Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcy

poród w Anglii

Polecane posty

Gość justiina
jakby po badaniach ginekologicznych miałaby sie szyjka skracac to w polsce dziewczyna by szyjki brakło hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justiina
ivette86 dla ciebie krwawienie w ostatnim stadium ciazy to nic sie nie dzieje? moim zdaniem to nie normalne, ja tu bylam badana ginekologicznie w 7 miesiacu bo mialam skurcze, a jak dziewczyny krawawia to tez je tu badaja bo mam kolezanki z takimi przypadkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
dziewczyniki ale się uśmiałam Justyś dobre cyt. "jakby po badaniach ginekologicznych miałaby sie szyjka skracac to w polsce dziewczyna by szyjki brakło hahaha " wy to wiecie jak humor poprawić ja się dziwie czemu Frugo skanu nie zrobili przecież jak plamiła to może być oznaka odklejania się łożyska z tych lekarzy tutaj mądra ani głupia nie będziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żaneta też myślałam że zrobią mi scan bo wtedy wszyscy pewni na 100 procent no ale nie zrobili i domyślam się że dlatego że to był weekend i nie miał po prostu kto go wykonać Leżałam bardzo długo pod ktg (około 3 godzin) i stwierdzili że akcja serca prawidłowa więc wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
no oby bylo wszystko dobrze, trzymam kciuki, ja dzis biore sie za generalne porzadki, moja mama wlasnie okna myje a ja zaraz bede latach i sprzatac wszystko, moze wkoncu sie cos ruszy :D bo ja juz chce isc rodzic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też już bardzo chcę bo męczę się już bardzo no i stresuję tym wszystkim dziewczyny a napiszcie jeszcze raz na kiedy macie terminy ja z ostatniej@ mam na 29.01 a z usg na 04.02 ten styczniowy bardziej mi się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
ja mam na 27 stycznia z usg na 1 luty i też już bardzo ale to bardzo chce iśc rodzić !!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
z miesiaczki na 29styczen a z usg ktore mialam w 15tygodniu w polsce to na 25-27 styczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justiina pomyśleć że obydwie w tym samym czasie robiłyśmy to samo :D kurde ja jak sobie liczyłam nawet sama na necie na kalkulatorach to też mi wychodzi że powinno się dziecko urodzić wcześniej bo ja mam krutkie cykle - więc może :) ciążę z Olą miałam podtrzymywaną w PL od 5 tygodnia a potem przenosiłam ją 3 dni ja bardzo dziewczyny liczę na ten styczeń zaczelam już sobie nawet pomagać - piję herbatkę z liści malin,jem wiesiołka,ananasa a ostatnio to nawet seksik i dalej nic jutro idę do midwife tylko co ona mi powie nowego po tych brzusznych macankach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juustina no to jednak wychodzi że ja byłam szybsza :D bo poczęcie 05.05 a termin na 25.01 - bardzo mi się podoba a herbatkę z liści malin można kupić w Uk w sklepie zielarskim Holland & Barrett jak byś jeszcze chciała sobie popić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
mnie seksik tez nie pomaga :( a co do liści z malin to też nie mam nie pozostaje nam nic innego jak wytrwale czekać u mnie poczęcie nastąpiło w 100% 12 maja więc termin na 1 luty nóż widelec wcześniej się rozsypie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
frugo ja tu szukalam tych lisci i pytalam angielskiej kolezanki to powiedziala ze tu nigdzie nie kupie tylko zwykla herbate w torebkach ale lisci malin nigdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to niestety wprowadziła Cię w błąd bo w Holland & Barrett jest właśnie herbata ekspresowa z liści malin nazywa się Raspberry leaf tea (ale zaskoczenie :D)ja piję od 36 tc teraz to już 3 opakowanie i mam nadzieję że coś pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam zadnych cudow nie jadla ani nie pilam Ania sie urodzila zdrowiutka 9 dni po terminie :) czyli nadal w terminie :) buziaki brzucholki, spadam dalej do pisania :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
ja nie wytrzymam zeby rodzic po terminie, jeszcze 9 dni :O porazka, ja juz ledwo zyje, w nocy meczy i budzi mnie zgaga, chce mi sie zygac juz mam serdecznie dosc, w 1 ciazy tak nie mialam! koniec z ciazami! produkcja zamknieta, a tte maliny nie tylko pomagaja na przyspieszenie porodu ale przygotowuja szyjke w jakis sposob ze lepiej sie rodzi, ja tez w pierwszej ciazy cud nie jadlam i zie pilam i tydzien przed terminem urodzilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
ja miałam dwa porody wywoływane bo po terminie . Ciekawa jestem która z nas pierwsza pęknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
laski pamietacie jak gdalysmy o tej rubryce w ksiazce ciazowej relation to brim co mialam 4/5 kiedy mialyscie polozna? ja mialam dzis, jak mialam 4/5 powiedziala mi ze ma glowke do polowy w kanale rodnym a teraz mam napisane eng ciekawa jestem co to znaczy bo zagadalysmy sie i nie zapytalam, dopiero w domu zobaczylam co tam napisala, co wy macie napisane w tej rubryce teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja w pierwszej ciąży też nic nie piłam ani nie jadłam i rodziłam niestety 21 godzin i teraz postanowiłam sobie trochę pomóc czy zadziała zobaczymy na pewno nie szkodzi więc czemu nie spróbować, a liście malin i wiesiołek powodują że szyjka macicy jest miększa i bardziej elastyczna a co za tym iść powinno będzie się łatwiej skracać i rozwierać ja miałam wizytę dziś i po raz kolejny moja midwife mnie zaskoczyła według mojej ostatniej @ jestem w 39 tc i termin na 25-29.01 według angielskich umysłów 38 tc i termin na 04.02 a ona mi dziś mówi że jej tu wszystko wygląda na 41 tc i że może się w każdej chwili zacząć i że w takim razie następna wizyta na 05.02 nadal nie potrafię wyjść z podziwu jak ona sobie to wszystko rozplanowała :D a w tej rubryce mam wpisane =T jak ją spytałam co to oznacza to mi powiedziała że właśnie to że już powinnam rodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki, wpadłam dzisiaj na Wasz topic żeby się czegoś więcej dowiedzieć jak wygląda prowadzenie ciąży w Anglii, bo sama tydzień temu przyjechałam do Anglii. Nie wiem jeszcze czy tu zostaniemy, ale przynajmniej takie są plany :) Obecnie jestem w trakcie 11 tygodnia i póki co specjalnie jakoś nie panikuję, ale chciałabym się dowiedzieć co teraz powinnam zrobić, jakie formalności mam załatwić związane z wyborem lekarza czy położnej. Póki co ani ja ani mój narzeczony jeszcze nie pracuje więc chciałabym się dowiedzieć czy mimo to mogę iść się zarejestrować do przychodni, czy dopiero kiedy któreś z nas znajdzie pracę? I co jest potrzebne żeby się tam zarejestrować??? Póki co nie mam nawet potwierdzenia adresu więc tylko mój dowód mi zostaje, czy to wystarczy??? Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc, zwłaszcza że z tego co się zorientowałam większość z Was już prawie na mecie jest :) Pozdrawiam wszystkie mamusie :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudzia 222 nie wiem czy zarejestrują Cię do Gp jeśli nie pracuje i co za tym idzie nie opłaca składek na NIN żadne z Was natomiast mogę Ci napisać jak to mniej więcej wygląda ; więc wybierasz sobie przychodnię do której chcesz chodzić,idziesz tam i zgłaszasz chęć zapisania się do Gp wypełniasz formę i w zasadzie już (przynajmniej tak było u mnie nikt nie chciał żadnego potwierdzenia adresu etc -oczywiście miejsce na adres jest w formie) następnie umawiasz się na wizytę do GP( tak na wszelki wypadek GP to po prostu coś na wzór lekarza rodzinnego)informujesz go iż jesteś w ciąży - on Ci gratuluje :D i czekasz aż przyjdzie Ci do domu list z terminem wizyty u midwife(położna) u mnie w przychodni jest tak że trzeba sobie samemu zadzwonić do midwife i ona się wtedy umawia z Tobą na wizytę w domku całą ciążę prowadzi midwife,ona ustala kolejne wizyty, wykonuje badania,umawia terminy scanów - standardowo są 2 około 12 i 20 tc,a około 16 tc są wykonywane badania wykrywające zespół downa (nie zrobią Ci ich jeśli nie wyrazisz na nie zgody) tak więc mniej więcej tak to wygląda wszystko w wielkim skrócie jak masz jakieś konkretne pytania to pytaj postaramy się pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo wielkie dzięki za odpowiedź!!! Bardzo mi pomogłaś!!! My się umówiliśmy za tydzień na spotkanie w sprawie NIN, ale nie wiem jak długo się na to czeka... Na wszelki wypadek pójdę w poniedziałek do przychodni i sie dowiem co i jak, bo jak nie będę się mogła zapisac do przychodni to będę chyba musiała szukac jakiegos prywatnego lekarza... Jeszcze raz Ci dziękuję :) Jak samopoczucie w ogóle???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz skoro masz za tydzień spotkanie o NIN to ja bym nie szukała prywatnego bo to bez sensu a i słono kosztuje ja na NIN czekałam niecałe 2 tygodnie a jak miałaś robione usg w Pl i wiesz że wszystko jest ok to jak tu Ci zrobią 2 tygodnie później to też nic się nie stanie a moje samopoczucie hmmm ciężka sprawa do opisania jest różnie raz lepiej,raz gorzej - ogólnie sennie i zgagowato :D napisze Ci mejla z namiarami na kobietę która Ci pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo :) Dziękuję Ci bardzo za maila, doszedł :) Jak dobrze że jest ktoś, kto się orientuje w temacie i może pomóc! Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję!!! Miłego i spokojnego wieczorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
nie wiem jak innym ale mojemu malemu sie nie spieszy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juustiina moje też nie :( wczoraj na wieczór miałam takie skurcze że myślałam że w końcu pojadę położyłam się na chwilę i mi przeszło:( kurde męczy mnie to bo w pierwszej ciąży nie miałam żadnych straszaków ani nic w tym stylu po prostu się zaczeło i już a teraz ciągle jakieś niespodzianki ja już się nastawiam a tu nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
u mnie z tydzien temu jakies skurczyki byly a teraz dupa blada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
u mnie też cisza w czoraj jak byłam u położnej to synuś zaczął się dopiero obniżać mam 4/5 w karcie ciąży za tydzień przyjdzie do mnie do domu ciekawe co wymyśli ciekawego w czoraj też mi powiedziała że dziecko jest duże i najprawdopodobniej ma wage 3600-3800 ciekawe jak ona to może wyczuć ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×