Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcy

poród w Anglii

Polecane posty

Gość juustiina
a no widzisz z ta polska to tak jest bo my tez musielismy czekac az skoncze brac w polsce rodzinne i dopiero tu złozylismy o CHB a co najlepsza najpierw jak moj maz byl w uk a ja z synem w polsce to brałam rodzinne i macierzynski a moj maz na dziecko w uk nic nie brał i wyobrazcie sobie ze po roku czasu wszytsko co pobierałam w polsce rodzinne i wychowawczy musialam oddac w mopsie zostawilam jakies ponad 3 tys złotych myslałam ze rozwale ten urzad, masakra pełno problemow i wszytskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
Ja na szczęście nie miałam z tym żadnych problemów z tym że jak skończyło mi się w kwietniu 06 rodzinne to się już nie starałam bo od marca byłam w Uk a tutaj zaczłam się starać dopiero pod koniec roku06 czy nawet na początku 07 więc nie miałam z tym żadnych problemów natomiast miałam txc problemy bo nie miałam Nin i nikt mnie nie chciał na niego posłać więc poszłam do pracy na 3 miesiące wyrobiłam nin :D i sprawa załatwiona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
A co do planu porodu to będe go ustalać 1.12.w szpitalu oprowadzą po porodówce powiedzą co i jak no i oczywiście z mojej strony 100 pytań do :D Co do tłumacza przy porodzie to rozmawiałam z moją położną na ten temat i powiedziała że załatwiła by mi tylko że nie wiadomo kiedy będę rodzić o której itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
aha to u nas chyba czegos takiego nie ma jak oprowadzanie po porodówce itd... bo moje kolezanki rodziłu tutaj w tym szpitalu co ja bede rodzic i nic takiego nie bylo ale jeszcze przede mna bedzie rodzic kolezanka 3 tyg wczesniej ma termin wiec mi opowie mam nadzieje jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
to u nas chyba czegos takiego nie ma jak oprowadzanie po porodoówce a szkoda... ale kolezanke mam 3 tyg termin ma wczesniej niz ja wiec jak dobrze pojdzie to mi jeszcze powie co i jak bo bedzie tez rodzic w tym szpitalu co ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
raz nie wysłało wiec napisałam sie jeszcze raz a tu teraz dwie wersje tej samej wypowiedzi :D sorki dziewczyny bo wyszło jak bym była jakas pijana haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
hej dziewczynki ja kupilam dzis szlafrok i wygladam w nim jak slon hahaha moja torba szpitalna prawie gotowa aha i kupilam podpaski always najdluzsze jakie byly haha a teraz po tej eskapadzie bruszek mnie boli i sie martwie o mojego groszka ide troszke polezec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
to przez to przefarsowanie ja tak miala wczoraj polezysz wyciagniesz sie i bedzie ok :) ja bez szlafroka wygladam jak słon :D haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
no ja tez tylko jak ta plachte zalozylam to sie przestraszylam w lustrze sama siebie ale jeszcze troszke od dzis 6 tygodni (o ooooBozeeee) mi zostalo aaaa i cala noc przespalam to wypada jedna na tydzien a tak to lunatyk aaa co do lekarstw tutaj to moja sasiadka tez poszla z malym do lekarza bo mial goraczke i prychal kichal wszystko w srodku az gralo jak organy a ta glupia gp nic mu nie dala co sie okazalo maly mial zapalenie oskrzeli no i leki z polski szybko mama jej przyslala a i syrop domowej roboty z cebuli mu dawala ale co sie maly nameczyl to jego a ta gp powiedziala ze dziecko musi samo infekcje zwalczyc glupia krowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
dorota76 fajnie masz 6 tyg. ja jeszcze 13 tygodni :D słuchajcie ja też bym nie wiedziała że prowadzą po porodówkach znajoma mi powiedziała że tak jest w każdym szpitalu pogadajcie ze swymi położnymi ja mojej też powiedziałam to powiedziała że mam zadzwonić i się umówić ale ją poprosiłam by mi zadzwoniła bo nie znam angielskiego no i bez problemu o 18 pierwszego grudnia ide zwiedzać szpital

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
Frugo co z twoją córciom jak tam u Gp przepisała jej coś? słuchaj ja jeszcze oprócz leku na gorączkę robiłam okłady na czółko z letniej wody i moczyłam dzieciom nadgarstki w zimnej wodzie spróbuj może pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to wy chociaż pobierałyście rodzinne a ja to w życiu zlotówki nie dostałam(kompletnie nic nawet porodowego bo zarobki nam przekroczył chyba o 24 zł)a oni się upierali że ja pobieram rodzinne.Z Olą teraz trochę lepiej nasza GP dała od razu antybiotyk i jeszcze jakieś 2 syropki kategorycznie kazała zmniejszyć dawkę paracetamolu i powiedziała że osłuchowo jest czysta i że to na pewno zapalenie gardła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
no to fajnie ... dziewczyny same zauzywałysscie jak tu ludzie "hartuja" dzieci to az cos sie robi u nas pogoda masakra zimno szaro buro i ponuro deszcz a ja dzis widze jak jade samochodem babka w nosidełku takim co sie na siebie zakłąda takiego małego babla niesie z goła głowa moze dziecko ze 3 tyg miało masakra... no mi jeszcze 12 tygodni.... ale jakos teraz cierpliwiej to znosze niz z pierwszym dzieckiem sie goraczkowałam juz juz chce malenstwo tulic a teraz troche spokojniej troche sie boje ze mmoj syn bedzie bardzo zazdrosny... od jakiegos miesiaca bo wczesniej normalnie sie zachowywał dzielil sie zabawkami i wogole a teraz krzyczy na wszytskie dzieci to moje to moje niczym nie chce sie dzielic z iinymi dziecmi bo z dorosłymi sie dzieli u dzidziusia w pokoju tez mowi to moje łozeczko to moje tamto moje az sie boje bo wczesniej sie tak nie zachowywał moze to okres buntu dwu latka jak myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
frugo to dobrze ze lepiej... a jesli chodzi o te rodzinne itd to w sumie moge powiedziec ze dostałam od mopsu kredyt :D bo najpierw jako ze pracowalam to mi sie nalezało... to dostałam i rodzinne i wychowawczy a po roku wszytsko im zwróciłam to poprostu smiech na sali bo moj maz mieszkał w uk ja w pl a on w uk nic na niego niebrał wiec wiesz... piekny kredyt od naszego zasranego panstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
oni sobie jaja z ludzi robia w tej polsce mojej koleznace tez zasilki pozabierali bo jej dochody przekroczyly smieszna kwota 10gr czy 20 gr jakos tak a ona sama z corka bo jej facet to porazka a co do dzieci to tak chartuja gil do pasa i jeszcze kciuk w buzi ale gola glowa gole nozki jakis sweterek to nic dziwnego ze potem te gp zadnych lekarstw nie chca dawac bo musi dziecko same z infekcja walczyc ja jutro ide do poloznej bo mam miec zastrzyk na przeciwciala i ja opiernicze za szkole rodzenia i kaze jej dzwonic do szpitala zeby mi sale pokazali niech sie w koncu do roboty wezmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
a co ze szkoła rodzenia? chodzisz czy jakie masz kłopoty? ja nigdy nie chodzilam choc ciekawa jestem jak to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
juz pisze jak sie pytalam okolo 5 miesiaca to jeszcze nie za wczesnie zapytaj sie okolo7 wiec dzwonie jak bylam w 7 a babka mi mowi ze nie ma wolnych miejsc dopiero na luty jak ja mam termin na 16.12 wiec nici ze szkoly rodzenia i sie wnerwilam i jutro sie spytam o co chodzi bo nic nie rozumiem chociaz w polsce to babki chodza tak od 6 miesiaca i jest wiecej spotkan bo moja kolezanka pamietam jak miala termin na lipiec to jeszcze w czerwcu chodzila a tu sa tylko 3 czy4 spotkania aha i mam zamiar spytac sie o porodowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
aaa ja mam 2 kurzajki na reku i teraz nie wiem czy moge je usunac teraz czy poczekac az groszek sie urodzi bo jak przeczytalam o tej opryszczce to mam stracha musze sie jutro spytac poloznej co mam z tym zrobic nigdy w zyciu tego nie mialam tylko jak tu przyjechalam to prawdopodobnie w autobusie lub metrze bo te malpy tu sie nie myja brudasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
moze sama przejdzie a masz moze nadmanganian potasu? to nie zaszkodzi dzidzi a mozesz w tym myc rece :) moze koloru nie zmienia hehe bo nadmanganian troche odbarwia, a co do tych brudasów to fakkt stalismy wczoraj w argosie za kolesiem myslalam ze sie zzygam na niego poprostu tak walił ze jak odszedł to jeszcze z 5 min było czuc masakra, a do szkoły rodzenia to dla mnie taka ciekawosc nawet nie miałabym kiedy chodzic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
dziewczynki podaje wam link do internetowej szkoły rodzenia po co wychodzić z domu i męczyć się z angielskim :D http://szkola-rodzenia.pieluszki.pl/ jak dla mnie to jest ok tylko trzeba się zalogować oczywiście za free pozdrawiam i kolorowych snów życzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
dzieki zanetka ja juz siedze i ogladam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
dzieki za wiadomosc a z kurzajkami to jutro napisze co mi powiedziala niestety nie mam potasu i tu pewnie nie dostane dopiero w aptece oczy by zrobili ze ja jakas czaronica jestem hahaha pozdrawiam kolorowych snow do jutra laski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
super ta szkola dzieki jeszcze raz tylko tak dzis przelotnie ale juz sie zarejestrowalam i jutro od rana wszystko przeczytam pozdrawiam i jeszcze raz kolorowych snow do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
czesc dziewczyny jak tam noc mineła... bo ja mialam mase koszmarów wiec nie bardzo, a i moje zeberka kiepsko maluch musiał mnie niezle skopac w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
cześć dziewczęta :D mi nocka minęła super to znaczy 2 z rzędu bo wcześniej się budziłam z jakichś koszmarów słonko napisz co z tymi kurzajkami bo mi też na palcu wyskoczyła w połowie ciąży . Frugo co z twoją córcią mam nadzieję że ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
czesc Dziewczynki ja nawet spalam druga noc cala zaraz jade do poloznej a te kurzajki ja nigdy w zyciu nie mialam tylko jak tu przyjechalam moja mama miala kiedys jak w sklepie pracowala i lekarz powiedzial ze to na pieniadzach np sie przenosi czyli z brudu wiem ze w polsce to zamrazaja a tu to nie mam pojecia opowiem wszystko jak wroce mi sie zrobila miedzy kciukiem a palcem wskazujacym i ja mysle ze gdzies w autobusie i widzialam babke jak przez chusteczke sie trzymala w busie teraz juz wiem dlaczego pozdrawiam milego dnia do pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
pozdrawiam dziewczynki i trzymam kciuki zeby cos wam doradzili z tymi kurzajkami, uwazajcie na swoje miejsca intymne (np przy myciu czy czym kolwiek) z ta reka co macie kurzajeczke bo one sie przenosza wiec wiecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a ja miałam tragiczną noc - Ola prawie cała wymiotowała :-( a dziś mam mieć komisję w domu z cansylu mam nadzieję że przyjdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
kurcze frugo to masz nie wesoło, a z tą twoja ola to dosłownie tak jak z moim filipem w zeszłym roku, tez zyganie i goraczka spadała do 39 potem znowu rosła 40-41 i wiesz.. dokładnie wiem co czujesz... mam nadzieje ze chociaz komisja bedzie udana... trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
hej Dziewczynki nic konkretnego na temat kurzajek mi nie powiedziala mam isc do apteki i spytac sie w aptece czy moge uzywac taki preparat jak bazuka to i ja sama wiem ale czy to dla dzidzi nie zaszkodzi ona chyba jakas glupia jest bo kto ma wiedziec lepiej jak nie polozna ale zalatwila mi szkole rodzenia chociaz jedno jutro polece do apteki spytac sie tak prowizorycznie zobacze co mi powie i mame w polsce wysle zeby sie spytala kogos bo te kurzajki sie przenosza to na dzidzie tez moga logiczne a dla tej malutkiej chorej to moze grypa zoladkowa bo tam jest wysoka goraczka i zyganie rob oklady chlodne na nadgarstki i pod kolanami i na czolo oj bidulka mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×