Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Napatha

regulon i wasza reacja na te tabletki

Polecane posty

Gość OLA_HOLA
W ulotce regulonu jest: ZMIANA PREPARATU ANTYKONCEPCYJNEGO *"W przypadku zmiany innych, dwuskładnikowych, doustnych preparatów atykoncepcyjnych na regulon, należy zakonczyć przyjmowanie wszystkich tabletek z dotychczas stosowanych. Nastepnego dnia należy przyjąć pierwsza tabletke regulonu.W tym czasie ni ma potrzeby stosowania innych metod antykonc." Czyli bez przerwy, ale jezeli twoj ginekolog zalecił Ci przerwę, to weź ja po przerwie 7dniowej, tak żeby zachować ciąglość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierdoła wszech czasów
Dziewczyny przepraszm wasstrasznie, ale ten wątek ma już 6stron i za nim coś znajde to sto lat minie! Biore regulon od roku, ale niestety jestem pierołą i czesto zapominam(więc mam wahania poł godzinne. Teraz jest jednak znacznie gorzej!Pomyiłam dni !!!!zawsze pierwszą tabletkę biore w niedziele o 21, przez to, ze mam urlop straciłam rachube i wziełam przez przypadek w sobote. Czy powinnam się martwić? Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczna2007
Moim zdaniem powinnaś się martwić, ale tym, że bierzesz nieregularnie tabletki. To nie są witaminy, tylk hormony. Regulon należy do grupy tabletek IIIgeneracji, ma dosyć mało hormonów, ale tak czy inaczej musisz brać o stałej porze!Nastaw sobie budzik w telefonie. Co do drugiego, to nie wiem, nie zdazyło mi się, ale myśle że wielkiego dramatu nie będzie! poprostu przesunełaś sobie cykl o jeden dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regreg
Też bym nie dramatyzowała...Biore regulon od 16 miesięcy,zaczęłam w środe. Po pół roku celowo przesunełam sobie okres, bo zawsze wypadał mi w piatek- a to wyjątkowo nie atrakcyjny układ. Przesunełam o 2 dni i nic mi się nie stało. Na twoim miejscu jedyne co, to ewentualnie dodatkowo zabezpieczyłabym się. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a no pierdoła...
Kurcze to jest fenomenalne! Babki jak juz sie decydujecie na tabletki, to bądzcie odpowiedzialne! Rozumiem zapomniec raz czy dwa razy tabletki ale permanentna zabawa niedobrze wpływa na organizm. Wszystko tutaj->co piszecie jest prawdą Regulon jest świetny, ma niewielka dawke hormonalna jest nowoczesnym lekiem, ale mimo to kazde tabsy trzeba brac o tej samej porze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokitaaaa
Cesc wszystkim :) Mam pytanie biore Regulon o niedawna jestem przy 6 tabletce i troche sie martwie, ponewaz mam problem z cera tzn tradzik i ginekolog polecil mi wlasnie te tabletki ale zauwazylam ze odkad je biore mam bardziej szorstka skore na twarzy ico chwile wyskakoja mi jakies male pryszcze. Mowiac w skrocie jest odwrotny efekt niz bym chciala dodam ze innych skutkow ubocznych nie ma narazie. Czy ktoras z was miala podobnie i czy to minie a jak tak to po jakim czasie? z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sambollera
To dopiero 6tabletka, więc na twoim miejscu nie panikowałabym. Ja prawdziwe efekty zobaczyłam po pierwszym opakowaniu. O niebo poprawila mi sie cera. Też mialam trądzik i tez moj lekarz uznał, że jest to najlepszy środek. U każdego w przawdzie może dzialac inaczej, ale mysle ze powinnas zaczekac do konca,wtedy ocenic i skonsultowac z lekarzem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokitaaaa
A czy Ty rozniez mialas tak na poczatku brania tych tabletek tzn ze bylo gorzej niz przed ich braniem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sambollera
Oj chyba gorzej to już nie mogło być. Nie wiem jak u Ciebie, ale ja miałam strasznie zniszczoną cere. Walczyłam rok z trądzikiem i dopiero potem oświeciło mnie, że to może mieć podłoże hormonalne. Na początku poprostu nie miałam żadnych efektów. Mówie ci- obiektywnie możesz ocenić dopiero po 3 tygodniach, zwłaszcza że i tak nie powinno się przerywać w trakcie opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokitaaaa
No ja mam tradzik tylko na brodzie w sumie ale wiecej niz rok na poczatku nie bylo tak zle potem to juz makabra robily mi sie prawei ze wrzody ale to tylko przez chwile. bralam Diane przez 6 miesecy i nawet mi pomogl ale potem przestalam i niestety po jakims czasie wrocilo ale nie bylo czegos takieog jak po Regulonie. Napewno nie przerwe ich brania bo kupilma 2 opakowani tak kazala mi gin i potem mam przyjsc do niej mam nadizjee ze to mi szybko zginie. Bardzo Ci dziekuje za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sambollera
Nie ma za co:) Biore regulon już prawie 2lata, więc z doświadczenia co nieco o nimwiem . To naprawde dobre tabletki,Jakby co to pytaj. Pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kempes202
Hej biore tabletki (regulon) od roku nie przybylam na wadze nie mam zadnych efektow ubocznych tylko mam takie małe pytanko tabletki to pierwsze zabezpieczenie guma drugie a jezeli doszłko by do stosunku podczas ktorego peknie guma mam sie zamartwiac ze zajde w ciaze miała z was ktoras juz taka sytuacje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna 4563
czesc mam pytanko stosuje tabletki od 12 mieciecy i zastanawia mnie jedna rzecz czy daje on 100% gwarancje antykoncepcji prosciej czy podczas stosunku moj mezczyzna moze we mnie \"lać\" dziekuje prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przenosnia85
Mi od momentu jak zaczelam brac Regulon pojawil sie tradzik na skroniach :/ nigdy wczesniej az tak zle nie bylo... nie wiem czy to od tabletek czy moze co innego to spowodowalo... Jestem przy 14 tabletce 2 opakowania i nic sie nie zmienilo :( troszke mnie to martwi mimo ze lekarz mi powiedzial,ze efekty poprawy cery widac gdzies po 3-4 miesiacach... no nie pozostaje mi nic innego jak czekac... mam tylko nadzieje,ze nie bedzie gorzej A jesli chodzi o zabezpieczenie antykoncepcyjne to pod warunkiem,ze bierzesz tabletki regularnie, o tej samej godzinie!! to nie ma potrzeby zebys zabezpieczala sie jeszcze gumka ;) tabletki daja Ci prawie 100% bezpieczenstwa wiec nie musisz sie martwic jesli Twoj facet "skonczy w Tobie" ;) Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylli23
Witam!przeczytalam wszystkie wasze wypowiedzi i musze powiedziec,ze bardzo mi pomogly. Ja jestem przy końcu drugiego opakowania Regulonu, na poczatku bylo ok (poza malymi bolami brzucha ale to podobno normalne na poczatku), teraz niestety sprawa sie pogorszyla bo dopadla mnie jakas dziwna depresja, ktora trwa juz kilka dni... drugi dzień płacze zupełnie bez powodu...bo tak po prostu mam ochote płakać... nie ukrywam, ze czuje sie przez to strasznie.. kłade sie poźno spać i poźno wstaje... na nic nie mam ochoty... Starszne uczucie... nie wiem czy dobrze robie ale rezygnuje z tych tabletek bo mam dosyć takiego stanu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przenosnia85
Z ta depresja to ja mam tak samo...mam dni kiedy byle co mnie wkurza, tez mam ataki kiedy chce mi sie plakac bez powodu, wkurzam sie na mame i dopiero potem zdaje sobie sprawe,ze to bylo niepotrzebne... Mam nadzieje,ze to minie z kolejnymi opakowaniami Regulonu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylli23
Ciesze sie ,że to nie tylko u mnie wystepuje...:-) zastanawiam sie czy dobrze robie odstawiając tabletki ale poważnie już mam dosyć...dzisiaj dostałam takiego ataku płaczu,ze masakra...i to zupełnie bez powodu... pozdrawiam wszyskie Panie i życze powodzenia z tymi tabletkami:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rega
hej:) mam takie pytanie:) biore moje pierwsze opakowanie regulonu, dzisiaj 9 tabletke i nadal mam krwawienie... jest slabe ...ale jest... a nigdy nie mialam tak dlugiegi okresu;/ czytalam o krwawieniach miedzy miesiaczkami ale czy to znaczy ze takie krwawienie bede miala przez cale pierwsze opakowanie? pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tartinka11
Kempes202- po co zadajesz dwa razy to samo pytanie, zmieniając Nick? W dodatku w odstępie niecałych 10minut? Podejrzana sprawa…:) Rozumiem że ci się spieszy, ale nie każdy całymi dniami przesiaduje na forum. Już Ci odpowiadam. Zgadzam się z dziewczynami- regulon jest na pewno skuteczną antykoncepcja, więc nie masz o co się martwić. Zresztą, po co brać tabletki i zatruwać wątrobę, jak się nie ma 100%pewności- bez sensu. Skoro zdecydowałaś się na taką antykoncepcje to daruj sobie kolejnych 10metod, w postaci prezerwatywy, globulek, a na wszelki wypadek kalendarzyka! Co to za przyjemność? Ja biorę regulon od kilku lat i nie wystąpiły u mnie żadne z wymienionych wyżej skutków ubocznych. Po pierwsze nie sądzę, żeby regulon negatywnie wpływał na cerę- a tym bardziej wywoływał trądzik. Te tabletki zazwyczaj przepisywane są osobą które borykają się z tym problemem- oczywiście w ramach antidotum. Regulon zawiera składniki, które wytwarzają przeciwciała- likwidujące trądzik. Dalej, jeżeli chodzi o depresje… Regulon należy do tabletek III generacji(nowoczesnych), zawiera stosunkowo niewielką dawkę hormonów, dzięki czemu nie wywołuje stanów depresyjnych, zmian nastrojów, ani innych uciążliwych skutków. Jednocześnie nie ma cudów… Nie jest on lekiem antydepresyjnym:) Jeżeli ktoś ma problemy emocjonalne to najlepiej udać się do psychologa, na zakupy albo zastanowić się nad swoim życiem i postarać się coś zmienić. Szukanie fundamentów złego nastroju w tabsach Ne jest najlepszym pomysłem!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przenosnia85
Tartinka11 - ciekawa i jedna z madrzejszych wypowiedzi :) dzieki,ze troszke rozwialas moje watpliwosci co do tradziku po tabletkach... mozliwe,ze u mnie wywolalo to cos innego tylko nie mam pojecia co :/ jutro wybieram sie do dermatologa po pomoc... Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okolicznikowa
No właśnie:) Ja też się zgadzam z tartinką! Śmieszą mnie dziewczyny, które tabletką przypisują otyłość, trądzik czy depresje! Przed tym jak sie zdecydowałam na regulon, pytałam każdej możliwej znajomej, która miała z nim doczynienia o ewentualne skutki uboczne i powiam wam że żadna z nich(okolo10dziewczyn) nie miała żadnych z wymienionychwyżej obiawów!Nic a nic!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulinka
hej dziewczyny:) mam takie pytania:) biore regulon o godzinie 22 teraz jestem w polowie opakowania. chcialabym zmienic godzine na 20 tylko tak sie zastanawiam moze lepiej nie kombinowac i poczekac do nowego opakowania??? jak myslicie??? bo slyszlalm ze regularne przyjmowanie to podstawa:D:) aha wiecie moze jak jest z tym alkoholem? wplywa on na wchlanianie i dzialanie tabletek??? bo jade teraz na wakcje i same rozumiecie:) pozdrawiam::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calabria5
Na twoim miejscu poczekalabym do następnego opakowania. Zresztąa tak zrobiłam:) Z drugiej strony 2h różnicy to nie tak dużo, więc raczej nic ci sie nie stanie. Profilaktycznie możesz przez 3-4 dni dodatkowo się zabezpieczyć, a innych skutków nie przewiduje... Jeżeli chodzi o alkohol, to możesz pić, ale z umiarem-zeby nie wymiotować:) Miłego wyjazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tifio
Witam!! Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź na pytanie przez które nie mogę spać w nocy... Otóż jestem w trakcie 7-dniowej przerwy po drugim opakowaniu. Dziś mija 4 dzień i nadal nie mam okresu :( Zaczynam się mocno stresować gdyż po pierwszym opakowaniu okres dostalam dnia trzeciego. Fakt bylo to pierwsze opakowanie podczas którego wspólzylam bez dodatkowego zabezpieczenia, czy to możliwe żebym zaszla w ciąże?? Może któraś z was miala podobny problem?? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooAniAoo
Wszystko jest teoretycznie możliwe, ale nie ma co się odrazu zamartwiać. Jak ja zaczynałam brać regulon to tez odrazu wszystko mi sie nie uregulowało. Nie ma cudów!Dopiero przy 3przerwie zauważyłam, że dzień a nawet godzina rozpoczęcia okresu jest dokładie ta sama, co po drugim. W tej chwili też dostaje 4 dnia i absolutnie nie nażekam na taki stan rzeczy. Regulon mimo ze ma małą dawke hormonów to raczej uchodzi za pewniaka:) Tak że spokojnie narazie! Poczekaj jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melodia2000
Przy tabletkach czasami sie moze zdażyc, że w ogóle nie dostaniesz okresu... Biore regulon ponad 2lata i raz miałam taka sytuację. Poprostu w jednym cyklu nie mialam krwawienia, w nastepnych bylo już noramalnie. No a tak to sie podpisuje pod tym co napisała ooAniAoo. Nie denerwuj sie arazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulinka
dzieki Calabria5:) wiem wiem trzeba z umiarem:) i chyba rzeczywiscie poczekam do nastepnego opakowania:) pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przenosnia85
Odkad zaczelam brac Regulon pojawil mi sie tradzik na skroniach...bylam przekonana,ze to wlasnie tabletki spowodowaly taki stan mojej cery. Jednak dermatolog stwierdzil,ze to raczej nie tabletki... a pewnie stres lub cos innego... balam sie,ze bede zmuszona odstawic Regulon jednak tego nie zrobie i poczekam na rezultaty po przepisanej prze dermatologa masci... Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calabria5
Regulon działa przeciwandrogennie. Prędzej pomaga zwalczać trądzik, a nie go wywołuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Wie ktos ile kosztuje Regulon w Kielcach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×