Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anekm

Smacznie, zdrowo i tanio

Polecane posty

To nie rób piramidki, tylko składaj po dwa :)a do środka np plaster sera, pomidor, plasterek cebulki, do drugiego plasterek szynki, kawałek papryki...ser się na pewno rozpuści jak tak będziesz smażyć, efekt będzie prawie ten sam :) A placki ze śmietaną i cukrem dawno już mi się przejadły. Placek ziemniaczany, jeden, większy, można też podawać z gulaszem, najlepiej wołowym. Ale to już niekoniecznie jest lekkie danie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim od rana przeglądam ten topik i muszę powiedzieć, że jestem zachwycona ilością łatwych dań. Ja generalnie jestem noga w kuchni (długo pracuję i częścią kulinarną naszego rodzinnego życia zajmuje się mama). Muszę zawsze mieć czarno na białym co i w jakich ilościach dodać. Jeszcze raz dzięki za przepisy. Od dziś będę śledziła ten topik. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie, ale zamieram przymierzyć się do cukinii, opanierować i usmażyć, tylko nie wiem, skórę się ściąga czy nie ? :) eksperymenty też dobra rzecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wITAM wszystkie panie po urlopie. chorzowianko a moze surówka z bakłazana; bakłazan,cytryna,jajko ugotowane na twardo,oliwa lub olej,natka pietruszki,sól ,cukier ,pieprz,musztarda[ilosci wg uznania] bakłazany i cytryne sparzyc i obrac ze skórki,pokroic w kostke razem z jajami,wymieszac z oliwa,natka i doprawic smacznego🌻 Bakłazany zapiekane: bakłazany pokroic ukosnie w niezbyt grube plastry,posypac solą i pozostawic na 30 minut w chłodnym miejscu.Osuszyc posypac mąką i pieprzem,usmazyc z obu stron.Cebule pokrojoną w kostke usmazyc.Bakłazanyukładac w naczyniu przesypując startym serem zołtym,cebulą,posiekana natką pietruszki,przyprawamiZalac olejem[kg baklazanów 1/2 szkl oleju] i smietaną wymieszaną z zóltkiem.Zapiec smacznego :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYNIA DUSZONA Z POMIDORAMI czas wykonania 15-20 minut 50 dag obranej i pokrojonej w kostkę dyni gotować kilka minut w osolonej wrzącej wodzie. Odcedzić. Na oleju usmażyć 1-2 posiekane ząbki czosnku, dodać 2-3 pomidory (bez skórki!- bo te skórki potem będą brzydko wyglądały w potrawie) i dusić mieszając chwilkę. Dodać odcedzoną dynie. Z pare minut jeszcze dusimy. Moża dodać pokrojone parówki, czy inną kiełbaskę. Sól, pieprz, sproszkowaną paprykę i własne przyprawy do smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CUKINIA a la szparagi cukinię obrać ze skórki, pokroić w słupki, krótko gotować w osolonej i ocukrzonej wodzie. Podawać polaną masłem z bułeczką panierowana cukinie obrać pokroić w plastry grubosci 1,5-2 cm , posolić obtaczać w mące, jajku, bułce tartej (w takiej kolejnosci jak podałam) Smażyć na oleju. w sosie śmietanowym cukinię obraną pokroić w kostkę i dusić na margarynie, pod przykryciem koło 5-7 minut. Doprawić śmietaną, solą i cukrem. Na talerzu posypać siekaną pietruszką lub koperkiem. smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm no muszę upolować tą cukinię. Jak już się zdecyduję, to na pewno nie będzie na bazarku ;) :D ale jutro to zrobię wątróbkę, ukisiły mi się już ogórce na parapecie, więc...mniam mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!!! z tym bakłażanem to było tak, że jak wyszłam z pracy to w sklepiku obok domu była jedna sztuka i zrobiłam go jak kotlecika schabowego - całkiem fajny! Ale się nie poddaję i zrobię w sobotę tą zapiekankę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znów ja.... a jak robicie watróbkę drobiową? słyszałam coś o moczeniu jej w mleku???!!! ja ją wrzucam na rozgrzany tłuszcz obtoczona w mące i sama się robi (hehe) Ale to mleko mnie zaintrygowało....hm...może wątróbka jest bardziej krucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię normalnie, bez mleka. Najpierw obsmażam, potem duszę pod przykrywką w cebuli z odrobiną wody, potem bez przykrywki żeby woda odparowała. Można też do cebulki dodać trochę jabłka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netka28
oj wczoraj szukałam was długo... i już zwątpiłam że gdzieś się zapodział ten super topik, więc czym prędzej coś tu wam też polecę Moją specjalnością, którą zresztą sama uwielbiam są żeberka w miodzie Nie przerażajcie się składnikami bo one są naprawdę palce lizać!!! ok 1,5 kg chudych żeberek, umyć i pokroić w kawałki takie na 2 kostki 0,5 szkl. miodu naturalnego, musi być prawdziwy 2 całe główki czosnku, wyłuskać, przecisnąć przez praskę włożyć mięsko do miski na nie wylać miód i czosnek, wszystko razem wymieszać i włożyć do lodówki( przykryć) na kilka godzin, ja zostawiam na całą noc. Dobrze jest przemieszać pare razy. Ułożyć na blaszce, wstawić do nagrzanego piekarnika i piec około 1,5 godziny obracając mięsko co jakiś czas aby sie nie przypaliło i nie wysuszyło Po upieczeniu wyjąć na półmisek żeberka a do tłuszczu który się wytopił wlać ketchup, tak pół dużej butelki, dobrze wymieszać i polać tym sosem żeberka. Mówie wam pycha!!! Nawet teść który uważa że nigdy by nie zjadł mięsa z miodem nie wiedząc o tym bardzo chwalił mięsko, a ja nie tłumaczyłam - bo po co psuć mu smak, albo podważać jego opinie :). Podaje to z frytkami albo chrupiącą bagietką. A uprzedzając pytanie - nie dodaje się tam żadnych przypraw tylko to co podałam czosnek, miód, ketchup i oczywiście chude żeberka Wypróbuje coś z Waszych przepisów i napisze wrażenia czekam na kolejne przepisiki Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netka28
czekam na przepisiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naleśniki nadziewane Pokroić w drobną kostkę : mała cukinię , małą paprykę 30 dkg pieczarek , 2 średnie cebule , 2 pomidory oraz filet z piersi kurczaka. Wszystko to podsmażyć na oliwie { moze byc olej} do miękkości. Doprawić sosem : Łyżeczka musztardy , łyżka majonezu , łyżka ketchupu, oczywiście doprawić solą i pieprzem i chwilkę posmażyc jeszcze dla połączenie wszystkich składników. Następnie usmażyc cieniutkie nalesniki , które nadziewamy przygotowanym farszem. Naleśniki układamy na blaszce do pieczenia , na każdym naleśniku kładziemy plaster sera żółtego i zapiekamy około 20 minut. MÓWIĘ WAM POPROSTU PYCHA , PALUCHY LIZAĆ , NAWET PRZYGOTOWUJE TO JAK MAM GOŚCI , NIE MA OSOBY KTÓRA NIE BYŁABY ZACHWYCONA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inna wersja i tez BARDZO BARDZO dobre naleśniki: 1/2 l mleka 1/2 l piwa / ew.woda mineralna gazowana, ale lepiej piwo/ 2 jajka szczypta soli 1 łyżeczka cukru mąki - ile zabierze /ok.1/2 kg/ farsz: 30 dkg pieczarek 2 cebule mrożona mieszanka warzywna, ser żółty sól, pieprz Składniki na ciasto ubić trzepaczka lub mikserem i odstawić aby ciasto \"odpoczęło\". Usmażyć naleśniki. Pieczarki poszatkować, cebulę pokroić w półtalarki lub kostkę, usmażyć na oliwie /smażyć aż woda całkowicie odparuje a całość nabierze złotego koloru/. Dodać mrożoną mieszankę warzywną i dusić, aż jarzyny będą miękkie, a całość nabierze lekkiej spoistości. Doprawić solą i pieprzem, zdjąć z ognia i dodać trochę startego, żółtego sera, by farsz był bardziej spoisty. Naleśniki smarować farszem, zwijać w rulon /ja zwijam jak krokiety/. Przed podaniem obsmażam na maśle. Pychota!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOS DO RYŻU MAKARONU Można go dowolnie modyfikować, dodając np. paprykę świeżą, zielony groszek, kiełki, szczypiorek, i wiele innych warzyw pasujących do sosu. Składniki: - 6 pomidorów mięsistych, - 1 duża cebula, - 1 łyżeczka oliwy, - 6 pieczarek, - 100 ml soku pomidorowego, - sól, pieprz, suszona bazylia. Wykonanie: Pomidory sparzyć, obrać ze skórki, pokroić w kostkę Na patelni rozgrzać łyżeczkę oliwy, włożyć drobno pokrojoną cebule i samżyć aż sie lekko zrumieni. Następnie wrzucić pieczraki w plastrach, osolić, tak aby puściły wodę. Dorzucić pomidory, i smażyć często mieszając i podlewając wodą. Jeżeli woda za szybko paruje, patelnię można przykryć i dusić potrawę. Potrawa jest gotowa kiedy pomidory całkowicie się rozpuszczą. Kilka minut przed zakończeniem gotowania, sos doprawić solą, pieprzem, łagodną papryką, bazylią, etc. Jeżeli jest za gęsty, można dolać 100 ml soku pomidorowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obiad w 15 minut Z lady chłodniczej w pobliskim sklepiku wyciągam dwie torebki mrożonki warzywnej (najchętniej chińskiej, a już na pewno bez brukselki, brr..), a na stoisku z mięsem podwójną pierś z kurczaka. W domu podsmażam na teflonowej patelni pokrojone w kostkę mięso, jednocześnie włączam drugi palnik i stawiam na nim garnek z pół litrem 8% przecieru pomidorowego. Gdy przecier się zagotuje wrzucam mrożonkę, do tego usmażone mięso, przyprawy (meksykańską lub chińską). Od zagotowania do podania na stół mija około 5 minut (warzywa muszą być lekko twarde).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie było sałatki piękności ... 1 pomarańczka 1 grejpfrut 2 kiwi 1 jabłko 1 banan 4 łyżki soku z cytryny 2 łyzki miodu 20 dag śmietany kremóki Sparzyć wrzącą wodą skórę pomarańczy i gejpfruta i obrać ze skórki. Bez białej warstwy! Na kawaleczki wyłożyć do miski. Obrać kiwi i pokroić w plasterki. Jabłka obrane pokroić w cząstki, banana w talarki. Wymieszać owoce ze sobą, skropic 2 łyżkami soku z cytryny, wymieszać. Zmieszać resztę soku z miodem i polać tym owoce. Osobno podawać śmietanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Witam wszystkie panie na tym fajnym topiku. Skopiwałam do swoich przepisów wiele z tych zamieszczonych tutaj, a ponieważ mało tu przepisów na ciasta i zaczął się sezon na śliwki, podaję mój szybki i sprawdzony przepis. CIASTO POD OWOCE ciasto: - 1/2 kostki margaryny - 1 szkl. cukru - 4 jajka - 2 szkl. mąki - 4 łyżki oleju - 4 łyżki śmietany - 2 płaskie łyżki proszku do piecz. - cukier waniliowy kruszonka: - 1/2 kostki margaryny - 1/2 szkl. cukru - 1 szkl. mąki - zapach cytrynowy - szczypta proszku do pieczenia Mikserem utrzeć margarynę z cukrem dodając kolejno całe jajka. Ucierając dosypywać mąkę olej, śmietanę, proszek do pieczenia i cukier waniliowy. Dokładnie wymieszać. Wyłożyć na blachę, poukładać owoce. Mikserem rozdrobnić składniki kruszonki, wyrobić ręką i pokruszyć na owoce. Włożyć do nagrzanego do180 stopni piekarnika i piec ~50min. Ja daję na dużą blachę, aby ciasto było niskie. Owoce: najsmaczniejsze ze śliwkami-węgierkami, jabłkami (najlepsza szara reneta), oraz wydrylowanymi wiśniami. Z olejem ciasto nie wysycha tak szybko, śmietana neutralizuje smak proszku do pieczenia, a proszek do pieczenia (dosłownie szczypta na koniec noża) dodany do kruszonki zmiękcza ją. Życzę smacznego, napiszcie jak sie udało. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poproszę przepis ciasta bez użycia piekarnika i prodziżu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi polecam ci sernik na zimno 25dkg masła 1,1/2 szkl cukru pudru 2 żółtka 1 całe jajko 1 torebka cukru waniliowego 2 pudełka twarożku 1,5 opakowania małej żelatyny w proszku 1szkl mleka 2 packi galaretki owoce 2 paczki herbatników Masło ucieramy z cukrem pudrem i cukier waniliowy żółtka i jajko.Jak utrzemy powoli dodajemy serek.Herbatniki układamy na dno.Żelatynę rozprowadzamy w pół.szklance mleka,drugą połowę zagotować,wlać roprowadzoną żelatynę.Wlewamy to do serka,wylać do formy i wstawić do lodówki aż stężeje,powinno stac około 12 godzin aby dobrze stężało.Potem owoce i galaretka na wierzch. A teraz powiem wam co zrobiłam z podanych przepisów.Zrobiłam żeberka w miodzie,dla mnie mało słone ale smaczne.Trzeba trafić na dobre mięso. A wczoraj zrobiłam zapiekanego bakłażana,smaczny:)cos innego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam własnie niedawno postanowiłam sama gotowac mieszkam juz sama, a obiadki od mamy szybko się kończa a nie chcę za duzo wydawać na mrozonki, gotowe dania, fast foody. ale nie znam za duzo przepisów :-( czy któras z was próbowała kotlety z gotowanych i zmielonych ziemniaków i ryżu? wpadłam na taki pomysł ale nie wiem czy moze byc zjadliwe:-) wiecie jak zrobic dobre ciasto na pierogi? myslę o zrobieniu pierogów z farszem warzywnym ale muszę to dopracować pozdrawiam wszystkie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Marysiu 21 ciasto na pierogi: 3 szkl maki ,3/4 szkl gorącej wody,1/4 szkl zimnej wody, 1/2 łyż soli połączyc mąke z gorącą wodą i zostawic na 5 minut dodac zimną wode zostawic na 15 minut wygniatac 5-10 minut pierogi łatwo sie klei ,a ciasto jest miekkie zycze powodzenia i smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrypina//:) dzięki wielkie!! Jak tylko zdecyduję się zrobić, bo ta moja alergia na kuchnię często mi doskwiera ;) to od razu napiszę jak mi wyszedł :) pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azzzzzzzzzzzzzzz
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do fajne
pisze się czesc albo cześć w kwadratowych nawiasach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×