Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcy

poród w Anglii

Polecane posty

sylwocha dla mnie to conajmniej dziwne ze masz takiego maluszka a juz chcesz od piersi odstawiac. spokojnie, wszytsko w swoim czasie., schemat angielski zyje swoim zyciem, czekolada, bekon, fasolka u 4m dziecka to nic nowego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
Sylwia moja kolezanka karmila2 lata i dziecko odstawila z dnia na dzien narysowala sobie na cycku robaka i jak rano maly wstal to powiedziala ze robaczek mleczko wypil i problemu nie bylo ja wczoraj bylam w baby clinic i polozna powiedziala ze nie mareguly na zeby jedne jak maj 3 mce ine jak 9 to zalezy kupilam zel na dziasla ale jeszcze go nie uzywalam obserwuje go , ja kiedys slyszalam ze na miejscu mozna zdjecie zrobic ale na wszelki wypadek zrobie a i to prawda z tym ang jedzeniem wczoraj mi ta pielegniarka powiedziala ze mam jesc absolutnie wszystko bo bede miec anemie a moje dziecko ma atopowe zapalenie skory i wedlug mnie to zero nabialu slodkosci itp.. bo przez ta alergie od gruzlicy nie moge go zaszczepic juz miesiac chodze co tydzien do przychodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
sylwiocha ile to twoje dziecie ma? moj starszy syn mial 4 miesiace jak mu wyszedł pierwszy zab. u mnie nie wiem czy to kolki ale tez spi w dzien na rekach jak go odkladam to sie budzi, i noszenie dyndanie masaka, w nocy jak usnie to wstje co 3h to ciesze sie ale potem ma problem z zasnieciem, wlasnie to zasypianie to najwielszy nasz problem bo sie dziera a zmeczony a zasnac nie moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
czesc dziewczeta moje urwisiątko kończy dzis 3 tydz.:D jak na razie nie ma zle w nocy śpi a w dzień to tak na przemian raz śpi raz płakusia a jak tak jest pół godz. przed karmieniem to się dopiero drze oczywiście pije nadal Aptamil co 3,5 godz po 120 ml.6 x na dobe dziewczynki dajecie witaminki maluszkom ????? Pewnie już część z was już jest po Chrzcinach mnie dopiero to czeka narazie jestem na etapie gości i chrzestnych :p szczerze mówiąc nie lubie takich imprez pozdrawiam was i maleństa serdecznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
czesc:)moje maleństwo za tydz bedzie miało 5 miesiecy:) (ale ten czas szybko leci) i nie chce jej odstawic od piersi tylko chce jej rozszerzyc diete bo najlepiej sie to robi miedzy 4-6 miesiaca i niektórzy daja starte jabłko a według schematu zywienia niemowlat karmionych mlekiem matki trzeba dac przecier jarzynowy z dodatkiem kaszki manny i chciałam wiedziec kiedy i co wy dałyscie najpierw maleństwu a co do butelki to tylko chciałam zeby moje mleko jadła z butelki czasem jak bym chciała gdzieś wyjść albo jak do parku pójdziemy to żebym mogła jej dać a nie biec do domu po godzinie:)a w konsulacie nie widziałam tam nic gdzie można zdjecia robic,to jest strasznie małe i nawet nie ma przebieralni dla dzieciaczków,jeden kibel dla wszystkich:)a co do zębów to jakie bedą objawy że już ida?sprawdzałam i nic u Olivki nie widac i dziasła nie sa jeszcze twarde,ja czytałam ze ok 6 miesiaca wychodza a z tym robakiem na cycku to dobry pomys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
mojego zaczelam dokarmiac stałymi produktami jak skonczyl 6 miesiecy tak mi doradzila pediatra, bo on baardzo dobrze przybieral na wadze i nie bylo musu go dokarmiac czy dopajac, 6 miesiecy sam cyc byl, teraz ten mały ma skonczony miesiac i tez nic wiecej oprocz cyca nie dostaje bo tez super przybiera, urodzil sie 3780 a po 4 tyg wazy 5kg :D jak spi to spi tylko na brzuchu \:D niby dobrze ale i zle, narazie mam go w kołysce kolo swojego lozka ale jak bedzie mial z 4 miesiace to chce zeby zaczal spac w swoim pokoju w swoim łozeczku i bede sie bała go zostawiac samego na brzuszku a tutaj mam go caly czas na oku, zreszta on przekreca sobie glowe na boki jak spi na brzuchu wiec nie ma problemu ale lek zawsze bedzie, dzis noc byla spoko, on w nocy nie jest najgorszy ładnie spi tylko ze jak sie obudzi to ma problem z zasniecie, gorzej w dzien, mam nadzieje co by to nie bylo czy kolka czy taki typ dziecka ze po 3 msc sie to zmieni bo jako ze mam starsze dziecko to zwariuje, bo ten mały tyle mi pochłania dnia ze mało mam czasu dla starszego a mąż pracuje wiec nie chce zeby czul sie zle ten starszy, narazie nie narzeka bo jest moja mama ale 28 marca jedzie i juz mu tak wesoło moze nie byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
Sylwia ja mam taka rozpiske od prdiatry z tej przychodni w ktorej bylam na temat zywienia co i kiedy jak chcesz to mozemy sie spotkac ktoregos dnia odbic na ksero i isc na spacer do parku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo idz do gp po krople/granulki na kolke moja kolezanka dostala dla swojej coreczki skoro dentinox nie pomaga to moze bobotic sprobuj z pl sciagnac? albo podawaj podwojna dawke przed kazdym karmieniem? zostaje tylko w jelitach, wiec mysle, ze nie masz sie czym martwic, ze zaszkodzi, bo na pewno nie. dorota, nie sluchaj tych lekarzy. tzn sluchaj i im powiedz, ze ok, bo zaczna problemy robic, ale w domu jedz to co uwazasz :) mi hv jak mala miala 7mcy powiedziala zeby dawac jej krowie mleko - gdzie takiego mleka nie wolno dawac do 3 roku zycia :/ sylwocha nie musisz biec do domu po godzinie - nakarm mala w parku. albo idz do jakiejs kanjpki do changing room i juz. Ania dlugo nie chciala jesc z butelki, wiec nie mialam takiego problemu w sumie. ja pierwsze dalam jablko, potem kleik ryzowy, potem marchewke z ziemniakiem, a potem obiadki 4-6m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
dorota pewnie że tak,a kiedy ci pasuje?:)a ty justina co dawałas najpierw?ivette86 szczerze mówiąc to ja sie troche wstydze tak karmic w publicznych miescach,ale jak człowiek nie ma wyjscia to coż zrobic:)kupiłam wczoraj kubek niekapek od 4 miesiecy wiec spróbuje jeszcze z kubeczka dać jej mleczko:D dałam jej już marcheweczke z ziemniaczkiem i zjadła nawet,ale kupki jakies dziwne a i dzisiaj przeczytałam ze najlepiej odstawic dziecko od piersi przed jego pierwszymi urodzinami a wszyscy mówia żeby karmic jak najdłużej sie da a i znalazłam schemat żywienia dla dzieci do pierwszego roku życia: Oto najbardziej aktualny schemat żywienia niemowląt - zaopiniowany przez prof. dra hab. n. med. Janusza Książyka. 1-4 miesiąc życia karmienie wyłącznie piersią na żądanie bez dopajania i dokarmiania innymi produktami 5-6 miesiąc życia karmienie piersią na żądanie uzupełnienie zupą - przecierem jarzynowym z dodatkiem kaszy manny (2-3 g kaszy na 100 ml) - 1x dziennie 7-9 miesiąc życia karmienie piersią na żądanie kaszka/kleik zbożowy zupa jarzynowa lub przecier jarzynowy z gotowanym mięsem (lub rybą 1-2 x w tygodniu) - bez wywaru, z kleikiem zbożowym glutenowym sok owocowy (najlepiej przecierowy) lub przecier owocowy - nie więcej niż 150 g 1/2 żółtka do potraw co drugi dzień 10 miesiąc życia karmienie piersią na żądanie obiad z 2 dań: zupa jarzynowa z kaszką glutenową + jarzyny z gotowanym mięsem lub rybą - 1-2 x w tygodniu (konsystencja jarzyn i mięsa powinna stymuloważ do żucia pokarmu) przecier lub sok owocowy - nie więcej niż 150 g 1/2 żółtka do potraw codziennie niewielkie ilości pieczywa, biszkopty, sucharki 11-12 miesiąc życia karmienie piersią na żądanie produkty zbożowe (kaszki, kleiki glutenowe i bezglutenowe) obiad w 2 dań: zupa jarzynowa z kaszką glutenową + jarzyny z gotowanym mięsem lub rybą - 1-2 x w tygodniu, ewentualnie z ziemniakami lub ryżem przecier lub sok owocowy (nie więcej niż 150 g) całe jajko 3-4 x w tygodniu pieczywo, biszkopty, sucharki produkty mleczne (łączone ze zbożowymi), mleko modyfikowane, twarożek, jogurt (z naturalnych składników, bez konserwantów, z ograniczeniem cukru), kefir - kilka razy w tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze dosc sporo tego jedzenia u nas klopot taki, ze mala jak np zje zupe to drugiego juz jej nie wcisne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do karmienia w miejscu publicznym - dla mnie to nie problem poza tym w anglii to na porzadku dziennym jest najlepszy ubaw mialam w polsce jak babcie dwotki sie gapily jak na nie wiadomo co hahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
Justyś 100 lat sto lat dużo zdrówka kasy i czego sobie sama zażyczysz ,ale fajnie masz urodziny w dzień kobiet podwójne prezenty :p pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
Justynka wszystkiego najlepszego haha moj wujek tez ma dzis urodzinki aha Bak=bki przyjmijcie zyczenia od drugiej baby hihi Sylwia dam znac ojeja placze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
wszystkiego najlepszego dla Ciebie Justyna:) i dala wszystkich pań też:) Ivette a ile Twoje maleństo ma? w polsce te dewoty to mnie przerażaja,wszystko chca wiedziec i widziec:)na szczescie tutaj jest inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwocha moje \"malenstwo\" ma rok i 4 miesiace ;D tez sie ciesze, ze tutaj nikt na mnie nie patrzy jak na nie wiadomo co...i karmienie w miejscach p[ublicznych nie jest niczym \"zlym\" jak w pl. no nic, zobaczymy, jak w pl bedzie, po wielkanocy sie wybieramy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
hej laski ja spedzilam pol nocy w szpitalu z malym bo plakal przerazliwie w zaden sposob nie moglismy go uspokoic a sposoby ktore do tej pory jakos lagodzily kolke nie dzialaly ale zbadali go mocz serducho lekarz go obejrzal osluchal niby wszystko ok zdrowy i silny chlopczyk wazy juz 5700 a jak dojechalismy to zwalil kupe napierdzial jak stary i smial sie do wszystkich poprostu mial nas w d.... ze caly dom na nogi postawil Sylwia bylam w tym szpitalu co rodzilysmy i bez kolejki a moja mama jedzie juz niedlugo to moze jak pojedzie to sie spotkamy dam znac boje sie dzisejszego wieczoru lekarz powiedzial ze te wszystkie krople na kolke co sprzedaja to nie dzialaja tak jest i nie ma na to lekarstwa trzeba przeczekac pozdrawiam kobitki i lece na spacer bo ladny dzien dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
dostaje child benefit na jedno dziecko teraz chciałam uzupełnić dane o drugie dziecko zadzwoniłam do child benefit wjaśniłam o co chodzi a oni przysłali mi taka samą formę jak na pierwsze dziecko , dziewczyny czy któraś z was miała podobną sytuację przy drugim dziecku?czy może powinnam dostać inną formę?dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
nikalo dostaniesz identyczną formę jak przedtem ja pobieram juz na 2 dzieci a własnie dzis wypełniałam na 3 dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
hej laseki dziekuje za zyczenia :) mialam formata kompa i nie moglam znalesc linka z tym forum, na szczescie znalazłam :) kochane jestescie :* wiecie ja to bardzo nie pamietam co podawalam pierwsze dziecku, chyba marchewke z tego co pamietam czy ona sama byla zczy z jabłkiem to nie wiem, ja dawalam moze ze 2 słoiczki a potem gotowalam, i blenderem miksowałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorota no tu sie nie moge z toba zgodzic, bo fakt infacol to do dupy jest ale za to dentinox nam prawie ze od piwerwszego uzycia pomogl wiec na pewno p[omagaja tylko moze nie kazdemu dziecku tak od razu no i przy ich uzywaniu jest bardzo wazna regularnosc, przed kazdym karmieniem zeby podawac, zeby caly czas byly w jelitkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
kazde dziecko reaguje inaczej na rózne leki, jednemu pomaga to co drugiemu wogole nie pomaga, a na dentinoxie pisze zeby dawac albo przed karmieniem albo po, najlepiej dawac po bo jak dziecko wyzyga albo uleje po jedzeniu to potem dac i napewno sie wchłonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak ale nie zmienia to faktu ze do kazdego karmienia. przed czy po to w sumie zadna roznica. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
hej karmie małą piersią ,mleko aż się wylewało a wczoraj pusto ,nic!!!macie jakas rade co zrobic?czy to kryzys ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juusiina
dla mnie to nieprawdopodobne, ale moja mama miala tak z kazdym z nas 3 tygodnie karmila i z dnia na dzien studnia opustoszała dosłownie, nawet grnama mleka, nie wiem poprubuj pic duzo i odciagac laktatorem, moze pobusz laktacje, iveta troche roznica jest bo jak dasz przed karmieniem i dziecko sie najje i wyrzyga czy obficie uleje to nie bedzie juz mialo leku bo pojdzie razem z mlekiem, a jak da sie po to sie wchłonie a nie zrzyga, wiem po moim ze jak daje mu cos przed jedzeniem to on po kazdym beknieciu uleje i to sporo i ten lek idzie razem z tym, a po jedzieniu jest ok, wiec róznica jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
dziewczyny podaje super pomysl na kolke fotelik samochodowy dwa podrzuty tzn delikatne kolysanie i przechodzi Sylwia to moj numer gg 7262327 dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
dzięki bawarke i koper piłam cały czas, pokarm wrócił wczoraj wieczorem mam nadzieje że teraz będzie oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
wrócił pokarm ale wróciły też krwawienia ktorych nie mialam juz od paru dni czy to normalne?nie pamietam takich sytuacji po pierwszej ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
hej laski ja dzis mialam szczepionke na bcg na wokandzie ojej moj maly nie chce ssac lewego cycka tylko prawy martwie sie ze mleka tam nie bedzie i cos sie z tym cyckiem zrobi wypilam chyba z 6 szklanek herbaty mlekopednej rumianek koperek az mi nie dobrze od tych ziolek Sylwia mam pytanie ile zdjec do paszportu potrzeba bo juz zrobilam ale moja mama wyjezdza i chce mi zabrac dla ciotek klotek i nie wiem ile mam zostawic pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×