Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość Natala3
Musi się zechcieć drugiego bo śnieżynki czekają i nie zostawimy ich tam bez dania szansy. Pokoik remontujemy z myślą o dwójce. Ale to życie samo zweryfikuje nasze plany. Mąż już myśli o zmianie auta na kombi i widzę że przegląda strony z nieruchomościami szukając domu. Ale tu gdzie mieszkamy jest blisko przychodnia trzy przedszkola i szkoda z gimnazjum o placach zabaw i parku nie wspomnę wiec miejsce do wychowania dzieci super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będzie dobrze :) my chcieliśmy rok po roku,ale dobrze że wyszło jak wyszło,jak widac matka natura wie lepiej :) Mój M. twierdzi,że teraz po drugim to już szlaban dostanie na przytulanki, hehe cóz jak cos ustrzeli to też będzie ok,ale to troche później,tak nie wcześniej niż za 2 lata ;) My też musielibyśmy zmienić auto na wieksze ale brak środków niestety,poza tym ja za kombi nie przepadam,wydaja mi sie trudne w parkowaniu a w cofaniu to juz wogóle-jakoś trudno mi wyczuć dystans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Myszka mój m jest super kierowca ale parkować to ja my czasem muszę bo on twierdzi że się nie zmieści, a teraz jeździ golfem5 wiec kombi będzie moje ja uwielbiam duże auta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam mercedesa Vaneo, jest świetny, siedzi się wyżej, ma bardzo duży i wysoki bagażnik, wchodzą dwa wózki bez składania ( mam to przerobione z przyjaciółka jak jeździmy na zakupy. A co do kombi to mielismy mazdę 6 wózek trzeba było składać i rozkładać i wcale tak dużo tam nie wlazło... Mąż natomiast jeździ fordem galaxy tym nowszym, może być 7osobowe albo z dużym bagażnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pod marketami zawsze parkuje tam gdzie jest dużo miejsca :) gorzej jak mi jakis kretyn stanie tak krzywo a jak od strony fotelika z dzieckiem to juz wogóle szlag mnie trafia. Ola podam ci numer konta i zrobisz mi przelew ;) nam by sie przydało takie auto min.6osobowe (multipla odpada),bo teście nie mają samochodu a czasem gdzieś ich podrzucamy lub na rodzinny wypad. Poza tym kuzyn ma trójke dzieci i jak on je pomieścił i zone plus foteliki w skodzie fabii kombii to ja nie wiem :) a bagażnik wiadomo duzy zawsze w cenie,zwłaszcza gdy chce sie gdzies wyjechać na wakacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry wszystkim przyszłym mamom :) Jestem studentką Psychologii i prowadzę badania dotyczące obrazu siebie i funkcjonowania zawodowego kobiet ciężarnych. Wszystkie mamy, które są w pierwszej ciąży, w 2 lub 3 trymestrze, które nie przebywają na zwolnieniu lekarskim a dalej są aktywne zawodowo proszę o pomoc. https://docs.google.com/forms/d/10_Tg8fS5zHs5Xu6Hy2FdwSVsn_CtgGs-ooUF4tiyAsY/viewform?c=0&w=1 Każda uzupełniona ankieta jest dla mnie na wagę złota. Z góry dziękuję! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tam u Was kobietki? któras miała tzn.czuła skurcze przepowiadające? czy tylko ja czuje napinanie sie brzucha? żeby bylo mieszniej zaczeło sie klka dni po wizycie w 16tc gdy sie okazało że sie szyjka skraca. Wprawdzie to końcówka 30tc już,ale zaczyna nie dawac mi to spokoju bo po ostatnich 2 wizytach pare dni brzuch napinał sie częściej. Teraz od kilku dni jakby jest ich wiecej do maks.5 na dobe,na połówkowym lekarz mówił że do 10 na dobe nie ma problemu. Ostatnio lekarka cos wspominała,że gdyby było gorzej to mam męża przysłac po dalsze instrukcje (czytaj zapewne silniejsze leki) wolałabym tego uniknąć a jednocześnie zdaje sobie sprawe,że mimo usilnych starań nie jestem w stanie lezec zupełnie plackiem a chce małą przetrzymac w brzuchu jak najdłuzej. I tak sie zastanawiam i ciale sobie powtarzam,że jeszcze 2-3dni poobserwuje te napinania i wtedy napisze do gin. A wy co sadzicie?może ja wariuje albo przesadzam? biore i relanium i nospe max więc nie powinien sie tak napinac, do tego magnez,az sie boje długości szyjki za 2 tyg.na wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Myszka jeśli Cię niepokoją te skurcze to lepiej odezwij się do lekarki bo stres może tylko spotęgować problem. Ja jestem dopiero w 18tc i to pierwsza ciąża więc nie jestem autorytetem w tej sprawie ale skurczów nie czułam ani na początku ani teraz. Gdyby się pojawiły to pewnie bym panikowała. Ty mimo wszystko zachowujesz zimną krew. Policz dokładnie ile ich masz na dobę i porozmawiaj z lekarką. Nawet jak dostaniesz silniejsze leki to trudno. Lepiej brać leki i urodzić później to dla maleńkiej na pewno lepsze niż zbyt wczesny poród, którego chcesz uniknąć za wszelką cenę i słusznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja naprawde jakaś dziwna jestem,bo wiekszość tego nie czuje ja od razu. w pierwszej ciąży najpierw myślałam,że to dzidzia sie tak pręży,po kilku tygodniach stwierdziłam że to chyba jednak skurcze ale myślałam że to te braxtona więc nic nie mówiłam. dopiero na wizycie lekarka wyczuła ttwardniejący brzuch i powiedziała że na przepowiadające skurcze to za wcześnie (a był 28tc wtedy). Policze ile i kiedy sie pojawiają i w weekend napisze do gin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L_E_T_I
hej, melduje się :-) złapało mnie przeziębienie z nosa cieknie i mam stan pod gorączkowy masakra a cały czas siedzę w domu i nigdzie nie wychodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leti no widzisz, ja tez uziemiona a złapałam ostatnio katar,taki okres. Pryskaj sobie wodą morska do nosa, smaruj maścia majerankową, inhalacje albo do tych figurek gdzie wkłada sie podgrzewacze dodaj kilka kropel olejku eukaliptusowego lub sosnowego,no i ja przykładałam czoło w okolicy brwi do kaloryfera by ogrzewac zatoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Leti no to teraz twoja kolej na przeziębienie. Wszystkie po kolei to przychodzimy. Mi postęp choroby zatrzymał imbir, czosnek, cytryny, miód i mleko. Wczoraj męża ratowałam środkami z apteki i herbatą z miodem, imbirem i cytryną. Maścią rozgrzewającą nie dal się wysmarować bo mu się kojarzy z tymi okropnymi okładami z dzieciństwa, które robiła babcia. Ale po spaghetti z kilogramem czosnku i rozgrzewających miksturach dziś wstał zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Myszka liczysz skurcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha najpierw kg czosnku a potem pół kilo goździkow żeby zmniejszyc zionięcie ogniem :) ta licze... jeden rano byl jak dotad. zastanawiam sie czy pozycja tez ma znaczenie bo chyba jak leże na wznak to najczęściej mnie łapia. Poprawka 2 skurcze ale lekkie a malutka dzisiaj wyjątkowo ruchliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurujcie się dziewczyny :) Macie być zdrowe!! Netia ty to chyba długo nie umiesz wytrzymać w jednym miejscu. Znowu przeprowadzka. Nawdychaj się tam jodu nad morzem :) Dziewczyny a ja zamówiłam sobie maść cepan na bliznę po cesarce. Jeny jak ona śmierdzi cebulą. Położna mnie uprzedzała. Wcześniej miałam sutricon i on nie miał zapachu a ta cuchnie strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nstala3
Asia te mści cebulowe śmierdzą ale są skuteczne. Koleżanka taką smarowała blizny po trądziku na czole i bardzo pomogło. Zrób zdjęcie blizny teraz i po kuracji maścią wtedy zobaczysz różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiak ja sie smarowałam,jak nie zapominałam, tym olejkiem Bio oil i teraz 1-2razy w tygodniu smaruje też brzuch,bo czasem skóra swedzi ale nie chce za często żeby nie wzmagac skurczy. A mnie od kilku dni dopadła zgaga,najpierw jak usypiałam Młodą (myslałam że zbyt płasko leże) a teraz nawet w dzień mnie czasem złapie. Znaczy sie musze męzusia po migdały do sklepu wysłac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka mi zawsze kuzynka mówiła że jak zgaga piecze to włosy dziecku rosną. Chyba w tym troszkę prawdy bo Majka miała włosy do pasa hihih :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Jeśli to prawda z tymi włosami i zgagą to moje będzie miało włosy do kostek bo mnie dopada od samego początku ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm w pierwszej ciązy nie miałam i Młoda miała 3 takie długie nitki na czubku i reszta to meszek. Teraz trzyma mnie juz tydzień,zobaczymy co to bedzie. Migdały nie pomogły jak narazie a powinny,może to Malutka sie tak ułozyła że mi cos tam uciska. M.w pokoju obok odwala robote a ja włączyłam Młodej bajki w tv i sama sie wyłączyłam na 1,5h :) nie chciała skorzystać ze mną,dobrze że leciały ciągiem akurat jej ulubione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi pomagało na zgagę mleko. Normalnie to do ust nie wezmę a w ciąży mi smakowało i piłam na zgagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Odrobina sody rozpuszcza w wodzie neutralizuje kwasy w żołądku, mam też Rennie, działa podobnie. Słyszałam też że świeży imbir zalany wrzątkiem pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyruszyłam dziś w asyście M. i córci na strych w poszukiwaniu koszul do karmienia... cóż okazało sie że choć widziałam je pół roku temu nagle wyparowały... na bank znajde je jak nie będą już potrzebne ehh :( może jeszcze mnie olśni gdzie mogą być....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Moja panna od wczoraj zakatarzona :( a ja w sobote albo poniedziałek na badania,trzymajcie kciuki co bym nic nie podłapała,bo 4 nocki zarwane. Koszule widmo nadal nie odnalezione i brak pomysłu na ich miejscówke. Powinnam już sie wziąć za pakowanie torby do szpitala,załatwić położną,ale cos nie mam weny na to... A co tam u Was kobietki? Ola,Natala jak sie trzymacie? Leti jak zdrówko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Mi zjadlo wczorajszy wpis. Często się tak dzieje jak piszę na telefonie. Myszka ja też tak mam że jak schowam coś żeby w razie potrzeby szybko znaleźć to potem nie mogę tego odszukać. Od niedzieli czuję ruchy maleństwa, zawsze w jednym miejscu po lewej stronie takie łaskotanie lub głaskanie od środka. Nie da się tego pomylić z ruchem jelit. Mile uczucie. Biedne dziecko ta twoja koleżanka oby szybko wyzdrowiała i nie zaraziła mamy i siostry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio kafeteria coś szwankuje,mi tez zjada z telefonu jak pisze a często ostatnimi czasy wpisy z kompa pojawiają sie z nawet 1-2dniowym opóźnieniem. Dzis przyszła do mnie chusta do noszenia Malutkiej :) Niesamowite uczucie Natala prawda? moja ostatnio wieczorami ma czkawke,jeszcze sie nie urodziła a juz ja wspominaja co chwile hehe :) a i uwielbia paluchami od nóg boksowac mnie w okolicy pepka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki :) U nas dobrze, po weekendzie i zabawie andrzejkowej ze znajomymi super, balowaliśmy do 5 rano :) A tak to dzień jak co dzień, dużo leżenia :) Co raz szybciej się męczę, nawet jak jem to sapię :/ wszystko boli, puchną dłonie, odliczam czas (35 dni :D) I robię ostatnie szlify w pokoiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola czemu 35dni,masz już wyznaczony termin cesarki? ja cie podziwiam, w tym stanie i tak długo nie spać, ja gdybym mogła to bym spała pół dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie mam terminu cc, za 35dni kończę 36tc a lekarz mówił, że gdzieś tak koło tego będziemy ciąć, 15 grudnia będę wiedzieć więcej. Ja ogólnie też dużo śpię, wcześnie się kładę, rano wyprawiam familię do pracy i przedszkola i z powrotem pod kołderkę a i w dzień mile widziana drzemka :) A na imprezie wszyscy znajomi, dobre towarzystwo, jedzonko i to imprezować się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×