Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcy

poród w Anglii

Polecane posty

Dorota76, co do zabkowania to jak pracowalam w aptece pamietam, ze bardzo dobrze schodzil "teething powder", to takie male opakowanie jak pudelko zapalek, tam chyba rumianek ma w skladzie-w kazdym razie naturalny, chyba wcieralo sie w dziaselka jak pamietam. Byl tani dosyc i chyba skuteczny. Moj jeszcze nie zabkuje ale bede pewnie tego probowala. Na tej stronie: www.ulula.co.uk sa kosmetyki weleda(drogie, ale rewelacyjne) i tam tez chyba cos na zabkowanie maja. Zreszta sama kupilam u nich paste dla doroslych i chociaz stosuje elmex od 15 lat to uwazam ze ta weleda jest moze nawet lepsza. Az sie boje jak czytam te wasze opowiesci o zabkowaniu, ale wszystko przede mna.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota76, co do zabkowania to jak pracowalam w aptece pamietam, ze bardzo dobrze schodzil "teething powder", to takie male opakowanie jak pudelko zapalek, tam chyba rumianek ma w skladzie-w kazdym razie naturalny, chyba wcieralo sie w dziaselka jak pamietam. Byl tani dosyc i chyba skuteczny bo prawie codziennie trzeba bylo zamawic nowa partie bo sie konczyl. Moj jeszcze nie zabkuje ale bede pewnie tego probowala. Na tej stronie: www.ulula.co.uk sa kosmetyki weleda(drogie, ale rewelacyjne) i tam tez chyba cos na zabkowanie maja. Zreszta sama kupilam u nich paste dla doroslych i chociaz stosuje elmex od 15 lat to uwazam ze ta weleda jest moze nawet lepsza. Az sie boje jak czytam te wasze opowiesci o zabkowaniu, ale wszystko przede mna.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
justyna no wlasnie nasz maly to gdzies 2 i pol miesiaca mial strasznie sie slinil rece do pysia i my myslelismy ze to zeby juz i jescze strasznie marudzil ja kupilam ten bonjela i sama sobie na jezyk wzielam zeby sprobowac to az mi jezyk zesztywnial i nie bardzo mi si spodobal i malemu nie dalam zreszta moj maz i moja mama tez probowali io razem stwierdzilismy ze malemu nie damy raz tylko posmarowalam mu dentitoxem a potem bylismy u polskigo lekarza i powiedzial ze to slinianki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
mam nadzieję że to nie zęby u małej ,ale tarła dziasła aż do krwi teraz sie uspokoila.Idę dzisiaj na szczepienie to zapytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
Witam wszystkie kobitki na forum tak się zastanawiam po co smarować używać jakiś tam żelów ja nigdy nie smarowałam dziecku w buzi ewentualnie gryzaczek i Viburkol jak co ale żel i grzebać dziecku w buzi paluchami feeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
nie zrozumcie mnie źle ale jakoś nie jestem zwolenniczką tych żelów zresztą same piszecie że to świństwo strasznie niedobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
dziewczynki a jak rozszerzacie dziecku diete bo ja juz zglupialam co ksiazka to inny system i nie wiem od czego zaczac czy marchewka czy kleik ryzowy na mleku zmowilam to mleko nanha1 w bootsie czekam ale nie wiem czy dac malemu kleik ryzowy na tym mleku czy marchewke pierwsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
ja jeszcze nie rozszerzam ale mysle ze marchewka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na pierwszy raz dalam pudding rice z bananem i malej tak posmakowalo, ze pol malego sloiczka zjadla :D a dzien wczesniej starte jablko to miala mine - co to jest? chcecie mnie otruc czy co? hehe no ale jej smakowalo. no a potem to juz poszlo, kaszka taka, taka, mleczka, ryzowa, marchewka z ziemniakiem no i obiadki, no a teraz ma juz poltora roku i najbardziej lubi pieczonego kurczaka albo w ogole kurczaka :D :D :D i wszytstko wcina, ale kazdy posilek zapija mlekiem, wczoraj mi wypila 3 butelki po 260ml kazda mleka, do tego 3 razy piers :D niby najlepiej zaczac od warzyw albo kaszki, bo owoce sa same w sobie slodkie i jak np najpierw zaczniesz od jablka to potem maluchowi moze nie podejsc kalafior, brokuly itd no a kaszki tez sie nie powinno dawac za duzo i za czesto bo niepotrzebnie zapycha zoladek i tuczy, bardzo kaloryczna jest. Ania kasze teraz zje raz na jakis czas tylko, jak jej dam za czesto to pluje nia. no i jeszcze musze miec w domu rozne kaszki, bo jedna za dlugo to jej sie nudzi, wiec mam pelnoziarnista z 4 ziaren organic, mleczno-ryzowa malinowa, ryzowa jablkowo-jagodowa i kleik ryzowy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
kalafior i brouły wzdymaja, nawet karmiac takie male dziecko, mama jesc nie powinna, kaszki tez sa słodkie, moim zdaniem najpierw marchwe potem zupki miksowane albo ze sloiczkow, kaszki potem jak juz przyzwyczai sie do tego, filip jak byl maly pediatra powiedziala zeby jak sie wprowadzi posilek to zeby dawac ten sam przez kilka dni zeby zobaczyc reakcje dziecka, potem np po 3 dniach inny i znowu 3 dni i obserwowac jak juz rozne obiadki sie powprowadza dopiero urozmaicac roznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jusstina no o tych 3 dniach to oczywiste. no poza tym mi halth visitor takie dania doradzila, mala nie miala bolow brzucha przez kalafior czy brokuly, wiec jak widac, trzeba probowac wszytskiego, bo nie jest powiedziane, ze kazde dziecko bedzie mialo wzdecia po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
oczywiscie, ale nie od razu rzucac sie z ciezkimi rzeczami, najlepiej powoli wrowadzac wiecej, ale jak kto woli :) zreszta nie wiem w jakim wielku to podawalas wiec sie nie wymadrzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
dziewczyny każdy daje jak uważa a jak nas chowali i karmili i co żyjemy.Moja starsza córka ma teraz 11lat ,karmilam ja piersia miesiac /taki urok/i mleka zbraklo .Dawalam jej nan a w 5miesiacu mleko z woreczka ,budynie i inne.Dzisiaj jest zdrowa i uwielbia mleko ,żadnych skaz białkowych itpMoja szwagierka do3roku zycia karmila piersia swojego syna ,dzis ma 9 lat i w swoim krotkim zyciu miesiac byl moze zdrowy-wiec nie ma reguly a propo bylam dzisiaj w gp na szczepionce bo mala skonczyla 8tyg a te stare rury zapisaly ostatnio mnie na spotkanie a nie dziecko wiec nie bylo dzis szczepionki bo nie byli przygotowani co za tuki@@ chyba tydzien zwloki w szczepionce to nie katastrofa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodzilam w Anglii w lutym zeszlego roku.Personel swietny.Za porod rodzinny nie trzeba placic.Masz mozliwosc wyboru jesli chodzi o to w jaki sposob chcesz rodzic.Nie lezysz na sali z innymi kobietami tylko dostajesz swoj osobisty pokoj w ktorym jestes az do urodzenia dziecka.Nie weim sa rozne opinie.Moja jest taka,ze w Polsce w moim miescie w szpitalu nigdy nie chialabym urodzic.Wszelkie znieczulenia w Anglii rowniez sa darmowe.Jesli masz zamiar mieszkac potem z dzieckiemw Angliito lepiej urodzic w Anglii.Wszystko jest wtedy latwiej zalatwic(benefity itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axa co do benefitow to nie o to chodzi, ze latwiej o benfity itd no ale jak ktos mieszka w anglii to i bedzie rodzic tu, przynajmniej ja tak mysle. a co do wprowadzania pokarmow - Ania miala 3 miesiace i 3 tygodnie jak dostala jablko, rice pudding jak miala 4,5 potem juz sloiczki no i jakos poszlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
masz racje Ivette,a o benefity to czasami nie tak latwo np na SSMG czekam 2-gi miesiac i nie wiem co jest grane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) a wy piszecie i piszecie,że doczytać was nie mogłam u nas nerwówka,Hania wczoraj miała 2 szczepienie,niestety znowu źle na nie zareagowała:( ma gorączkę i biegunkę :O w następną niedzielę mieliśmy chrzcić Hanie,ale nie wiem co z tego wyjdzie bo szwagier który miał być chrzestnym leży w szpitalu w roterdamie z niedotlenieniem mózgu :( Mam nadzieję,że choc u Was wszystko dobrze pozdrawiam serdecznie mamusie i dzidzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
frugo a dawas calpol po szczepionce my zakonczylismy juz szczepionki ale tez za kazdym razem nie spalam po nocach bo sie balam o niego ale na szczescie bylo ok ja czekalam na becikowe bardzo dlugo i niestey nie dostalam moj maly ma 4 i mce i 3 tyg w sobote dajemy marchewe bo tatus musi to uwiecznic hihi ciekawe jak bedzie mial mine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
nikalo nic sie nie dzieje moj maly zamiast w 8 dostl w 9 i potem nie w 12 tylko13 i nie 16 tylko17 wszytsko sie przesunelo tylko dopilnuj terminow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skasowalo mi posta :/ frugo przykro mi :( nikalo dzwon tam do nich, niech sie wezma do roboty a jak to nie pomoze to do cab idz interweniowac/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
dorota 76- a dlaczego nie dostałas??to pewnie jak u mnie tak dlugo to tez nie dostane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
cześc dziewczyny dostałam dosłownie pare minut temu od mojej HV poradnik na temat żywienia dziecka i wiecie co tam pisze że nie wolno się podawać posiłków stałych od 4 miesiąca tylko od 6 miesiąca życia ponieważ nerki i układ trawienny dziecka nie jest w pełni rozwinięty tak wynika z najnowszych badań nad niemowlętami pisze też tam że należy podawać witaminy jeśli dziecko jest karmione sztucznie i wypija więcej niż 500 ml. mleka na dobę dzieci karmione naturalnie witaminki od 6 miesiąca super książka i cała po polsku nawet jadłospis mi przysłała chociaż mój pulpecik ma nie całe 3 miechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaneta no to super, ale raczej nie cofne czasu ^^ ale dobrze wiedziec :D ja od mojej hv to nic nie dostalam :/ no bo mala miala jakos 3 miesiace na ostatniej wizycie hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
w polsce na sloiczkach z jedzeniem dla dzieci najwczesniejsze sa od 6miesiaca tutaj tez tak bylo ale wprowadzili od 4 a potem stwierdzili ze za wczesnie i zmienili na od 6 wiadomo ze trzeba dawac delikatne rzeczy takiemu malemu dziecku ,ja malej od 2tyg zycia podaje vigantol D3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
ja nie pobieram WTC i CHTC NO I nasz dochod przekroczyl dlatego nie dostalismy becikowego bede sie starac w polsce ciekawe co mi powiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
a jestes zameldowana gdziesz w polsce?to dostaniesz bez problemu w formularzu ktory musisz wypelnic jest zapytanie czy ktos z rodziny pracowal w 2007 r zagranicą,ale jak masz w akcie urodzenia to tez sprawdza czy nie pobralas becikowego zagranica.Ale ogolnie jest dla wszystkich,bo jest jeszcze drugie becikowe dla rodzin o b niskich dochodach,a w niektorych wojewodztwach wojewoda daje wszystkim drugie becikowe np w malopolsce,i masz czas rok od urodzenia dziecka na odebranie becikowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota 76, jasne ze dostaniesz w Polsce becikowe-dostajesz go bo jestes obywatelka pl, ktora urodzila dziecko, no i dodatkowo mozesz dostac jeszcze drugi 1000zl jesli daje go ekstra dane wojewodztwo osobom zameldowanym na jego terenie. Polskie becikowe nie zalezy od dochodow i nie ma nic wspolnego z SSMG, ktore zalezy od dochodow i dostajesz je tylko wtedy gdy pobierasz np. CTX w kwocie wyzszej niz family elemene, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
tak jestem zameldowana w Polsce w Siedlcach niedaleko Warszawy wezme ze soba wszystkie papierki ktore tu dostalam tak na wszelki wypadek i zobaczymy co powiedza nato ja w 2007 pracowalam za tutaj to co mam napisac w tym formularzu to znaczy musze napisac ze tak bo i tak sprawdza ale zednych benefitow nie pobieralam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
odpis aktu urodzenia dziecka i dokument tożsamości ubiegajacego sie o becikowe ale wiesz co mowili ze jest rok czasu ale teraz wyczytalam ze 3miesiace musisz to sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
jeszcze jakies zaswiadczenie ze bylo sie pod opieka lekarza od 10tyg tylko to obowiazuje od listopada2009 i niby 12mcy od urodzenia wysle mame zeby sie dowiedziala to najlepiej bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×