Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szaninka

Poradzę jaki kolor włosów ci pasuje...

Polecane posty

Gość szaninka do takiejsobie
napisz jeszce jaki masz kolor powiek i brwi. a kjeżeli chodzi o kolor oczu to jest ceimny czy jasny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waksiara
szaninko, że tak zmienię temat wiesz może coś więcej na temat odzywki WAX,wiem że jest pełno informacji w wyszukiwarce ale mi chodzi o konkrety(nie chce mi się tyle czytać ;-), jakbyś mogła to odpisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do waksiary
są trzy rodzaje tez odzywki,do włosów:jasnych,ciemnych i każdego rodzaju,dostępne w aptece. Koszt. różnie,w zalezności od pojemności ,najmniejsza ok.7zł ,ale starczy na długo. Pomaga włosom zniszconym,traktowanym chenioterapią,wypadającym,suchym;regenruje,wzmacnia,odzywia i pielęgnuje włosy,u niektórych powoduje,że szybciej rosną. U mnie sie kompletnie nie sprawdził,tak więc musisz kupić i sama się przekonać czy dla twoich włosów bedzie odpowiedni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania prosi o poradę
włosy farbuję na blond,ale mam już dosyć ponieważ u nasady robią się żółte(naturalne moje włosy są w kolorze ciemnobrązowym).Myślę o zrobieniu balejażu 2kolorowego :blond i ciemny brąz.Czy to jest dobry pomysł? Dodam jeszcze,że oczy mam niebieskie,cera jasna,czarne rzęsy i brwi.Z góry dziękuję.l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do ani
możesz spróbować ,ale żeby te włosy wyszły blond a nie żółte to będziesz musiała uzyc mocnej farby a to zniszcy włosy,jak uzyjesz rozjasniacza to trudno będziew wrócić do naturalnego koloru. Myślę,jednka że te kolory mogą być (lepiej byłoby gdyby jednak tego brązu było więcej niż blondu),ale osobiście to doradzałabym ci zrobić ciemny brąz a do tego pasemka jasny/średni brąz albo spód jasno-/średnio-brązowy,z blondu zrezygnowałabym całkowice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivka
ja sie farbuje na rozjasniony bezowy blond, i wydaje mi sie ze wygladam jakos blado i nijako, naturalny kolor wlosow to szatyn/ciemny blond, oczy zielono- szare, oprawa oczu ciemna cera jasna , latem pokryta cala piegami, mysle o pasemkach albo calkowitej zmianie kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do vivki
moe ci zaproponowac tak: 1-dorobienie do tych blond włosów popieltych pasemek 2-zafarbowanie włosów na brąz(średni,może być jasny,nie wiem jaki masz kolor brwi) a pod spód zrobić rude,albo jasnieszjy brąz 3-do tych blond włosów co masz teraz możesZ robic np. balejaż brąz+rudy, albo w dwóch różnych odcieniach brązu (np.jeden podchodzący pod rudy(z odcieniami rudości) a drugi taki prawdziwy średni brąz albo jasniejszy i ciemnejszy brąz)) 4-jeżeli zafarbujesz włosy na brąz to możesz do tego zrobic takie jasno slomkowe pasemka albo rude.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwizdeczka
Hej SZaninko. Ja mam wlosy szare, kiedys mialam bardziej blond, no a teraz farbuje sie na brazowo, dobrze mi w tym kolorze ale chcialabym sprobowac czegos innego. Mam szaro niebiesko zielone oczy. Kolor zalezy od ubrania i od swiatla. Brwi i rzesy chyba takie ciemnobrozowe a koloryt cery troche rozowawy zima a latem ladnie sie opalam na brazowo. Myslisz, ze moglabym sie przefarbowac na ciemny blond albo taki sredni z jasnymi pasemkami? Czy moze cos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pit bull
Hej Szaninko:) mam włosy takie szarawe mozna powiedzieć brązowe ale wpadające w szary kolor. Ciemna oprawa oczu nie czarna ale taki ciemny blond, opalam sie dosc szybko, na brązowy kolor:D doradz mi proszę kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do gwizdeczki
jeżeli kolor twoich powiek jest taki jak cera to mozesz spróbowac z tym blondem, jeżeli ciemnejszy to raczej zrezygnuj.Jeżeli nie chcesz już brązu to proponuję ci czerwienie :przede wszystkim mahoń, a poza tym bordo,wisnia. I jescze kasztanowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do pit bulla
Myślę ,że przede wszystkim brązy (takie od jansego do średniego) ,czrewieni,kasztan, i dodatkowo złote blondy(ale nie jako całe włosy zafarbowane tylko ,jako pasemka,tak żeby rozjaśniły nieco twarz). Jeżweli chcesz konkretnie jakies pomysły to napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cath
czesc szaninko:-) teraz ja cath:-) : oczy niebieskie czasem nawet bardzo ciemoniebieskie, oprawa dosc ciemna, cienie pod oczami, wlosy naturalnie b ciemny blond- brazowe typu cappucino .Farbowalam sie 5 lat na blond- pasemka- najpierw niewiele i grube potem coraz wiecej i duzo.Po jakims czasie zauwazylam ze sie zrobilam jakas bezbarwna a i wlosy byly nie w najlepszej kondycji mimo troskliwej pielegnacji( z natury sa delikatne i srednio geste). W pazdzierniku zmienilam fryzure- rownej dlugosci wlosy za ramiona pocieniowalam na calej dlugosci i zrobilam 3 kolory - moj wlasny, miodowy blond i 3 - ten blond - ktory milam do tej pory- b jasny zlocisty.? Jak ci sie to widzi? Dodam, ze jestem nieduza , drobna osobka:-). Co ty bys mi doradzila? Zainteresowalam sie tez odzywka bialko keratynowe Subriny , o ktorej info podalas. Mozesz cos wiecej? Interesuje mnie tez polewanie wlosow jajkiem ( co ponoc od lat robi twoja kolezanka) - prosze o dokladny przepis- b lubie naturalne metody pielegnacji wlosow. Sama od pol roku stosowalam sok z czarnej rzodkwi|+ olejek rozmarynowy i BAARDZO sie wlosy poprawily. Stosuje tez olejek rycynowy 1 lyz + 1 lyzka wodki( przed myciem na 1 godzinke pod czepkiem z folii.Co powiesz o tych sposobach? pozdrawiam :-) masz fajny watek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwizdeczka
no powieki mam takie jak cera, czerwieni nie chce bo juz mialam i sie zle w nich czuje, sprobuje z tym blondem ale dopiero na wakacje, jake bede opalona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do gwizdeczki
tylko żebyć nie przesadziła z jasnością tego blondu ;-) wybierz takie kolorki opalenizujące -złote,beże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to moze ja tez sie poradze, bo jak na razie nie moge znalezc swojego koloru. tak wiec, cere mam blada, oprawa oczu jasna, kolor naturalny wlosow to sredni albo ciemny blond, oczka niebieskie, troszke piegow ale malo widocznych. kiedys zaeksperymentowalam z ciemnymi kolorami typu czerwien fioletu itp, ale to byl tragiczny wybor, wygladalam strasznie staro. teraz mam balejage blond z mokka brazem, ale tak cienkie pasemka ze z daleka wygladaja na moj naturalny. aha i ostatnio tez mialam bardzo jasny blond z jakims rudym, nie bylo nawet najgorzej. aha i jesli masz jakis fenomenalny sposob zeby poprawic kondycje wlosow to bym prosila. nie mam ich malo, ale sa cienkie i szybko sie przetluszczaja. juz smaruje olejkiem rycynowym i nafta i troszke pomaga, ale co zrobic zeby byly grube i mocne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneh
mam ciemny blond włosy niebieskie oczy nie wąskie usta jasne brwi jakiżkolor będzie mi pasował proszę szybko o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelka16
Ja mam szczupłą bardzo buzie, taki trójkącik;) oczy zielone, karnację średnią, ale raczej ciemną, usta średniej wielkości, poradź, bo wiosna i czas na zmiany,czekam , z goryu dzieki :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do goldschatz
Njalepiej na pewno ci w blondach, jeżeli nie chcesz aby za bardzo było widać odrosty to albo zafarbuj je na naturalny kolor albi na popielaty blond a do tego zrób pasemka blond. I tak jeżeli masz jasny kolor oczy np.z dodatkiem szarego to wybierz zimne blondy(może byc gołebi albo platynowy), jeżeli są o odcieniu ciepłym to masz wiekszy wybór, możesz robic pasmeka złote,bęzowe,piaskowe,sloneczne i do takich pasemek możesz jeszce zrobić to będzie taki balejąz dwukolorowy) pasemka w kolorze bursztynowym/miodowym/ewnwtualnie jasny orzech. Jeżeli nie możesz okreslic jaki to kolor to zrób balejaz w dwóch kolorach blondu zimnym i ciepłym. Jeżeli chcesz zrobic sobie kontrasty to możesz na wierch zrobic jasny blond (zimny czy ciepły zalezy do oczu) a pod spodem albo te bursztyny/miodziki/bardzo dobry myslę byłby tutaj orzechowy(konkretnie mam na myśli o ile się nie mylę z garniera nutrisse,z taką dziewczyną co ma grzywkę do połowy czoła) albo tez cos miedzianego ,ale nie za intensywnego ,takiego spokojnego,łagodnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do aneh
nie napisałas mi jaką masz cerę i kolor powiek. Jeżeli obydwie te rzeczy są jasne to ta sama odpwiedź co do goldschatz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do karmelki 16
napisz mi jeszcze jaki masz kolor brwi,powiek i ust,naturlany kolor włosówe, a jeżeli chodzi okolor oczu to zimny czy ciepły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do wszyskich
UWAGA! wypisuję naturalne sposoby na poprawę kondycji włosów: na wzmocnienie(regeneracja,odżywienie,wypadanie,zmieszczenie),rozjasnienie, przyciemnie,szybszy porost, na rzetłuszcanie i kilka takich dodatkowyh rad. Od razu mówię,że sama większości nie próbowałam, na sobie, zaszkodzic nikomu nie zaszkodzą. Każda musi popróbowac kilka zanim znajdzie cos dla siebie (dla rodzaju włosów),na każdego róznie wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1 BLASK
1) płukanie włosów piwem 2) stosowanie soku z cytryny+kilka kropel wódki 3) po umyciu włosów polać włosy szklanką ciepłego mleka,wetrzec co się da we włosy i zawinąć w ręcznik (albo pieluchę,ale nie pampersa ) pozostawic na 10 min (nie dłużej!)i spłukać,troche to smierdzi,ale efkety widać(przynajmniej na mioch włopsach) 4) po umyciu wlosów ,polać je jajkiem(można dodac troche soku z cytryny i wódkę-)i chwilke poczekac jakieś 2 min. moja koleznaka stosowała taką kurację(do tego płukała włosy rumiankiem,żeby miały jasny blond kolor)i miała śliczne włosy-gładkie,baaaardzo lśniące i zdrowe(ale niestety stosowało to nie dośc,że do każdego mycia to jeszce przez wiele lat itrudo mi powiedziec kiedy są zauważalne efekty). 5) 2 żółtka+ oliwa z oliwek+sokz 1 cytryny.Pomieszać, nałożyć na włosy,przykryć folią i ręcznikiem, nosić 2h, spłukać (ew.umyć włosy) 6) nafta do włosów (a ptece ,koszt.4-5zł, firma Anna, Paramedica), najlepiej z lecytyną,biopierwiatskami,pokrzywą + żółtko+sok z cytryny. Pomieszać , w skórę lowy,ewentualnie lekko we włosy, trzymac 10-15min, stosowac przed myciem na wilgotne włosy, umyć 2 razy. 7) banan+sok z cytryny+łyżka miodu. wymieszać (banana bardzo dokładnie rozdrobnić), nałożyć na włosy na 20 min, umyć dokładnie włosy 8) żółtko+ sok z ½ cytryny+łyżeczka miodu+ 3 łyżki oliwy z oliwek. wymieszać ,podgrzać,nałożyc na włosy,przykryć, po kilku godzinahc umyć włosy. 9) jajko+ sok z ½ cytryny +kieliszek wódki. Zmieszać ,polac na włosy, poczekać 3-5 min., spłukać. 10) olejek rycynowy nałożyc na 5 min, spłukać 2 razy zimną wodą +sok z cytryny 11) 3 porcje piwa+1 porcja ciepłej wody, wymieszać, spłukiwać po umyciu włosów 12) ¼ l wody +1 łyżeczka octu owocowego+1 łyżeczka miodu. Rozpuścic miód w lekko podgrzanej wodzie ,dodać ocet. spłukać włosy UWAGA! olejek rycynowy przyciemnia włosy(można zamienić na oliwę z oliwek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelka16
hmm więc jeśli chodzi o brwi, to są takie naturalne, koleżanki mi zazdroszczą :) powieki też normalne nie wiem jak to określić, a usta raczej blade, ale zawsze używam błyszczyku albo pomadki ochronnej,m ale usta mają kolor taki naturalny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 WZMOCNIENIE
1) przetłuszczania się włosów : płukanka łopianową. Korzeń łopianu kupisz w zielarni za nie całe 2zł. Robisz odwar zgodnie ze sposobem uzycia podanym na opakowaniu i tym po ostudzeniu ( ma być letnie) płukasz włosy. Taka płukanka działa antyłojotokowo i zapobiega wypadaniu włosów i chcąc aby nie wysuszyła Ci włosów zbytnio, po jej wykonaniu wetrzyj w przesuszone partie włosów (te zniszczone) odżywkę bez spłukiwania 2)przesuszone włosy: wymieszaj żółtko z 1 łyżeczką soku cytrynowego i łyżką stołową oleju rycynowego. Całość wetrzyj w skórę głowy, włóż foliowy czepek i owiń głowę ręcznikiem na 30 minut. Pod wpływem ciepła łuski włosów i pory skóry głowy rozchylą się i odżywcze składniki wnikną do ich wnętrza. Potem spłucz maseczkę i umyj głowę. 3) Obraną ze skórki rzepę ścieramy na tarce. Przez gazę wyciskamy sok ze startego miąższu. Wcieramy go delikatnie w Skórę głowy. Po 2 godzinach myjemy włosy szamponem. Powtarzamykurację przez 2-3 miesiące raz na 2 tygodnie. Sok z rzepy odżywia cebulki, zmniejsza przetłuszczanie się włosów, poprawia ukrwienie skóry głowy. 4)Dzrożdzowa odżywka do włosów: Garść świeżych drożdży piekarskich (lub piwnych) rozkruszyć w niewielkiej miseczce, dodać 1-2 łyżki soku z cytryny i 4 łyżki soku z pokrzywy (z apteki), rozcieńczonego 4-5 łyżkami ciepłej, przegotowanej wody. Całość mieszać, aż do uzyskania jednolitej papki. Nanieść na lekko zwilżone włosy na pół godziny przed myciem. Odżywka jest polecana dla włosów zniszczonych, nadmiernie wypadających, leczy łysienie. 5)Płukanka do włosów osłabionych Dwie łyżki ziela pokrzywy, dwie łyżki ziela tymianku, jedna łyżka startego korzenia łopianu, jedna łyżka liścia nasturcji, jedna łyżka ziela bylicy bożego drzewka. Wszystko to należy zalać 1 litrm wrzącej wody i parzyć pół godziny pod przykryciem. Po tym czasie wlać do naczynia z wodą w którym będziemy płukać włosy. 6)Odżywcza oliwka do włosów Czasami używa się odżywczych oliwek do włosów (na bazie oliwy z oliwek lub oleju słonecznikowego). Do naczynia o pojemności 250 ml należy wsypać 3 łyżki dokładnie rozdrobnionych ziół (zawierających dużo olejków eterycznych) i zalać je 100 ml oleju. Butelke zakorkować i odstawić w nasłonecznione miejsce aby szybciej nastąpiło przenikanie olejków eterycznych z surowca zielarskiego do oleju (ok. 3 tygodni). Przez ten czas należy codziennie wstrząsnąć butelką. Po trzech tygodniach olej przefiltrować i ponownie dodać trzy łyżki ziół. Czynności te należy wykonywać tak długo, aż olej nabierze intensywnego aromatu ziół. Oliwką taką nacieramy włosy i skórę głowy na 30 minut przed ich umyciem, po czym włosy natrzeć szamponem i odrobiną ciepłej wody i po kilku minutach spłukać ciepłą wodą. Ponownie umyć włosy wodą z szamponem. 7)Tonik z pokrzywy i nasturcji ma właściwości wzmacniające włosy. Należy 50g ziela pokrzywy i 50g ziela nasturcji (zioła muszą być zmiksowane) zalać 100 ml spirytusu, zlać do butelki, szczelnie zamknąć i odstawić w ciemne miejsce na dwa tygodnie. Należy wcierać we włosy raz na tydzień, na dzień przed myciem włosów. 8)Okład z korzenia chrzanu Ze świeżo startego korzenia chrzanu należy zastosować kilkuminutowy okład na skórę głowy, po czym spłukiwać wodą dopóki nie zlikwidujemy zapachu chrzanu, następnie zastosować jedną z płukanek ziołowych. Okład ten poprawia krążenie w skórze głowy, przeciwdziała wypadaniu włosów. Okład z korzenia rzodkwi czarnejSposób użycia podobny jak w przypadku użycia okładu z korzenia chrzanu. Działa podobnie lecz ma silniejsze działanie. Ponadto posiada właściwości regenerujące na cebulki włosowe. 9)Przy bardzo zniszczonych włosach, co 2 - 3 mycie wskazane jest zrobienie przed myciem kompresu z podgrzanego na "łaźni wodnej" oleju rycynowego (2 łyżki) z dodatkiem soku cytrynowego (1 łyżka) i gliceryny (1 łyżka), następnie zmywa się go mydłem lub szamponem brzozowym, jajecznym lub lecytynowym. Do ostatniego płukania należy użyć naparu z dodatkiem takich ziół jak: kwiat lipy, lilii lub korzeń prawoślazu. 10)Nalewka z nasturcji: Całe krzaki nasturcji starannie opłukane, osuszone - posiekać i zalać spirytusem (2 części spirytusu 90% i 1 część przegotowanej wody) tak, żeby zioła były pokryte. Po 10 dniach płyn zlewa się do butelek. Kuracja trwa 2 - 3 tygodnie. Skórę głowy należy smarować codziennie. Płyn ten nadaje się do każdego rodzaju włosów i można go stosować profilaktycznie w celu wzmocnienia włosów. Przy łupieżu należy do nalewki dodać skrzyp i tatarak (po 1 części każdego z ziół). 11)Odwar z gałązek i owoców rokitnika Stosuje się go na zewnątrz i do wewnątrz. Przygotowuje się z 20 g gałązek, 10 g owoców, zalewa się 500 ml wody gotuje 5 minut, odstawia na 0,5 godziny. Pić należy 2 razy dziennie po 0,5 szklanki a także smarować skórę głowy rano i wieczorem. Kuracja trwa 2 - 3 tygodnie. Wcieranie płynów w skórę głowy należy wykonywać następująco: robić kolejne przedziałki we włosach poczynając od lewej do prawej strony głowy, a następnie to samo na tyle głowy. Owijamy tamponikiem waty patyk lub podłużną łopatkę i wcieramy lekko w każdy przedziałek osobno. Po czym włosy sczesujemy i wykonujemy lekki masaż opuszkami palców. 12)Wyciąg z dziurawca stosuje się przy łysieniu plackowatym, oprócz wyżej wymienionych środków. Miejsca pozbawione włosów można posmarować wyciągiem z dziurawca i po 15 minutach naświetlać promieniami nadfioletowymi (lampą kwarcową lub słońcem). Po naświetlaniu powinien wystąpić odczyn rumieniowy 1 stopnia. Czas naświetlania przy stopniowym przedłużaniu można doprowadzić do 20 - 30 minut. W celu uzyskania lepszego wyniku naświetlań należy, przed przystąpieniem do naświetlania wykonać test, aby ustalić indywidualną wrażliwość pacjenta na promieniowanie nadfioletowe, Dla przyśpieszenia reakcji należy podawać wyciąg dziurawca również do wewnątrz. Uwaga! Kurację taką można przeprowadzać tylko pod kontrolą lekarską. 13)kieliszek rycyny+ sok z ½ cytryny+ kieliszek nafty+żółtko+łyżka miodu+kieliszek koniaku. Zmieszać, odstawić w ciemnej butelce na 24 h, nałożyć na głowę, przykryć folią,ręcznikiem ,trzymać 2 h,spłukać. 14)2żółtka+łyżka soku z cytryny+ ½ szklanki oliwy z oliwek (proporcje na włosy do ramion). Wymieszać ,do uzyskania majonezu, nałożyć na suche włosy, zawinąć folią,trzymac kilka godzin, umyć 2 razy, zastosowac odżywke nawilżającą. 15)na wypadanie napar z pokrzywy 16)żółtko+10 kropel olejku rycynowego+10 krpoli soku z cytryny. Wymieszac, wmasować w skórę głowy, zwinąć w folię, przykreyć ciepłm ręcznikiem (można podgrzewac suszarką co jakis czas). PO 45 min. umyć włosy. stosować raz w tygodniu przez 6 m-cy. efekty widoczne po 3 m-cach. 17) jajko wbić do szkl, zalć do ½ ciepła wodą dokładnie wymieszać, rozprowadzić na wilgotnych włosach, porządnie wcierając w skórę, rozczesywać w czasie płukania (przed umyciem) 125ml oleju z oliwek+jajko+60ml octu cedrowego+1/4 łyżeczki soli+ 5ml miodu. wymieszac, uzyskać majonez, wmasowac we włosy,przyktyć ręcznikiem, zmyc ciepła woda po 30 minutach. 18)2łyżki ziela pokrzywy+ 2łyzki liścia nasturcji+1 łyzka ziela bylicy bożego drzewka+1łyzka startego korzenia lopaniu. zalać 1 l wrzątku ,parzyć 30 min pod przykrycie,. spłukać włosy 19)nafta do włosów (aptece ,koszt.4-5zł, firma Anna, Paramedica), najlepiej z lecytyną,biopierwiatskami,pokrzywą + żółtko+sok z cytryny. Pomieszać , w skórę lowy,ewentualnie lekko we włosy, trzymac 10-15min, stosowac przed myciem na wilgotne włosy, umyć 2 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 POROST WŁOSÓW
1)kompres imbirowy. 1 saszetę imbiru (takiego zwykłego sklepowego, np. Kotanyi,Galeo itp) zalewasz wrzacą wodą tylko powoli: musi się wytworzyć papka. Wtedy ją dobrze mieszam aby nie było więkrzych grudek. Jeszce cieplą nakładasz na skórę głowy, wmasowujesz i głowę owijasz czepkiem z folii lub takim woreczkiem (taniej!) ze sklepu. Powinnać czuć ciepłe pieczenie. Po około 30-45 min spłukujesz włosy i po ich wysuszeniu ,wcierasz w skórę głowy dowolny specyfik (np. na porost włosów). 2)wywar z szyszek chmielu sporządzonego wg. przepisu na opakowaniu ziela. Tj ok. 1 łyzkę stołową szyszek zalewasz letnią wodą (3/4 -1 szklanki)to podgrzewarz. Gdy bedzie sie juz gotować to ogrzewasz dalej ok. 7 min. Potem studzisz,cedzisz i gotowe do wtarcia w skórę głowy.Chmiel pobudza porost włosów.(a wiec pijmy piwo ;-) 3)Tonik do włosów z bylicy bożego drzewka Tonik z ziela bylicy ma właściwości powodujące wzrost włosów (wielusetletnia opinia zielarzy). Należy 75 ml skoncentrowanego naparu z ziela bylicy zmieszać z 75 ml czystej wódki i zlać do butelki. Należy wcierać we włosy po rozcieńczeniu ciepłą wodą w proporcji 1:1. 4)Okład z korzenia chrzanu Ze świeżo startego korzenia chrzanu należy zastosować kilkuminutowy okład na skórę głowy, po czym spłukiwać wodą dopóki nie zlikwidujemy zapachu chrzanu, następnie zastosować jedną z płukanek ziołowych. Okład ten poprawia krążenie w skórze głowy, przeciwdziała wypadaniu włosów. 5)Płyn wzmacniający porost włosów gramów (części) nalewka nagietkowa (Tinctura Calendulae) -------- 30 nalewka z pięciornika (Tinctura Tormentillae) -------- 10 sok z łopianu (Succus Bardanae) -------- 20 nalewka aloesowa (Tinctura Aloae) -------- 10 witamina B6 -------- 1 amp. 2 cm woda destylowana -------- ad. 150,0 6)żółtko +sok z ½ cytryny+ 2 łyzki nafty kosm.+1 łyżka olejku rycynowego(uwaga!przyciemnia). Pomieszać ,wmasować w skórę głowy i końcówki, trzymać 30 min.,nie nakrywać. 7)średnią cebulę utrzec na drobnej tarce+kieliszek spirytusu,wmasowac na skórę głowy, nałożyć czepek i owinąc ręcznikiem. po 30min. zmyć. Najlepiej stosować przez miesiąc codziennie ,a po tym myć włosy. 8)Obraną ze skórki rzepę ścieramy na tarce. Przez gazę wyciskamy sok ze startego miąższu. Wcieramy go delikatnie w skórę głowy. Po 2 godzinach myjemy włosy szamponem. Powtarzamy kurację przez 2-3 miesiące raz na 2 tygodnie. Sok z rzepy odżywia cebulki, zmniejsza przetłuszczanie się włosów, poprawia ukrwienie skóry głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4 ROZJAŚNIANIE
1)Płukanki do włosów jasnych Dwie łyżki kwiatów rumianku, dwie łyżki kwiatów nagietka, jedna łyżka cienko ściętej, świeżej skórki pomarańczowej, jedna łyżka kwiatów bzu czarnego. Wszystko to należy zalać 1 litrm wrzącej wody i parzyć pół godziny pod przykryciem. Po tym czasie wlać do naczynia z wodą w którym będziemy płukać włosy. 2)Uzyskanie lub utrwalenie odcienia złoto blond daje rumian szlachetny (rumianek rzymski) i kwiatostan lipy. Z tym, że lipa bardziej nadaje się do włosów suchych lub normalnych ze względu na zawartość związków śluzowych. 3)Intensywniejszy kolor złoty "tycjanowski" można uzyskać przez płukanie w płatkach nagietka lub korzenia rzewienia. Z powyższych ziół przygotowujemy odwar zalewając 4 łyżki ziół letnią wodą. Po doprowadzeniu do wrzenia gotuje się je pod przykryciem 5 minut, a następnie odstawia na 0,5 godziny. 4)Aby nadać włosom odcień popielaty, po rozjaśnieniu lub trwałej ondulacji, kiedy włosy popielato-blond lub siwe nabierają złotego odcienia, można wypłukać je w odwarze z korzenia pietruszki (2 duże pietruszki gotuje się 20 minut w 1 litrze wody). Aby uzyskać miły zapach można dodać 1 łyżkę kłącza tataraku. 5)Celem nadania włosom ciemniejszym złocistego odcienia można smarować je nawet codziennie (aż do otrzymania żądanego koloru) wywarem z łusek cebuli. Garść łusek gotuje się 20 minut w 300 ml wody, odstawia na 30 minut. Po przecedzeniu dodaje 1 łyżkę gliceryny. 6)obrać 12 ziemnikaów, zalać zimną wodą. ugotować do miękkości. Odcedzoną wodę przelać do butelki, wystudzić. chłodnym wywarem spłukać włosy, wysuszyć na słońcu lub suszarką. 7) 2 garści rumianku zalać ½ l wrzątku. pozostawić pod nakryciem przez 20min. odcedzić, umyć włosy i spłukać (nie używać odżywki) 8) 2 łyzki tumianku+2łyzki rozmarynu + 2 łyzki krzyżownicy wirginijskiej+1 łyzka melisy. zalać 1 l wrzątku, parzyc pod przykryciem 30 min. przelać do zimnego naczynia, spłukać włosy 9) na żółte farbowane włosy: płukanka do blond włosów ,,Flor Illum" ,kolor srebrny, dostępna u fryzjera i w hurtowniach fryzjerskich. koszt.10zł www.progress.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5 PRZYCIEMNIENIE
1) przyciemnienia włosów : warto wypróbować farby roślinne: henna lub basma (proszek z liści indygowca, zawierający barwnik indygotynę). Basma łączona z henną pozwala otrzymać bardzo ciemne odcienie czerwieni, ciemne brązy i w końcu czerń. Należy pamiętać jednak, że mieszanina henny i basmy barwi włosy brązowe na kolor czarny. Myślę, że w Pani przypadku lepszy efekt koloryzujący można otrzymać stosując samą hennę (odcienie rudawe, czerwone lub odcienie koloru brązowego). Hennę (o odcieniach złotych i brązowych) można łączyć z drobno zmieloną kawą lub herbatą. Mieszanka taka nadaje się do barwienia włosów od ciemnego blondu po średni brąz i nadaje im odpowiednio odcienie złotobrązowe po ciemnobrązowe. 2)Płukanka do włosów ciemnych Dwie łyżki liści szałwii, dwie łyżki liści rozmarynu, dwie łyżki krzyżownicy wirginijskiej, jedna łyżka melisy. Wszystko to należy zalać 1 litrm wrzącej wody i parzyć pół godziny pod przykryciem. Po tym czasie wlać do naczynia z wodą w którym będziemy płukać włosy. 3)Lekko przyciemnia włosy płukanie w wywarze liści szałwi i orzecha włoskiego. 3 łyżki mieszanki zalewa się 1 litrem wody, gotuje 5 minut i odstawia do wystygnięcia. Przecedza się i trochę podgrzewa. 4)Przyciemniają włosy następujące zioła: kora dębowa, kora kruszyny, owocnia orzecha włoskiego, liście indygowca (basmy). Z kory dębowej, kory kruszyny i owocni orzecha włoskiego można przygotować płyn przyciemniający włosy: przygotowuje się go następująco: 50 g kory lub zielonej owocni orzecha włoskiego zalewa się 500 ml wody. Gotuje 30 minut uzupełniając wyparowującą wodę. Pozostawia pod przykryciem do następnego dnia. Potem gotuje jeszcze 10 minut, ostudza, odcedza i dolewa 10 gramów gliceryny i 4 gramy spirytusu 90%. Płynem smaruje się włosy i skórę głowy, po umyciu i przez następne kolejne dni, aż do uzyskania żądanego koloru. 5) płyn można przygotować z liści szałwi i orzecha włoskiego z dodatkiem herbaty. Przygotowuje się go w następujący sposób: Na 100 ml wody bierze się po łyżce szałwi, orzecha włoskiego i herbaty, a potem postępuje jak wyżej. 6)Płukanka rozmarynowa Zaparz kubek standardowej herbaty ekspresowej w torebce i dodaj do tego naparu 2 łyżki stołowe wysuszonych liści rozmarynu. Po 30 minutach, gdy napar już ostygnie, wylej odcedzony płyn na świeżo umytą głowę. Odczekaj minutę, a następnie wcieraj ten płyn w skórę głowy 2-3 minuty. Na koniec spłucz głowę ciepłą wodą. Dzięki temu zabiegowi ciemne włosy nabiorą głębszego i zdrowego połysku. 7)Płukanka z szałwi- Zaparz czajniczek herbaty szałwiowej i odstaw go na 2 godziny. Następnie odcedzony napar wylej na włosy. Nie spłukuj włosów przez 30 minut - pozwól działać barwnikowi z szałwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6 PRZETŁUSZCAJĄCE SIĘ WŁOSY
1) płukanka łopianową. Korzeń łopianu kupisz w zielarni za nie całe 2zł. Robisz odwar zgodnie ze sposobem uzycia podanym na opakowaniu i tym po ostudzeniu ( ma być letnie) płukasz włosy. Taka płukanka działa antyłojotokowo i zapobiega wypadaniu włosów i chcąc aby nie wysuszyła Ci włosów zbytnio, po jej wykonaniu wetrzyj w przesuszone partie włosów (te zniszczone) odżywkę bez spłukiwania 2)Płyn do tłustych włosów: Korzeń pokrzywy, kłącze tataraku, 1kłącze kopianu 10 g suchego surowca zalewa się 500 ml spirytusu 45%. Po 2 tygodniach odcedza się i dodaje 50 g spirytusu s 3)szampoon żelatynowy do włosów ,,ulizanych" :łyzka szamponu dla dzieci+jajko+łyzka żelatyny w proszku. wymieszać dokładnie, umyć tym włosy, spłukać letnią wodą. 4)Obraną ze skórki rzepę ścieramy na tarce. Przez gazę wyciskamy sok ze startego miąższu. Wcieramy go delikatnie w Skórę głowy. Po 2 godzinach myjemy włosy szamponem. Powtarzamy kurację przez 2-3 miesiące raz na 2 tygodnie. Sok z rzepy odżywia cebulki, zmniejsza przetłuszczanie się włosów, poprawia ukrwienie skóry głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7 SZAMPONY ITP
1)Szampon ziołowy Należy trzy łyżki szamponu dla dzieci zmieszać z dwiema łyżkami skoncentrowanego naparu ziołowego przygotowanego z dwóch łyżek ziół na szklankę wody (napar z szałwii - do włosów ciemnych, z krwawnika - do włosów tłustych, kwiatów nagietka - dla włosów jasnych, z ziela pokrzywy i korzenia łopianu - dla włosów z łupieżem i przetłuszczjących się). 2)Szampon ziołowy składniki: 150ml szamponu dla dzieci, 275ml wody, 1 łyżka suchych lub 3 łyżki świeżych (dowolnie wybranych) posiekanych ziół przygotowanie: do garnka z wodą dodaj zioła, zagotuj. Pozostaw do ostygnięcia, przecedź. Do wysterylizowanej butelki wlej szampon dziecinny a następnie dodaj 90ml otrzymanego wywaru. Wymieszaj użycie: przed użyciem wstrząśnij. Używaj tak jak szamponu. Przechowywać 2 miesiące. 3)Odżywka do każdego rodzaju włosów przed umyciem składniki: 90ml oleju z oliwek, 2 ręczniki średniej wielkości przygotowanie: wlej olej do szklanej butelki, wstaw butelkę do garnka z gorącą wodą, powoli podgrzewaj na niskiej temperaturze. Przygotuj ciepłe ręczniki (np. za pomocą suszarki do włosów) użycie: ciepły olej wmasuj we włosy. Okręć głowę ciepłymi ręcznikami (zmień recznik gdy wystygnie). Pozostaw na 15-30 minut. Nie używając wody pożądnie wetrzyj szampon we włosy, a dopiero później spłucz ciepłą wodą. 4)Odżywka do każdego rodzaju włosów po umyciu składniki: 1 jajko, 5ml miodu, 30ml oliwy z oliwek, 60ml wywaru z dowolnych ziół przygotowanie: ubij jajko z miodem, dodając oliwę a następnie wywar użycie: uzyskaną odżywkę wetrzyj we włosy po umyciu i pozostaw przez 5 minut. Spłucz cieplą wodą zmieszaną z 15 ml octu cedrowego. 5)Szampon na sucho składniki: 1-2 białka przygotowanie: ubij białko na sztywną piane użycie: uzyskaną pianę wetrzyj starannie we włosy, gdy całkowicie wyschnie dokładnie wyszczotkuj włosy 6)szampon żelatynowy do włosów ,,ulizanych" :łyzka szamponu dla dzieci+jajko+łyzka żelatyny w proszku. wymieszać dokładnie, umyć tym włosy, spłukać letnią wodą. 7)koktajl na włosy (do picia): jajko+2łyzki kiełkoe pszennych+1/2 l mleka+1lyż moidu . wymieszać w mikserze. Pić raz dziennie, najlepiej po sniadaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZANINKA DO KARMELIK16
ale chodzi mi o to,jaki ten kolor brwi jest np.jasny brąz ,ciemny blond. A kolor powiek jest jasniejszt czy ciemnjeszy od koloru cery? i napisz mi dokładnie jaki masz kolor oczu, np.troche szary albo taki czysty jasny niebieski. i jaki masz kolor cery, jasny ,normakny, ciemny czy cos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×