Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość pełna_nadziei83
Leti - ja cię doskonale rozumiem, tez bym wolała żeby problem był ze mną niż z emkiem, ja już nie wiem jak mam go pocieszać żeby poczuł się lepiej, bardziej dowartościowany, jest z nim coraz gorzej a ja muszę być silna za nas oboje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
moja beta z dzisiaj to : 7644,98 mIU/ml Ciąża 0,2 - 1 tydzień 5 - 50 Ciąża 1 - 2 tydzień 50 - 500 Ciąża 2 - 3 tydzień 100 - 5000 Ciąża 3 - 4 tydzień 500 - 10000 Ciąża 4 - 5 tydzień 1000 - 50000 Ciąża 5 - 6 tydzień 10000 - 100000 Ciąża 6 - 8 tydzień 15000 - 200000 Ciąża 8 -12 tydzień 10000 - 100000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejtunia87
Dziewuszki, faceci tak mają, ciężko jest im się wziąć w garść... muszą się trochę poużalać nad swoim losem ...taka ich natura... trzymam kciuki za was i wasze połówki ... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyniki M nasienia: Wstępna ocena Makroskopowa jest wszystko prawidłowe, ruchliwość i liczba w %, ml, w elakulacie ruch postępowy szybki 21,7; 15,9; 25,5 ruch postępowy wolny 20,7; 15,2; 24,4 ruch niepostępowy 25,4; 18,7; 29,9 nieruchome 32,1; 23,6; 37,8 liczba plemników 100; 73,5; 117,6. Uwagi: Asthenozooospermia i hipospermia. Wynik HOS-Testu - 62% (w normie) Żywych- 68% (w normie) Morfologia: o prawidłowej budowie 6.7% o nieprawidłowej główki 88,3%; wstawki 10% reszta ok. Nieprawidłowości pojedyncze główki 83,3%; witki 5,0%. Uwagi Teratozoospermia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leti ogólnie wyniki nie są takie złe jak na moje oko, tylko widze że strasznie dużo plemników ma wade główki a to przecież ona musi sie przebić do jajeczka. Musicie poczekać co powie wam androlog Asia super beta:) ja już nawet nie sprawdzałam drugi raz swojej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaszyFi
A październik jeszcze wolny? Bo ja chętnie bym wzięła bo listopadzie mojego M nie będzie :-P Ja od kąt usłyszałam że mam wyniki dobre latam :-) a mój M był dziś na ponownym badaniu nasienia. W głębi duszy mam nadzieję że już mam fasolkę w brzuch. Może to siła sugestii ale dużo osób mi mówi że inaczej wyglądam, bolą mnie piersi jak idę po schodach mam wrażenie że mi się urwą i boli mnie w podbrzuszu - 21 dc. Nigdy nie czuję że dostanę @ więc to jest nadzieja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziutka a gdzie Ty jesteś? Wiecie co ja zauważyłam że odkąd biore estrofem+clo+duphaston przytyłam 5 kg. I to tak dziwnie bo mam tylko cały czas wypchany brzuszek, jak ubiorę coś obcisłego to wygladam jakbym była w ciąży;-). Myślicie że to po tych tabletkach? Nie żebym narzekała bo chciałam przytyć, ale zastanawiam się czy to może być po tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejtunia87
Beti trzymam kciuki za dwie kreseczki :-) ja jeszcze półtora tygodnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejtunia87
Elka a ty jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti dzięki że pamiętasz:) u mnie 8 dc i trzy pęcherzyki (14 mm i 13.5 mm). Iui mamy wyznaczoną na wtorek. Trzymajcie kciuki żeby uzbierała się odpowiednia ilość żołnierzyków:) beti ja też sporo przytyłam po tych hormonach. Teraz pracuję nad zgubieniem oponki:) Asia super beta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka 84
no to dziewczynki działamy w tym miesiacu za wszytskie trzymam kciuki aby bylo wiecej dwoch kresek w miesiacu listopad:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka ściskam kciuki z całych sił żeby była odpowiednia wielkość armii i żeby spisała sie na medal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marjeta
Drogie Koleżanki, na tym wątku piszę po raz pierwszy i mam Was pytanie o HSG. Z góry przepraszam, jeżeli takie pytania i wyjaśnienia już kiedyś wcześniej były zapisane, ale watek ma 450 stron......;) Chciałabym zapytań konkretnie o badanie HSG - jak się je powinno wykonywać - czy w znieczuleniu ogólnym (pod narkozą),w znieczuleniu miejscowym, czy też w ogóle bez? Jeżeli w tym cyklu nie zajdę w ciąże, będę decydować się na to badanie (z NFZ) ale co szpital to inna praktyka... już nie wiem co wybrać! Czy to faktycznie boli, mój gin mówi że to tak bolesne badanie, ze on je wykonuje w narkozie... Proszę, poratujcie sprawdzonymi informacjami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejtunia87
Marjeta Ja miałam badanie tydzień temu. jest ono przeokropne. ja miałam robione bez znieczulenia. obydwa jajowody miałam zapchane więc bolało jak nic dotąd :-( dzięki badaniu jeden jajowód się udrożnił. natomiast drugi nie. ale mam szanse na zajście w ciążę z jednym drożnym :-) badanie też było na NFZ. nigdy w życiu nie przeżyłam gorszego bÓlu :-( ale warto się zdecydować, bo wtedy wiesz co ci dolega :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marjeta przede wszystkim warto zrobic to badanie! ;) Kazda kobieta ma inny prog bolu i kazda boli inaczej. Jest nawet taka mozliwosc, ze Cie wcale nie zaboli ;) Jakby nie bylo, porod boli bardziej-wiem, bo jestem juz mama ;) Ja mialam bez znieczulenia, jedynie jakas tabletke dostalam przed i srodek przeciwbolowy po zabiegu. Mialam juz operacje w narkozie i nie wybralabym tego rodzaju znieczulenia do hsg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejtunia87
zgadzam się z Amefą zalezy jaki kto ma próg bólu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marjeta
Dzięki Dziewczyny!:) Jakby nie patrzeć nieco to stresujące badanie...;) I także jakieś badania przed trzeba zrobić prawda? Ale to chyba tylko formalność i można je zrobić "od ręki", nie? Czy któraś z Was robiła to badanie gdzieś w Kujawsko - Pomorskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Justynka - pęchole piekniutkie, to teraz trzymam kciuki za plemniczki żeby się spisały &&&&&

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka 84
marjetta nie decyduj sie na badanie w narkozie bo byc moze ze jesli masz drozne jajowody to nie poczujesz bolo w ogole! natomiast jesli nie to bedzie to bol ale przez kilka sekund ja miesiac temu mialam hsg !jeden niedrozny!przezylam bol jakbym miala silny bol w miesiaczce ale to trwalo niecale 10 sekund. szczeze to czasami mam silniejsze bole jak mam okres.JAa nie mialm podanej nawet tabletki przeciwbolowej i jesli miala bym decydowac znajac bol hsg to nie chciala bym narkozy a paru sekundowy bol przedtrzymasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziewczynki zrobiłam dziś test, męczyły mnie te objawy, co prawda dzisiaj 25dc, więc nie spodziewałam się niespodzianki no i jej nie było. Ale w porządku, to byłby na prawdę cud, więc czekamy spokojnie do grudnia na IUI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marjeta
Elka a czy możesz mi opowiedzieć nieco o tym badaniu, jak ono przebiega i kiedy należy zrobić badanie czystości pochwy przed nim? To chyba jedynie badanie jakie trzeba zrobić przed? Czyli miałaś HSG bez żadnego znieczulenia? Długo to trwa to całe HSG? I najważniejsze - co robisz dalej przy jednym niedrożnym jajowodzie? Z góry serdecznie Ci dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marjeta co do badań przed to musisz sie dowiedzieć jakie chce szpital na który sie zdecydujesz, ja np. nie miałam żadnych tylko jak przyszłam to zrobili usg i zwykłe badanie ginekologiczne, niektórzy chcą czystość pochwy. Badanie trwa może z 5minut z czego podanie kontrastu trwa kilkanaście sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×