Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcy

poród w Anglii

Polecane posty

Franek niestety nie przysypial, on ssal i ssal i plakal. Po 2 dniach w szpitalu podali mu formule bo byl wyczerpany z glodu i placzu a mnie dali pompke. Pozniej w domu wypozyczylam pompe i sciagalam, ale bylo 10 ml maksimum, czasami tylko krople i to mu dawalam a potem...juz nie mialam na to czasu niestety. Po cesarce tez mi bylo ciezko z nim siedziec przez cala noc bez przerwy i karmic non stop kiedy kazda pozycja sprawia bol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franek niestety nie przysypial, on ssal i ssal i plakal. Po 2 dniach w szpitalu podali mu formule bo byl wyczerpany z glodu i placzu a mnie dali pompke. Pozniej w domu wypozyczylam pompe i sciagalam, ale bylo 10 ml maksimum, czasami tylko krople i to mu dawalam a potem...juz nie mialam na to czasu niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialas cesarke czy co ze wcale pokarmu nie mialas? az dziwne, ja mialam mleko od samego poczatku... no i nawal w 4 dobie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
Aga dziwne bo mnie sie pytała polzna i HV dlaczego dziecko nie dostalo szczepionki w szpitalu a potem mnie umowily na szczepienie i powiedziala ze musi byc i jest obowiazkowe zreszta w ksiazeczce o szczepieniach jest ta szczepionka jako pierwsza po urodzeniu a co do karmienia to nie przejmuj sie czasami tak bywa ja z pierwszym dzieckiem karmilam miesiąc i nagle nastąpił bezpowrotny brak pokarmu a teraz prawie od początku dokarmialam bo jak zjadła z dwoch piersi to bylo malo a wazny jest komfort matki bo bez tego dziecku tez bedzie zle trzymaj sie p.s bylam w Walii ładne owieczki macie hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! Zeby tylko owieczki :) Mamy tez sporo zarlocznych mew niesiety... Nikalo, jutro ide z malym na wazenie to przycisne troche HV w sprawie szczepienia, na pewno nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikalo, ja mialam duza presje ze strony mojej drugiej polowki i sama tez zreszta nie wyobrazalam sobie ze moglabym karmic inaczej niz piersia a tu widzisz. On przychodzil do szpitala i widzial jak maly sie meczy a kiedy dostal formule to nagle cud, dziecko wreszcie syte i zadowolone. Ja mniej, mialam dola sporego i wciaz staralam sie go przystawiac nawet kiedy przyzwyczail sie do smoczka to kupilam nakladki silikonowe zeby chcial ssac i ssal nawet 1.5 godziny, ale potem zaraz wypijal pelna butle. Pozyczylam tez pompe, z ktorej co mi sie udalo sciagnac to mu dawalam wiec dostawal przynajmniej troche tego maminego mleka. Je co 3-4 godziny w dzien a w nocy od jakiegos czasu chodzi spac po wieczornym karmieniu ok.19.00/20.00 a budzi sie nawet po 8-9 godzinach, tylko ze on to nadrabia rano bo pierwsze 2 karmienia rano to chce co 2 godziny :) Ja go wcale nie zmuszam to tak dlugiego spania, karmie na zadanie. Rozwija sie dobrze, smieje sie, gaworzy, odbija sobie zabaweczki wiszace, gada cos do nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ivette-tak, mialam cesarke nieplanowana, buc moze to dlatego. W kazdym razie dzwonilam do mojej ginekolog do Polski bo nie wiedzialam co sie dzieje i powiedziala mi, ze po cesarce zdarza sie, ze pokarm moze pojawic sie nawet po 7 dniach, ale moj maly musial cos jesc w tym czasie i tak to sie zaczelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
przycisnij bo to dziwne,mnie pytali o ta szczepionke czy dostalam w szpitalu ,zreszta w ksiazeczce o szczepionkach jest ona jako pierwsza i jezeli zazadasz musza dac no tak jest z karmieniem ,ja mialam mleko tłuściutkie a mala byla i tak glodna a teraz jest ok w nocy je raz ale rano je co 2godziny wiec to normalka pozdrawiam.....nad oceanem u was tez jest super,a mewy jak to mewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
ja tez mialam cesarke tez nie planowana bo serduszko Mikusia coraz wolniej bilo po 4 dniach ze skorczami i rozwarciu na 4cm zakonczylo sie cesraka mleka mialam duzo po urodzeniu az mnie cycki piekly takie gorace byly za to jakis miesiac po zaczelo sie takie kryzysy co jakis czas nie wspomne o tym ze maly upodobal sobie tylko jedna piers i mam teraz jedna rozmiar b a druga chyba dddddd moj skonczyl 4i pol mca wiec lekarz polski kazal mi juz wprowadzac kleik potem marcheweczke potem jabluszko .... dzis mu dalam pierwszy raz kleik z mlekiem hippa ale mial mine ale zamowilam w bootsie mleko NAN HA1 z nestle bo na poczatu moj maly dostal jakiegos uczulenia gp powiedziala ze to atopowe zapalenie skory no polski pediatrz zalecil mi diete bez nabialowa tylko marchewka buraki ziemnaki i ryz kurczak i indyk bo podejrzewla alergie na bialko mleka krowiego dzieci z tego wyrastaja i teraz musze mu jakis mleczko dobrac przybiera na wadze super gaworzy smije sie no i placze czasmi jak to babasy oj lece bo placze no wlasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorota ale po co zamawiasz polskie mleko??? przeciez w tych angielskich tez jest spory wybor. poza tym, gp musi ci dac recepte na mleko jesli to nie jest jakies ogolnodostepone tylko musisz wlasnie je zamawiac... ja na cale szczescie karmie caly czas... wygoda jak nie wiem co :D no ale mala oprocz cyca je juz normalnie z nami obiady i dopija cow%gate 1+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
Cześć dziewczynki nareszcie się odezwały ja małemu podaje aptamil easy digest bo miałam problem z normalnym aptamilem , cow gate dostał wysypki sma to już całkiem , kupiłam też cow gate pepti ( 22 funty) ale jak narazie nie użyłam go bo dopasowałam aptamil easy digest to odpowiednik bebilonu confort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
ja nie krytykuje tych co nie karmia piersia to jest ich wybor i nie sadze ze robia to zeby zaszkodzic swojemu dziecku, ja tez jestem zwolenniczka karmiennia piersia, ale to ze ktos nie moze czy nie chce nia karmic to nie uwazam go za złego człowieka czy zła matka, Aga jestem z toba. Kazda matka kocha swoje dziecko i chce dla niego najlepiej, i krytyka nie powinna tu miec miejsca, dziekuje dowidzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikogo nie krytukuje. po prostu nie rozumiem jak to jest. jest tyle matek co chca karmic piersia a nie moga :( a jak ktoras moze to czesto jest tak, ze nie chce z wygody, bo latwiej podac butle :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaneta 22f za mleko :O :O :O nastepnym razem idz do gp, da Ci recepte na mleko dla bejbika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
ivette86 myślisz że nie byłam jasne że tak ale Gp powiedziała że aby dać mi taką recepte to musi skierować mnie na badania do szpitala a to potrwa ok 5-7 mies. więc wolałam sama zamówić na wszelki wypadek , na szczęście nie muszę kupować więcej tego mleka bo chyba bym zbankrutowała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
dziewczynki ja tez karmie piersia i to jest super tak dzidzia sie wtula w ciebie nos w cyc jak ja to mowie ale nikogo nie osadzam tez czasmi ktos poprostu nie moze i tak juz jest u mnie tez byly chwile zwatpienia przez ta alergie bo ja nic jesc nie moglam teraz juz jest troszke lepiej bo on jest wiekszy i kolki minely to powmalu rozszerzam swoja diete i obserwuje to co sie dzieje oooo matko zrobil kupe po sama szyje wszystko do prania hihi a ivette ja nie zamawiam mleka z polski tylko w bootsie bo to mleko nie uczula cena Ł8.13 i jak mam isc do glupiego gp stac pol dnia w kolejce z gruzlikami a nie mam z kim dziecka zostawic to wole isc i kupic aha i jeszcze tlumaczyc durnej hindusce co to jest a ona swterdzi ze nie potrzebuje tego mleka to mamto w dupie i sie stresowac jak mialam w ciazy bardzo wysokie cisnienie to ona mi powiedziela ze ja dziecka swojego nie kocham i dla tego tak mam to niech spie.....aga trzymaj sie jak dzidzia sie dobrze rozwija to jest wszystko w porzadku pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorota skoro karmisz piersia to po co zamawiasz mleko w bootsie? :D :D :D ja karmie piersia od samego poczatku :D tylko jak Ania miala jakos miesiac to podalam jej butle pare razy, bo nie mialam pokarmu nad ranem, ale po 2 tygodniach juz mialam i butle odstawilam i do tamtej pory tylko cyc, butli nawet nie chciala ruszyc haha :D a jakos od 7 miesiaca robilam jej kaszki na mleku modyfikowanym i jakos od 10-11 zaczela normalnie pic mleko z butelki, teraz cyca tylko rano jak wstanie i czasem w dzien, na noc juz rzadko sie zdarza. a co do gp to pozostawie to bez komentarza :/ ja nie mam az takich zlych doswiadczen z nimi, ale mase moich znajomych niestety ma. np kolezanka uslyszala, ze jej twardnieje brzuch bo je ciastka :/ ale z tym cisnieniem to niezle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorota skoro karmisz piersia to po co zamawiasz mleko w bootsie? :D :D :D ja karmie piersia od samego poczatku :D tylko jak Ania miala jakos miesiac to podalam jej butle pare razy, bo nie mialam pokarmu nad ranem, ale po 2 tygodniach juz mialam i butle odstawilam i do tamtej pory tylko cyc, butli nawet nie chciala ruszyc haha :D a jakos od 7 miesiaca robilam jej kaszki na mleku modyfikowanym i jakos od 10-11 zaczela normalnie pic mleko z butelki, teraz cyca tylko rano jak wstanie i czasem w dzien, na noc juz rzadko sie zdarza. a co do gp to pozostawie to bez komentarza :/ ja nie mam az takich zlych doswiadczen z nimi, ale mase moich znajomych niestety ma. np kolezanka uslyszala, ze jej twardnieje brzuch bo je ciastka :/ ale z tym cisnieniem to niezle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
tak juz jest z tym karmieniem piersia,z pierwszym dzieckiem pokarm po miesiacu zanikł a teraz za malo produkowaly moje piersi i mala byla glodna,teraz je z butelki a piers dostaje na deser i jest jej dobrze a to najwazniejsze i nie nalezy nikogo potepiac bo kazdy jest inny...ale jaja moja Nika ma 7tyg i zapowiadaja sie ząbki.....tak tez sie zdarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
ivete a na czym mam mku zrobic kleik ryzowy k... na wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki:) czytam Was codziennie ale jakoś nie pisze :) u nas fajnie,mała już nie kolkuje,jem prawie wszystko,jesteśmy po pierwszej serii szczepień,a dziś miała scan bioderek w szpitalu i na szczęście wszystko jest ok. co do karmienia piersią to Hanie karmię tylko i wyłącznie cycem nigdy nie dostała nic innego,ale Ole karmiłam tylko 3 miesiące bo miała problemy z wątrobą i dostała specjalne mleczko dlatego nie należy krytykować mam które karmią sztucznie bo niestety nie zawsze jest to możliwe,a czasami te matki przechodzą przez to katusze tak jak ja.Ja nie mogłam się bardzo długo pogodzić z tym,że nie karmię,łapałam straszne doły,często jak jej dawałem butle to ryczałam Żaneta dzięki za namiary :) no u nas zostało 2 tygodnie do chrzcin :) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
moim zdaniem karmienie jest dobre i dla mamy i dla dziecka, ale mama która sie meczy karmieniem, albo dziecko, to jaki jest sens sie katowac? i siebie i dziecko, karmiac btleka tez mozna nawiazac ta bliskosc z dzieckiem, ludzie nie róbcie z kobiet karmiacych sztucznie tyranki, ja 1 syna karmilam rok i ciesze sie z tego, ale to ze ktos nie karmi to juz jego sprawa, znam dziewczyny ktore karmily piersia i to byla masakra, dziecko ciagle krzyczalo ranilo sutki, mama w nerwach dziecko tez, no i po co? przeszly na sztuczne i zycie im sie o 180stopni odmienilo, ja tu przede wszystkim stanelam w obrodzie nowej kolezanki agnieszki, bo mimo ze ja tego nie przeszlam to doskonale ja rozumiem. Nie po to jest tu to forum zeby komus mowic co marobic czy go krytykowac, tylko mozna cos podpowiedziec doradzic, pogadac pozartowac a nie nakazywac co i jak ma sie robic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
Justynka zgadzam sie z toba w 100procentach jak ktoras nie moze karmic to co ma zrrobic tak jest czasami i na to nic nie poradzi moj ciagnie tylko jednego cyca bo tego sobie upodobal a drugiego nie chce a teraz jest juz starszy i musze zaczac wprowadzac produkty lekarz kazal zaczac od kleiku i dostaje raz dziennie i to lyzeczka zeby do butelki sie nie przyzwyczail a czasami potrafi chciec cyca co godzine i moj organizm nie zdazy naprodukowac tak zaczelo sie od tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
moja mała jest szczesliwa śmieje się ,a karmie ja butelką w niedziele dostala piers i teraz sie napelnia.Niestety z pierwszym dzieckiem tez tak bylo ,taka moja natura ,tez łapałam doła ale czy to ma sens ,,,,,,,,cieszmy sie dzidzią i jej uśmiechniętą buzią .Na Nic nie ma reguły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
wazne zeby dziecko nbylo zdrowe i szczesliwe, to wtedy wszyscy sa szczesliwi, nie kazdemu musi sie podobac to co robia inni, niedlugo bedziemy pisac co dajemy dziecia do jedzenia, te pierwsze posilki itd i jestem wiecej niz pewna ze ktorejs sie znowu nie spodoba co inna daje do jedzenia albo jak daje! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
Justys i znowu masz racje ,a teraz z innej beczki Mathew ma straszną ciemięciuche na główce kurcze próbowałam już prawie wszystkiego kąpresiki z oliwki oczywiście regularnie wyczesuje ale cholerstwo tak się czyma że niewiem co zabardzo z tym zrobić macie może jakiś sposób ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
a próbowalas najpierw z godzine przed kapaniem naoliwkowac, potem w kapaniu umyc dobrze szamponem, po kapieli znowu oliwkowac, potem rano na drugi dzien czesac? sa specjalne preparaty na ciemieniuche tutaj w anglii nazw nie znam ale w aptece moga ci cos polecic albo HV, moj nie mial, jak tylko zaczela cos mu sie łuszczyc skóra to oliwkowalam i zeszlo, ale ci co znam to brali tak jak ci pisalam, oo i jeszcze parafina tez brali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za slowa otuchy :) Franek chowa sie zdrowo na tej butelce, kiedy sciagne pare kropli to tez mu daje. Dzies byl na pierwszym szczepieniu. Tylko jeknal. Taki dzielny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
Zanetka ja tez walcze z ciemieniucha tylko u mnie to maly ma dlugie wlosiny taki kudlaty noramalnie irokezy mu stawiamy i to cholerstwo nie chce zejsc lekarz mi mowil ze mozna maslem jeszcze posmarowac a oliwka to tak powiedzial ze przed kapiela i po kapieli i od razu zczesywac az skora na glowie zrobi sie czerwona moj prze te wlosy to az na czole mial to diabelstwo a jak ja mam mu to na tych wlosach po kapieli posmarowac jak on pozniej przez nastepny caly dzien z taka tlusta glowa bedzie sie meczyl moj wcina kleik ryzowy 3 dzien hihi niedlugo na marchewke czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ciemieniuche u Ani wytrzewilam tak, ze polalam jej glowe oliwka, na to czapke, zostawilam jakos na 2 godziny a potem do kapieli i po paru dniach zeszlo calkiem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×