Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcy

poród w Anglii

Polecane posty

Gość zaneta2400
no właśnie tak robiłam a też ma sporo włosków ja to nawet 2 czapeczki zakładałam w tym jedna z wełny żeby główkę wypocić ale normalnie się nie da a jak widzę że ma już głowęcję dość czerwoną przestaję czesać normalnie załamka :( aaaa ważyłam go ostatno to miał już 7 KG. w 9 tyg. :D we wtorek ide do HV może ona coś poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
małej głowka jest cudo nic a nic nie ma i mam nadzieje ze tak bedzie bo z pierwsza od poczatku skóra sie łuszczyła ,robilam oliwką /bambino-mozna kupic w polskim sklepie/ najlepsaza,czesalam i z czasem zeszło,ale potem mala miala cale cialo w takich suchych strupkach ,wygladalo jak atopowe zapalenie skóry . Polecialam do dermatologa i okazalo sie ze to od ciemieniuchy zeszlo na cialo .Zapisal jakies masci i pomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
zaneta no to ładna waga:D jest co ponosic, u nas podobnie 11 tygodni i 6580 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
teraz z innej beczki dlugo czekalyscie na SSMG?bo ja juz prawie 6tyg teraz odeslali mi akt urodzenia ale zadnych wiesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
ja tydzien, a mialas wczesniej jakies benefity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
tax and working credit, ale jak odeslali akt urodzenia to moze juz niedlugo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikalo-ja zadzwonilam do Inland Revenue bo wczesniej tez pobieralam WTC i tylko powiedzialam im, ze zmienily sie okolicznosci i mam dziecko. Zapytali o date urodzenia, imie nazwisko malego i za kilka dni juz mialam przelew, natomiast co do CB to szybko odeslali mi akt urodzenia i potem przyszly 3 formularze do wypelnienia jako, ze jestem z Polski. Teraz czekam tylko az u mnie w domu znajda nr NIP, bo ja juz dawno go nie uzywalam i wtedy wysle wypelnione formularze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
tax and working child i CB zaraz po urodzeniu dzwonilam i zmienili a mi chodzi o becikowe bo odeslali mi tydzien temu akt urodzenia i cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikalo, ale do becikowego czyli Sure Start Maternity Grant nie wysyla sie aktu urodzenia tylko do Child Benefit chcieli. W becikowym na koncu formularza jest certyfikat urodzenia, ktory wypelnia polozna, lekarz, etc i wysylasz to, ale zadnych innych dokumentow nie wysylasz. Potem przysylaja list, w ktorym pisza czy dostalas czy nie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SSMG wyslalam do miejscowego jobcentre, ale zadnych aktow urodzenia z tym nie wysylalam na pewno. HV tylko wypelnila ostatnia strone i to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
o CHB chyba wysyłałas akt urodzenia, nie pokickało ci sie cos? :) ja tez tylko ta ksiazeczke o SSMG wysyłałam wypełniona przeze mnie i 1 strona przez polozna, ale pamietajcie ze do 3 miesiecy po porodzie mozna o to sie starac potem jest za pozno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
dziewczyny poczytajcie sobie toipk pt. śmieszne wstydliwe ale nie tragiczne wpadki na porodówce ja posikałam sie ze śmiechu zaplulam laptopa i lezalam na podlodze i machalam nogami ze smiechu wystraszyalam mojego grocha a maz sie pyta czy dobrze sie czuje polecam i zycze dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
wiem ze wypelnia sie ostatnia strone ale na pierwszej bylo napisane ze jezeli ubiegasz sie o ssmg po urodzeniu dziecka/bo mozna do 11tyg przed/to chca oryginal aktu urodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
chyba ze tak bo ja sie ubiegalam przed i dostalam po tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
my bylismy dzis na 2 szczepionce, maly placzek troche i duzo spi, ale jestem padnieta, chcialam uspic filipa, no to uspilam malego, poszlam na gore z filipem, maly placze, no to na dol, znowu uspilam, poszlam na gore do filipa, maly placze i tak chyba z 10 raz, istna masakra, od latania po schodach dostalam zadyszki, teraz obaj spia a ja ledwo dysze... pytalam pielegniarki o ta szczepionke BCG powiedziala zebym HV zapytala, teraz dzownie do HV ona powiedziala ze jako ja polka to nie koniecznie musi maly miec ta szczepionke, ale posprawdza i ma dzis do mnie oddzwonic czy mam sie zglosic na to szczepienie czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
i moj nie bedzie mial BCG, bede w polsce zapytam pediatre czy moze wziasc w polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
dziewczynki moze se orientujecie ja bylam na kontrkcie no i mam39tyg macierzynskiego czy po skonczeniu tych 39 moge wziasc 3 miesiace bezplatnego urlopu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
dzis rano w dzien dobry tvn bylo o szczepionkach i az mi ciarki przeszly po plecach ze po niektorych dzieci maja autyzm justynka najgorsza jest ta oatatnia bo to 3 zastrzyki po jednym trzeba uspokoic a tu nastepne i jeszcze jedno a jedna to strasznie piekaca bo moj maly az piszczal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
ktora ostatnia? wiesz co ja sie nie boje az tak tych szczepien, bo co nie szczepiec? a jak zachoruje? a jak zaszczepic i zachoruje, to juz przypadek jeden na milion, jak bym nie zaszczepila to bym miala wyrzuty jak by sie to stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doropta76
tutaj to moze nie ma takich szczepionek tylko w polsce sa jakies z zawartoscia rteci niby to sladowe ilosci to sa na zoltaczke. szczepic oczywiscie ze tak a moj to tylko plakal jak te zastzryki byly potem do cyca przytulil sie i juz bylo dobrze ja kiedys czytalam ze amerykanie tabletki antykoncepcyjne posylali do ruskich i lekarze za niby za darmo dawali pacjentkom a to amerykanie badania w ten sposob przeprowadzali to moze byc tak samo ze szczepionkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikalo-to chodzi o ten certyfikat z tylu, ktory wypelnia polozna a nie akt urodzenia :) Ja tez wysylalam teraz a Franek w lutym sie urodzil. Ale dobrze, ze Ci ten papier odeslali i nie zaginal gdzies. Teraz powinnas dostac od nich list. Dorota 1976- ja tez mam kontrakt i podstawowy urlop macierzynski to 26 tygodni, ktory mozna przedluzyc do 52 tygoddni, czyli roku a z tego 39 jest platne. Ja dostalam list, w ktorym prosza mnie o danie im znac do 8 tygodni przed uplywem roku czy zamierzam wrocic wczesniej (czyli przed uplywem 52 tygodni). Po prostu piszesz do pracodawcy ile urlopu macierzynskiego bierzesz i kiedy zamierzasz wrocic do pracy zeby byc w porzadku. Mam nadzieje, ze nie zagmatwalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
dzieki Aga ja nic nie dostalam zmojej firmy i pewnie nie dostane bo moj szef to wredny h..... i robi wszystko zeby ludziom utrudniac zycie czasami sie zastanawialm po co otwieral np jak bylam w ciazy a ze pracowalam w mojej sekcji z murzynem i oznaimilam mu ze jestem w ciazy to co powiedzial ze moje dziecko bedzie rude i wygladalo jak zebra bialo czarne i jeszcze pedalem tak sie we mnie wszsytko zagotowalo ze nie wiem to tylko jeden przyklad lece bo moje agguuu nudzi sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nic nie dostalas to najlepiej mysle napisz im od kiedy zaczelas urlop macierzynski i do kiedy chcesz go wziac, itd. Lepiej to miec na papierze. Matko jak to dobrze, ze u nas tylko biali i prawie zero obcokrajowcow tam gdzie mieszkam. Murzyna to ze swieca szukac, nie mowiac juz o hindusach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a swoja droga to bardzo nieprofesjonalne zachowanie. U nas za takie drobiazgi ludzie sie skarza na przelozonycha za to to chyba bylaby dyscyplinarka. Tylko kto kogo by zwolnil skoro to on jest szefem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
każda szczepionka niesie ryzyko że może coś się stać dziecku,ale to są przypadki 1na miliard i lepiej o tym nie mysleć bo coś się wykracze. Moja Nika za 2dni kończy 2 miesiące trze swoje dziąsła aż do krwi -masakra,zęby jej wychodzą a ja mam nadzieję ze jednak nie chociaż zdazają sie wczesnie. Tylko jak ona cierpi,jaki żel jest dobry na takie dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
moj szef jest grekiem a ten kolega co ze mna pracowal to z ghany ja nie cierpie hinusow to dla mnie chory narod u nas taka jedna madra byla ze do 5 go miesiaca nie wiedziala ze w ciazy jest a druga kobieta 45 lat i mowi musze sie mamy spytac czy paznokcie moge sobie na niedziele pomalowac no nic tak to prawda ze lepiej nie myslec ze cos sie moze stac po tych szczepionkach my juz mamy po zel na dziaselka ja mam bonjela bo od 2go mca i denitinox ten jest od urodzenia sama sprobowalam bonjela i jezyk mi zesztywnial bo tez myslalm ze jak moj maly mial 2 mce ze zeby mu ida bo strasznie sie slinil i lapki do pysia pchal ale przy kontroli u polskiego lekarza on stwierdzil ze jeszcze nie ale jak twoja niunia do krwi trze to moze zabki jednak pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
nie uzywaj bonjela, na gronie na forum dziewczyny z uk pisza ze jest cos z nim nie tak zaraz poszukam i ci cytat wkleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
prosze to wypowiedz jeden dziewczyny "dziewczyny dzis u mnie w radiu mówili o zelu bonjela stosowanie tego prowadzi do uszkodzeń wątroby i mózgu az mi sie gorąco zrobiło jak uslyszałam:/ bo ost kupiłam, na szczęscie mało Sarze w buzi smarowałam, bo to żrące dosłownie:. sama sobie na próbę posmarowałam dziąsła zdrowe i paliło az"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
a to druga dziewczyna do tego dopisala "uffff doczytalam na stronie bonjela. ten zel co stosowalam nie jest w zaden sposob zagrozeniem. i poprawka. on nie zostal wycofany, tylko zmienione zostalo ze dopiero od 16rz mozna uzywac."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×