Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anekm

Smacznie, zdrowo i tanio

Polecane posty

Gość paulina xx
hejka a jak zrobic paczki? ciasto drozdzowe nie zawsze !!! mi wychodzi........nie wspomne juz o ciescie na pizze,buuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że tylko ja zostałam ... to jest chyba mój ostatni wpis tutaj,bo za chwilę będzie to wyglądało, na kulinarne chwalenie się... miałam napisać ten przepis wcześniej, może dzisiaj komuś się przyda na obiad. czas wykonania 20 minut GULASZ W MGNIENIU OKA składniki na 4 porcje (1 porcja 680 kalorii) 50 dag kielbasy 1 puszka czerwonej fasoli (425 ml) 1 puszka ananasów w kawałkach (580 ml) 1 szklanka rosołu (instant) 5 cebul 1 puszka koncentratu pomidorowego (7dag) 3 łyzki masła lub margaryny 2 łyżki mąki ziemniaczanej 2 łyżki octu, sól, pieprz, szczypta chili Obrać i umyć cebulę, pokroić w ćwiartki. Zdjąć skórę z kiełbasy,przekroić ją na pół i pokroic w plasterki. Wyłozyć czerwoną fasolę na sito i dokładnie opłukać wodą i osączyć. Ananas odcedzić, sok zlać do słoiczka. Rozgrzać tluszcz w garnku lub w głebokiej patelni i podsmażyć najpierw kiełbasę i cebulę, potem dodać koncentrat pomidorowy. Wlać jedną szklankę rosołu i pół szklanki soku ananasowego, dobrze rozmieszać. Gotować na małym ogniu przez 10 minut. Na 5 minut przed końcem gotowania dodać kawłki ananasa i czerwoną fasolę. Rozrobić mąkę ziemniaczaną z odrobiną wody i zagęścić gulasz. Doprawić do smaku solą, pieprzem, octem i chilii. Podawać z puree ziemniaczanym lub długoziarnistym ryżem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Emmi - gdybym zrobiła ten gulasz bez fasoli, to też będzie dobry? Moje dzieci nie lubią fasoli:( Może ktoś zna ten przepis, bo ściągnęłam go z internetu, ale podam Wam go. Robiłam już kilka razy, naprawdę jest smaczny na obiad. Też gulasz, tyle że z serc drobiowych: 1 kg serc drobiowych 1 - 2 cebule 1 puszka groszku konserwowego Olej Serca, po oczyszczeniu oczywiście, podsmażyć. Dodać pokrojoną cebule.Smażyć jeszcze chwilkę, aż cebula się zeszkli. Podlać odrobinę wody, przykryć. Poddusić, jak serca będą miękkie dodoć groszek razem z zalewą i jeszcze pogotować, często mieszać, żeby nie przywarło do patelni. Ja podaję ten gulasz z ziemniakami i jakąś surówką. Jest naprawdę smaczny, no i tani Życzę SMACZNEGO Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale gapa jestem. Oczywiście trzeba to przyprawić. Ja dodaję sól, pieprz czarny mielony i ząbek czosnku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IWE//:) Oczywiście, że można bez fasoli, możesz dać do smaku wlasne przyprawy, ja staram się podawać w oryginalnej wersji, ale sama często zmieniam. Myślę, że jak nic nie dodasz, to na pierwszy plan smakowy wejdzie ananas i będzie bardziej słodka potrawa - tak mi się wydaje, można zamaist fasoli dać coś innego, co by współgrało ze smakiem zaproponowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jeden. Jest ciekawy. Głównym produktem tej potrawy jest makaron zielony, może być w każdym kolorze, ale dzięki swemu odmiennemu kolorowi wygląda intrygująco. MAKARON PO MEKSYKAŃSKU czas przygotowania około 25 minut 1 porcja-620 kalorii na 4 porcje: 60 dag zielonego makaronu 20 dag pieczarek 1 czerwona papryka 3 ogórki kiszone 1/2 litra soku pomidorowego 1/2pojemnika śmeitany kremówki (10dag) 1 łyżka mąki,1 łyżka masła lub margaryny 1 łyżka oeju sól, pieprz, chili Gotować makaron 10-12 minut w 2 litrach lekkoosolonej wody z dodatkiem1 łyżki oleju. W tym czasie umyć czerwoną paprykę,przekroić, oczyścić starannie z gniazd nasiennych. Ponownie opłukać,pokroić w drobną kostkę. Pieczrki oczyścić i pokroić w plasterki. Ogórki kiszone opłukać i pokroić w cienkie plasterki. Rozgrzać tłuscz w garnku lub głębokiej patelni,podsmażyć czerwoną paprykę. Wsypać mąkę, zrobić zasmażkę. Wlać śmietanę i sok pomidorowy energicznie mieszając. Całość krótkozagotować na bardzo małym ogniu. Dodać do sosu pokrojone pieczarki i ogórki kiszone. Całosć doprawić do smaku. Ugotowany makaronprzełożyć na duży półmisek, polać nieweilką ilością sosu. Resztę sosu z warzywami podawać oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje bardzo mi pomagają wasze przepisy, postaram się tez wrzucic coś smacznego, np ja bardzo lubię makaron z brokułami- ugotować makaron , brokuły podzielić na różyczki i sparzyć kilka minut we wrzątku, na patelni na oleju uprażyć kilka ząbków czosnku drobno pokrojonego, dorzucić brokuły za chwile makaron, pomieszać podsmażyć, wszystko posolić popieprzyć , posypać zółtym serem, i pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Być może były juz takie propozycje, ale chyba nie bo bym pamiętała, albo zapisała sobie, no ale mogło mi coś umknąc. Chcę zrobić sałatkę opartą o warzywa gotowane z zupy (marchew,pietruszkę i por) ale nie taką standartową, czy z tuńczyka, czy ze sledziem, ale coś innego. Ale żeby wykorzystać już te gotowane warzywa, ma ktoś jakiś przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzzz... nie por tylko seler, mam gotowaną marchewkę, pietruszkę i seler...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szukałam tego przepisu na topiku ale nie znalazłam,a wydawało mi się że go dałam... skoro pisałam go na innym to wkleję i tu. Jak zwykle czas krótki do wykonania, ale trzeba go zjeść od razu po zrobieniu, bo to taka ciekawsza forma jajecznicy ;) MAKARONOWA FANTAZJA 20 dag salami 15 dag makaronu typu świderek 1 puszka kukurydzy (425ml) 1 szklanka mleka 3 jajka 2 łyzki margaryny lub masła... (albo olej -polać trochę) pół pęczka szczypiorku, albo cały jak mały. sól, pieprz, slodka papryka Gotować malkaron przez 10 minut w osolonej wodzie. Osączyć na sitku, odparować. Kukurydzę starannie osączyć. Pokroic salami w plasterki. Na patelni rozgrzać tłuszcz. Makaron podsmażyć, stale mieszając. Dodać kukurydzę i salami, całość krótko smażyć razem. rozbełtać jajka w szklance mleka doprawić do smaku i polać produkty na patelni jajecznym sosem. Smażyc całość przez 10-15 minut na małymogniu pod przykryciem. Opłukać szczypiorek pod bieżącą wodą, osuszyć na ściereczce, drobno posiekać. Posypujemy nim danie już na talerzu. Oddzielnie można zrobić sos pomidorowy własnego pomysłu i polać potrawę, ale smaczna jest i bez sosu pomidorowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świetne przepisy :) Dolączam do Waszego grona :) Założę chyba w koncu jakiś zeszyt i będę to spisywac, bo jak na razie to wszystko porozrzucane na luźnych kartkach :) z moich ulubionych: Chlebek z cebulą 3-4 średnie cebule 3-4 kromki chleba ( lepszy jest taki już lekko zeschniety) Olej na patelnię Sól, jarzynka w proszku( wegeta, maggi) - co kto lubi Cebulę pokroić , posypac sola, jarzynką, podsmażyć na patelni, lekko poddusic. Dolać odrobine wody, tak, aby cebula pływała w takim jakby sosie. Na to polożyć kromki chleba, przykryc pokrywką, poddusić chwilkę, aż chleb nie będzie miękki. Wyjąc na talerz i podawać z podduszoną cebulą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak o smażonym chlebie. Ala tosty czy nie wiem jak to nazwać. kromki chleba jajko (dolewam trochę wody, aby było więcej i mieszam, plus minus 1 jajko na 3-4 kromki, zależy od kromki. pokrojony w platry ser żółty może być wędlina, jakaś resztka wędliny, czy już ciut podstażała i przesmażyć ją na patelni, można zrobić wariant bez mięsny i dać plasterek pomidora, czy zrobić jakąś sałatkę. Optaczamy kromki w jajku i na patelnię, czas wg uznania, jak ktoś lubi bardziej chrupiący chleb to dłużej, smażymy z obu stron, po przewróceniu już na drugą stronę kładziemy plaster sera i przykrywamy, aby stopił się. Wyładamy na talerz i albo dajemy wędlinkę świeżą, lub przesmażoną (bardziej tłusty jest tost) na wędlinę pomidorek, albo keczup czy musztardę... wariantów jest dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znów cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczki gdzie jesteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awusa
Dziękuję za wielką różnorodność pomysłów. Będę zaglądała tu tak często jak się uda. W wolnej chwili dołącze swoje wypróbowane przepisy. Pozdrowienia dla wszystkich kucharek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awusa
IWE przeczytałam przepis z kapusta kiszoną i żeberkami. Podałaś, że żeberka mozna zastapic białą kiełbasą. Ja mam na podobny zestaw prostszy a całkiem smaczny pomysł.Oto on: Kapusta kiszona, jeśli zbyt kwasna to lekko wymoczyc i wycisnąć. Połowe kapusty wyłozyc na dno garnka na niej połozyc ładnie biała kiełbaskę, przykryc resztą kapusty( proporcje zależą od wielkości garnka i apetytu). Całość na gaz dusić na wolnym ogniu, podlewając wodą aż kiełbaska i kapusta będa miękkie. Podobnie można z golonką, ale u mnie w domu z kiełbasa wolą. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awusa
Emi ani myśl o tym by odejść. Nawet jeśli wyglądałoby to na kulinarne przechwalanie się (a nie wygląda!!!) to chwal się kobieto MASZ CZYM!!! Serdecznie pozdrawiam i czekam na więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awusa
Sorki nie Emi a Emmi. Wybacz, że pozbawiłam Cię jednego m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awusa//:) Nic nie szkodzi👄 fajnie, że jesteś... bo pusto okropnie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awusa
Witam miłe panie. Propuję gołąbki inaczej: Składniki: 1/2 kg. mielonego 1/2 szkl. mączki ziemnaczanej 1/2 główki kapusty( nie za wielka) 1/2 szkl. ryżu ( surowego) 2 jajka bułka tarta sól, pieprz, papryka mielona, majeranek, magi i co tam kto jeszcze do mielonego lubi dodawać :) Przygotowanie: Mięsko, drobno poszatkowaną kapustę, ryż, mączkę ziemn., bułkę tartą, jajka przyprawy wszystko wymieszać na jednolitą masę. Formować gołąbki ( ja formuję takie kształtem przypominające zwykłe gołąbki. Obsmażyć na tłuszczu ( jaki kto lubi) i do garnka, podlac wodą i gotować. Jak będą miękkie( ryż gotując się powiększy gołąbki), wybieram z garnka, robię w garnku sos pomidorowy( przecier, śmietana, jak trzeba zagęszczam mąką). Wkładam ponownie gołąbki i zagotowuję. Wydaje mi się , że pracy znacznie mniej niż przy tradycyjnych a smak dobry. Życzę powodzenia no i smacznego, będę wdzięczna za uwagi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do chorzowianki
w sprawie kaszy ze śliwkami mam pytanie: Ciekawy przepis ale nie wiem: Jaką wagę lub objetość ma paczka śliwek i jak podawać to danie na ciepło czy na zimno, na gesto czy jako zupę? Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza ze śliwkami
Ja kupuję taką paczkę 400g ale są i takie po 500g. Po prostu jak dasz więcej będzie intensywniej smakowało!!! Ja z reguły jadam to na gęsto zawsze podgrzane. Jakby wyszło Ci za gęste zawsze możesz troszke podlać wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mój wpis powyżej. A czy któraś z Was ma przepis na DONATKI. Zawsze jak jestem w jakimś hipermarkecie to tak niesamowicie pachnie, że aż się chce je jeść!!!! Nigdy donatek jeszcze nie robiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mój wpis powyżej. A czy któraś z Was ma przepis na DONATKI. Zawsze jak jestem w jakimś hipermarkecie to tak niesamowicie pachnie, że aż się chce je jeść!!!! Nigdy donatek jeszcze nie robiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziakiiiiiiiiiiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej spicie czy co? piszcie coś!!!!!! W sobotę zrobiłam łazanki z kapustą kiszoną. Przepis może nie szybki, ale jedzonko dobre i najważniejsze że przez kilka dni mozna je podgrzewać!!!! ha ha ha Kupiłam paczkę makaronu łazanki 1 kg kapusty kiszonej 30 gdg pieczarek 1 krążek podwawelskiej cebula (wg uznania - ja daję 2 szt) Makaron gotujemy (ha ha, a jakże), kiełbasę z cebulą osobno podsmażamy, dodajemy do niej pieczarki w celu uduszenia i to wszystko dodajemy do ugotowanej kapusty. Łaczymy z makaronem. MIESZAMY, PRZYPRAWIAMY ... I JUZ GOTOWE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chorzowianka//:) super przepis!! uwielbiam kapustę kiszoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam powaznie
a ja po swiatach mam jeszcze kilka zamrozonych porcji bigosu, ktory wyszedl mi raczej kwaskowy i dogotowuje do niego makaron jajeczny wypu b. szeroki wstazki i mam a la lazanki :D bigos jest ze sredniego smaku kielbaska i cebula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do chorzowianki
ja zapiekam łazanki jeszcze chwilę w piekarniku, wtedy jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×