Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

aha i niedawno mierzylam temp to byla kawale powyzej 37 c. a ostatnio mierzylam z 2 tyg temu albo i wiecej to byla 36,6 ociekawe co jest?? chyba w pozamacicznej nie jestem??? ZNOWU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga82
cześc dziewczyny mam pytanie gdzie we wroclawiu mozna zrobić hsg i ile ten zabieg kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Espanola26
Witajcie dziewczyny :o) Mam 26 lat i od ponad 5 lat staramy sie z mężem o dzidziusia...Dwa razu byliśmy blisko eufoii ,że sie nam udało ale jednak los chcial inaczej...dwie ciąże straciliśmy jedna 5 a druga 4 lata temu..obie obumały we Mnie ,do poronienia jako takiego nie doszlo..jestesmy skołowani co tak naprawde bylo przyczyna,bo po drugiej ciazy skierowano Mnie do Poradni choob zakaźnych io pasożytniczych w Centum chorób Tropikalnych w Gdyni gdzie okazało sie ze mialam toxoplazmozę i cytomegalię i co dalej?? Nic! miesiączkuje regularnie od kiedy pamietam,mąż byl przepadany przez adndrologa i mial baaardzo dobre wyniki,bo ponad 60% plemników zdolnych do zapłodnienia...co z tego skoo nie zachodze poraz 3-ci...:( Co chwile dowiaduje się,że kolejna kolezanka spodziewa sie dzidziusia a MY CO???...trace juz nadzieje...teramin do ginekologa mam dopiero na 2 grudnia..i tak naprawde nie wiem czego mam sie po tej wizycie spodziewac... stad MOJA ogromna PROŚBA DO WAS DOBRE ANIOŁKI... napiszcie Mi prosze jakie wy badania mialyscie ropbione pod kontem niemoznosci zajscia w ciaze moze dogadamy sie z naszym lekarzem by ktores z "poleconych" badani zastosowac... czy badanie na DROŻNOŚĆ jest ostatecznoscia czy mozna je zobic w pierwszej kolejnosci?? Błagam pomóżcie... tak bardzo chce by kiedys i do Mnie ktoś powiedzial "MAMO" DZIEKUJE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
Espanola26 ja badanie Hsg na droznosc mialam robione jako pierwsze, nikt nigdy nie robil mi zadnych badan hormonalnych. Moze sie okazac ze jajowody sa niedrozne bo sie kiedys przezylo jakies zapalenie, ktore nawet moglas nie odczuwac ze je masz. ja sie z mezem staram od prawie 2 lat o dzidzie . 29 listopada ide na laparoskopie bo na HSG wyszly mi jajowody niedrozne. Bardzo sie boje, ale czego sie nie robi dla dziecka.życze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Espanola26
dziekuje Paula111 za kolejna ikierke nadzieji...mam nadzieje ,że moj lekarz bedzie przychylny skieowaniu Mnie na to badanie.. acha wlasnie a czy ono jest obione na tzw" ksiazeczke" ? czy tylko pywatnie? dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMMM55
Ja miałam normalnie w szpitalu i za nic nie płaciłam,ale lepiej zapytaj lekarza,bo różnie to bywa. Głowa do góry !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula11223344
Ja w pierwszej kolejności dostałam badanie hormonów i wyszło, że mam za wysoką prolaktynę-i dodatkowo lekarz zleciła mi badanie HSG a mojemu mężowi badanie nasienia. Po HSG jestem prawie 2 tygodnie i niestety (lub dobrze, bo jest jakaś przyczyna)okazało się, że prawy jajowód mam niedrożny a lewy został podczas badania udrożniony. W środę tj 21/10 ide do szpitala na laparo, bo stwierdziłam, że nie ma na co czekać -bo badania mojego męża są ok, więc przyczyna raczej leży z mojej strony. Zarówno HSG jak i laparo robione są na książeczke- i ja w życiu nie zapłaciłabym 1000 zł za narkozę przy HSG. Podobno badanie HSG jest bardziej bolesne jak jajowody są niedrożne albo właśnie przepychane-i u mnie tak było-czy bolało? no bolało, ale jest to spokojnie ból do wytrzymania-zresztą wszystkie chcemy zajść w ciąże-więc później urodzenie dziecka też nie będzie bezbolesne. Zresztą silne jesteśmy? no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dzielne kobietki! Ja za kilka dni też mam isćdo szpitala na HSG :O Wszystko pikuś, ale bólu i tak się boję. Czy to prawda, że przed badaniem robią lewatywę i każą jakieś czopki zakładać? Bo tak piszą na stronie opisu badania. Miałyście tak? A czy będąc w szpitalu, miałyście "na głowie" przypatrujących się studentów? :O A może któraś wie, gdzie w Szczecinie można to badanie zrobić prywatnie i za ile? Staram się już kilka lat 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO PAULA 111 - wyczytałam, że miałaś hsg w Policach. Powiedz mi kochana, jak to tam sie odbywa. Też mam być trzy dni. Dają znieczulenie? Personel miły? Podczas badania męczą obecnością studentów? Robią lewatywę? Błagam, napisz... Zostało mi kilka dni... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
Mucha Ja mialam badanie HSG w Policach w lipcu, stazystow nie bylo. Uspokoje Cie bo lewatywy nie robia. Pierwszego dnia masz pobierana krew na Ob, wiec musisz sie zglosic na izbe przyjec na czczo , bada Cie rowniez ginekolog, robia USG i wymaz pobieraja jesli nie mialas pobieranego wyniku w przychodni ktora cie skierowala. Dostaje sie czopki dwa razy dziennie i do tego goracy termofor na brzuch. tak przez dwa dni. Mysle ze to jest dobre, bo jesli masz jakis stan zapalny ukryty, cos ci dolega to po tych czopakach i nagrzewaniach to wyjdzie. Ani nie robia lewatywy, ani nie trzeba miec glodowki. Na trzeci dzien robia HSG. Dostaje sie zastrzyk pyralgine i jakas tabletke delikatna na uspokojenie. Nas bylo 7 na badaniu w ciagu jednego dnia.Jesli wszytsko jest ok to wychodzi sie okolo 1-2 godzin po badaniu do domu. Ja wyszlam na 4 dzien bo mialam nie drozne obydwa jajowody. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info - jesteś Kochana 🌼. Też niepotrzebnie zwlekałam, mogłam iść latem :( Mam prawo nie zgodzić się na stażystów (karta praw pacjenta), tylko czy oni to uszanują? :O Tak bym chciała mieć to wszystko już za sobą... Dobrze, że nie robią lewatywy :classic_cool: Ile osób jest z personelu przy takim badaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkam1
Witam. Dzisiaj dosłownie przed 4 godzinami miałam robiony zabieg badania drożności jajowodów HSG. Naczytałam się sporo na ten temat przed zabiegiem (bardzo dużo złych rzeczy) i dlatego postanowiłam to napisać. Zabieg HSG miałam pod kontrolą USG, bez kontrastu i bez zdjęć RTG. Bolało tyle, co przy okresie:) ale oczywiście dużo krócej, bo chyba nawet nie 3 minuty. Lekarz najpierw założył wziernik, potem oczyścił szyjkę macicy, do jamy macicy wprowadził cieniutki cewnik i pod ciśnieniem wprowadził wprowadził sól fizjologiczną. Na monitorze było widać wypływające bąbelki przez jajniki, czyli jajowody drożne:) I jeszcze jedno. Przed zabiegiem musiałam wziąć 2xApap i 2xnospt. Ot, cała filozofia. Nie ma się co bać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny. Mam 29 lat i staram się z mężem od 3 lat o dzidzie i nadal nie ma efektów.od ponad roku chodziłąm do swojej lekarki na monitoring cyklu,było ich sporo,bo ok 5 razy w m-cu,okazało się że zemną jest wszystko ok,więc zbadalismy męża nasienie-również wyniki były super.potem rozregulowała mi sie @ i lekarka dała mi lutine na wyregulowanie,a że miałam owulację wq ok 25 dc dostałam clo na przyśpieszenie jej i wtedy cały mój cykl pęcherzykowy sie pochrzanił,miałam przestymulowane cykle,czyli pecherzyki rosły ponad 3 cm i nie pękały.Po 3 m-cach odstawiłąm clo i czekałam aż wszystko wróci do normy.Nadal biorrę luteinę ale juz bez clo.Moja owulacja wróciła do normy,pęcherzyki rosna co prawda ok 3 cm ale pekają,więc lekarz nie kazał mi partrzec na wielkośc,bo każdy organizm jest inny.kolejnym etapem było Hsg,miałam je robione w zeszły piątek i tez się naczytałam,że to badanie bardzo boli,przygotowałam się na najgorsze,a tu....bardzo miła niespodzianka,wcale mnie nie bolało,trwało ok 7 minut i 1 godzine po badaniu poprosiłam o wypuszczenie do domu,bo super sie czułam,troche krwawiłam,ale wkładka wystarczyła.okazało sie że prawym jajowodzie kontrast przeszedł super a w lewym z lekkim opóźnieniem ok 3 sekundy ale poszło,więc chyba przyczyna istaniała w btym lewym ale dokłanie nie znam się natym.Pani która asystowała przy hsg powiedziała mi,że teraz jest ciąża gwarantowana i od razu kazał brac sie do roboty,nie czekac na kolejny cykl tylko działać dzisiaj przez 3 dni z rzędu!!!!!!tym bardziej że byłam w 9dc a owulację teraz mam ok 11,więc poszłam na całego i czekam na efekt,chodź czuję że nic=i z tego,bo tyle juz prób i nic,ze trudno byłoby uwierzyć w cód,ale będę informowała i trzymam kciuki!!!!!!!!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze słowa mojej lekarki po HSG:,,........Działać dzisiaj!!!!!!!! nie czekac na nastepny dzień,wszystko jest pieknie rozpulchnione i nie czytac głupot w internecie.Poszaleć proszę przez 3 dni z rzędu i efekt gwarantowany.....'' Może coś w tym jest???:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
Muchacha U mnie byla jedna pani doktor, pielegniarka i radiolog. Na dole w rtg byly z nami dwie lekarki, ale zmienialy sie, raz jedna raz druga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zycze ci powodzenia i nie wchodz na ten komputer nie czytaj tych rzeczy co w nim pisza o ciazy i jej braku bo to tylko twoja psychika przeszkadza ci zajsc w ciaze. za duzo o tym myslisz. z tego co piszesz to wszystko jest w toba i twoim mezem ok. ja probowalam zajsc w ciaze 3 lata az w koncu rok temu zaszlam ale niestety w ciaze pozamaciczna potem przy pierwszysm podejsciu w druga. to bylo w odstepach 4 miesiace jadna po drugiej. teraz boje sie zajsc znowu bo nie iwem czy nie bedzie tak samo. raz umiejscowila sie w lewym jajowodzie raz w prawym. nie mam zielonego pojecia dlaczego tak sie dzieje?? najpierw wogle nie moglam zajsc a potem jak juz zaszlam to tak pechowo. niedlugo jade do ginekologa do bialegostoku chcialabym zeby mi pomogl bo jak na razie kazdy lekarz olewa. jeden proponowal od razu z gory in vitro. zadnych badan leczenia od razu z grubej rury. mam 26 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I obym miała taki sam skład :classic_cool: Nie chcę nikogo więcej. Obnażanie się przed trójką mi wystarczy :P Mam nadzieję, że w moim przypadku to badanie też przyczyni się do zafasolkowania. Ale jak usłyszę z ust lekarza wyrok, to zejdę :( Moja siostra urodziła piątkę, a ja nie mogę nawet jednego... 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Espanola26
Dobry Wieczór Kobietki! Naczytałam sie wczoraj wszystkiego w necie i dzis rano wstalam z mysla ze przepisuje sie do Ginekologa z Gdanska do Tczewa (gdzie teraz mieszkam).Jak Wam wczoraj napisalam w Gdańsku mialam termin na wizyte na 2 grudnia a w Tczewie ? Dzis sie pzepisalam i dzis zostałam przyjeta :) Moja rozmowa z doktorem to jak cos w odzaju 100 pytań do?! jesli chodzi o badanie drożności w M oim przypadku powiedzial ,że owe badanie jest nie potrzebne gdyz dwa razy doszlo u Mnie do zapłodnienia w Jajowodzie a nie pozamacicznym wiec jajowody sa dożne..po pzebadaniu Mnie Moj Nowy Pan Doktor stwierdzil jednoznacznie... "Moim zdaniem i na Moje oko mieliście Państwo zwyczajnego pecha,że to akurat Wam trafiły sie dwie nie udae ciąże..oboje jesteście pzecież płodni Pani jest zdrowa ...nic tylko kupić kwas foliwy,poduszki pod pupę i POWODZENIA!"... Kurcze chyba powinnam się cieszyc prawda...nie powiedzial,przecież ,że coś jest nie tak...a Ja wyszłam z gabinetu wtuliłam sie w męża i płakałam jak dziecko on biedny bezskutecznie dopytywał co sie stalo czy cos Mi jest czy coś Mnie boli... a ja nie wiedzialam czemu płaczę...chyba gdzieś podświadomie czekalam ,aż lekarz powie Mi Pani Angeliko ma pani poblem bo ...cos tam,albo musimy zacząc od wyleczenia ...czegoś tam ...a tu SZOK...POWODZENIA... kurcze oki wszystko jest oki ale dlaczego od 4 lat nie możemy zobaczyc na tescie poraz 3ci tych wymarzonych i upragnionych dwoch kreseczek...?? buuziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO ::::: izuncia27 mam pytanie. czy dlugo staralas sie o dziecko zanim zaszlas w ciaze pozamaciczna???? czy mialas 2 niezdorzne jajowody??? czy mialas dorzne?? i co bylo przyczyna ciazy pozamacicznej?? ja pisalam wyzej ze raz mialm w jednym jajowodzie a raz w drugim ciaze pozamaciczna. i co ci lekarz mowil na temat droznosci jajowodow?? jak ja zaproponowalam ze bym chciala tez miec te badanie to lakarz stwierdzil ze ja mam albo mialam zapalenie przydatkow i ze tylko in vitro bo on na usg zobaczyl ze ma zniszczone 2 jajowody. jesli mozesz to odpisz mi na te wszystki pytania .zadalbym wiecej ale chyba nie ma na to miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocurek99
Czesc dziewczyny:) Mnie za tydzien czeka hsg i bardzo sie stresuje:oNarazie czekam na wyniki bakteriologiczne pochwy.Mam nadzieje ze bedzie oki.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Espanola26
czesc panda19833 nie! ja nie mialam pozamacicznych ciazy...dwa razy bylam zwyczajnie w ciazy ktore po pewnym krotkim czasie obumarły...jedna byla we Mnie martwa dwa i pól tygodnia a druga probowali mi podtrzymac ...lerzalam w szpitalu dwa dni ale niestety serduszko pzestalo bic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Espanola26 - chyba każda z nas by płakała, jakby usłyszała podobne słowa. Z radości, że jest wszystko ok. Kup witaminki, mężuś niech łyka cynk i trzymamy kciuki 🌼 KOCURKU - JA KRÓTKO PO TOBIE. MUSIMY BYĆ DZIELNE! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Espanola26
muchacha... kurcze dziekuje Ci za te slowa ale szczeze mowiac slowa lekarza ze jest wszystko oki troche zbily mnie z tropu bo jeszcze bardziej sie zastanawiam dlaczego od 4 lat nic????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno, i wielu to potwierdza, często na drodze do upragnionego macierzyństwa stoi psychika. Za bardzo chcemy, a jak się za mocno skupiamy, to nie trafiamy. Zobacz, dlaczego kobiety, które nie chcą, bronią się, albo pochodzą z różnych problemowych środowisk tak łatwo zachodzą w ciążę. Bo albo nad tym nie rozmyślają, albo im bardziej nie chcą, tym większe mają szansę na niechcianą ciążę. Takie pogięte to życie. A próbowałaś brać Femifertil? Ja biorę już drugie z trzech opakowań. Słyszałaś o tym? Więcej info na jestemplodna.pl ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz...juz od wielu osob slyszalam ze PSYCHIKA CZYNI CUDA I JE UTRUDNIA... kurcze ale jak tu nie myslec o tym czy bedzie czy nie ...skoro juz dwa razy bylam na usubieciu...trzeci raz chyba tego nie zniose...serce mam juz i tak pekniete.. sa dni kiedy podchodze do tego na zupelnym luzie i mysle sobie aaaa co ma byc to bedzie...moze nie dane Nam jest miec dzidziusia? ale czekajac na kolejna miesiaczke gdybym mogla rwalabym wlosy z glowy... ot taka moja natura... a tak wogole dziewczyny to dzis ŚWIATOWY DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO... zapalmy wieczorem świeczke w oknie by Nasze Aniołki wiedziały gdzie ICH DOM... KOCHAM MOJE DWA MISIE...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Espanola26 dzis mam dni plodne wiem bo bylam u ginekologa. najprawdopodobniej zaszlabym w ciaze po dzisiejszym dniu. ale nie wiem czy warto zaryzykowac?? w grudniu zeszlego roku mialam ciaze pozamaciczna w prawym jajowodzie a w maju juz bylam znowu w ciazy pozam. w drugim jajowodzie. moze ty poradzisz czy warto zaryzykowac czy lepiej nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm..wiesz powiem Ci szczerze ,że ja mimo tego ze tez bardzo sie boje zajsc 3 raz CHOC TAK BARDZO CHCE ...to ryzykujemy...! bo przeciez nikt z Nas nie wie jak to bedzie tym razem... Serce bije Mi tak strasznie mocno bo wiem co czujesz ...ale mam ogromna nadzieje ze bedzie dobrze ZE TYM RAZEM WAM SIE UDA!!! musisz byc dobrej mysli kochana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i mowiesz ze na moim miejscu bys zaryzykowala??? tylko ja mam problem bo boje sie kolejnej operacji jak cos by bylo nie tak. i boje sie ze mi jajowod wytna. mam pecherzyk z tej strony co bylam w ciazy w grudniu ten pierwszy raz. ja nawet nie wiem co jejst przyczyna tego ze tak zachodze. chcialam zrobic badanie na droznosc. mam jechac na koniec miesiaca do bialegostoku do podobno obrego ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×