Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anekm

Smacznie, zdrowo i tanio

Polecane posty

Gość Palita
Podaje przepisik na kotleciki gryczane! Porcję produktow można zwiększyć w zalezności od ilości osób glodnych :-) 1 paczka kaszy gryczanej w torebce 1 lub 2 jajka (surowe) ok. 20-30- dkg sera zółtego Kaszę w torebce ugotować według przepisu. Ciepłą włożyć do miseczki, wbić jajko (jajka) dodać potarkowany ser zółty ( musowo gdy kasza jest gorąca) Ser nam sie stopi i wyjdzie takie klejące. Z tego formowac małe kotleciki i obtoczyć w mące i bułce tartej i smażyć na patelni na zloto. Można do tego przyrządzić sos grzybowy lub zjeść z ketchupem. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Dla smakoszy tatara. Nadaje się na imprezy czy spotkania okolicznosciowe. TARTINKI z TATAREM przygotowanie 25 minut. składniki : 12-15 tartinek z długiej wąskiej bułki 250g zmielonej wołowiny 2 żółtka 1łyżka soli, 1 łyżeczka słodkiej papryki w proszku, szczypta pieprzu szczypta sproszkowanego czosnku (zmielony świerzy) 2 łyżeczki posiekanej natki i szczypiorku odrobina tymianku i rozmarynu łyżka posiekanej czerwonej papryki 2 łyzi posiekanej cebuli 2 łyżki posiekanego ogórka konserwowego łyżka posiekanych kaparów 2 łyżki koniaku łyżka masła Tartinki posmarować z obu stron masłem i podsmażyć. Pozostałe składniki wymieszać i wstawić na chwilę do lodówki. Na kromki bułki nałożyć tatar i dowolnie udekorować. Na górę daję n.p. listek pietriuszki, oliwkę i kawałek jajka na twardo, albo kawałeczke jajak na twardo i kawałeczek pomidorka... wedle uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krokus
Witam wszystkie Panie! Dodaje swoje co nieco. suróweczka z kapusty pekińskiej. średniej wielkości kapusta,pomidor 1 większy lub 2 mniejsze,dymka lub szczypiorek,mogą być rzodkiewki lecz nie muszą.oliwa z oliwek,sól,pieprz. wykonanie; kapuste opłukać,pokroić w szersze paski.pomidor w większą kostke,rzodkiewki w plastry i dodać pokrojony szczypiorek.dosmaczyć przyprawami i oliwą. delikatnie wymieszać. Smacznego. Suróweczka do naleśników na słodko, 4 marchewki,2 pomarańcze lub 4-5 mandarynek,łyżka soku z cytryny, łyżka miodu i łyżka oliwy. wykonanie: umyte marchewki szatkujemy na tarce do jarzyn,dodajemy pomarancze rozdrobnione na połósemki i zalewamy sosem.mieszamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra! Ja od razu przyznałam się że jestem kulinarna noga, a co z resztą? Już pokończyły się pomysły? Poproszę pomysł na małosolne ogórki :) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Emmi tez mi przykro ze panie odeszły, gotowanie chyba nie w modzie ,nie moge sama pisać.Moze jeszcze się rozkręci,oby. Co do ogórków małosolnych to ja Ci nic nie podpowiem[nie przepadam] Do miłego czytanka pa 🌻 :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostucha
ogorki-na 1 litr wody 1 łyzka stolowa soli ale tej "grubej" woda oczywiscie wrząca,koper najlepszy ten z galązka wtedy daje odp. aromat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostucha
co jest?Nikogo nie ma?To moze placki ziemniaczane z miesem co?Robimy placki ziemniaczane tak jak zawsze ,lyzką kladziemy na rozgrzany tłuszcz na wierzch kladziemy mały placuszek z miesa mielonego wczesniej doprawinego tylko bez bulki.Obsmazamy z obu stron.Ja osobiscie wole zamiast miesa mielonego metke cebulową albo tatarska ,pyyycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam a moze coś z grila kiełbasę nacinamy wzdłuz[tak aby się nie rozpadły ]wnętrze smarujemy musztardą wymieszaną z wegetą, wciskamy do środka wędzone sliwki bez pestek,owijamy ciasno plastrami bekonu,końce przytrzymujemy metalowymi wykałaczkami[mogą być drewniane namoczone przez godzinę w wodzie] Pieczemy na dobrze rozgrzanym grilu 15 -20 minut od czasu do czasu obracając smacznego :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grażusia
Cześć superkucharki! Czy ogórki do ukwaszenia zalać wrzącą zalewą? A jeszcze w przepisach różnych mówią, żeby dodać np.: liście wiśniowe albo porzeczkowe i czosnek , kolendrę, korzeń chrzanu, albo liście laurowe i jakieś inne przyprawy - już nie pamiętam. Problem w tym, że mi ogórki wychodzą fatalne, jakieś takie śmierdzące i niesmaczne. No i przestałam je robić, a wszyscy je uwielbiamy. Może to zależy od ogórków? Pa-Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co szanowne Panie powiedzą na zieloną sałatkę? O tej porze roku to poprostu nie można jej nie jeść ! Składniki bazowe: jajka, świeży ogórek, dużo szczypiorku, ogórek konserwowy, obgotowane pieczarki, groszek, majonez, pieprz. Ja najbardziej lubię wersje wzbogaconą lekko obgotownymi brokułami i ostrym serem żółtym. Wszystko kroimy w dość dużą kostkę, odsączamy, a duża ilość szczypiorku zabarwia cały sos na zielono !! Pycha !! Modyfikować można do woli np. dodać trochę ryżu lub makaronu i wypełnić tym pomidorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PORA NA SZPINAK .. ktory moze jest pyszny .. nalezy sie tylko odwazyc :-) Umyc szpinak, jezeli jest mlody to zostawic listki a jezeli juz ciut wyrosl to je oberwac. Liscie zalac wrzaca woda i gotowac DOSLOWNE jedna minutke. UGotowane odcedzic, wystudzic. Wystudzony kroimy na paski .. ja kroje na paski takie pol centymetrowe. Wlozyc to na rozgrzana patelnie, dodac smietane (nie pisze proporcji bo robie na oko), zagotowac i wrzucic czosnek. Ja na okolo pol kilograma surowego szpinaku daje 3 zabki Podaje to najczesciej w wedzona makrela, nadziewam nalesniki, z kasza gryczana lub jako sos do spagettii. Powodzenia i smacznego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do TakTak! A próbowałaś dodać sera plaśniwego lub żółtego wędzonego do tego szpinaku? Pyszności!!! Tylko trzeba pamiętać żeby solić pododaniu sera (ser jest słony) i dodać mniej smietany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ! a moze cos na slodko prosty i szybki - proporcje : taka sama ilosc bialego twarogu, margarynay i maki - zagniesc wlozyc na kilka godzin do lodowki. rozwalkowac - wykrawac kwadarty , nalozyc marmolady lub powidel do srodka , zawinac dwa przeciwlegle rogi , pic do zarumienienia na zloty kolor, na koniec wystudzone polukrowac - znikaja szybko , dzieci bardzo lubia :) a moze kotleciki z kurczaka? maslo musi byc zmrozone filety rozbic , na srodek kazdego troche natki pietruszki i masla tego zmrozonego zrolowac, opanierowac w jajku i bulce , smazyc na zloty kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam -drobno pokrojone i skropione cytryną pieczarki wymieszac z majonezem. dodac:posiekane orzechy wloskie,drobno pokrojoną cebulę,nac pietruszki. przyprawić solą i pieprzem,sokiem z cytryny ,cukrem.Sałatke wlożyc do natartej czosnkiem salterki,posypac zieloną pietruszką. smacznego 🌻 :) a moze:ugotowaną i pokrojoną fasolkę szparagową [ja gotuje w osolonej i lekko ocukrzonej wodzie],polączyć z lekko podsmazonymi pieczarkami,talarkami cebuli przelanymi wrzątkiem,natką pietruszki.Przyprawić solą pieprzem,sokiem z cytryny.Sałatę mozna podawać na zimno i ciepło . [pieczarki dodajemy z olejem na którym się smazyły] smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala_myszeczka
ja mam fajny przepisik: kilo miesa mielonego, fix knorra do kotletow mielonych, pieczarki, cebulka, duuuużo pieprzu ziołowego, trzy jajka, pietruszka. Mieszamy wszystko jak na kotlety mielone (cebulka i pieczarki drobno posiekane i podsmazone). Wkładamy do formy i na półtorej godziny do piekarnika. Fajna pieczeń. Na ciepło do makaronu i na zimno do kanapek na później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) No to urządzę dzisiaj polowanie na topiku w poszukiwaniu łatwego przepisu i szybkiego... coś mam jakąś ochotę na coś innego co w kółko serwujemy :) Ale jeszcze nie wiem... dostałam fajny pomysł, na szybki obiadek. Mortadelę albo inną tanią wędlinę pokroić na nie za grube płaskie kotleciki ale i na nie za cienkie , obtoczyć w jajku i w bułce tartej i podsmażyć jak kotleciki. Robiłam i istotnie faina sprawa, osobiście mortadela jest ciut za słona dla mnie ale n.p. mielonka w kawałku jest super :) Ziemniaczki, suróweczka i taki oszukany kotlecik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiax
Witajcie Wspaniałe Kucharki !!! Pycha przepisiki tu u Was znalazłam :):):) Ja polecam coś naprawde banalnie prostego - zupa cebulowa. Jest pyszna, ja mogę ją jeść nieustannie, a i wszystkim znajomym bardzo smakuje. Składniki na 2 osoby: woda - około 1-1,5 litra kostka bulionowa - 1 lub 2 cebula - 3 duże ziemniaki - 6 średniej wielkości pęczek koperku starty na tarce żółty ser - w zależności od upodobań ewentualnie grzanki Cebule obieramy i kroimy jak popadnie, np. w grube plastry. Ziemniaki podobnie. Wrzucamy do wody z rosołkami i gotujemy aż do miękkości. Zestawiamy z gazu i miksujemy na jednolitą "zawiesinę". Ponownie stawiamy na gazie i jeśli zupka jest dla nas za gęsta, dolewamy nieco wody, doprawiamy solą, pieprzem, vegetą albo jeszcze jednym rosołkiem - zależy kto, jak lubi. Dorzucamy posiekany koperek i czekamy aż się zagotuje. Najpyszniejsza jest podawana na gorąco (wrząco) z grzankami w środku i żółtym serkiem. Podane przeze mnie ilości składników są bardzo orientacyjne. Ja czasem dodaję więcej cebuli a mniej ziemniaków. W każdym razie smacznego!!! :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniammusna
a ja ostatnio zrobilam zapiekanke makaronowa na patelni teflonowej drobniutki makaron- gwiazdki ugotowane na miekko, puszka tunczyka w sosie wlasnym(tylko nie w oleju bo bedzie za tluste), puszka kukurydzy konerwowej, puszka groszku konserw, pomidor, czasem dodaje cos extra w zaleznosci od nastroju :P mojemu mezowi dodalam fasolki w sosie meksykanskim, bo zapiekanka fajnie sie komponuje z pomidorowymi sosami dalam troszke przyprawy do chinszczyzny lub curry mieszam i podgrzewam na patelni, za wszystko sie ladnie polaczy, ale nie dopuszczam zeby skladniki sie tak wmieszaly ze nie mozna ich rozpoznac ;P na koniec klade zolty ser na wierzch, posypuje czyms zielonym-ostatnio byl koperek i zostawiam az ser sie rozpusci smacznego !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siemniaaaa
Witam!!!!!!!!! Podaję kolejny przepisik Spaghetti z porem połowa opakowania spaghetti, - 3 pory (spore), - 2 ząbki czosnku, - 1 łyżka ziaren sezamu, - 1 kieliszek białego wytrawnego wina (ok. 200 g), - starta skórka z 1 cytryny, - sok z jednej limetki, - 1 łyżeczka grubej musztardy, - oliwa z oliwek lub olej, - sól, - biały pieprz, - ser do posypania (najlepiej parmezan). Spaghetti gotujemy tak jak zawsze.Pory (części jasne - do lekko zielonej włącznie) dzielimy na spore słupki, a następnie kroimy wzdłuż na cienkie paseczki. Czosnek rozdrabniamy.Na rozgrzaną patelnię z oliwą wrzucamy por, czosnek i ziarna sezamu. Obsmażamy na dość dużym ogniu 3-4 min., a następnie zalewamy winem. Dusimy na wolniejszym ogniu ok. 10 min., doprawiając kolejnymi składnikami. Dodajemy musztardę, sok z limetki, skórkę cytrynową, sól i pieprz. Całość dobrze mieszamy i próbujemy. Jeśli osiągnęliśmy harmonię smaku, dokładamy ugotowane spaghetti i mieszamy dobrze całość. Natychmiast. Oddzielnie podając ser do posypania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siemniaaaa
ijeszce kolejny przepisik,nie wypróbowany,ale myślę,żę pycha Sałatka z makaronem i kapustą pekińską 50 dag makaronu świderki ok. 90 dag kapusty pekińskej kukurydza ok. 15 dag zielonego ogórka 70 dag czerwonej papryki 20 dag szynki majonez sól pieprz Makaron ugotować wg przepisu na opakowaniu. Kapustę pokroić w paski. Szynkę, czerwoną paprykę i zielony ogórek pokroić w kostkę. Do dużej miski przełożyć wszystkie składniki, dodać majonez. Przyprawić solą, pieprzem i wymieszać. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siemniaaaa
i kolejny Gulasz z kiełbasy i ziemniaków 1 kg ziemniaków 40 dag kiełbasy 4 średnie cebule 5 pomidorów lub 3 łyżki przecieru kostka rosołowa łyżeczka sproszkowanej słodkiej papryki cukier pieprz sól Cebulę pokroić w plasterki, zeszklić na tłuszczu. Dodać obrane i pokrojone pomidory lub przecier, kostkę rosołową rozpuszczoną w połowie szklanki goroącej wody i odrobinę cukru. Dusić pod przykryciem na małym ogniu 10 minut. Kiełbasę pokroić w plasterki lub w kostkę. Dodać do cebuli i dusić jeszcze 15 minut. Ziemniaki pokroić w kostkę ugotować osobno i dodać do cebuli. Wszystko razem wymieszać. Doprawić gulasz do smaku cukrem, solą, pieprzem i papryką. Podawać na gorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Na dzisiejszy : Pomarańcze pokroić ,dodac kawałki daktyli i migdałow.Dodac osłodzony sok z cytryny.Dobrze schłodzic.Przed podaniem posypac odrobiną cynamonu. Sałatke mozna podac ze śmietaną lub kremowym twarozkiem[będzie bardziej kaloryczna] smacznego 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjadłam słowo: na dzisiejszy upał och ta gorączka 🌻 ;:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siemniaaaa
Sałata ze śmietaną 1 główka sałaty majowej, - 1/2 pojemnika śmietany (zaw. tłuszczu do wyboru), - sól, pieprz, cukier, - 1/2 cytryny, - koperek Sałątę dokładnie myjemy i osuszamy listki. Większe liście szarpiemy na mniejsze części palcami. Wkładamy do miski.Śmietanę doprawiamy solą, pieprzem, cukrem i cytryną do właściwego smaku. Dla każdego proporcje tych przypraw będą różne. Sos musi stać się po prostu pyszny.Śmietanę wylewamy na sałatę i mieszamy całość dłońmi. Dodajemy posiekany koperek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siemniaaaa
A teraz cosik na grilla: Kurczak z grilla Mięso: - 2 piersi z kurczaka (tzn. 4 płaty Marynata: - 4 ząbki czosnku, - 2 cytryny, - 4 łyżki oliwy z oliwek, - duża garść świeżych ziół (w tym przypadku: szałwia, tymianek, kolendra), - sól, pieprz Marynata: 1) W naczyniu, w którym będziemy marynować mięso, mieszamy oliwę, rozdrobniony czosnek, sól, pieprz i cienko pokrojoną na plasterki cytrynę. Wkładamy mięso (jeśli piersi są bardzo grube, można je przekroić poziomo na 2 części) i obtaczamy je w powstałym sosie. Dorzucamy drobno pokrojone zioła i jeszcze raz przewracamy wszystkie składniki, aby zioła dobrze przylgnęły do mięsa. 2) Całość zostawiamy w chłodnym miejscu (ale nie bardzo zimnym) na min. 1 godz. 3) Kładziemy na ruszt grilla z bardzo gorącym żarem pod spodem. 4) Pieczemy kilka minut po każdej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siemniaaaa
Cebulka curry 5 średnich cebulek, przyprawa curry, olej, sól Cebulkę obieramy, na tacce aluminiowej kroimy w talarki, skrapiamy olejem, ale niezbyt dużo, posypujemy przyprawą curry, mieszamy, solimy i pieczemy na grilu aż cebulka będzie miękka (można przykryć drugą tacką aluminiową). Super dodatek do mięsa i kiełbaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siemniaaaa
Grilowany chlebuś chleb biały okrągły krojony 1 duży, - masło roślinne 1 małe, - ser parmezan tarty 1 duże opakowanie, - czosnek 5 ząbków, - papryka czerwona mielona słodka, - sól. Wycisnąć czosnek dodać z resztą składników do masła i wymieszać. Posmarować każdą kromkę dwustronnie uważając, aby chleb zachował pierwotną formę. Zawinąć chleb w folię i piec do zarumienienia ok. 20-30 min na grilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×