Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anekm

Smacznie, zdrowo i tanio

Polecane posty

Bardzo proste i smaczne \"danie makaronowe\". Sparzam kilka pomidorow, sciagam skorke , kroje w drobna kosteczke. Przeciskam przez praske zabki czosnku (ilosc wg uznania, ja daje 2 na 4-5 pomidorow ), siekam drobno swieza bazylie (daje ok.10 listkow), dodaje to do pomidorkow, sole, mieszam wszystko. Gotuje makaron (swiderki, rurki...jaki kto woli ), ugotowany mieszam z pomidorami, dodaje lyzke oliwy, mieszam. Calosc posypac parmezanem i od razu podawac. Danie szybkie, latwe i bardzo smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cos zdrowego
Makaron razowy swiderki (mozna kupic w Tesco, pyszny i zdrowy) z warzywami: pomidory, salata lodowa (ma chrupac!), cebula, cukinia jogurt naturalny, sol, pieprz, 2 zabki czosnku makaron razowy oliwa Na oliwie usmazyc cebule i cukinie (w poltalarkach, na zloto), ugotowac makaron, w tym czasie zrobic sosik z jogurtu naturalnego, soli, pieprzu, czosnku przez praske (zabek-dwa, zalezy od czosnku, ostatnio mialam jadowity;). Pokroic SUROWE pomidorki w cwiartki i podrzec salate lodowa w niewielkie kawalki. Wylozyc makaron, na to cebulke smazona z cukinia, na to surowe strzepki salaty lodowej. Polac sosikiem (moze byc zimny, ogrzeje sie troszke od makaronu i smazonych warzyw). Udekorowac kawalkami pomidorka. Danie pyszne, zdrowe i wyglada na wykwintne :) Przy dobrej organizacji pracy robi sie to w 15-20 minut. Dla faceta mozna dodac kawalki kurczaka grillowanego w ziolach, bo faceci to sie jakos wegetarianskim nie najedza ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To akurat przepisy pod kątem zareklamowania produktów mlekovity, dostałam pocztą, nie wiem, gdzie wysłali a gdzie nie, a przepisy są fajne. przepis 1 sałatka imieninowa opakowanie sera FETA *, kefir naturalny**, mały kalafior,puszka kukurydzy konserwowej, 10 dkg rodzynek, 3 ząbki czosnku. Surowy kalafior oczyścić, pkroić na drobne cżęści i wymieszać z rodzynkami i kukurydzą. Czosnek posiekać lub przecisnąć przez praskę, połączyć z kefirem** i następnie ze wszsytkimi składnikami. Ser FETA pokroić w kostkę i delikatnie wymieszać. Pozostawić w chłodnym miejscu na minimum 2 godziny. podane było w przepisie: * z Mlekowity; ** Freskovita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak w sosie jogurtowym 1 porcja - 150 kcal, przepis powyżej 145 kcal. 2 filety z piersi kurczaka, szczypior, sól, pieprz sos: opakowianie sera FAVITA* jogurt naturalny**, zioła ( nie podane, czyli według uznania) , owoce do dekoracji, na przykład brzoskwinie. Filety pokroić na paseczki (na obrazku pokrojone w zdłuż piersi), posypać solą i pieprzem. Przygotować porcje po 4 paseczki- te 4 paseczki układamy wzdłuż siebie i wiążemy szczypiorkiem (na obrazku w dwóch miejscach) Następnie smażymy na rozgrzanym oleju do zrumienienia z każdej strony. Smakuje wyśmienicie zanurzone w sosie. Sos: ser połączyć z jogurtem w jednolitą masę i doprawić ziołami. *,** jak powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puk puk puk
jest tu ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po wakacyjnej przerwie. Emmi jeśli nadal Cię interesują gotowane potrawy to mam coś. Potrawka z kurczaka ( przepis prosty, może znasz) Bierześż rosołek tak tylr ile chcesz sosu. Jesli nie masz gotowego to zrób z kostek. Rosołek zagęść śmietaną z mąką i dodaj pokrojone mięsko z rosołu. Ja robię na drobiu, obieram więc mięsko z kości i kroję. Zagotowujesz razem i jest. Ja tak pierwszy raz robiłam. Najlepsze z ryżem, z ziemnbiakami takie sobie. Pomyslałam, że można urozmaicić sos warzywami byłoby chyba smaczniej, Jak sprawdzę dam znać. Myślę o marchewce z groszkiem czy czymś takim. Albo zrobic na ciepło oddzielnie marchew i groszek. Pozdrawaim, teraz będę nadrabiać zaległości w czytaniu topiku a jest co :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tego sosiku potrawkowego
dodaj troszke rodzynek i posiekaną natke pietruszki - pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awusa//:) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! fajnie że jesteś :) Pewnie, że nadal interesują mnie gotowane potrawy :) Podawałam te przepisy z Mlekovity, przestałam, bo sama zostałam, ale jak Cię zaciekawią, a pocztą nie dostałaś, to mam jeszcze ich przepis na chłodnik, lekką sałatkę z makaronem i fetą i zrazy schabowe z fetą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi jak dasz radę to wpisz, bo ja pocztą nie dostałam. Z góry dziękuję. Faktycznie rodzynki będą pasowały super :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrazy schabowe z FETĄ 1 porcja = 340 kcal opakowianie sera fetaz mlekovity, jogurt freskovita naturalny 6 szerokich plastrów schabu,papryka czerwona, sól, piperz Schab rozbić na plastry, posypać solą i piprzem i pozostawić na 2 godziny w chłodnym miejscu. Ser feta i paprykę pokroić w słupki, owinąć plastrami schabu i spiąć wykałaczkami. smazyć na rozgrzanym oleju do zrumieniena z każdej strony. Podawać ze świezymi warzywami polanymi jogurtem freskovita naturalnym. CHŁODNIK 100 g = 35 kcal maslanka naturalna freskovita kefir freskovita ogórek z koperkiem pęczek rzodkiewek, pęczek szczypioru z cebulką 2 kopiaste łyżki posiekanego koperku sól, pieprz Rzodkiewkę kroimi w talarki, szczypiorek w słupki, cebulkę w kosteczkę. Maślankę i kefir wymieszać z rzodkiewką, szczypiorkiem, cebulką i koperkiem.Doprawić solą i pieprzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekka sałatka z makaronem 100g = 250kcal opakowanie sera feta ligth, 25 dag kolorowego makaronu świderki, 1 duzy pomidor,5 dag czrnych oliwek, 3 łyżki oiwy, sól, pieprz Makaron ugotować w posolonej wodzie na pól twardo, oddcedzić. Pomidor sparzyć,zdjąć skórkę, usunąć pestki i miązsz pokroić w kostkę. Serek feta pokroic w kostkę, oliwki przeciąć na pól. Wszystkie składniki polać oliwą, posypać solą i pieprzem. Wymieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) Ja tu sobie pokorzystam. A nie dam przepisu, bo teraz nie w glowie mi gotowanie :P Chce tylko \'wziac\' topik na poczatek, zeby dodac do ulubionych :] Pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slicznie dziekuje
dziekuje slicznie za wszytskie przepisy, bardzo mi sie przydadza w niedaleikiej przyszlosci. Za miesiac wyjezzdzam na studia wiec bede skazana na robienie sobie obiadkow, z daleka od maminej kuchni A niektore przepisy sa tak łatwe i malo pracochlonne ze napewno je wykorzystam... Jeszcze raz slicznie dziekuje i napewno bede tu czesciej zagladala Swietny topik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trafiłam taki przepis, jeszcze nie robiłam. Lemieszka 2 kg ziemniaków 6 łyżek mąki pszennej cebula 10 dag słoniny 1 szkl śmietany i 1 szkl mleka Ziemniaki obrać i ugotować w lekko osolonej wodzie. Kiedy będą już miękkie, odlac połowę wody i dolać szklankę mleka. Posypać mąką, przykryć i odparować (5 min) garnek zestawić i ziemniaki dokładnie utłuc. Formować kulki, układać je na talerzach i polewać usmażoną z cebulą wytopioną słoniną. Podawać z dodatkiem śmietany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi -- jesli ten przepis co powyzej podalas to to co mysle (a najwyrazniej tak), to szczerze powiem, ze to jest PYSZNE :D Moja babcia czesto robila. A nazw juz slyszalam wiele. Nasza rodzinna to: Kocia Męka :P Kiedys dalismy kawale kotu i tak sie biedny zakleil i meczyl z tym, ze powstala nazwa, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej słodkie. Macie jeszcze jakies proste przepisiki na saładki? Ostatnio mam obsesje na punkcie robienia sałatek bo gotować nie umiem niestety i czekam aż ktoś mnie nauczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniunitka//:) Nie wiem w jakim wieku jesteś, ale popatrz na przepisy tutaj i na pewno zjadziesz coś prościutkiego, tu w ogóle raczej są proste i szybkie i przepis podany chyba przejrzyscie, gdyby nie to pytaj, ale z wyprzedzeniem, a nie jak Ci już w garku przywiera ;) sałatki? poszperam, a z czym lubisz te sałatki? forever blue//:) Muszę wypróbować, bo bardzo mnie zintrygował ten przepis :) awusia//:) gdzie jesteś? ostatnio kumpela u mnie objadała się placuszkami z serkiem homo :D To coraz częstrzy podiweczorek u nas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sałatki ze wszystkim najbardziej z ryżem albo makaronem ale naprawdę każde muszę spróbować. Pora na naukę. Mam dopiero (albo aż) 21 lat, ale kolezanki w moim wieku maja już pozakładane rodziny, domy więc nie wypada nic nie umieć przyżądzić. Wątek juz przepatrzyłam i wybrałam to co mi odpowiada. Przepisy sa naprawdę ekstra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam miłe kucharki i prosze o radę. Z jakich śliwek sa najlepsze powidła? Kiedy najlepiej je robić? Czy uzywacie do powideł Żel-fix, czy gotujesie, czy raczej smazycie do bólu aż same zgęstnieją. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awusa//:) Mój tata róbi ze śliwek tych fioletowych i tych zielonych okrągłych, gotuje pare dni na miazgę, na koniec dodaje cukier i powiem Ci, że dzem jest suuuuuuuuuper :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi/ qrde, nie mogę znaleźć tego przepisu na placuszki z serka homo - wrzuć go tu jeszcze raz, albo prześlij mi na @ - wiem, że go masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z postu awusi Polecam proste i smaczne placuszki na szybki obiad, zwłaszcza dla dzieci Składniki: serek homogenizowany waniliowy 1-2 jabłka starte na dużych oczkach 1-2 jajka z zależnosci od ich wielkości mąka do zagęszczenia można trochę mleka jak wyjdą za gęśte tłuszcz do smażenia Wykonanie: Jabłka obrać i jak wyżej pisałam zetrzeć. Wymieszać z serkiem homo i jajkami. Odpowiednio zagęścić mąką. Tak by miały konsystencję jak na placki ziemniaczane, czyli by dały się nakładać na tłuszcz rozgrzany łyżką.Jeśli wyjdą za gęste rozcieńczyc mlekiem. Smażyć na rumiano, podawac posypane cukrem pudrem lub z powidłami. W przepisie nie ma cukru ale ja sypię troszki \" na oko\". Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agripa
Witam wszystkich:)Bardzo chetnie podzielę sie z Wami moim wypróbowanym przepisem na dośc dobra sałatkez makaronem,która często gości na moim stole.Do jej zrobienia potrzebujemy:opakowanie makaronu tortellini z mięsem(ugotowac)1 ogórek zielony,duzy pomidor,1 czerwona parykę,puszke kukurydzy,2 zabki czosnku(wycisnąć)pieprz,sól do smaku,2 czubate łyzki majonezu.Warzywka pokroic w drobna kosteczke i wymieszac wszystko razem.Mam nadzieje,ze skorzystacie z mojego przepisu,czekam na ocene i życzę SMACZNEGO:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agripa
ZAPIEKANKA GRECKA-ugotować 4 woreczki ryżu,20 dag żółtego sera zetrzeć na tarce,4 pomidorki obrane ze skórki pokroic w plasterki.0.5 kg mięsa mielonego podsmażyć z 3 cebulami,3 zabkami czosnku. Ukladac na wysmarowanej tłuszczem blaszce warstwami:pomidory,ryż,mięso .2 jajka roztrzepać z sokiem z jedenej cytryny i odrobina gałki muszkatułowej i polać zapiekanke na wierzch sypiemy obficie serem i zapiekamy około godzinki.Zapiekanke podawac z sosem tzaziki(ogórekzielony ,czosnek i jogurt naturalny)Udanego pichcenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×