Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Witam wszystkie forumowiczki! wczoraj miałam badanie HSG. Bałam się trochę przed pójściem do szpitala, po przeczytaniu opinii niektórych dziewczyn myślałam, że zgadzam się na "tortury". Niepotrzebnie się stresowałam. Badanie nie było straszne, bolało trochę 3 razy, ale to były chwile. Nie miałam znieczulenia i uważam, że byłoby niepotrzebne. Miałam nieco sklejone jajowody, bo czułam lekki opór, ale to była drobnostka. Ból mniejszy niż przy okresie i szybko się o nim zapomina. Mam nadzieję, że niedługo będziemy się mogli cieszyć naszą "fasolką". Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta31
mam pytanie czy któraś zna doktora Jacka Jędre pracuje w szpitalu BIELAŃSKIM,do niego chodziłam pierwszą ciążą i żałuje że poszłam do innego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi_2004
Witajcie dziewczyny. Śledzę Wasze problemy od kilku dni, gdyż są mi bardzo bliskie. Wczoraj przypadkiem dowiedziałam się, że klinica INVICTA w Warszawie organizuje bezpłatne konsultacje dla pacjentów pierwszorazowych. Odbędą się w najbliższy weekend. Udało mi się tam zarejestrować, ale mam pytanie. Może któraś z Was się tam leczy i może mi powiedzieć coś więcej o tej klinice. Będę bardzo wdzięczna.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta31
wczoraj miałam badanie w wyniku napisane jest tak(szeroki o nierównych zarysach jajowód prawy w odcinku przy macicy),niech mi ktoś napisze co to znaczy ,wizyte mam dopiero za tydzień bardzo się niepokoje bo nie wiem czy to jest dobrze czy nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi_2004
Przykro mi nie mogę Ci pomóc, bo jeszcze za mało wiem na ten temat.Inne dziewczyny jak narazie milczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izuncia27
czsc dziewczyny ja w sierpnu przeszłam ciaże pozamaciczna jajowodowa ale obeszło sie bez operacji jajowód został zachowany.ciaża pozamaciczna wynikła bez powodu ani nie brałam żadnych tabletek ani na nic nie chorowałam. 16 lutego mam miec badanie hsg tak sie boje ale wierze w to ze już w marcu bede w ciaży upragnionej ...a wiara przenosi góry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny !!! Dawno nie wchodziłąm. Ja miałam badanie HSG we wrześniu do dzisiejszego dnia nic się nie zmineio-ciazy brak. Okazała sie ze mam za wysoki poziom prolaktyny a mąż za mało ruchliwe plemniki. Trzeci cylko biorę tabletki na obniżenie i czekam. Czytałam, że niektórym się udało po HSG GRATULUJE!!! A cała reszta głowa do góry na nas też przyjdzie czas. POZDRAWIM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izuncia27
czesc to znowu ja .miałam już badanie hsg ,wyszło ze mam drożne jajowody ale bardzo waskie!!!lekarz w sumie niewiele mi wyjasnił? czy z waskimi jajowodami bede mogła zajsc w ciaże?wybieram sie do swojego ginekologa mam nadzieje ze on mi wszystko wyjasni!!????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komurka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komurka
czesc dziewczyny jestem po hsg mam napisane w wyniku bańkowe czesci jajowodow poszerzone nie wielka ilosc plynu wylewa sie do jamy brzusznej jesliwiecie cos naten tamat to plis napiszcie wizyte mam pod koniec tygodnia astrasznie sie denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiak30
Cześć All. Opisywałam wam w grudniu o moim przebiegu HSG, potem w tym samym cyklu zajście w ciążę no i mała fasolka. I się nie udało, w 6 tyg. stwierdzono poraz 2 obumarła ciążę. Tydzien temu miałam łyżeczkowanie i dochodze do siebie, ale znow boje się, że będą zrosty i znów powtórka HSG. Zaszlam w ciążę w tym samym cyklu co zrobili mi HSG i nurtuje mnie czy to promieniowanie nie przyczyniło sie do osłabienia komórki i obumarcia ciąży. Lekarz mówił, że nie ale ja mam watpliwości....... lepiej chyba dziewczyny po tym hsg ten 1 cykl odczekać i dopiero czynić starania o fasolkę. I co dalej ..... badania genetyczne, ale to juz wyższa szkoła jazdy. Widzicie jak to jest niektóre z nas nie mogą zajść w ciąże, a niektóre zajdą i poraniają i jaka to sprawiedliwość na tym świecie :(( Pozdrawiam all......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korve
Witam!!Mam pytanie, gdzie mozna zrobic badanie HSG w Lublinie, ile ono kosztuje i czy ktos moglby mi polecic konkretny szpital i lekarza....Z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona73sz
Pytanie do buleczka 2412: Napisz kiedy powonno sie robic to badanie aby sprawdzic poziom prolaktyny to chyba jest badanie z krwi ale w ktorym dniu cyklu powinno byc zrobione? Ja jestem po hsg robionym w marcu 2008 i laparoskopii w lipcu 2008 i jak dotad nic ale mój maż ma tez słabe wyniki nasienia , o prolaktynie ostatnio cos mi kolezanka wspomniała ale nigdy zaden lekarz mi tego nie zlecił wykonac. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona73sz
Do Komurka: Mi na hsg tez wykazało ze mam wodniaka a to niestety niedobra wiadomoś podobno ten płyn uszkadza jajowód cpozostaje in vitro tak mi lekarz powiedział ale poddałam sie laparoskopii i okazało sie ze nie mam wodniaka wiec nie mart sie na zapas . Czasami zdjecia z hsg nie sa za wyraźne tak było w moim przypadku trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisica rruda
czy to badanie może przeprowadzić zwykły ginekolog w gabinecie czy trzeba w klinice specjal.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisica rruda
jest tam ktoś??????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisica rruda
prosze o odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no dostajesz skierowanie na to badanie od ginekologa i idziesz do kliniki albo szpitala co robia takie badania. a jak nie dosatniesz sakierowania to musisz zadzwonic od razu do jakiejs kliniki albo szpitala zapytac czy to robia i oni cie zapisza prywatnie. ja albo poczekam do wakacji bo bylam w ciazy pozamacicznej i mialam zabieg usuniecia i wtedy pojde do ginekologa i on mi da skierowanie na to badanie albo zadzwonie do wawy albo bialego do jakiejs prywatniej kilniki i sie zapisze. tylko ciekawe ile sie czeka? tego to juz nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona73sz
Panda ma racje ginekolog nie zrobi hsg w gabinecie bo nie ma u siebie rentgena a ta metoda z usg ponoc jest jeszcz bardziej zawodna.Lekarz pewnie sie orientuje w którym szpitalu robia hsg choc sa takie co tylko laparoskopie. przed badanie musisz zrobic badanie na czystośc pochwy ja tez zrobilam sobie morfologie i mocz sama dodatkowo szputale robia to kase chorych tylko trzeba miec skierowanie od lekarza gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisica rruda
dzięki za odp tez tak myślałam ze w gabinecie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komurka
do iwona73 dzieki za odpowiedz,mam nadzieje ze bedzie ok mi lekarz nic ciekawego nie powiedział tylko to ze trzeba poczekac 3 miesiace a pozniej zrobic laparoskopie a ty tez miałas tak napisane w wyniku jak ja,a tak wogule co to jest ten wodniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komurka
dzieki iwonko73sz mi lekarz nic takiego nie powiedział tylko to ze mam niedrożny jeden jajowód a drugi bardzo słabo i ze sa porzeżone i trzeba poczekac 3 miesiace i zrobic laparoskopie a ty miałas napisane w wyniku tak jak ja a co to jest ten wodniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona73sz
Do Komurka: Dokładnie nie wiem jak, w jajowodzie powstaje banka z płynem ktory wylewa sie do jajowodu ten płyn niszcyczy włoski po których schodzi jajeczko do macicy.Ponoć nie ma na to lekarstwa lekarz mi tłumaczył ze jajowód nie nadaje sie do niczego powszechnie sie go wycina . Tez sie bałam przed laparoskopia ale na szczęscie okazało się iz zdjęcie nie było zbyt dokładne albo niezbyt dobrze wykonane i zla interpretacja wtedy lekarza.Zabieg laparoskopii nie jest taki straszny wykonuje sie go pod narkoza po zabiegu pozostaje 3 malenke blizny po nacięciach.Laparoskopia jest dokładniejszym badanie sprawdzenia drożności jajowodów życze powodzenia nie martw się na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komurka
jeszce raz dzięki Iwonko73sz;mysle ze chyba wybiore sie do innego lekarza by zobacztc co on mi powie a ile dni po hsg mialas laparoskopie,tez bede trzymała kciuki za ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona73sz
Do Komurka: W marcu miałam hsg a w lipcu laparoskopie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do iwona73 Mój lekarz skierował mnie na badanie wszystkich hormonów -troche to kosztowało-ale wiem na czym stoję. Jak chodziłam do innego lekarza to też nie zlecił mi takich badań ja też nawet nie pomyslałam. Jak mnie skierowała na badanie to nie mówiła jaki musi być dzień cyklu ale było cos ok. 14-15 nie wiwem czy taka reguła. Powiedziała mi że jeżeli jest podwyzszona prolaktyna to najłatwiejszy problem do wyleczenia, gorzej jak inne hormony nie są w normie. jak masz mozliwośc to zrób badanie. Trzymam kciuki za wyniki na pewno bedzie oki-daj znać. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izuncia27
czy ktos ma waskie i dlugie jajowody i mimo to zaszla w ciaże?? ja takie mam i lekarz mowi ze musze prubowac może sie uda a ja sie boje ze znowu bedzie pozamaciczna??!! niech mi ktoras napisze czy przy takim samym wyniku sie jej udalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny mam pytanie, czy któraś miała robiona laparoskopie, jeżeli HG wykazało, że wszystko jest dobrze. Mój gin mi to zaproponował tylko nie wiem czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona73sz
do buleczka: Kochana juz wspomniałam że miałam zrobiona laparoskopie w lipcu dodam 2008r to jest zabieg w pełnej narkozie zostają po niej 3 małe blizny na brzuchu ale jest to dokładniejsze badanie niz hsg bo lekarz widzi dokładnie czy płyn przepływa przez jajowody. Nie ma sie czego bac narkoza nie jest taka straszna jak myslałam tyle ze jestes min 14 dni za zw.olnieniu lekarskim i trzeba sie oszczedzac nie nosic ciężarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona29tg
Witam Dziewczyny. Właśnie dzisiaj miałam robione HSG (w szpitalu - bo niektóre pytały gdzie się to robi). Chciałabym pocieszyć wszystkie wystraszone przed tym badaniem - to wcale nie jest takie straszne! Nie sugerujcie się tymi wszystkimi przerażającymi opiniami jak to niby bardzo boli i wogóle. Bez sensu. Po pierwsze - ja też trochę poczytałam przed badaniem, ale wyszłam z założenia, że każdy odczuwa inaczej. Każda z nas zupełnie inaczej przechodzi bóle miesiączkowe - jedna ma łagodne, a druga bardziej nasilone (i ta pewnie już przywykła do tego rodzaju bólu przez tyle lat). Więc dziewczyny nie bójcie się, ja jestem po i nie powiem, że było super przyjemnie (bo żadne badanie ginekologiczne nie należy do przyjemności), ale to był zwyczajny ból taki jak przy miesiączce. Mało tego - trwał tak króciutko, że ledwo co do mózgu dotarł impuls, a już było po badaniu. Więc głowa do góry. Oby tylko efekty były takie, jakbyśmy sobie wszystkie tego życzyły. Powodzonka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×