Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Gość Dzastina222
Nikawax w piątek mam egzamin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzastina222
Ale jaja dziewczyny!!!!! Dosłownie Jaja!!! Albo schizuję albo jestem jakaś tego... Przed wczoraj w 12 dc gin mi powiedział że mam pecherzyk w lewym jajniku i ma 2.46 cm a dziś mi powiedział że pęcherzyk dalej mam że nie pękł ALE.... w prawym jajniku o wym 2.26 i powiem że byłam załamana!!! Ale jak wzięłam usg do ręki i zaczęłam analizować to chyba mojemu ginowi się coś pokićkalo!!! Tylko dziwi mnie fakt, że nie widział tego wcześniej??? Że najpierw miałam pęcherzyk w lewym jajniku a po dwóch dniach w prawym? To co se przeskoczyło? A po tamtym ani śladu nie zostało? Dziwnie mi tam grzebał i grzebał i nic nie mówił... teraz tak se siedzę i kojarzę fakty!!! Albo to mi się pochrzaniło!!! Wydaję mi się że on tego pęcherzyka w prawym jajniku wcale nie zauważył.. Chryste co ja się mam!!!! Pamiętam jak za pierwszym razem 12 dc grzebał mi z lewej strony i zachwycał się jajeczkiem a dziś z prawej? Już nic nie rozumiem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiah
Cześć Dziewczyny. Na forum jestem pierwszy raz. Oczywiście chciałabym się do Was zwrócić z pytaniem - chodzi o test hcg. Od niedawna zaczęłam się interesować terminami wykonywania różnych rodzajów testów ciążowych, o czułości testów moczowych itp, nie czuję się pewnie, zatem proszę o wyrozumiałość. Jestem w 24dc, wczoraj zrobiłam badanie krwi na poziom hormonu hcg - wyszedł negatywny. Być może zrobiłam go za wcześnie, a być może nie jestem w ciąży. Wiem, że testy z krwi dają 100% wynik. W sierpniu odstawiłam tabletki, więc to drugi prawdziwy cykl bez tabletek. Odczułam owulację 13 i 14 dc, bóle podbrzusza. Kochaliśmy się 12, 13 i 15dc (w okolicach owulacji) więc z tego co przeczytałam, myślałam że szanse mamy duże. Dlatego proszę o Wasze zdanie. Oczywiście poczekam spokojnie do @, pytanie tylko, czy na spokojnie czy z myślą, żeby się nie zjawił :). Pozdrawiam Was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzastina222
Asiah wydaję mi się że test zrobiłaś za wcześnie, ale mogę się mylić! Najbardziej wiarygodny wynik jest w dniu spodziewanej @, A jakie masz cykle? Bo z owulki wychodzi że 28 dniowe tak? Poczekaj na @ a jeśli nie przyjdzie to w tedy możesz powtórzyć betkę:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja wiem w dniu spodziewanej @ to powinno się robić test z moczu,a z krwi można wcześniej. Wydaje mi się,że wynik jest wiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tak dokładnie to nie wiem w którym dniu cyklu badanie z krwi jest już wiarygodne,wiem tylko,że z krwi można wcześniej robić niż z moczu. Ale może ktoś wie w którym dniu takie badanie jest już wiarygodne ? Samą mnie to ciekawi-jak ktoś wie to proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzastina222
Z tego co mi gin mówił to w 12 dniu od owulki ale musisz znać dobrze kiedy ją miałaś... no chyba że miałaś monitorowaną. Zresztą wam powiem że jedna pani w laboratorium to mi powiedziała, że najlepszy wynik wychodzi 2 tyg od spóźniającego się okresu!!! Hehehehe to mnie rozwaliła tym tekstem! Czasai bywa tak że betka wychodzi przed @ załóżmy że 15 mlU/ml i jest radość... bo to oznak ciąży a tu nagle przychodzi @ i pozostaje rozczarowanie. ciąża samoistnie spływa a w serduszku pozostaje smutek i żal. Lepiej tego uniknąć dziewczyny. Ja wiem ze trudno czekać , ale smutek później jeszcze gorszy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiah
Dziękuję Wam za odpowiedź, spodziewałam się, że zdania na ten temat będą podzielone a odp da sama natura w swoim czasie ;) Natrafiłam na ciekawą stronę z kalendarzem owulacyjnym - po wpisaniu danych nie tylko wylicza dni płodne, ale także obrazowo je przedstawia. http://magazyn.netmama.pl/serwisy/kalendarz-owulacyjny Zatem przyjmując 1.09 za pierwszy dzień @ i cykle 28 owulację wskazuje na 15dc. Ja czułam ją 13 i 14dc, więc lekkie przesunięcie było. Czytałam także o indywidualnym dla każdej kobiety czasie zagnieżdżania i czasie zapładniania - więc mam nadzieję, że jak pisze Dzastina 222 test zrobiłam za wcześnie i będę z nadzieją czekać na nie-nadejście@ ;) Dzastina - masz rację z betą i @. Tylko jestem momentami taka niecierpliwa i czasami mimo, że wynik nie powinien wyjść wiarygodny, chciałabym zobaczyć cień cienia na teście :) na szczęście nie mogę wyjść z pracy i pobiec do apteki - inaczej znacznie wspomogłabym ich obrót. Chciałam Was jeszcze zapytać co sądzicie o testach owulacyjnych? Wiem, że zaczyna się je stosować w którymś dniu cyklu, zależnie od jego przeciętnej długości. Warto? Jak widzicie, jestem dopiero na początku drogi starania :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiah
Dzastina222 - wczoraj przy poborze krwi pani zapytała, ile spóźnia mi się @ - powiedziałam 2 tyg - a ona na to, że "to powinno coś już wyjść" :) Oczywiście skłamałam ze wstydu, że robię badanie hcg 6 dni przed planowanym @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzastina222
No widzisz? hehehe....więc jedna coś o tym wiem he he he. A co do testów owu... to nie wiem bo nigdy ich nie używałam. Ale z tego co wiem, to musisz kupić jakieś dobre... bo te tańsze to ci pokażą owulkę cały czas i nawet jak zrobisz test partnerowi to też może mieć hihihihi pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vaal
Witam, mam taki problem: W niedzielę pojechałam do ginekologa z lekkimi skurczami okresowymi, miesiączki jednak nie miałam. Zrobili mi test ciążowy, wyszedł słabo dodatni. Zostawili mnie na obserwacji. Ostatnio okres miałam 11 sierpnia, jednak jeśli byłabym w ciąży to musiałby być 4/ 5 tydzień. Test bhcg dał wynik 50- 80 jednostek (nie wiem dokładnie, ponieważ nikt nie udzielił mi bezpośredniej informacji, słyszałam tylko z rozmów lekarzy między sobą.) Usg robione 3 dni temu nic nie wykazało, na dzisiejszym 'coś' zobaczyli ale nie umieli powiedzieć mi co. Jedni lekarze mówią mi, że to w ogóle nie jest ciąża (ordynator), Ci Z USG powiedzieli, że to może być ciąża, jest po prostu zbyt młoda i powtórzyć kazali usg za 10 dni. Natomiast ostatnia pani doktor (moja osobista) mówi, że daje mi 90% pewności, że jest to ciąża i że będzie wszystko ok. Dziś wypisałam się na żądanie. Dawali mi duphaston, ale przy wypisie ordynator (który uważa, że ciąży nie ma) kazał odstawić leki i czekać na krwawienie. Nie wiem co mam robić. Miernikiem byłby dla mnie poziom bhcg, ale nie mam pojecia czy te 50/ 80 jednostek to jeszcze norma, czy już nie... Mam okropny mentlik w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiah
Przeczytałam post aniom_ - chciałabym być teraz w podobnej sytuacji do Twojej :) A najbardziej chciałabym już wiedzieć :) wyjeżdżamy z mężem na romantyczny weekend, robiąc wcz badania miałam nadzieję uczynić go szczególnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiah
Vaal dopiero raczkuję w temacie starania sie. Mogę Ci jedynie poratować normami Bhcg, które dostałam na wydruku przy okazji wcz badania. poza okresem ciązy: 0 -2,7 ciąża 1,3 - 2 tyg: 16 - 156 ciąża 2- 3 tyg: 101 - 4870 ciąża 3 -4 tyg: 1110 - 31500 Nie podaję dalej ze względu na wartość jaką podałaś. Zdaję sobie spr, że w/w poziomy hcg różnią się od publikowanych w internecie, ponieważ wartości wskazujące ciążę zaczynają się już od 3mIU/ml. Na temat leków (brania i odstawiania) myślę, że lepiej opowiedzą koleżanki z forum. Pozdrawiam Cię i trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzastina222
Val idź do swojego ginka i to pędem i myślę że powinnaś duphaston nadal brać i nie przerywać... bo jak przerwiesz to ciąża może spłynąć a duphaston ją podtrzyma...ale musisz się koniecznie skonsultować z jakimś ginkiem i to już zaraz natychmiast!!! Trzymam za ciebie kciuki bądź dzielna.... mi się wydaję że to wczesna ciąża!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vaal
Dziś zamierzam zadzwonić do mojej Pani doktor, bo w szpitalu już nie udało mi się Jej złapać. Dzięki, mam nadzieję, że wszystko się jakoś ułoży i jak najszybciej okaze się jak to w końcu jest ze mną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vaal
A nie wiecie może jeszcze, czy gdyby nastąpiło krwawienie w tak wczesnej ciąży, to konieczny byłby zabieg? Czy z krwawieniem 'oczyściłabym' ;/ się w naturalny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poroniłam w czwartym tygodniu i nie był potrzebny zabieg,organizm sam się wyczyścił. W tak wczesnych ciążach nie jest konieczny zabieg. Jednak w szpitalu w takich sytuacjach powinni zrobić dokładne usg najlepiej dopochwowe i stwierdzić,czy organizm sam się wyczyścił czy potrzebny jest zabieg. Ps. z drugiej strony nie można zakładać najgorszego,są ciąże,które mimo krwawień da się utrzymać. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żwirek
Witajcie. Dawno nie zaglądałam i za to przepraszam. Mam dobre wiadomości jestem w ciąży 6 tydzień- piąta insemka i się udało. Pisze, żeby dodać Wam Kochane otuchy, że wiara czyni cuda. 4 lata staraliśmy się o dzieciątko, tyle przepłakanych nocy.Ja miałam insemke w 12dc, no a owulka właśnie była między 12 a 13dc ,cykle były monitorowane i 12dni od inseminacji zrobiłam bete HCG i wynik 22,8 dwa dni później beta 108 i zrobiłam test sikany ale bardzo blada kreseczka prawie niewidoczna, dlatego doradzam robić badanie krwi. Dzastina222 widze, ze Ty dalej walczysz, życze Ci i trzymam mocno kciuki, żeby się udało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość v.
Kasiu, u mnie nie było krwawień, po prostu usg nic nie pokazuje i hormon jest niski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem słońce,że u Ciebie nie było krwawień,ale pisałaś co na wypadek gdyby nastąpiły ? A tym,że usg nic nie pokazuje to się na razie nie przejmuj,bo to normalne we wczesnej ciąży. U mnie też nic nie było widać,wiadomo było tylko z wyników bety. Życzę powodzenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość v.
Dzwoniłam, powiedziała, że jeśli nie krwawię i nie mam żadnych bólów, to mogę na razie odstawić, w razie czego zdążę wziąć znów. Nie nastawiam się na nic tak czy inaczej, zawsze chyba lepiej się miło zaskoczyć niż niemile rozczarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa0505
Vaal nie przejmuj się tym co Ci mówił ordynator ja ostatnią @ miałam 7 sierpnia i jeszcze niedawno mój gin straszył mnie, że to co znalazł na USG to nie wyglada na ciążę i chciał nawet kłaść do szpitala, jednak później kazał przyjść za tydzień i widać było już moje maleństwo. Po prostu do zagnieżdżenia doszło później i u Ciebie na pewno też tak jest. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiah
Słuchajcie - nie mogę oderwać się od równych forów, postów i artykułów na temat zapładniania, czasu zagnieżdżania itp. Wszędzie doszukuję się szansy, że mogłabym być w ciąży :) I podsycam w sobie nadzieję, że badania krwi zrobiłam za wcześnie... I choć prawda jest taka - że ile kobiet - tyle przypadków i objawów, to nadzieja jest taka piękna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gooooja
ciąża wysępuje gdy ma sie powyżej 5,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie, Od pewnego czasu czytam Wasze forum i musze przyznac, że bardzo mi się tu milo spędza czas przy kawce. Tak jak Wy staram się o maluszka. Właśnie zakończył się mój pierwszy cykl staranek. Niestety nie zakończył się sukcesem. Beta robiona w piątek dała wynik 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie, Od pewnego czasu czytam Wasze forum i musze przyznac, że bardzo mi się tu milo spędza czas przy kawce. Tak jak Wy staram się o maluszka. Właśnie zakończył się mój pierwszy cykl staranek. Niestety nie zakończył się sukcesem. Beta robiona w piątek dała wynik 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie, Od pewnego czasu czytam Wasze forum i musze przyznac, że bardzo mi się tu milo spędza czas przy kawce. Tak jak Wy staram się o maluszka. Właśnie zakończył się mój pierwszy cykl staranek. Niestety nie zakończył się sukcesem. Beta robiona w piątek dała wynik 2< @ spóźnia mi sie 4 dni, więc dzisiaj zrobilam sikacz, wiedzialam, że beta była jednoznaczna ale ta nutka nadzieji jest zawsze;) Jedna krecha, także oczekuję na @. pozdrawiam Was wszystkie i życzę owocnych przytulanek dzisiejszego wieczoru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki mam wynik z betki czy możecie mi go przetłumaczyć bo te normy są jakieś dziwne. 1-10tydzień 225 000,00 11-15 tydzień 16 995,65 >225 000,00 16-22 tydzień 6 860,23 >225 000,00 23-40 tydzień 1 583,40 > 65 911,38 a mój wynik to 1,20 niewiem co o tym myśleć a @ miałam w niedzielę jeden dzień i dalej nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×