Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcy

poród w Anglii

Polecane posty

Gość sylwocha212
cześc:)ja też dzisiaj byłam po paszport,ale ja byłam oprzed 11 i zeszło mi do 13,masakra kolejka była aż za skrzyżowaniem nawet jak wychodziłam:)akurat jak ja byłam to 3 okienka były otwarte i mialam dużo szcześcia ze byłam autem bo oczywiście maleństwo moje było głodne:)za parking płaci sie 3 funty za godzine my też kupiliśmy przez neta wjazd do centrum zaraz napisze link:http://www.tfl.gov.uk/ a i paszport musze odebrac 23marca i mozna samemu przyjsc bez dziecka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
gwiazdka3 a jak i gdzie mozna takie oswiadczenie napisac?bo tez bym chciala zeby mama mi to załatwiła:)a ja s lyszałam ze już nie trzeba meldować dzieci że z nowym rokiem w polsce zniesiono meldunki?ktos soe orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
mozna wypisac upowaznienie dla mamy ....ze upowazniam taka i taka osobe ...ktora jest babcia dla dziecka....do zalatwienia formalnosci zwiazanych z nr pesel i meldunkiem.... a akt urodzenia moze przetlumaczyc i podbic konsul to koszt chyba 40-50funtow i to tez uznaja w polsce w urzedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
nikalo ale ja miałam na myśli czy trzeba iśc do notariusza i wypisać to upowarznienie czy można sobie samemu?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdka3
hej Sylwocha takie oświadczenie to chyba musi byc przy notariuszu podpisana ale pewna nie jestem.jeszcze poszukam w necie albo po prostu zadzonie do notariusza i sie upewnie ale to dopiero jutro. no i byłoby super jakby obowiązek tego meldunku znieśli.Prawda? Powiem mamuśce aby poszła do gminy i sie upewniła jak to z tym wszystkim będzie dokładnie.Jak będe wiedziec więcej to dam wam znac. szkoda ze nie wiedziałam wcześniej ze u konsula można tez ten akt urodz.przetłumaczyc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
gwiazdeczka w wiadomosciach mówili że nie ma już meldunków w Polsce z dniem 1 stycznia,w konsulacie dali mi jeszcze jakas kartke w ktorej jest napisane jak zrobic ten paszport na 5 lat,ale jeszcze nie czytałam bo w aucie zostawiłam,musze poczytać tez i poszukać w sumie to w kwietniu wybieram sie do polski to njwyzej sama pobiegam po urzedach i popytam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a podobno mieli zniesc te paszporty 5 letnie? jak to z tym jest? moge wyrobic malej pesel w londku? czy jesli ma nazwisko ojca to musze miec jego akt urodzenia do wyrobienia peselu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ivette86 a jak podawałaś ten dentinox? żaneta co u Ciebie ? jak karmisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
hej dziewczynki jak samopoczucie my dzis na szczepionke idziemy to pewnie bede miec ciezki wieczor Frugo moze sprobuj nie jesc biszkoptow i herbatnikow a i kabanosy drobiowe bo to tak jak parowki moze a parowek nie mozna ja zjadlam serek homogenizowany bo pomylilo mi sie z jogurtem z tego wszystkiego i maly sra na zielono straszne meczarnie przechodzi placze a ja razem z nim ja juz tez i marchewke odstawilam na jakis czasi tez platki kukurydziane w sumie to na samej wodzie dzis mam ryz z jablkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
dzwonilam do polski do urzedu akt urodzenia ma byc przetlumaczony przez tlumacza przysieglego w polsce albo w anglii poswiadczone przez konsula,a upowaznienie dla np babci albo dziadka wystarczy recznie nie notarialnie tak mi powiedziano i meldunek jeszcze jest -dzwonilam 2tyg temu mam pytanie dostalam odmownie o sure start maternity grant ze wzgledu ze nie dostaje innych benefitow potrzebnych do uzyskania ssmg ale czekam na child tax and working credit czy w momencie kiedy mi to przyznaja mam szanse na becikowe tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Faneczek
Hej Dziewczynki :)) Kurde-moja 2,5 msc Corecz MAJA strasznie sie gdzies przeziebila i nie mam pojecia jak jej pomoc. Bylam w GP ale tam oczywiascie wszyscy w rozsypce. Doktor Baura - mieszkam na Willesden Green - jest tak nie mila osoba ze na sama mysl o tym ze musze do niej isc dostaje ataku nerwicy;) dala mi jedynie kropelki do noska i powiedziala ze w zaden inny sposob nie moze mi pomoc. Wiem ze Maja jest za malutka na jakiekolwiek inne leki ale ten babsztyl nawet nie wykazal jakiegos szczeolnego zainteresowania jej przeziebieniem wrecz przeciwnie-na koniec powiedziala ze Mai przeziebienie to nie jej problem!!! Boze!!! i wez tu badz spokojny jak to samo sie prosi zeby jej nawsadzac.... Kochane-moze macie jakies sprawdzone domowe sposoby na kaszelek i katarek. Maja to moje pierwsze dziecko i jestem zlelona w te klocki, zreszta o leczeniu z przeziebienia doroslych wiem tyle co nic bo ja praktycznie NIGDY nie choruje a jesli juz to wypijam mleko z miodem i czosnkiem i na drugi dzien jestem jak nowo narodzona- ale przeciez dziecku tego nie dam...prosze doradzcie...tak bardzo mi jej szkoda, zreszta z pewnoscia same wiece jak to jest gdy Dzidzia choruje....pozdrawiam :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
mam pytanie co do srodkow przeciwbolowych , mam do wyboru :pethidine, meptazinol, epidural diamorphine...co wybrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franeczek27
Nikalo :) polecam to ostatnie, ja mialam i bylo spoko:) a nawet samo znieczulenie nie boli gdy sie wkluwaja w plecy :) Przynajmniej dla mnie ale nie wiem jak inne dziewczyny mysla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franeczek27
Nikalo :) polecam to ostatnie, ja mialam i bylo spoko:) a nawet samo znieczulenie nie boli gdy sie wkluwaja w plecy :) Przynajmniej dla mnie ale nie wiem jak inne dziewczyny mysla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
tak tylko obawiam sie tego wkucia w plecy bo w polsce podczas porodu dostalam przeciwbolowy zastrzyk ale nie wplecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
jak dostaniesz ktorys benefi to napewno ci dadza, a jesli chodzi o zneczulenie to ja jechalam na samym gazie, przy pierwszym porodzie mialam to w kregosłup ale teraz nie chcialam brac, a tak czy inaczej na jakie kolwiek znieczulenie u mnie bylo za pozno bo jak pojechalam do szpitala to mialam bole chwila(nawet nie wiem jak czesto ale bardzo czesto)i rozwarcie 9.5 cm i nic nie chcieli mi dac nawet zastrzyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo, Ania ma juz rok i 3m ale kolki miala bardzo dlugo bo prawie do 4 mcy, u nas wlasnie najlepiej sie sprawdzal ten dentinox, naprawde polecam :) tu masz moje gg 3271584 faneczek, a majka ma goraczke? jesli tak to nuforen podaj, na sam katar to chyba tylko krople do nosa, frida lub gruszka i masz majerankowa pod nos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
gwiazdka,ale na wysłanie papierów masz 3 miesiace od narodzin dziecka a jak ta data zacznie sie zbliżac a nadal bedziesz czekac to musisz zadzwonic i powiedziec ze czekasz to ci przedłuzą bo jak ich nie poinformujesz to przepadnie,też mieszkam na willesden i to samo mi powiedzieli jak moja córka była chora,takiemu maleństwu nie można podać jakis silnych leków,pewnie dała ci sól fizjologiczna do nosa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
mam pytanko czy wypełniałyście plan porodu?myslalam ze to z polozna sie wypelnia ale ona powiedziala mi ze mam to sama wypisac ....no tak ale czy oni w ogóle tam zajrzą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
cześć dziewczynki frugo karmie niestety flachom na piersiach mam straszne strupy kupiłam laktator ale podaremnie kapturki tez mam maść też używam ale niezbyt pomaga szkoda słów Dziewczyny po ilu dniach wyszłyście na pierwsze spacery ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
a nikalo plan porodu pisałam z położną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaneta no bardzo szkoda ze tak szybko sie poddalas a na spacer po 3 tygodniach, wczesniej wozka nie mielismy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja plan porodu ustaliłam z położną a potem kazała mi go samej zapisać w tej książeczce.Jak przyjechałam na porodówkę to dałam tą książeczkę i jak mnie zaprowadzili do mojej sali to przyszła położna która się mną opiekowała i odbierała poród i pierwsze co to zajrzała do planu porodu i spytała czy tak zostaje czy może chcę coś teraz zmienić.Urodziłam o 9;23 rano o 19 byłam w domku i z małą musiałam przyjechać do szpitala na następny dzień (więc i 1 i w 2 dobie była troszkę na polu) w sobotę czyli w 6 dniu byliśmy na przejażdżce samochodem,a od poniedziałku zostałam sama i z małą codziennie zaworze i odbieram starszą córkę ze szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
jak jest z child benefit i child tax na drugie dziecko czy trzeba to samemu zglosic jakies druki sa potrzebne?dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
musisz tam zadzwonic, do child benefitu wysyła sie certifikat urodzenia dziecka, a do child tax credit tylko sie chyba dzwoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do child tax credit wystarczy zadzwonić,a do child benefitu musisz wypełnić formę i wysłać z aktem urodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
frugo własnie tak jak piszesz :) bo ta forme to sie z dokumentami i torbami upominkowymi dostaje w szpitalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
frugo ile ta twoja malutka wazyla jak sie urodzila? bo taka pyzunia na buzce jest, fajne masz te dzieciaczki starsza ładna laleczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×