra 22 13.10..godz. 2.07..ZOFIA.......2600..50 cm..Wrocław •Agus7..... 13.10..godz.15.00.SEBASTIAN...3300.52 cm.Katowice •Waga 77.. 16.10..godz.20.02..FRANEK......3470.........Poznan •Bibalo..... 17.10..godz.13.20..OLIWKA......3200..55 cm..Wrocław •Edit31.... 18.10..godz.13.15.. LILIANNA..3150..53 cm..Trojmiasto •Sylwia26... 21.10..godz. ?.......?......3450.....59 cm...Warszawa •Sylwia30.. 21.10..godz.19.50..KALINA..4100...56 cm.......Lubin •Frezja 73. 23.10..godz.5.55..KONRADEK..3550....?........Szczecin •Dota28.... ...?...........?..........?...........3500....60 cm..Jaworzno •Ona23......24.10...godz.17.08.. LAURA.....3080...50 cm...Bad Urach •Monia23..........10.10.05.......corka....15.......?................?...... •Maggie7000.....11.10.05..........?.........15..........?.............?..... •asia_20..........17.10.05....synek...12....Katowice.....Artur/Kacper •ewcia26........28.10.05.......coreczka....15........Białystok.....Julka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flowers jak mi przykro. Wiem ze zadne slowa nie moga Cie posieszyc tak jak obecnosc Twojego synka, ale to w koncu sie skonczy i bedziecie razem. Jednak Ty dziewczyno musisz o siebie dbac!!!! Bo co Bartoszkowi jesli wyzdrowiej i wroci do domu po mamie ktora mdleje ze zmeczenia? Nie dopusc do sytuacji w ktorej Twoje dziecko wraca do domu a Ty ladujesz w szpitalu z jakas anemia. Szczegolnie teraz gdy masz takie przeboje z tym krwawieniem! Biezr zelazo i odzywiaj sie regularnie i zdrowo. Musisz byc w formie. To ajk o siebie dbasz wplywa nie tylko na Twoje sily fizyczne ale psychiczne a Ty potrzebujesz miec teraz tej sily jak najwiecej, zreszta jak my wszystkie. Modle sie za was i zycze zeby w koncu wszystko szybko i dobrze sie skonczylo. Sciskam Cie mocno mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona 23 gratulacje!!! Duzo zdrowka i spokojnych nocy :) Odezwij sie i napisz co u Ciebie. Jak minal porod? Jak samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ..zajrzalam do was bo jestescie juz doswiadczone i macie swoje dzieci juz po porodzie . Ja jestem w 6 tygodniu i dostalam zapalenia pęcherza ..Dzis sobota .. wiec przychodnie zamkniete .. Doradzcie mi co bralyscie bezpiecznego przy tym zapaleniu .Moze jakies domowe sposoby ..zeby tylko mojej fasolce nie zaszkodzic .. Prosze ..pomózcie .. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianaa ja tego problemu nie mialam akurat w ciazy wiec Ci nie poradze. A jesli chesz wiedziec czy akurat mniej wiecej w tym okresie ciazy ktoras z dziewczyn go miala to radze rzucic okiem na wpisy z lutego. Moze cos znajdziesz. Polecilabym Ci jednak wybrac sie do apteki i porosic farmaceute zeby Ci dobral odpowiedni lek. Tak czy inaczej pij duzo wody. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Emelle - Daniel dostał już tutejszy nr pesel i to jest chyba jednoznaczne z obywatelstwem, teraz czekamy na certyfikat urodzenia i próbujemy załatwić paszport - mam nadzieję, że zdążymy bo nie wiem co będzie. Daniel robi podobnie - b. często szuka cyca a potem tylko się przytula :) robi mi też takie numery z szukaniem piersi a potem wypluwa, szuka, denerwuje się, krzyczy, łapie, znów wypluwa - czyli podobnie - z tego co przeczytałam w książce szeptunki taki niepokój nie oznacza głodu ale ruchy jelit a że dziecko zna jedynie odruch ssania więc sprawia wrażenie głodnego. My wtedy masujemy delikatnie brzuszek albo przykładamy brzuch do brzucha i delikatnie kołyszemy - zwykle się uspokaja. No a od dzisiaj miejmy nadzieję mamy dodatkowego przyjaciela w postaci smoczka - zakupiliśmy nowy Aventowy i na razie wchodzi jak złoto (zobaczymy jak długo) i teraz zamiast wisieć na piersi Danielek ciumka sobie spokojnie smoka w łóżeczku :D Karenka - będę mieć taki sam dostęp do netu jak teraz u moich rodziców (teraz to nasza główna metoda komunikacji) więc pewnie dalej będę klikać - jak tu ktoś jeszcze będzie oczywiście ;) Super, że echo serca wyszło dobrze :D i strasznie zazdroszczę Ci tych spacerów i pogody - tutaj odkąd Daniel się urodził plucha i zimnica - dzisiaj było trochę słońca więc odrobinę skorzystaliśmy ale teraz to już tylko gorzej z pogodą tu będzie :( a chłopców ćwicz regularnie :) potem to będzie dla Ciebie tylko procentować :D Flowers - już nie wiem co Ci napisać :( tak strasznie mi przykro, że Bartoszek znowu dostał tego skurczu :( mogę Ci jedynie powtarzać żebyś była silna - do tej pory jesteście bardzo dzielni i tak wiele już przeszliście - miejmy nadzieję, że to już niedługo i sytuacja się ustabilizuje i odetchniecie trochę. a co mówią lekarze na temat przyczyny tego bo z tego co pamiętam to pisałaś, że wykluczyli wady serduszka? Dobrze, że poszłaś do lekarza i w końcu wiadomo co i jak z tym krwawieniem. Tak jak radzi Ci Karenka - odżywiaj się dobrze, pakuj w siebie witaminy żeby jakoś trzymać się w pionie. a my tu nie przestajemy o Was myśleć i pisz ile chcesz - nie jesteśmy tu tylko po to żeby sobie słodzić i izolować się od problemów. jeżeli tylko jesteśmy w stanie Ci jakoś pomóc to wal jak w dym. Ona - gratulacje :) Adrianaa - ja miałam tą nieprzyjemność i miałam zapalenie pęcherza w 12 i 15 tyg. ciąży :( musisz iść do lekarza moim zdaniem. ja dostałam obydwa razy antybiotyki (zaznacz lekarzowi, że to ciąża żeby dobrał bezpieczny lek), napewno nie powinnaś brać furaginy (tą można dopiero pod koniec ciąży - ale nie wiem czemu), przypuszczam, że urosept jest ok (bez recepty) ale na pewnym etapie stanu zapalnego już nie pomoże. I tak jak karenka pisze b. dużo pij, dużo wit. C. ok kończę bo smoczek już nie wystarcza :) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Flowers - mnie rowniez bardzo przykro z powodu tych skurczy Bartka.Podziwiam Cie, ze masz tyle siły, jezeli dobrze pamiętam to wszystko ciągnie sie juz miesiąc. Zycze wam zeby jak najszybciej te wasze problemy sie skonczyly i nie trzeba bylo juz jechac po szpitalach. Yalu - no to wszystko jasne z tym szukaniem cyca. Ja poniewaz smoka nie mam, daje mu palucha do ssania. Niby w szkole rodzenia mowili,zeby smoka nie dawac, bo sie zaburza odruch ssania. Moj mały jaki jest wygodny, to napewno sie to u niego sprawdzi. Jutro idziemy do pediatry, nie moge sie doczekac jak go zwazą. Od ostatniej srody karmie go tylko piersia, tylko raz zjadl 30ml mieszanki. Dalej nie wiem czy sie najada, czy mu wystarcza, czy piersi sa dobrze oproznione itd. Takie tam moje dylematy...No jakos musze przezyc do jutra, dam znac jak bylo. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia 23
Hej Mamusie i brzuchatki Sory że się teraz dopiero odzywam ale miałam trochę problemów. Chciałam wam powiedzieć że urodziłam piękną córeczkę 11.10 o godz. 6.50, 57cm długa i ważyła 3.460. Na imię dałam jej Wiktorcia Emilcia. Poród bardzo mile wspominam, szczerze mówiąc myślałam że będzie gorzej. Malutka jest grzeczna, tylko głośno krzyczy jak chce jeść. Pozdrowienia dla wszystkich pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibalo
karen ka-a moglabys jescze raz napisac o co chodzi z tym Pilates.i kiedy mozna zaczas cwiczenia i jakie najlepiej bo bardzo mi na tym zalezy a i wczasie ciazy strasznie przytyl mi tylek i uda orientujesz sie co mozna zrobic by sie tego pozbyc?serdecznie ci pozdrawiam i ucaluj synka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flowers-biedactwo bardzo ci wspólczuje, uwazam ze i tak jestes bardzo silna i musisz taka byc dla Bartusia...jestem pewna ze to dzieciunio choc ma dopiero miesiac wyczówa twoje nastroje i wie kiedy mamusia ma gorszy dzien i dlatego musisz bardzo dbac o siebie zeby on czuł ze przy tobie wszystko bedzie dobrze bo ty jestes ciepła spokojna i czuła , wierze ze koszmar o którym piszesz minie i modlic sie bede o to zeby to stało sie jaknajszybciej Yalu- oczka przemywam jak pisałas os zewnetrznego kącika do wewnetrznego, przegotowana woda, solą fizjologiczną i 3x1 kropelka Tobreksu kropelki sa suuper bo praktycznie po 3 aplikacjach oczko sie zagoiło...:-) ale kropelki podobno trzeba stosowac jeszcze kilka dni Karenka- wiec moja Maja robi dokładnie to samo jak jest głodna to ssie ze hej i tylko łykanie mleczka słychac, a czasami totylko tak sobie potrzyma cycucha poclamie....i tak jej dobrze i chyba nie bede jej tego bronic No i najserdeczniejsze gratulacje dla Doty ,jej męza i Frezji wracajcie szybko do formy i zdróweczka dla waszych maluchów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha a ty Thefly biegnij do lekarza z tymi swoimi piersiami, mysle ze nie ma co bagatelizowac tej temperatury i sie zdawac na domowe sposoby zebys sobie biedy jakiejs nie napędziła, mysle ze bedzie potrzebny jakis konkretny antybiotyk niestety , no i bardzo ci wspólczuje bo musi cie to bolec, bo ja jak miałam nawał pokarmu w 3,4 i 5 dobie to był straszny dyskomfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początek gratuluje Docie,Moni,Frezji i Ona 23. Flowers przykro mi że Twój synek znów jest w szpitalu.Domyślam się że jest Ci bardzo ciężko, ale pamiętaj żeby dbać o siebie.Bo niestety jak same nie zadbamy o swoje zdrowie to nikt inny za nas tego nie zrobi, a Twojemu synkowi jest potrzebna silna i zdrowa mamusia.Odnośnie krwawienia to czy ja dobrze zrozumiałam że po miesiącu dostałaś już okres??U mnie wygląda tak jak by się krwawienie zmniejszyło, ale cały czas mam opuchnięte i czasem mnie boli górna część kota jak ja to nazywam. Karenka i Maja ciesze się razem z Wami że badania wyszły dobrze i zazdroszcze Karence że może spać całą noc, też bym tak chciała.:)Maja mój dzidziuś też ma oczka zaropiałe.Przemywam herbata i solami fizjologicznymi i tylko troche pomaga, a jak byłam u pani doktor to nic nie przepisała, tylko powiedziała żeby przemywać dalej.Nie wiem czy to dobrze. Poza tym jestem załamana bo już z drugiej brodawki poszła mi krew i teraz przy karmieniu odczuwam ból przy dwóch piersiach.Już nie wiem co mam robić.Czasem to aż mi łzy lecą przy karmieniu, bo to tak cholernie boli.Pocieszam się tym, że przynajmniej dzidziuś się najada.Kupiłam bepanten i zaczynam smarować, ale nie wiem czy to pomoże.Zastanawiam się co robie źle przy karmieniu, ale nie wiem.Dzidzius chwyta głęboko, ssie porządnie a mnie i tak boli.A jeszcze na dokładke Krasnal ma katar i cieżko mu sie przez to oddycha.Chyba wybiore się ponownie do pediatry. Kończe narzekać i ide ugotować jakiś obiad. Trzymajcie się mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
•Sylmag.... 🌻 10.09..godz.23.45..KUBUŚ.....2700g..50cm....Radom •Ewunia21. 🌻 24.09..godz.16.30..WIKTORIA...3050.56cm..Warszawa •Ania30.....🌻 29.09..godz.12.45.. NATALKA...3200..53 cm .. lodzkie •Karen ka...🌻 29.09..godz.13.22 .ALESSANDRO..3520.. 52 cm..Rzym •Flowers24 🌻 30.09..godz.08.31..BARTEK.......2900..53cm...Gostyń •Mająca nadzieje 🌻 4.10 godz. 8.45 KAMILEK.. 3760.. 56 cm..Torun •Eli.......... 🌻 08.10..godz.23.15..KAMIL.....3850...56 cm..Ostroleka •tygrysicaa. 🌻 9.10.. godz.2.30..STEFANEK....3480..56 cm............ •Emelle..... 🌻 10.10..godz. 1.45..KAROL.....3190...53 cm..Kraków •Thefly...... 🌻 10.10..godz.16.10..ADAS.......3340..52 cm...Siedlce •Delphi31... 🌻 11.10..godz. 1.15...SONIA.... 3300..53 cm..Lublin •Monia23... 🌻 11.10..godz.6.50 ..WIKTORCIA EMILCIA..3460..57 cm •Yalu........ 🌻11.10...godz.10.29..DANIEL.....3960..52 cm...Krakow •Maja....... 🌻12.10....godz.13.05..MAJA.......3850..54 cm..Lublin •Siostra 22 🌻 13.10..godz. 2.07..ZOFIA.......2600..50 cm..Wrocław •Agus7..... 🌻 13.10..godz.15.00.SEBASTIAN...3300.52 cm.Katowice •Waga 77.. 🌻 16.10..godz.20.02..FRANEK......3470.........Poznan •Bibalo..... 🌻 17.10..godz.13.20..OLIWKA......3200..55 cm..Wrocław •Edit31.... 🌻 18.10..godz.13.15.. LILIANNA..3150..53 cm..Trojmiasto •Sylwia26...🌻 21.10..godz. ?.......?........3450.....59 cm...Warszawa •Sylwia30.. 🌻 21.10..godz.19.50..KALINA..4100...56 cm.......Lubin •Frezja 73. 🌻 23.10..godz.5.55..KONRADEK..3550....?........Szczecin •Dota28.... 🌻...?...........?..........?...........3500....60 cm..Jaworzno •Ona23..... 🌻 24.10..godz.17.08.. LAURA.....3080...50 cm...Bad Urach 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 •Maggie7000.....11.10.05..........?.........15..........?.............?....... •asia_20..........17.10.05....synek...12....Katowice.....Artur/Kacper •ewcia26........28.10.05.......coreczka....15.........Białystok.....Julka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia 23 gratulacje. Duzo zdrowka dla Was obu! Bibalo tu sa informacje o ksiazce na podstawie ktorej ja cwiczylam. Bylam z niej zadowolona. http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/351280 A tu inne pozycje na temat Pilatesa. Na pewno cos dla siebie znajdziesz. http://www.merlin.com.pl/frontend/search/1?q=pilates&gdzieSzuk=fraza&oferta=O&dzial=1 A slyszalam ze z cwiczeniami nalezy poczekac do 6 tyg po porodzie. Mysle ze Pilates na biodra i nogi tez Ci troche pomoze. A moze kupisz sobie kasete C. Crowford „Nowy wymiar. Powrot do formy”? Nagrala ja specjalnie dla kobiet po ciazy. Uprzedzam jednak ze trzeba miec kondycje, bo ja odpadalam po 15 min. I po paru dniach sie zniechecialm i wtedy zaczelam stosowac Piltesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wutam :) sorki, że nie odpiszę dzisiaj, ale od wczoraj tłumy przewalają sie przez nasz dom :) otoż Konradek w chwili urodzenia wazyl dokładnie 3480g, 60 cm długości, urodził sie o 11 05, dn. 26.10. Jutro postaram się napisać więcej i opiszę wam poród :) Na razie grzeczniutki, chociaż skapitulowałam i pierwszą noc przespał z nami. Ale jadł w nocy praktycznie raz ok. 2 a potem spał, aż musiałam go budzić po 6, bo zaczął mi się nawał pokarmowy i myślałam, że mi piersi eksplodują. Pozdrawiam wszystkie szczęśliwe jak ja mamusie i przyszłe też :) Frezja - a jednak Konradek :) Tak się przyzwyczailiśmy do tego imienia, że jakoś inne nam już do głowy nie przyszło. buziaki od naszej szczęśliwej trójki obiecuję, że zaglądnę jutro, bo nikt się nie zapowiedział :), a Konrad grzecznie je i śpi więc czasu na jego snie sporo, gdyby nie te odiwedziny. dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie odpisuję tylko na część, będę czytała dalej i mam nadzieję że was dogonię . A mój synek to Sebastianek !!! Jak ktoś może to zmiencie to w tabelce Thefly – ja tez jak widze to dietę to mam już dość, ale na razie staram się stosować. Doły to ja mam , najgorsze w nocy że czasami płaczemy razem. A potem jak już mały usnał ale tak nagle to go znowu budziłam bo mi się wydawało że może mu jakąś krzywdę zrobiłam. Ale jakos się musze trzymać !! Mająca nadzieję – właśnie przeczytałam o twoim porodzie i cieszę się że wszystko dobrze się skończyło i Kamilek się urodził dość szybko. A krzyku to się nie ma co wstydzić bo każdy poród jest inny ,a jeśli ty odczuwałaś taką potrzebę to przeciez to był twój poród. I fajnie że Kamilek grzeczniutki !!! Edith – może troche późno na pocieszanie, ale głowa do góry najważniejsze są dzieci, a szczególnie te które ma się narodzić. Trzymaj się !!!! Flowers24- mam nadzieję że dzidzia jest już z Wami w domku. Trzymajcie się !!! Wszystko odmieni na dobre !!! Karen ka – współczuję teściowej!!!!! Co za baba !!!! Moja jak na razie cały czas użala się na swoim synusiem ,że musiał iść do pracy i Sebastianek na pewno za nim tęskni. A ja jej na to że jak tatuś miał urlop to i tak z synkiem widział się przez parę chwil dziennie, bo niestety mój mąż się nie zmienił. Okąpie małego i trochę ponosi i czasami przebierze, ale częściej nie robi tego bo go nie ma w domu. Dota28 –dzięki co bardzo za tego smska, kiedy byłam w szpitalu. Bardzo mnie podniósł na duchu bo wiedziałam że mam Was na forum !!! DZIĘKI WAM WSZYSTKIM ZA POZDROWIENIA I TROSKE !!! Dla tych które jeszcze nie urodziły ja w szpitali piłam herbatkę z lisci malin, jedną dziennie ale nie wiem czy to ona poskutkowała. I czop też mi zaczął odchodzić w szpitalu , na początku był to „budyniowy” śluz a potem trochę zabarwiony krwią, ale nie wiem czy to nie na skutek zastrzyków na wywołanie. Maggie7000- wywołanie nic nie boli i nie ma się czego bać. Ja przez dwa dni dostawałam zastrzyki , które nie bolały (ale pewnie nikt nie wierzy w ich skuteczność bo wpisali już termin podania kroplówki) a tu na trzeci dzień jeden zastrzyk pomógł i zaczął mnie boleć brzuch tak jak na okres. Asia20- nic się nie martw, ja tez pewnie jeszcze czekałabym na mojego malucha gdyby nie to wydarzenie w sklepie, bo inaczej nie wywoływaliby porodu. I super że dostaliście mieszkanko, nareszcie własne i z tamtym to wyszło akurat na dobre !!! Thefly- mój synek tez nie chciał pić po porodzie, tylko prawie cały dzień spał i pielegniary kazały mi go budzić, a znowu połozna powiedziała że widocznie musi się wyspać po porodzie. Fajnie no nie !!! W szpiatlu prawie cały czas ryczałam , bo strasznie mnie dołowały. Ale potem wszystko zaczęło być ok., mały zaczął pić choc nie mówię że bez problemów, bo już mam poraniona jedna brodawke i musze karmić przez nakładkę silikonową, a młody straszył mnie bo czasami jak mu się ulało to leciało troche krwi (to z tej mojej brodawki). Ale jakoś dajemy sobie radę !!!! Emelle- ja stosuję taką nakładkę ale tylko na jedną pierś , i jak dzisiaj byłam u lekarza to dała mi herbatke z hippa wspomagającą laktacje, jest obrzydliwa ale pije ją dla dzidzi. Dziewczyny te które pomagają sobie termometrem gdy dziecko nie umie zrobic kupki, uważajcie bo gdzieś czytałam że nie można tego robić za często ponieważ organizm dziecka może się do tego przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
•Sylmag.... 🌻 10.09..godz.23.45..KUBUŚ.....2700g..50cm....Radom •Ewunia21. 🌻 24.09..godz.16.30..WIKTORIA...3050.56cm..Warszawa •Ania30.....🌻 29.09..godz.12.45.. NATALKA...3200..53 cm .. lodzkie •Karen ka...🌻 29.09..godz.13.22 .ALESSANDRO..3520.. 52 cm..Rzym •Flowers24 🌻 30.09..godz.08.31..BARTEK.......2900..53cm...Gostyń •Mająca nadzieje 🌻 4.10 godz. 8.45 KAMILEK.. 3760.. 56 cm..Torun •Eli.......... 🌻 08.10..godz.23.15..KAMIL.....3850...56 cm..Ostroleka •tygrysicaa. 🌻 9.10.. godz.2.30..STEFANEK....3480..56 cm............ •Emelle..... 🌻 10.10..godz. 1.45..KAROL.....3190...53 cm..Kraków •Thefly...... 🌻 10.10..godz.16.10..ADAS.......3340..52 cm...Siedlce •Delphi31... 🌻 11.10..godz. 1.15...SONIA.... 3300..53 cm..Lublin •Monia23... 🌻 11.10..godz.6.50 ..WIKTORCIA EMILCIA..3460..57 cm •Yalu........ 🌻11.10...godz.10.29..DANIEL.....3960..52 cm...Krakow •Maja....... 🌻12.10....godz.13.05..MAJA.......3850..54 cm..Lublin •Siostra 22 🌻 13.10..godz. 2.07..ZOFIA.......2600..50 cm..Wrocław •Agus7..... 🌻 13.10..godz.15.00.SEBASTIANEK...3300.52 cm.Katowice •Waga 77.. 🌻 16.10..godz.20.02..FRANEK......3470.........Poznan •Bibalo..... 🌻 17.10..godz.13.20..OLIWKA......3200..55 cm..Wrocław •Edit31.... 🌻 18.10..godz.13.15.. LILIANNA..3150..53 cm..Trojmiasto •Sylwia26...🌻 21.10..godz. ?.......?........3450.....59 cm...Warszawa •Sylwia30.. 🌻 21.10..godz.19.50..KALINA..4100...56 cm.......Lubin •Frezja 73. 🌻 23.10..godz.5.55..KONRADEK..3550....?........Szczecin •Dota28.... 🌻...?...........?..........?...........3500....60 cm..Jaworzno •Ona23..... 🌻 24.10..godz.17.08.. LAURA.....3080...50 cm...Bad Urach 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 •Maggie7000.....11.10.05..........?.........15..........?.............?....... •asia_20..........17.10.05....synek...12....Katowice.....Artur/Kacper •ewcia26........28.10.05.......coreczka....15.........Białystok.....Julka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×