Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcy

poród w Anglii

Polecane posty

Gość juustiina
jak chcesz to ci powiem jakie szczepionki tutaj kiedy sie dostaje bo mam angielska ksiazeczke zdrowia dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
nikalo wlasnie jest zupelnie inaczej z tymi szczepionkami niz w polsce gdzies czytalam tu jedne dzieci szczepia przeciwko gruzlicy a inne nie zalezy w jakim rejonie rodzisz kolezanka rodzila na paddington i nie zaszczepili przeciwko gruzlicy takze nie wiem jutro dzwonie do pediatry to napisze co i jak a wiecie ze moj maly dostal walentynke z przychodni medyk od pana doktora smiesznie jak listy do niego przychodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
juustina napisz prosze jakie sa tutaj szczepionki....bo z tego co wiem to tutaj nie szczepią na gruzlice i żółtaczkę ale za to na pneumokoki i zapalenie opon mózgowych .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
dziewczyny pomóżcie co mam zrobić cycki mam jak balony a twarde jak kamor nawet odciągnąć nie umiem karmić wcale sudki mam całe zakrwawione nic mi nie pomaga a zależy mi na karmieniu choc narazie karmie sztucznie :((( bo nie dała bym rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
na gruzlice szczepia tylko to zalezy od rejonu gdzie mieszkasz na zoltaczke nie szczepia to w polsce a na pneumokoki to juz w 2 mcu Zanetka masuj nie wiem ciepla kapiel moze pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żaneta ciepły prysznic i masuj pod prysznicem tak żeby mleko zaczeło lecieć,okłady z zmrożonych liści kapusty,smaruj sutki mlekiem i wietrz często i zainwestuj w LANSINOH mnie pomógł bardzo szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
Żaneta masuj sobie piersi cały czas a jesli jest tak zle to zglos sie do lekarza nie chce ciebie straszyc idz z tym do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
Żaneta jak ja tak miałam to sciagałam pokarm laktatorem i dawałam małej z butelki moje mleko a jak już piersi przestały mnie bolec to próbowałam karmic po mału piersia i do tej pory karmie piersia a maleństwo ma już 4 miesiace wiec mnie pomóg laktator:)dorota u mnie problem z potówkami minął jak mama poleciała do polski haha a co do szczepionek to tutaj jest inaczej niz w polsce ja już mam spokuj do pierwszych urodzin Olivi,musiałam z nią chodzic co 4 tyg i za pierwszym i drugim razem dostała dwie szczepionki w nóżki a za trzecim 3 też w nozki a i przed tymi szczeponkami miała bsg bo mieszkamy w rejonie zagrożenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
milenka a jak ty masz zamiar na zmywaku pracowac skoro masz termin na 9 marca?z dzieckiem?powodzenia życze;)brak słow!Dorota najlepiej jak zadzwonisz do tego pedatry jak mówiłas ze zadowolona byłaś on pewnie podbuduje Cie i nie będziesz sie marwic,mojemu dziecku nic nie było po tych szczepionkach tylko marudziło i goraczka ale to normalne przy szczepionkac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaneta masz laktator? to sciagaj ile wlezie i dawaj z butelki, chociaz tyle na pcozatek, bo jesli nic nie zrobisz to w koncu laktacja ci zaniknie. czemu malucha nie przystawiasz? czemu karmisz sztucznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALINA44
hEJ KOBIETKI ILE TO JEST NA NASZE 500 F NAPISZCIE PLISSSSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
Sylwia u nas tez pewnie potowki znikna jak mama pojedzie hihi tak to juz jest z tymi babciami wczoraj byla klotnia o kapiel ze wodaza zimna a termometr pokazywal ze jest dobra i przetlumacz a przyznali ci te 500f bo mi niestety nie a mojej kolezance nie przyznali child tax credit ktory mial wynosic okolo 20f tyg Alinko nie znam aktualnego kursu walut!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
Milena gratuluje pracy na zmywaku z dzieckiem chyba jakies zarty sobie robisz i nie znasz sie bo ja juz nie rozumiem czy ty chcesz pracowac czy rodzic w Anglii a moze rodzic na tym zmywaku????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
dziewczynki wybieram sie na poczatku marca do londynku po p[aszporcik, powiedzcie mi w jakie dni tam jest otwarte o ktorej trzeba byc zeby czekac zeby złozyc wniosek, wy na miejscu jestescie to bedziecie wiedziec, aaa i jeszcze bo my jedziemy samochodem podobno trzeba wykupic tam wjazd pod konsulat jak to tam z tym jest bo ja to w londynie jeszcze nie byłam az wstyd sie przyznac :D 2 lata tu jestem a w londynie nie bylam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
musisz jechac do konsulatu polskiego po wniosek chyba ze wypelnisz go na miejscu bedziesz z dzieckiem i ze zdjeciami do paszportu to bedziesz mogła złożyc wniosek Obsługa Interesantów w konsulacie: Poniedziałek 9.00 - 14.00 Wtorek 9.00 - 14.00 Środa 9.00 - 14.00 Czwartek 13.00 - 18.00 Piątek 9.00 - 14.00 adres: 73 New Cavendish Street Londyn W1W 6LS jak wjedziesz autem do pierwszej strefy to tego samego dnia zaplac 8f /sa sklepy gdzie jest napisane ,,charging,,albo na stacjach benzynowych podajesz wtedy nr rejestracyjny auta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
dorota fajnie napisałaś ze milenka będzie rodzic na zmywaku haha jaja sobie ktos robi chyba:)ja dostalam te 500 funtów bo roczny przychod nie przekroczył mi 16 tysiecy akurat miałam pół roku udokumentowanej legalnej pracy a mąz 3 miesiace i mieliśmy farta i nam przyznali:)a jestes zarejestrowana w homo offisie?bo tez to jest potrzebne.A babcie to przewrażliwione są strasznie,teraz nawet gdy mojej mamy nie ma ale jak dzwone to sie pyta jaka pogoda i jak ubrałam dziecko na spacer,masakra:)z woda do kąpieli to samo miałam,chociaż termometr jest:D a ja ide utro jeszcze raz do tego konsulatu i jest dokładnie tak jak napisała nikalo i nie masz czego żałować JUstina że nie byłas w londynie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
CZEŚĆ DZIEWCZYNKI PIERSI TROSZKE OK Frugo jutro bede miała już tą maść o której mi pisałaś spróbuje i chciała bym wkońcu zacząc karmić PO JAKIM CZASIE WYSZŁYŚCIE NA SPACER Z MALUSZKAMI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
Sylwia aj bo wkurza mnie takie cos ile daja za urodzenie i pewnie super kasa tak w polsce mysla a nie znaja jak tu sie zyje i jakie koszty zycia..... a to wasz laczny dochod nie przekroczyl czy tylko twoj wiecie co dzis wozek mi sie zlozyl nie wiem czemu gondola mi malo nie spadla wystraszylam sie jak cholera bo nie wiedzialm co lapac ale jakos dojecha;ismy do domu dobrze ze na gwarancji 2 lata moj maluszek ma dzis 2 miesiaczki i wazy juz troszke ponad 5kilo teraz dzrzemie ciekawe jak dlugo kupilismy mu balona z helem na walentynki i zakochany w tym baloniku smieje sie a my z niego hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muson
Ja urodzilam w czerwcu i wlasciwie zaczelam z mala wychodic na dwor gdzies po dwoch tygodniach, na poczatku to bylo 5-10 min, a potem na dluzej. Oslaniaj dziecko przed sloncem a buzie smaruj kremem. Mama mi przyslala Nivea Baby na kazda pogode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
dorota też mnie wkurza takie cos:)my tez kupilśmy takiego balona z helem,ale mała ma frajde:D a my razem składaliśmy te papiery o becikowe i mielismy farta bo ja miałam tylko przychód z pół roku a mąż 3 miesiace więc to było niewiele i nam przyznali:)Żaneta a mozesz sobie jeszcze kupic takie nakładki silikonowe z aventa widzialam dzisiaj w tesco za 4 funciaki je sie nakłada na cycka i przez tą nakładke leci twoje mleko:)to tez jakis pomysł:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
my tez z maluszkiem po 2 tyg zaczelismy wychodzic musialam schowac balona bo tak sie rozbawil ze jesc nie mogl tylko cyca do buzi i zaraz glowa w druga strone kontrola czy balon jest jaja jak berety to fajnie ze Ci przyznali nam niestety nie moze przyznaja child tax credit czekam na odpowiedz bo papiery juz wyslalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franeczek
Hej dziewczny:)) mam pytanko zupelnie z innej beczki :) probowalam poszukac na nie odpowiedzi na ooglach ale jakos nic nie moglam znalesc.....czy jesli nie mam NATIONAL INSURANCE NUMBER to bede placila za porod?? bo za kazda wizyte w GP place 10£?? z gory dziekuje za pomoc:) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
dorota a mi ksiegowa powiedziala ze najpierw musze miec child tax credit i dopiero o becikowe moge sie starac bo tak bez tego child tax credit to nie dostaniesz becikowego wiec moze jeszcze nie wszystko stracone jak dostniesz child tax credit to mozesz spróbowac jeszcze raz:)franeczek wydaje mi sie ze musisz miec jakies ubezpieczenie zeby nie płacic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
aby dostac sure start maternity grant trzeba pobierac min child tax...ale jezeli zlozylas wniosek o child i czekasz to i tak mozesz wyslac o becikowe bo w momencie kiedy dostaniesz child tax to dostaniesz becikowe/skladasz je 11tyg przed rozwiazaniem do 3miesiecy po urodzeniu/ jak wypisywalam kwity do gp moje,męża i córki to nikt mnie nie pytal o NIN ani o potwierdzenie adresu ani nic tego samego dnia bylam u lekarza nawet nie wiem czy zdazyli sprawdzic NIN mial tylko mąż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
nikalo dzieki za odpowiedz, my bedziemy chcieli dojechac do samego centrum tam jak najblizej konsulatu zeby stanac jak to bedzie mozlowe, ale dzieki za info, jak myslisz o ktorej tam byc najlepiej wczesniej zeby nie stac za długo w kolejce, wniosek bede wypełniac na miejscu bo nie mam druków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
w czwartki jest najwięcej ludzi a w pozostałe dni nie w zasadzie nie ma kolejek napisz jak było pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
my jedziemy dopiero ok 15 marca bo moj maz ma wtedy planowany urlop, napewno napisze, to dobrze ze w pozostale dni poza czwartkiem malo ludzi jest to wybierzemy sie w inny dzien :) a jeszcze moze orientujesz sie, bo znajomy nam powiedzial, ze ten wjazd mozna kupic przez neta, tak jak sie bukuje bilet na samolot czy na eurotunnel to tak samo mozna ten wjazd w ta strefe kupic, nie wiesz jaki to moze byc link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdka3
hello ciężąróweczki i mamusie :) A my własnie wrócilismy z konsulatu,bylismy złożyc wniosek o paszport.Opowiem wam jak było. Dzisiaj konsulat od 9 czynny był,my juz bylismy pól godziny przed otwarciem,no i zastaliśmy kolejke ludzi z wózkami,kolejka była długa naliczyłam 12 par z dzieciaczkami przede mną i za nami stało może jeszcze z 5 par.zimno było z rana to troche zmarzliśmy ale kiedy o 9 otworzyli konsulat to kolejka w miare szybk sie posuwała na dworze stalismy w sumie godzine bo o 9.35 panochroniarz zaprosił nas do srodka,a tam to troche obskurnie i ciasnowo szczerze mówiąć.jedni wypełniali wnioski ,inni stali w kolejce do okienek paszportowych i jeszcze jest kolejka do kasy,nie mówiąc o kolejce do wc(a jest jedno wc dla wszystkich-tzn.kobiet mężczyzn dzieci niepełnosprawnych,po prostu jeden kibelek) wniosek do paszportu na miejscu wypełnilismy,jest bardzo prosty.Jedna kartka to własnie wniosek do paszportu a druga kartka to tajkie oświadczenie kt,ore rodzice podpisują ze zgadzają sie na paszport dla dziecka.,czy cos takiego. Kiedy wypełnilismy wniosek stalismyb w kolejce do okienka paszportowego potem poszlismy do kasy zapłacic .w samym konsulacie spędzilismy pól godzinki bo o 10 juz wyszlismy na ulice czyli moje drogie cały zabieg potrwał półtorej godzinki.zaparkowalismy samochód przy jakiejs kawiarence na sąsiedniej ulicy.bo z rana to jeszcze tak nie ma ruchu w Londynie ale jak juz wyjeżdzalismy stamtąd to masakra korki korki i jeszcze raz korki. Acha mój mąż za wjazd do Londynu płacił internetowo tylko ja nie wiem jaka to dokładnie strona,akurat nie ma go teraz w domku bo bym zapytała.ale ta opłata to nazywa sie CHARGING PAY,TO JAK WPISZESZ W GOOGLACH to napewno znajdziecie.8 funtów opłata wynosi. Opłłata za paszport 17 funtów,tylko musze wam jeszcze napisac ze to jest paszport tymczasowy wazny na okres 12 miesięcy.w tym czasie musimy sie udać do Polski i tam isc do tłumacza przysięgłego przetłumaczyc akt urodzenia.z przetłumaczonym aktem udajemy sie do gminy i tam meldujemy dziecko i wyrabiamy pesel.dopiero jak będziemy miec pesel składamy wniosek o paszport ten juz 5-letni. Bo my gdzies wyczytalismy ze składając wniosek o paszport tymczasowy można złożyc tez wniosek o pesel w konsulacie.otóż można złożyc wniosek o pesel w konsulacie ale jesli sie ma polski akt urodzenia a my niestety mamy brytyjski.więc wszystkie formalności przed nami jeszcze.teraz wysle do Polski mojej mamie ten brytyjski akt i pójdzie ona do tłumacza przetłumaczyc i potem do urzędu aby dziecko zameldować i zoy wniosek o paszport,tylko musze wczesniej napisac takie oświadzenie aby moja mama mogła to wszystko w moim imieniu załatwic.a wogó,e to najpierw ona pójdzie zapytać w gminie czy nie będzie żadnych problemów i będzie mogła ona włanie w moim imieniu to wszystko załatwic to jak sie mamuska wszystkiego dowie to dam wam jeszcze znać.no to tyle w wielkim skrócie mam nadzieje ze wszystko dobrze wyjasniłam jesli jednak nie i macie jakies pytanka to jestem do dyspozycji.:) powiem wam szczerze ze ogólnie to myle ze to szybko szło tylko półtorej godzinki ale dla mnie przykre było jak te małe biedne dzieciaczki płakały a mamusie próbowały je uspokoic w wózkach,niektórzy co blisko zaparkowali to szli do samochodu nakarmic dziecko a tatus stał w kolejce. w srodku jest 5 okienek paszportowych ale ylko 2 okienka obsługują petentów podobno ze jak otworzyli konsulat w Manchester to tu zlikwidowali 3 okienka zarąbiście co nie?zamiast ułatwić to jeszcze skomplikowali sprawe.no do bra koncze juz bo malutka głodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdka3
Błąd sie wkradł moja mama złoży w moim imieniu wniosek o pesel nie o paszport jak to napisałam sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×