Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Napatha

regulon i wasza reacja na te tabletki

Polecane posty

Gość Calabria5
Wiesz ja jestm z warszawy, ale wydaje mi sie że ceny sa do siebie zbliżone. Zawsze spotykałam się z cenami między 20-14złote Należy do grupy tabletek o przystępnej cenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calabria5
Między 20 a 24:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Ok dzieki-> Ja biore obecnie Diane 35 w celach leczniczych ale niedługo będzie mi zależało na skutecznej antykoncepcji hmm;) Po Diane 35 ostatnio jest mi niedobrze cały czas i głowa boli ehh chyba spytam lekarza o zmienę. Chciałabym spróbować Microgynon 21 lub Rigevidon ale podobno ONE powodują lub zwiększaja trądzić:( A ja z nim walczę właśnie... Na co mogłabym spróbować zmienić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calabria5
Jezeli masz problem z trądzikiem, to akurat regulon jest świetnym wyborem. On ma dzialanie przeciwandrogenne. Bardzo często jest przepisywany osoba, które mają problem z cerą- zresztą już o tym pisałyśmy, na poprzednich stronach:) Poczytaj pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KCmM
A u mnie regulon kosztuje 25:( ale i tak nie zmieniam! miałam trądzik, dzisiaj nie mam śladu. Bierz regulon i gwiżdż na pryszcz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sambollera
OOO:) Dobre! Jestem za i w pełni się zgadzam z opinią KCmMo trądziku i jego mordercy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Dzieki dziewczyny za radę;) Kochane jestęscie. Powodzonka wam życzę!!! Czyli te Mycrogynon 21 lub Rigevidon odpadają dla mnie??? Nie chce trądziku a mam straszny ehh:( Chce za jakiś czas podtrzymać działanie Diane 35 no i skuteczna antykoncepcja;) Narazie nie współżyje ale niedługo kto wie hehe. Dzieki za rady buziaki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syllusia
Witam, ja tez bralam regulon ale niestety juz nie moge go brac a mam do sprzedania 2 zupelnie świezo zakupione:-) paczki, jesli ktoras z was jest zainteresowana to piszcie. moj adres: syllusia3150@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolcebanana
Ja mam w zapasie:( niesety Cie nie poratuje... Czemu nie możesz dalej go brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co mam robićPROBLEM
Ratunku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Biore regulon 10 miesiecy, wczoraj zapomnialam wziac tabletki(normalnie biore o 18)Co powinnam zrobić?????Dopiero teraz sie zorientowalam i wpadlam w panike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calabria5
Nie wpadaj w panike, tylko przez tydzień dodatkowo się zabezpieczaj! Jeżeli dopiero dzisiaj się zorietowałaś i minelo już 12 godzin-a twoja wypowiedź właśnie na to wskazuje, to już nie wiele możesz zrobić. Pomin zapomniana tabletke i dzis przyjmij normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może łaskawie przeczytasz w ulotce co każą zrobić jak sie zapomni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziękuje
Wyrzuciłam ulotke...Dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dzień dobroci....
"jeżeli zapomni się przyjąć tabletkkę i upłynęło 12godzin od ustalonej pory przyjmowania tabletek., należy ją pominąć i kontynuoać przyjmowanie pozostałych tabletek o ustalonej porze. Przez następne siedem dni nalęży stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne. Jeśli pominięta tabletka była JEDNĄ Z OSTATNICH SIEDMIU TANLETEK Z OPAKOWANIA NALEŻY ROZPOCZĄĆ NASTĘPNEGO DNIA PO ZAKOŃCZENIU OPAKOWANIA BEZ ROBIENIA PRZERWY"!!!!!! Zwróć uwage na drugą część! Która to była tabletka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gallerani
wiecie co ??? u mnie regulon kosztuje 28 zl !!! ale tak to juz jest na tym zadupiu, 5 aptek i kazda sobie slono zyczy :/ cholery jedne, no !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gallerani
jeszcze chcialam dodac a propos poprzednich wypowiedzi, skoro ktos nie umie zrozumiec zasad zazywania tabletek to moze nie powinien ich przyjmowac??? no bo jednak odrobina oleju w glowie przy tym musi byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sambollera
To sporo:/Ja jestem z wawy i w osiedlowej aptece place22 Z kad jesteś?(moja kolezanka z Krasnego placi 20,50...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dzień dobroci....
Nie bądzcie takie surowe. Po to jest forum żeby sobie pomagać.. Tylko dziewczyno ogarnij się i sprawdź która to byla tabletka. Ps. aniol we mnie wstapił...Nie wiedziałam ze potrafie być taka cierpliwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO TARTINKI
Nie udawaj mądrzejszej od lekarza! To,że u Ciebie jest wszystko ok po zażyciu regulonu nie oznacza że u wszystkich ma tak być. To prawda,że może on powodować depresję,nadmierne przybywanie na wadze lub chudnięcie,problemy żołądkowe,nudności,etc.Są to niestety skutki uboczne, które pojawiają się indywidualnie i świadczą o wrażliwości organizmu.Może i dawka hormonów jest mała ale wystarczy,żeby odpowiednio poprzestawiać organizm a czasem i w nim nawojować. Tobie można tylko pogratulować mocnego organizmu! Ciesz się z tego i nie dopiekaj innym! (ginekolog)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm...p.L Do p.ginekolog
A ja się zgadzam z tartinką. Ty chyba nie zrozumiałaś kontekstu tej wypowiedzi... Jasne!U każdego tabletki działają inaczej, dla jednych regulon jest świetny, inni go gorzej przyjmują-nie ma cudów! (tak na marginesie- skoro jesteś ginekologiem to powinnaś znać statystyki...Regulon należy do grupy tabsów które wywołują najmniej skutków ubocznych. Ponad to pomaga zwalczać trądzik i łagodzi PMS) Mniejsza o wiekszość... Z tego co zrozumialam Tartinka ironizowała, kierując swoją wypowiedź przedewszystkim do kempes202... Ps. Legendy o tyciu tez są mocno przesadzone(jako ginekolog powinnaś o tym wiedzieć)... Owszem, zdarza się-(to są hormony) ale bardzo rzadko. Hormony to napęd całego organizmu decydją o wszystkim, wiec kazda dodatkowa ich dawka wpływa na organizm.Jest to nieuniknione.. Jednak , glówną przyczyną 98%przypadków tycia w czasie antykoncepcji horm. są skladniki zawarte w niektórych tabletkach, które zatrzymują wode w organiźmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sambollera
Dziewczyny po co te konflikty? Każdy jest inny.Ja biore regulon i nic mi nie dolega, rozumiem że na niektórych antykonkcepcja hormonalna źle działa, ale naszczęście te osoby stanowią mniejszość. Nie chce zajmować strony, ale mi osobiście też wydaje się dziwne, że regulon mogł wywołać trądzik, czy depresje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gallerani
Sambollera, jestem z malego miasta z woj. dolnośląskiego, powiat świdnicki ;) co do tycia: w ulotce napisane jest coś o molziwości zmian przyswajania węglowodanów, np. glukozy itp. poza tym, tabletki mają substancję pomocniczą - skrobie ziemniaczaną, ale nie sądzę żeby od tego wszystkiego można przytyć... ja schudlam jak na razie 2 kg, ale dzięki ruchowi (przecież po coś te tabletki sie bierze ;) ) i nie objadaniu się wieczorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniejszość ze skutk. ubocznymi
A ja mam problemy z żołądkiem,boli wątroba,dokucza bezsenność ,męczy depresja etc.Wszystkie te objawy pojawiły się akurat,gdy zaczęłam stosować regulon. Byłam już z tym u kilku specjalistów i orzekli jednogłośnie -to wina tabletek antykoncepcyjnych! Nie mogę ich jednak odłożyć bo groziłaby mi już 4 ciąża :/ Liczę że mój organizm jakoś się przyzwyczai...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina w.
Witajcie! U mnie też niestety pojawiły się skutki uboczne w formie częstych bólów brzucha nudności i biegunek.Też pofatygowałam się z tym do lekarza i po wielu badaniach stwierdził, że to te tabsy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mloda459
obalam wszelkie mity na temat dolegliwosci i skutków ubocznych podczas brania tabletek antykoncepcyjnych. Jestem przy 7 tabletce Regulonu i nie czuje wogole zebym brała tabletki, nic mi nie dolega, nie mam nudnosci, nie boli mnie głowa ani nie tyje, to wszystko to bzdury!!! pozdrawiam =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Młodej
Dopiero zaczynasz...poczekaj miesiąc,dwa...wtedy napisz czy nadal jest ok. Czasem problemy ze zdrowiem ujawniają się póżniej,po wielu miesiącach,latach...Tylko naiwnie nie wiąże się ich właśnie z tabletkami antykoncepcyjnymi. Brałam je 8 lat i wydawać by się mogło że wszystko super.Odstawiłam je by móc zajść w ciążę i mija 5 rok i nie ma dziecka.Faktycznie są skuteczne w 100%! Owszem zaszłam raz w ciążę ale dziecko zmarło w 5 m-cu życia płodowego. Przed tymi tabletkami wszystko było w porządku.Dobrze że zdecydowałam się przed nimi na pierwsze dziecko,przynajmniej mam jedno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gallerani
Witam, mam takie pytanie ;) być może ktoś uzna je za głupie i mnie za to zjedzie, ale ryzykuje. Slyszalyscie o jakis zaleceniach typu wziac tabletke na pusty zoladek? czy powinno sie cos zjesc przed czy tez nie powinno się (to samo tyczy się po zażyciu) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Gallerani
Skarbie,nie ma żadnego znaczenia czy coś zjesz czy nie przed tabsami (jeśli chodzi o skuteczność) ale myślę,że lepiej jednak nie brać ich na pusty żołądek,bo po co go sobie psuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Gallerani
Skarbie,nie ma żadnego znaczenia czy coś zjesz czy nie przed tabsami (jeśli chodzi o skuteczność) ale myślę,że lepiej jednak nie brać ich na pusty żołądek,bo po co go sobie psuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znalazłam coś o regulonie
myślę,że trochę więcej wiedzy nie zaszkodzi :) Nazwa handlowa leku: Regulon Nazwa międzynarodowa: DESOGESTRELUM + ETHINYLESTRADIOLUM Postacie występowania leku: tabletki powlekane Jak działa lek? Lek złożony o działaniu podobnym do naturalnych hormonów żeńskich -- estrogenów. Kiedy lek ma zastosowanie? Lek stosowany jest w hormonalnym zapobieganiu ciąży oraz w niektórych zaburzeniach funkcji gruczołów wydzielających hormony. Jakie są zasady przyjmowania leku? Nie wolno stosować leku bez uprzedniego badania lekarskiego i uzyskania dokładnych zleceń. W zapobieganiu ciąży stosuj 1 tabletkę dziennie o stałej porze dnia przez 21 dni. (Pierwsza w pierwszym dniu cyklu -- jeżeli zaczniesz od piątego pierwszy miesiąc może być jeszcze płodny) Następnie 7 dni przerwy. Powtarzaj cykl 21 dniowy jak długo chcesz stosować antykoncepcję. Jeżeli zapomnisz przyjąć tabletkę któregoś dnia przyjmij ją jak najszybciej a następną wieczorem. 36-godzinna przerwa w przyjmowaniu tabletek uważana jest za przerwanie zapobieganiu owulacji. W leczeniu z innych wskazań szczegółowe dawkowanie zaleca lekarz. Jakie mogą być niepożądane skutki? Tkliwość i powiększenie piersi. Bóle oczu przy używaniu szkieł kontaktowych. Bóle głowy, migrena. Plamienia, krwawienia w środku cyklu. Nudności i wzdęcia w okresie okołomiesiączkowym. Powyższe działania niepożądane ustępują zwykle po kilku stosowanych cyklach. Gdyby objawy te utrzymywały się i stawały dokuczliwe oraz przy występujących krwawieniach skontaktuj się z lekarzem. Stosowanie leku może również wywołać: Stany zwiększonej krzepliwości krwi. Uszkodzenie wątroby. Wyjątkowo rzadko: -- zwiększenie występowania nowotworów macicy i piersi, -- pląsawicę, objawy tocznia rumieniowatego rozsianego. O czym należy poinformować lekarza? O tym, że chorujesz na niewydolność krążenia. O tym, że chorujesz na wątrobę lub nerki. O tym, że chorujesz na cukrzycę. O tym, że chorujesz na porfirię. O tym, że masz nadciśnienie tętnicze. O tym, że przebyłaś zakrzepowe zapalenie żył, inne zaburzenia zakrzepowo-zatorowe. O tym, że przebyłaś żółtaczkę, zatrucie ciążowe, masz wrodzoną hiperbilirubinemię. O nie wyjaśnionych krwawieniach z dróg rodnych, o guzach narządów rodnych, gruczołu piersiowego i innych. O tym, że palisz papierosy. Pamiętaj! Palenie papierosów zwiększa ryzyko wystąpienia działań ubocznych, a alkohol osłabia działanie leku. Zapytaj lekarza, jak stosować lek, gdy przyjmujesz jednocześnie: Leki nasenne. Leki przeciwpadaczkowe. Rifampicynę, Meprobamat i inne leki psychotropowe. Doustne leki przeciwcukrzycowe. Zapamiętaj! Warunkiem w miarę bezpiecznego stosowania leku jest ciągły nadzór lekarski, a także niepalenie papierosów w czasie zażywania leku. Skuteczność leku może ulec zmniejszeniu przy przewlekłej biegunce lub wymiotach. Jeżeli zależy Ci na skuteczności leku, dokładnie przestrzegaj zasad jego stosowania. W czasie stosowania leku przynajmniej raz na 6 miesięcy udaj się na wizytę do ginekologa w celu przeprowadzenia badania. Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty. Postać farmaceutyczna preparatu: Regulon (Gedeon Richter Ltd.- Chemical Works) tabletki powlekane , 21 szt. Regulon (Gedeon Richter Ltd.- Chemical Works) tabletki powlekane , 63 szt. Przestrzegaj zasad prawidłowego przyjmowania i przechowywania leków! Przed zastosowaniem leku należy zapoznac się z informacjami zawartymi w ulotce informacyjnej. Opracowano na podstawie: "Leki. Encyklopedia dla Pacjenta" Wydawnictwo Medyczne MAKmed, Gdańsk 2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×