Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość monikkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

grzybica ukladu pokarmowego

Polecane posty

Badań naukowych na temat wchłaniania tłuszczu przez mięso z ryby nie czytałem. Z doświadczenia przy smażeniu wiem ze ten tłuszcz jednak szybko znika czyli jednak się gdzieś wchłania. Oczywiście odpowiednia technika takiego smażenia czyli najpierw wysoka temperatura a potem dużo mniejsza i panierka temu w jakieś części zapobiega, ale nie ma gwarancji, że tak właśnie usmażą rybę. No i olej też nie wiadomo ile razy użyją. W zasadzie można poprosić o mały kęs i po pół godzinie będzie wiadomo. Wątroba szybko reaguje a do niej najczęściej dołącza się któryś ze stawów łokciowych lub duży palec u prawej nogi(najwyższe ciśnienie). Jeśli żadnych takich symptomów nie będzie do można testować "z talerza". Nawet zdrowy w zasadzie powinien poznać pokarmy, do których ma "maszyny". Dziś nazwano to: " dieta zgodna z DNA". Takie więc testowanie pokarmów powinien robić każdy mający jakieś dolegliwości. Pozbywać się należy pokarmów mogących wywołać dolegliwości a preferować takie, po których organy wracają do zdrowia. Są ludzie co nawet ryba robiona w najbardziej właściwy sposób np grilowanie czy świeże wędzenie też nie przechodzi. Dlatego należy testować a potem omijać szerokim łukiem te po których robi się coś nie tak. Jakby co to zamień marzenie o rybce na "suszone natto".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dieta zgodna z DNA - czyli zrobiono krok w przód, bo wcześniej mówiono o diecie zgodnej z grupą krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogusław vitabiosa wiele razy chciałam kupić, ale cena powala. A tu za grosze masz cały 3-litrowy baniak. Uczony do swoich enzymów nieraz używa roślin trujących, czyli glistniku, piołunu, żywokostu.....to mnie fascynuje:-) Od wczoraj jestem na enzymie z glistnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że nazwa jest bardziej umowna niż rzeczywista choć z analizy krwi łatwo można ustalić pokarmy szkodliwe i korzystne co tu jest plusem, bo szybko można tego dokonać. W zasadzie porada Hipokratesa" niech jedzenie będzie twoim lekarstwem a lekarstwo jedzeniem" dotyczy tego samego. Również wschodnia medycyna o tysięcy lat proponuje podobne rzeczy tyle że ustala się to drogą powolnych testów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne Papaja, że dobrze robisz. Podałem nazwę tylko na potwierdzenie tego co piszesz i dla tych co wolą kupić gotowce. Podobne sztuczki robili też z kombuchą, czyli zioła dodawali do kombuchy. Jeśli picie ziół dawkowane tradycyjnie słabo działa a przez fermentowanie jest lepiej lub dobrze, to kojarzę to ze złym dotlenieniem . No wiec dostarczamy wtedy to co organizm nie potrafi sam wytworzyć. Kuchnie tradycyjne na całym świecie kiedyś opierały się na pożywieniu fermentowanym(kiszonym):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bołotow też na wszelkie choroby zaleca kiszonki, czasem baaardzo dziwne, ..... do zup dodawać ocet jabłkowy lub inny, dodawać go nawet do jogurtu czy mleka kwaśnego. Podkreśla użyteczność kombuchy, a jakże. Wytłoczyny warzywne z sokowirówki mają ponoć poprawić zamykalność zastawki między dwunastnicą a żoładkiem i tym sposobem uzdrowić sporą część układu pokarmowego i zarazem wyciągnąć sporo metali ciężkich z organizmu. Wszystko to bardzo ciekawe. Szkoda,że nie znasz tej lektury, bo miałabym parę pytań, nie wszysto, co pisze naukowiec-kumam, dużo chemii....dużo niejasności co do zakwaszenia organizmu. On operuje tym terminem często, ale czy ,,zakwaszenie" wg Bołotowa to to samo zakwaszenie rozumiane przez nas? Jedno jest pewne, że wyraźnie sugeruje unikania alkalizacji organizmu. Pisze, że długotrwała dieta roślinna rujnuje zdrowie. Leczenie poszczególnych narządów czy raka zaczyna od zakwaszania(w jego rozumieniu) i zasolania organizmu, zwiększenia ilości mięsa, ryb, jaj, twarogu,... no i tu jest ten problem. Nasza medycyna popukałaby się w czoło...no i co tu jest prawdziwe, skoro jest tylko jedna prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na candidę dobry jest wysokiej jakości olejek z oregano. Dobre są też leki izopatyczne firmy Sanum. Jednak chyba najlepszy jest biorezonans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo polecam na grzybicę wszelkiego rodzaju czystek. Bardzo pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak chcesz to wypróbuj sobie aloes na grzybicce bo ma bardzo dobre działanie zresztą zobacz go sobie tutaj forever-polskapl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia_72
witam...borykam się z grzybicą już około 2 lat...mam ogromny problem z ulożeniem diety ponieważ mam chory żołądek...zapalenie błony śluzowej, refluks, zgaga...bardzo proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Basiu spróbuj herbaty z czystka. Jestem pewna,że Ci pomoże.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemon
Proponuję zgłosić się do lekarza, jeśli masz problem jakiego lekarza wybrać, możesz poczytać opinie o lekarzach w Twojej okolicy na http://kcp.pl/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helankaaa
Dlaczego ten wątek ma tylko 8 stron ? co się stało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w ogóle Bogusław Ty to już nie masz 58 lat :) Przecież siedzisz tutaj juz chyba z 5 lat w tym wątku więc musisz nicka zmienić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eee no kurde więcej niż 5 lat ://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie, przy długotrwałym braniu natybiotyków łątwo wyjałowić sobie ukłąd pokarmowy. U nas w aptece (http://aptekapultusk.pl/) zawsze panie proponują leki osłonowe, warto o tym pamiętac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej to nie próbować sie leczyc samemu tuylko po prostu iść do lekarza. Sama leczyłam się u dr Kawiorskiego, tutaj namiary www.chirurgiakrakow.com.pl . Może spróbujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tobisz5
Wszystko dobrze brzmi, ale sama herbata z czystka nikomu jeszcze nie pomogła. Owszem w połączeniu z odpowiednią dietą. Ale zwalczanie grzybicy jakiejkolwiek jest o wiele trudniejsze niż walka z lambliami, owsikami. Należy uzbroić się w dużą cierpliwość. W trakcie całej kuracji przeciwgrzybiczej należy wykluczyć cukry, tabletki antykoncepcyjne, alkohol. To są główne zmory rozwoju grzybicy jelit. Zadbać należy o dostarczanie do jelit żywych kultury bakterii, czyli naturalnych probiotyków, które odbudują florę bakteryjną jelit. Na pewno nie od razu, ale po kilku miesiącach... :) Do diety dobrze będzie wrzucić sok z kiszonej kapusty, czosnek, olejek oregano (wcześniej wspomniany), grejpfruta. Dla tych, którzy chcą uzupełnić wiedzę na temat grzybicy jelit: http://zwalcz-pasozyty.pl/grzybica-jelit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świetnie podziała na mnie dieta owocowo-warzywna przeciw grzybicy, piję soki wyciskane w wyciskarce i stosuję zalecenia diety, którą dostałam razem z wyciskarką. Po miesiącu zauważyłam, że grzybica zaczęła się cofać miejscach widocznych. Polecam http://terapiasokami.pl/wyciskarka-kuvings

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×