Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anekm

Smacznie, zdrowo i tanio

Polecane posty

Gość awusa
Dziewczyny co z Wami się dzieje? Odezwijcie się czasami. Emmi u mnie serek homo waniliowy w każdym sklepie jest. Fajnie mam , co nie? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awusa//:) Maaaaaaaaaaaam!!!!:D dostałam serek homo :D:D:D Śmieję się, bo dopiero co na innym topiku pisałam o cudowności mojego osiedla, bliskości sklepów- zaopatrzenia i że jakoś nie widzi mi się przeprowadzka na odludzie ... a tu serka homo nie mogę dostać :D:D Ale los bywa złosliwy ;) Nie zapeszam i nie piszę, że dzisiaj zrobię, jak zrobię to napiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awusa
Emmi cieszę się, że udało Ci się z serkiem. Nastepnym razem pamiętaj ( bo ja jakoś zapomniałam sorki) nie koniecznie musi być serek homo. Przypomniałam sobie, moja mama robiła kiedyś podobne placuszki z jabłkiem ale zamiast serka homo ( wtedy faktycznie nie było ich nigdzie) dawała zsiadłe mleko. Reszta normalnie, mąka, jajko. Sa też pyszne. Możesz też zaryzykować i dodać cynamonu ciupinkę. Tylko nie wiem czy próbować do ciasta czy do posypywania z cukrem pudrem. ja jeszcze nie próbowałam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny,poradzcie co zrobic z mrozonym szpinakiem?mam makaron,co dodac do szpinaku?czosnek,smietane????cos mi tam dzwoni....Poradzcie prosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Szpinka mrożony rozmrażam na patelni na małej ilości oleju. Następnie dodaję ząbek czosnku, lub dwa jak małe, solę. Jak woda odparuje a szpinak już będzie prawie gotowy dodaję kwaśnej śmietany. Wrzucam to na ugotowany makaron, posypuje utartym żółtym serem i zapiekam. Ok 30 min wystarczy. Danie smaczne, zdrowe i pożywne Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mileidi
piersi z kurczaka,por,4jalka,pol lyzeczki pieprzu,lyzeczka wegety 5lyzeczek maki ziemniaczanej. piersi ,por kroimy w kostke dodajemy jajka peprz wegete make.mieszamy odstawiamy na noc.pieczemy jak placki zemniaczane.PYYYYCHA.do ziemniakow i ryzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awusa
Szukam przepisu na dobrą sałatkę z fasolą. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka z ryby wędzonej z fasolą 30 dag wędzonej ryby szklanka fasoli 2 ogórki konserwowe 1 cebula sól, pieprz majonez ,jogurt zielona pietruszka Fasolę namoczyć w przegotowanej zimnej wodzie i ugotować. Wędzoną rybę obrać z ości i skóry, rozdrobnić, wymieszać z fasolą. Dodać pokrajane w drobną kostkę ogórek i cebulę. Doprawić solą, pieprzem i majonezem z jogurtem.. Posypać zieleniną. Sałatka śledziowa z czerwoną fasolką Składniki: 70 dag filetów śledziowych „matiasy” puszka czerwonej fasolki 1, 20 kg ziemniaków 30 dag kiszonych ogórków 20 dag cebuli 6 jajek 20-30 dag jabłek majonez ,jogurt sól pieprz Wykonanie: Śledzie moczyć w wodzie z octem ok. 2 godzin, a następnie pokroić w kostkę. Ogórki, cebulę, jabłka, ugotowane na twardo jajka i ugotowane w mundurkach ziemniaki pokroić w kostkę. Fasolkę osączyć z zalewy. Wszystko razem wymieszać, połączyć z majonezem i jogurtem . Doprawić do smaku. Schłodzić w lodówce. Składniki wystarczą na 10-12 porcji. Smacznego 🌻.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awusa
mircia 41 czy w pierwszym przepisie też mogę użyć fasoli z puszki? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrowie ogranicza mi siedzenie przy kompie, dlatego tak rzadkotu zaglądam, ale... awusa//:) placuszki pycha!!!! :D Misiowi bardzo smakowały i jest szansa, że je polubi ;) Faktycznie są delikatniejsze w smaku, no i rewelacyjnie szybko je się robi :) Wielkie dzięki za ich przepis 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awusa
Emmi cieszę się, że smakowało, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Nie jesteście trzy kucharki,zaglądam do was i czasem cos zapiszę w swoim zeszyciku,ale nie mam aż tylu pomyśłów co wy:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za mną chdzi już młoda kapustka... tak bym zjadła z koperkiem... Macie pomysły na białą kapustę? Ale nie na surówkę, tylko coś na ciepło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M_Y
Nie trzeba czekać na młodą kapustę można zastąpić ją kapustą pekińską . Przepis znalazłam u kobietek które się odchudzają ,jest pyszna polecam. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym chciała jakieś fajne przepisy na ciepło. Nie mam za bardzo czasu na szukanie po topikach dla odchudzających jest ich zbyt wiele, możesz, jakiś taki fajny przepisik podrzucić tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i brzuchatek został bez przepisu... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M_Y
Ten przepis jest też od pań które się odchudzają, może się komu przyda. Dżem przeczyszczający 14 dkg suszonych daktyli 14 dkg suszonych śliwek 340 ml wrzątku Gotować to wszystko do zgęstnienia Jak będzie gotowe to jedna łyżka na przeczyszczenie. Podobno bardzo skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poproszę jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wielkanocne potrawy
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awusa
kobietki jak święta, ma któraś z Was przepis na dobre mazurki? nigdy jeszcze nie robiłam pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie robię ciast, natomiast poszukuję jakiś prostych a ciekawych przepisów na wielkanocny obiad, czy śniadanie? Coś innego, takiego bardziej z akcentem świątecznym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waneska
no coz, te Wasze 15 stron zajelo mi troche czasu (jaies 2h), ale bylo warto - skopiowalam przepisy (17 stron) jutro sobie wydrukuje. pozdrawiam wszystkie kuchareczki! bardzo duzo bylo przepisow z piersi kurczaka, przecztalam wszystko, wiec nie bylo tego, ktory znam, podaje: podwojny filet z kurczaka, pokroic w kostke cynamon wymieszac z odrobina soli i pieprzu, wymieszac do tej mieszanki wlozyc kawalki kurczaka i niczym w panierce obtoczyc wykladac na uprzednio rozgrzana patelnie swietnie komponuje z bialym ryzem danie szybkie, dobre i zawsze cos innego pozdrawiam i zycze smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabłecznik biszkoptowy
Naprawdę super przepis na biszkopta z jabłkami. Idealny dla dzieci - 4 jajka - 1 szk cukru - 1 szk maki (najlepiej krupczatki) - cukier waniliowy - 1 kg jabłek Najpierw należy ubic pianę z białek. Nastepnie do niej powoli dodawać po kolei cukier, cukier waniliowy i żółtka. Na koniec przesiać makę i delikatnie wymieszać. Na koniec dodać starte na tarce, na grubych oczkach jabłka. Wylać do formy i piec 1h w temperaturze 150-180 stopni. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojojojojoj
a jaki zdrowy ten biszkopt, takim gownem jeszcze dzieci karmic! przeciez cukier i biala maka to zabojstow dla krwi i nie tylko! a tu mialo byc smacznie (ogladajac przepisy malo ktore wygladaja mi na smazne) ZDROWO ( to juz w ogole ze swieca szukac) i tanio (prawdopodobnie tak, bo z reguly brak tu drogich ale za to szlachetnych skladnikow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty u góry
spróbuj upiec cisto bez mąki, jaj i cukru :P i wtedy wygłaszaj swoje mądrości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojojojoj
po co w ogole piec ciasto - szkoda czasu i energii, jest przeciez tyle innych rzeczy do jedzenia sto razy pyszniejszych i zdrowszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awusa
ojojojojojoj dawaj więc te zdrowe, smaczne i tanie Twoim zdaniem bo krytykowac może każdy, do tego nie trzeba wiedzy. Ty już skrytykowałaś teraz nas uświadom . Bo nie wystarczy komuś powiedzieć, że jest głupi i ma wszy, trzeba by to jeszcze udowodnić, cieplutko pozdrawiam ( przepraszam jeśli cieplutko oznacza niezdrowo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×