Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anekm

Smacznie, zdrowo i tanio

Polecane posty

ja ta z ryzem robie tak. ryz kukurydza cebula papryka czerwona tunczyk majonez 2 sala kapusta pekinska pomidory papryka ogorek cebulka tunczyk i sos jaki chcecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magaluff//:) Przejrzyj topik sporo jest przepisów na makaron, sama podawałam coś na kolorowy makaron nawet, nie pamietam na której stronie. Prawie każdy przepis z ryżem możesz zamienić na makaron. Ja nie przepadam za ryżem, chociaż zalezy z czym, natomiast bardzo lubię makaron, może nie w takich ilościach jak Twój ukochany, ale właśnie zamieniam często ryż na makaron. Ale poszukam czegoś na makaron jeszcze... a robiłaś zapiekany makaron? Coś w rodzaju makaronowej zapiekanki, czy pizzy, nie wiem jak to nazwać. U mnie akurat było na prodziż. Warto trochę podgotować makaron, na lekko twardy, może jak w piekarniku to może być taki surowy, ale w prodziżu to trochę boki nie złapało. Czyli jeszcze raz. Prodziż, na dno kładziesz lekko ugotowany makaron, nawet z dwie torebki, potem wędlinkę czy inne skadniki warzywne, ser żółty w plasterkach, na koniec polewa się sosem, ja używam gotowców knora i zapiekam tak z godzinkę? Pynia, mniam mniam pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magaluff//:) Podawaj przpeisy jakie znasz, każdy sobie coś wybierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieczarkowy sos do makaronu (wada mojej kuchni jest to , ze wiekszosc rzeczy przygotowuje \"na oko\", dotyczy to przede wszystkim ilosci skladnikow) 1 cebula pieczarki smietana (slodka,a najlepiej i gesta) sol Cebulke kroimy w drobna kosteczke, podsmazamy na patelni z niewielka iloscia oliwy. Dodajemy pieczarki, rowniez pokrojone w drobniutka kosteczke, mieszamy i smazymy do odparowania wody., solimy do smaku. Na koniec wlewamy smietanke i chwile to razem gotujemy (smietana ma troche zgestniec). Podawac z makaronem i posypac calosc startym parmezanem. Do sosu mozna dodac pokrojona natke pietruszki. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magaluff
oki npja to uwielbiam... brzmi wymyslnie ale wcale nie jest serio miesko np, poledwiczki, schabowe kroim na kotlety rozbijamy tluczkiem:) smarujemy serkiem topionym z ziolami( ja robie z hohland) na to czosnku wyciskamy, posypujemy orzechami wloskimi i odrobina drobno potartego sera zawijamy spinamy wykalaczka, panireujemy i na patelnie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magaluff
poledwiczki w sosie:) skladniki: na oko! pieczarki cebula poledwiczki kostka rosolowa smietana"rama creme fin dogotowania" poledwiczki kroimy w kostke taka nie za mala:) przyprawiamy sol, pieprz, cebulka w kosteczke,pieczarki (akbo inne grzyby) tez w kawalki. wrzucamy na patelnie cebule i pieczarki pozniejpoledwiczki gdy juz miesko bedzie gotowe dolewamy wode iwrzucamy kostke rosolowa(mozna wczesniej rozpuscic) jak sie zagotuje dolewamy rame(smietana do gotowania) i mieszamy dusimy doprawiamy pieprzem.. pyyyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magaluff
no i jeszcze jeden obiadowy: piers z indyka zupa ogonowa w proszku cebula pieczarki gesta smietana a wiec nablaszcze ukladamy doprawione wczesniej piersi z indyka, na wiezchu pieczarki i cebule (surowe) i do piekarnika. jak sie podpiecze kladzemy na wierzch gesta smietane, i posypujemy zupa ogonowa w proszku no i pieczemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magaluff
risotto groszek, ryz koperek olej kurczak cebula ser piers kurczaka kroimy w kostke i posypujemy przyprawa curry, wrzucamy na patelnie z cebulka smazymy. w garnku gotujemy ryz, po odsaczeniu dodajemy do kurczaka,podlewamy olejem aby ryz "nasiakł" dodajemy groszek, koperek troszke serspotartego caly czas mieszamy i ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agripa
Thx magaluff za przepis na sałatke z tunczykiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awusa//:) Tak , tak, pięknie :D A ja już traciłam nadzieję i było mi tak smutno... super, że jesteście :) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupilam mieso
witam a co mozna zrobic z biodrowki? poweidzcie co oprocz gulaszu bo kupilam i niewiem da sie pieczen? jak tak to jak ja zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agripa
Pozdrowionka//Emmi//awusa:)))i dla wszystkich odwiedzajacych ten topik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny ,jutro piątek więc ugotuję ziemniaczki ,do tego rybka np.panga pokroję w paski ,przyprawię ,zrobię gęste ciasto naleśnikowe z wiórkami kokosowymi i odrobiną soku cytr.,do tego suróweczka z kiszonej lub słodko-kiszonej kapustki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A piątek to już jest ,dodam ,że póki jeszcze są ważywka świeże to zrobię sałatkę grecką ,którą uwielbiam papryka ogórek cebula pomidor feta oliwki wszystko w podobnych ilościach, kroję w paseczki,doprawiam solą ,sporą ilością czosnku,pieprzem,oliwą ,natką pietruszki ,szczyptą cukru , pycha. Komu przyszła chętka ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi by przyszla chetka na pange, ale zdecydowanie bez ciasta ;) salatka grecka tez ladna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu kura
z ciastem to taka odrobina egzotyki i odstępstwo od reguł , też nie zawsze ! ale polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymusia mama
a co byście powiedziały na taki typowo sezonowy obiadek : pyszna zupka grzybowa - borowiki od mamy -z ziemniaczkami i makaronem muszelki , lekko zabielona czym tam znajdę , pietruszeczka ; a na drugie pierożki z grzybami i kapustą . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymusia mama
agripa - muszę wypróbować Twoją sałatkę z tortelini , bo mam składniki , pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agripa
Hey kobietki...jesli chodzi o te zielone sledzie, to zielone sa tylko z nazwy,a kupuje je na wage ,mrożone...pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agripa
Naszla mnie chętka na ta sałatke grecka,ale to juz nie dziś,jakoś wytrzymam do juterka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kura - ja ogolnie nie lubie niczego w ciescie ani panierce, bo to maskuje smak tyby lub miesa samego w sobie, aczkolwiek ciasto z kokosem na pewno jest pyszne :) szymusia mamusia - uwielbiam wszystko, co grzybowe i twoje propozycje brzmia pysznie :) tylko ze kazda z osobna, bo w tym zestawie jesli chodzi o wartosci odzywcze, to nie ma nic bialka (niezbednego, zeby jedznie bylo pozywne), a jest strasznie duzo weglowodanow (a te powoduja, ze czlowiek szybciej staje sie glodny ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEKKIE KOTLECIKI INDYCZE Skladniki: - 1kg. mielonego indyczego - 2 jaja - 2 czubate lyzki majeranku - 2 czubate lyzki otrebow do kotletow + 2 do obtaczania (najlepiej owsiane) - sol i pieprz - ilosc wg. uznania Wykonanie: Skladniki mieszamy w duzej misce. Lepimy nieduze kotleciki, ktore przed smazemiem obtaczamy w otrebach. Smazymy na oliwie z oliwek lub pol na pol oliwa i maslo. Uzmazone wyjmujemy z patelni. Polewamy patelnie bialym winem lub wywarem (ok. pol szklanki) i odczepiamy wszystkie smaczne resztki po kotletach. Na tej bazie robimu sos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c.d. do tej cieczy na patelni dodajemy przyprawy (sol, pieprz i np. musztarde, koperek, pietruszke, smietane). sos nie musi byc gesty, ale jesli wydaje sie jeszcze za wodnisty, mozna dodac ciut maki ziemniaczanej lub zwyklej, ale to sladowa ilosc. mozna do takiego sosu oczywiscie uzyc rowniez grzybow, cebuli i czosnku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grecka
a ja właśnie zrobiłam salatkę grecką ,siedzi w lodówce , ale mam problem z mężusiem , on lubi tradycyjną kuchnię ,rzadnych nowinek , najlepiej bez ryb , makaron do rosołku tylko,ja lubię te wszystkie lekkie sałatki , makarony , warzywka , a mężuś miecho ,kartofelki ,surówka - ale nie każda , nie marchew , nie z jabłkiem - oj muszę czasami kombinować jak z dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konczita brzmi świetnie, to jest czyta się smacznie :) Małe pytanka piszesz otręby do kotletów. To są jakieś specjalne czy tylko te same co do obtaczania a napisałaś tak tylko by właśnie dwie dodać do mięska? Piszesz też o wywarze a jaki wywar, mięsny? warzywny? Sorki za te naiwne być może pytania ale wolę mieć pewność nim coś zacznę robić. Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awusa :) to te same zwykle otreby, tak jakos zagmatwanie mi sie napisalo :D od jakiegos czasu uzywam otrebow do wszystkiego rodzaju kotletow mielonych, klopsikow i czegokolwiek, gdzie dodawaloby sie bulke tarta (do srodka albo do obtaczania). w ten sposob nie spozywam niepotrzebnych nikomu do niczego (ino do tycia) macznych weglowodanow, a z otrebow mam samo zdrowie :D jesli chodzi o wywar do sosiku, to nie ma znaczenia, chociaz sama pewnie uzylabym tu warzywnego ... ten sos jest totalnie improwizowany, wiec mozesz nawet dodac soku z winogron ;) byle nie byl za slodki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×