Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szaninka

Poradzę jaki kolor włosów ci pasuje...

Polecane posty

Gość szninko dlaczego zapomnialas
o mnie ( a jaki kolor dla mnie) ? przypominam sie i prosze o porade. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do a jaki kolor
Przepraszam,prze przypdek opuściełam twoje pytanko. Napisz mi jeszcze jaką masz gęstość brwi i kolor powioek (jasniejszy czy ciemnjeszy od koloru cery)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do a jaki kolor
i jeszce jaki masz odcień oczu -ciepły cy zimny ,jak nie wiesz to pisz gio dokładnie, czy np.jest z domieszką jakiegos koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaaninka do magdaleny
napisz mi jeszce jaki masz kolor powiek (jasniejszy czy ciemnejszy od koloru cery)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioooołek do szaninki
Powtórze do co napisłam wczesniej: wiec......oczy niebiesko-szare, cera delikatnie śniada, usta w mało intensywnym kolorze.... potrzebuję koloru który nie tylko bedzie współgrał ze mną, ale również ożywi moją twarz naturalny kolor włosów: szatynka, brwi podbnie, powieki mam ciemniejsze niż pozostała skóra na twarzy - zarówno górne jak i dolne (podkrążone) dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do aniołkaaaaaa
Proponuję włoski zafarbowac na jakiś czerowny kolorek: mahoń, wisnia,może bordo, mysl.e że najlepszy byłyby kasztan(brąz z mahoniowym odcieniem) a poza tym brązy np sredni odcienie na wierzch(zbliżony do koloru twoich brwi,może czekoladowy?)) a pod spodem jasniejszy. Myslę że pasowałoby ci coś takiego: http://jlols.330.ca/images/musicvideos/aif/images/aif/aif_15.jpg tylko żeby tych bardzo jasnych blomnd pasemek nie było za duzo (6-8 na wierzchu włosów) ,jeżeli chodzi o kolor to mogłabyś w tym wypadku wybrać cos takiego: http://www.wella.pl/hairdresser/products/kp_04h/nuancen_h2/xred_h2/index.jsp NR.5/4 a pasemka w kolorze platynowego blondu. Możesz zrobić sobie pasemka w kolorze jakichś dwóch brązów Jeżeli chodzi o jakies konkretne odcienie kolorków,to proponuję cos takiego: TUTAJ 5/5 i 5/4 http://www.wella.pl/hairdresser/products/kp_04h/nuancen_h2/xred_h2/index.jsp TUTAJ 55/55 i 44/44 http://www.wella.pl/hairdresser/products/kp_04h/nuancen_h2/ired_h2/index.jsp TUTAJ 7/3 z Garniera jest podobny kolor -złoty szatyn http://www.wella.pl/hairdresser/products/kp_04h/nuancen_h2/nature_h2/index.jsp tutaj PALISANDER (BRĄZ/CZERŃ) http://www.wella.pl/consumer/consumer_products/wellaton/produkty/wtsc_korzysci/wtsctabela.jsp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioooołek do szaninki
super- dzięki przeogromne, zaraz to sobie przejrze raz jeszcze a w sobote poeksperymentuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena_18
wysłałam ci zdjęcie. Czekam na rade . Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A jaki kolor dla mnie
Brwi mam dosyc geste wydepilowane, powieki ciemniejsze niz cera, oczy odcien cieply, rzesy dlugie czarne.Dodam, ze na wlosach mam obecnie pasemka rozswietlajace takie pod pomarancz,ostatnio tez byly pasemka ognista czerwien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do a jaki kolor
Mysle,że najlepsze byłyby ciemne kolorki -czernie i bardzi coiemne brazy o ciepłym odcieniu. Rzeczywiście myśle żw fajnie byłoby do teh czerni porobic takie czerowne pasemka(labo możesz zrobić taki ciemno mahoniowy spód). Ewentualnie mogłabys jeszce zafrbowac włosy na wierzchu na taki ciemny brąz a do tego zrobić jaśniejszy brąz spód.Ogólnie jeżeli chodzi o kolorki coś z w stulu palona kawa,gorzka czekolada, czy ciemna czekolada.A próbowałas może jakichś fioletowych odcieni?-nie wiem tylko czy pasowałyby ci do oczu(jeżeli malujesz się takimi cieniami i wg ciebie pasuje ten kolor to myslę że z włosami tz mozna by spróbować). KOLORY: Tutaj ciemny brąz(środkowy) i jakiś fioletowy(chociaż mi jakoś ten odcień się nie podba....) http://www.wella.pl/consumer/consumer_products/viva04/levelma/colorprodu/deep_black/nuancentabelle.jsp jezeli chodzi o tą CZERWIEŃ to taki kolorek jaki jest na próbce włosów MAHONIOWY: http://www.wella.pl/consumer/consumer_products/viva04/levelma/colorprodu/warm_red/nuancentabelle.jsp Tutaj: może cos takiego jak ta DZIKA SLIWKA9kolor na modelce),zobacz jeszcze te kolory z fioletów i czerni/brąz http://www.wella.pl/consumer/consumer_products/decore/colornuanc.jsp tutaj: DZREWO HEBANOWE ,ewentualnie TURECKA NOC http://www.wella.pl/consumer/consumer_products/safira/tabela_odcieni.jsp TUTAJ nr.5/3 i jakies z tych ciemnych z kolumny naturlane http://www.wella.pl/hairdresser/products/kp_04h/nuancen_h2/nature_h2/index.jsp tutaj 4/77 5/77 ewentiualnie 6/77 http://www.wella.pl/hairdresser/products/kp_04h/nuancen_h2/fashion_h2/index.jsp tutaj 44/44 44/55 33/55 http://www.wella.pl/hairdresser/products/kp_04h/nuancen_h2/ired_h2/index.jsp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A jaki kolor
dzieki szaninko za rade chyba faktycznie poesperymentuje z tym jasniejszym spodem i ciemniejsza gora.Co do fioletow to nie mam przekonania jakos sie w tym nie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ale tragedia
Te twoje rady o kant tylko mozna roztrzaskac, widac to zreszta na ulicach, ze takie fryzjerki jak Ty doradzaja i laza takie "pieknosci". Za grosz nie masz wyczucia koloru, ,jak mozna tak czesto doradzac cieple kolory, skora u nas malo kobiet ma odpowiednie do cieplych kolorow typ urody. Wiadomą jest rzecza, ze kolor wlosow zblizony do naturalnego wypadnie najlepiej, i nie wolno z chlodnego w odcieniu naturalnego koloru robic jakis cieply mahonik!!! nie jestem zadna fryzjerka, ale uwazam ze mam dobre wyczucie koloru, widze co komu pasuje, ale nie zakladam bzdurnych topikow. Pozdrawiam, zycze milego pajacowania, a Wam, dziewczyny, jak najmniej nieudanych farbowan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gru
zgadzam sie z przedmowczynia, gustu ci brak, "cieple odcienie albo fiolety" na przykld to troche niezly rozrzut. twoje klientki moga sie udac prosto do remizy na dyyskoteke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikk
Hej szaninko! a ja mam takie pytanko, zmienie troche temat. mianowice chodzi mi o jakies domowe sposoby na zniszczone i przesuszone włosy. jezeli znasz jakies sposoby to byłabym wdzieczna gdybys mogla mi kilka wypisać bo jaj jestem zielona w tej sprawie a słyszałam ze takie domowe sposoby moga naprawde duzo zdziałać(a moim włosom baaaaaaaaaardzo się to przyda). Thx ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaminka C
bardzo prosze o rade, chce zrobic cos z wlosami bo sa juz straszne, prosze pomóz mi dobrac kolor. mam: jasną cere i kilka piegów, ale mam zamiar teraz na wiosne sie opalac w solarium, zeby przyciemnic skóre, oczy niebieskie, brwi i rzesy ciemne ale nie kruczo czarne, włosy ufarbowane na blond, teraz to jest taka pozostalosc czyli zółty odcien i odrost moich naturalnych wlosów sredni brąz, usta rozowe, twarz owalna, ogólna sylwetka szczupła. Prosze polec cos ladnego dla mnie, nie chcialabym jednak kolorów rudych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oddaję głos na

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do mikk
To znalazłam w necie,myslę że znajdziesz coś dla siebie: 2)przesuszone włosy: wymieszaj żółtko z 1 łyżeczką soku cytrynowego i łyżką stołową oleju rycynowego. Całość wetrzyj w skórę głowy, włóż foliowy czepek i owiń głowę ręcznikiem na 30 minut. Pod wpływem ciepła łuski włosów i pory skóry głowy rozchylą się i odżywcze składniki wnikną do ich wnętrza. Potem spłucz maseczkę i umyj głowę. 3) Obraną ze skórki rzepę ścieramy na tarce. Przez gazę wyciskamy sok ze startego miąższu. Wcieramy go delikatnie w skórę głowy. Po 2 godzinach myjemy włosy szamponem. Powtarzamy kurację przez 2-3 miesiące raz na 2 tygodnie. Sok z rzepy odżywia cebulki, zmniejsza przetłuszczanie się włosów, poprawia ukrwienie skóry głowy. 4)Dzrożdzowa odżywka do włosów: Garść świeżych drożdży piekarskich (lub piwnych) rozkruszyć w niewielkiej miseczce, dodać 1-2 łyżki soku z cytryny i 4 łyżki soku z pokrzywy (z apteki), rozcieńczonego 4-5 łyżkami ciepłej, przegotowanej wody. Całość mieszać, aż do uzyskania jednolitej papki. Nanieść na lekko zwilżone włosy na pół godziny przed myciem. Odżywka jest polecana dla włosów zniszczonych, nadmiernie wypadających, leczy łysienie. 5)Płukanka do włosów osłabionych Dwie łyżki ziela pokrzywy, dwie łyżki ziela tymianku, jedna łyżka startego korzenia łopianu, jedna łyżka liścia nasturcji, jedna łyżka ziela bylicy bożego drzewka. Wszystko to należy zalać 1 litrm wrzącej wody i parzyć pół godziny pod przykryciem. Po tym czasie wlać do naczynia z wodą w którym będziemy płukać włosy. 6)Odżywcza oliwka do włosów Czasami używa się odżywczych oliwek do włosów (na bazie oliwy z oliwek lub oleju słonecznikowego). Do naczynia o pojemności 250 ml należy wsypać 3 łyżki dokładnie rozdrobnionych ziół (zawierających dużo olejków eterycznych) i zalać je 100 ml oleju. Butelke zakorkować i odstawić w nasłonecznione miejsce aby szybciej nastąpiło przenikanie olejków eterycznych z surowca zielarskiego do oleju (ok. 3 tygodni). Przez ten czas należy codziennie wstrząsnąć butelką. Po trzech tygodniach olej przefiltrować i ponownie dodać trzy łyżki ziół. Czynności te należy wykonywać tak długo, aż olej nabierze intensywnego aromatu ziół. Oliwką taką nacieramy włosy i skórę głowy na 30 minut przed ich umyciem, po czym włosy natrzeć szamponem i odrobiną ciepłej wody i po kilku minutach spłukać ciepłą wodą. Ponownie umyć włosy wodą z szamponem. 7)Tonik z pokrzywy i nasturcji ma właściwości wzmacniające włosy. Należy 50g ziela pokrzywy i 50g ziela nasturcji (zioła muszą być zmiksowane) zalać 100 ml spirytusu, zlać do butelki, szczelnie zamknąć i odstawić w ciemne miejsce na dwa tygodnie. Należy wcierać we włosy raz na tydzień, na dzień przed myciem włosów. 8)Okład z korzenia chrzanu Ze świeżo startego korzenia chrzanu należy zastosować kilkuminutowy okład na skórę głowy, po czym spłukiwać wodą dopóki nie zlikwidujemy zapachu chrzanu, następnie zastosować jedną z płukanek ziołowych. Okład ten poprawia krążenie w skórze głowy, przeciwdziała wypadaniu włosów. Okład z korzenia rzodkwi czarnej Sposób użycia podobny jak w przypadku użycia okładu z korzenia chrzanu. Działa podobnie lecz ma silniejsze działanie. Ponadto posiada właściwości regenerujące na cebulki włosowe. 9)Przy bardzo zniszczonych włosach, co 2 - 3 mycie wskazane jest zrobienie przed myciem kompresu z podgrzanego na "łaźni wodnej" oleju rycynowego (2 łyżki) z dodatkiem soku cytrynowego (1 łyżka) i gliceryny (1 łyżka), następnie zmywa się go mydłem lub szamponem brzozowym, jajecznym lub lecytynowym. Do ostatniego płukania należy użyć naparu z dodatkiem takich ziół jak: kwiat lipy, lilii lub korzeń prawoślazu. 10)Nalewka z nasturcji: Całe krzaki nasturcji starannie opłukane, osuszone - posiekać i zalać spirytusem (2 części spirytusu 90% i 1 część przegotowanej wody) tak, żeby zioła były pokryte. Po 10 dniach płyn zlewa się do butelek. Kuracja trwa 2 - 3 tygodnie. Skórę głowy należy smarować codziennie. Płyn ten nadaje się do każdego rodzaju włosów i można go stosować profilaktycznie w celu wzmocnienia włosów. Przy łupieżu należy do nalewki dodać skrzyp i tatarak (po 1 części każdego z ziół). 11)Odwar z gałązek i owoców rokitnika Stosuje się go na zewnątrz i do wewnątrz. Przygotowuje się z 20 g gałązek, 10 g owoców, zalewa się 500 ml wody gotuje 5 minut, odstawia na 0,5 godziny. Pić należy 2 razy dziennie po 0,5 szklanki a także smarować skórę głowy rano i wieczorem. Kuracja trwa 2 - 3 tygodnie. Wcieranie płynów w skórę głowy należy wykonywać następująco: robić kolejne przedziałki we włosach poczynając od lewej do prawej strony głowy, a następnie to samo na tyle głowy. Owijamy tamponikiem waty patyk lub podłużną łopatkę i wcieramy lekko w każdy przedziałek osobno. Po czym włosy sczesujemy i wykonujemy lekki masaż opuszkami palców. 12)Wyciąg z dziurawca stosuje się przy łysieniu plackowatym, oprócz wyżej wymienionych środków. Miejsca pozbawione włosów można posmarować wyciągiem z dziurawca i po 15 minutach naświetlać promieniami nadfioletowymi (lampą kwarcową lub słońcem). Po naświetlaniu powinien wystąpić odczyn rumieniowy 1 stopnia. Czas naświetlania przy stopniowym przedłużaniu można doprowadzić do 20 - 30 minut. W celu uzyskania lepszego wyniku naświetlań należy, przed przystąpieniem do naświetlania wykonać test, aby ustalić indywidualną wrażliwość pacjenta na promieniowanie nadfioletowe, Dla przyśpieszenia reakcji należy podawać wyciąg dziurawca również do wewnątrz. Uwaga! Kurację taką można przeprowadzać tylko pod kontrolą lekarską. 13)kieliszek rycyny+ sok z ½ cytryny+ kieliszek nafty+żółtko+łyżka miodu+kieliszek koniaku. Zmieszać, odstawić w ciemnej butelce na 24 h, nałożyć na głowę, przykryć folią,ręcznikiem ,trzymać 2 h,spłukać. 14)2żółtka+łyżka soku z cytryny+ ½ szklanki oliwy z oliwek (proporcje na włosy do ramion). Wymieszać ,do uzyskania majonezu, nałożyć na suche włosy, zawinąć folią,trzymac kilka godzin, umyć 2 razy, zastosowac odżywke nawilżającą. 15)na wypadanie napar z pokrzywy 16)żółtko+10 kropel olejku rycynowego+10 krpoli soku z cytryny. Wymieszac, wmasować w skórę głowy, zwinąć w folię, przykreyć ciepłm ręcznikiem (można podgrzewac suszarką co jakis czas). PO 45 min. umyć włosy. stosować raz w tygodniu przez 6 m-cy. efekty widoczne po 3 m-cach. 17) jajko wbić do szkl, zalć do ½ ciepła wodą dokładnie wymieszać, rozprowadzić na wilgotnych włosach, porządnie wcierając w skórę, rozczesywać w czasie płukania (przed umyciem) 125ml oleju z oliwek+jajko+60ml octu cedrowego+1/4 łyżeczki soli+ 5ml miodu. wymieszac, uzyskać majonez, wmasowac we włosy,przyktyć ręcznikiem, zmyc ciepła woda po 30 minutach. 18)2łyżki ziela pokrzywy+ 2łyzki liścia nasturcji+1 łyzka ziela bylicy bożego drzewka+1łyzka startego korzenia lopaniu. zalać 1 l wrzątku ,parzyć 30 min pod przykrycie,. spłukać włosy 19)nafta do włosów (aptece ,koszt.4-5zł, firma Anna, Paramedica), najlepiej z lecytyną,biopierwiatskami,pokrzywą + żółtko+sok z cytryny. Pomieszać , w skórę lowy,ewentualnie lekko we włosy, trzymac 10-15min, stosowac przed myciem na wilgotne włosy, umyć 2 razy. 20)nawilżenie: zmieszać 3 łyżeczki oleju awokado lub migdałowego i łyżeczkę eterycznego olejku z lawendy. Wetrzyj we włosy,zmyj po 30 min. 21) nawilżenie: żółtko+kieliszek wódki+łyżeczka żelu z aloesu. Pomieszac,nałożyc na włosy, spłukac dokładnie 22)wypadanie: litrem wody zalej 10dag kory wierzbowej i gotuj przez ok.20min. gdy wystygnie przecedź. dodaj ¼ szklanki czystego soku brzzowego. Przez 2 tyg. wcieraj płyn w skórę głowy,masując ja przy tym. 23)Jajko+1/4 szklanki piwa. Pomieszać, rozprowadzic na umyte ,mokre włosy,spłukac po 15min. 24) dokładnie ywmieszaj na papkę łyżkę oleju sezamowego lub lnianego,żółtko i łyżkę neutralnej(bezbarwnej) henny. Gęśtą emulsję wmasuj w w wilgotne włosy. Po 30 min. dokładnie umyj głowę. 25)3łyzki oliwy i tyle samo soku z cytryny zmieszaj i rozprowadź na mokrych włosach(po muciu). owiń folią i recznikiem, umyj włosy po 30min. 26) 30 minut przed kazdym myciem wcieram maseczke we wlosy wlasnorecznie przygotowana. Przepis na maseczke: 2 zoltka jajka, 3-5 lyzek nafty kosmetycznej, sok z polowy cytryny lub mandarynki. Nastepnie zmywam to z uzyciem szamponu RADICAL, nastepnie wcieram maske do wlosow RADICAL do wlosow farbowanych na ok 10 min. Potem zmywam to wszystko. I po 2 tygodniach moje wlosy wygladaly calkiem inaczej. Dodtakowo polecam ampulki do wlosow rowniez z tej samej serii RADICAL firmy FARMONA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do witaminki C
napisz mi jeszce jaki masz kolor powiek(ciemnejszy czy jasniejszy od cery) i dokładniej kolor oczu(chodzi mi o odcień)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka oczy zielono-szare duże rzęsy ciemne szaro-brązowe oczy zawszen maluje na brązowo - beżowo cieniami i czarny tusz ... powieki jasne- brwi bardzo jasne rzadkie -też zawsze przyciemniam usta \"brudny ciemny róż\";-) włosy krutkie ...podobna fryzurka jaka ma prezenterka z TVP1 zawsze w okularkach ostatno pojawia sie w dzienniku,...nie wiem jak się nazywa :-( naturalny kolor włosów : jestem szatynką kolor ciemny szary z brązem....beznadziejny okgólnie wiem tylko że bardzo ciemne mi nie pasują bo wyglądam poważnie kiedyś też miałam pasemka rozjasniane i tez porazka jeszcze większa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahhaha
ja pitole ale wies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idzie grzes
przez wies worek kalu niesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gru
a przez dziurke kalek ciurkiem leje sie za grzesiem :D hahahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gru
dziurke w dupce oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam grzesia
dokad idziesz, a on: do fryzjera. bo slyszalem ze szaninka kolory dobiera. Ja mu mowie, ona sciemnia, rady ma do dupy. A on: ja chce dobrac kolor wlosow do koloru kupy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaminka C
szaninka powieki w kolorze cery jasne, oczy niebieskie, nie jasne ani ciemne, wpadające moze w zielen albo w morski, sama nie wiem jakie dokladnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do prowokacji17
Proponuje zrobic pasemka w kolorze średniego czekoladowego brazu ,albo pozotawic jasną górę a spód zrobic czekoladowy. A kolor odcień oczu masz zimny czy ciepły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do witaminki C
Proponuje zafarbowac włosy na poplietay blond (ciemny szary kolor) to jest cos takeigo jak tutaj 0/11 ale o wiele ciemniejsze http://www.wella.pl/hairdresser/products/kp_04h/nuancen_h2/mix_h/index.jsp do tego mogłabyś dorobić pasemka w kolorze bardzo bardzo bardzo jasnego blond. Mysle ,że mogłbyby byc one także w kolorze popioelatego brązu.alebo możesz zrobic takie i takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do zegarynki
napisz mi jeszcze jaką masz cerę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cerę mam jasną ....prawie przeźroczystą jak nie widzi słońca i solarium ....ale szybko się opalam każde przebarwienie , naczyńka i krosteczki są widoczne od razu nie mam piegów, a z pryszczami juz się uporałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×