Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Gość matrix2212
gdzieś czytałam że beta od 5 to już ciąża .Dzięki tak zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie, 23.11(tydzień po współżyciu) robiłam badanie beta hcg, wynik wyniósł HCG 2,0 mUI/ml przy normie 0,2-1 tydzien: 5-50, 1-2 tydzien: 50-500. Wczoraj dostałam gorączki 38,5 st. i plamienia. Czy to możliwe, że doszło do zagnieżdzenia zarodka? 30.11 chcę się wybrać na powtórne badanie, czy jeśli temperatura jest jednak wynikiem infekcji to zaburzy wyniki bety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj, temperatura nie będzie miała wpływu na wynik badania. Dziś jeśli powtórzysz badanie będziesz widziała po wyniku czy poziom HCG wzrósł i o ile i będziesz miała pewność. Często właśnie zagnieżdżaniu zarodka towarzyszy plamienie (tzw implantacyjne) i podwyższona temp.Różne kobiety w różny sposób reagują na tego typu zmianę w organizmie jaką jest zapłodnienie i zagnieżdżanie więc temp. i plamienie mogły być tego wynikiem. Większość zdrowych kobiet, nie będąca w ciąży wynik HCG ma poniżej 0,01mUl/ml, więc wynik 2,0 może świadczyć o świeżo zagnieżdżonym zarodku. Ale sprawdź, potwierdź i będziesz wtedy mieć pewność bo to nie musi być regułą. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyazinte
Witam proszę o pomoc w dniu 25,11,2013r. robiłam badania krwi na bete HCG wynik wyszedł 14.74 mlU/ml Normy dla: kobieta nieciężarna - 0,00 -6,15 Kobieta ciąża 4-5 tydz -3360 -13400 Kobieta ciąża 6- 10 32600 - 196000 Kobieta ciąża 11-12 6480 - 192400 Kobieta ciąża 13-27 8200-147200 Kobieta ciąża28-40 2320-91800 Natomiast w dniu dzisiejszym wynik wynosił 82,18 mlU/ml Wiecie może czy wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam proszę o pomoc w dniu 21,11,2013r. robiłam badania krwi na bete HCG wynik wyszedł 14.74 mlU/ml Normy dla: kobieta nieciężarna - 0,00 -6,15 Kobieta ciąża 4-5 tydz -3360 -13400 Kobieta ciąża 6- 10 32600 - 196000 Kobieta ciąża 11-12 6480 - 192400 Kobieta ciąża 13-27 8200-147200 Kobieta ciąża28-40 2320-91800 Natomiast w dniu dzisiejszym wynik wynosił 82,18 mlU/ml Wiecie może czy wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To kiedy w końcu była pierwsza beta? 25 czy 21.11?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwsza beta była 21,11,2013 a druga 25,11,2013 bardzo przepraszam za pomylkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo wysoki przyrost. Może to ciąża bliźniacza? "Uważa się, że we wczesnej ciąży stężenie beta hCG powinno wzrastać nie mniej niż o 66% w ciągu 48 godzin, o 114% w ciągu 72 godzin i o 175% w ciągu 96 godzin. Po szóstym tygodniu ciąży prawidłowa szybkość narastania poziomu beta hCG ulega zwolnieniu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie nie wiem czy czasami nie jest za niska ostatnią miesiączkę miałam w dniu 27.10.2013r, trzy dni później byłam u ginekologa na kontroli oraz pokazałam mu wyniki z beta hcg z 21.11.2013r. zrobił mi usg i stwierdził ze mam w lewym jajniku prawdopodobnie nie pęknięty pęcherzyk ale moge być w ciąży normalnej lub ciąży pozamacicznej, pewny nie jest. Kazał zrobić badania w dniu 25.11.2013 oraz 28.11.2013. Boje się strasznie ze może być coś nie tak. Jak jutro zrobię badania to jaki mniej więcej powinnam mieć wynik od ostatniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość Właśnie nie wiem czy czasami nie jest za niska ostatnią miesiączkę miałam w dniu 27.10.2013r, trzy dni później byłam u ginekologa na kontroli oraz pokazałam mu wyniki z beta hcg z 21.11.2013r. zrobił mi usg i stwierdził ze mam w lewym jajniku prawdopodobnie nie pęknięty pęcherzyk ale moge być w ciąży normalnej lub ciąży pozamacicznej, pewny nie jest. Kazał zrobić badania w dniu 25.11.2013 oraz 28.11.2013. Boje się strasznie ze może być coś nie tak. Jak jutro zrobię badania to jaki mniej więcej powinnam mieć wynik od ostatniego?. Proszę bardzo o odpowiedź.Aha a czy z tych norm z laboratorium wynika chociaż w którym tygodniu mogę być ? Ja się na tym wszystkim nie znam Serdecznie dziękuje jak ktoś odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natttty
Hej dziewczyny, Jestem dzisiaj w 37 dniu cyklu i wciąż brak @, po raz 4 już zrobiłam test (oczywiście z pierwszego moczu) i po raz kolejny wyszedł negatywny bez żadnego zawahania ! Ostatni okres miałam 3.11, który trwał jak zawsze 7 dni.... w trakcie tj. od 13 do 16 dnia cyklu miałam brązowo krwiste plamienia. W 17 i 18 dniu kochałam się z facetem. Od jakiegoś czasu mierze temperaturę ciała ( przez usta) rano po przebudzeniu, w dzień i przed snem i mam bardzo niską waha się od 34,7 do 35,8 ... Od zeszłego tygodnia mam takie tępe bóle brzucha ... Jutro ide do gin... ale niepokoję sie i to bardzo Możecie mi coś napisać, doradzić, pocieszyć ?? heh Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natttty
proszę odpiszcie coś .. :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manu666
Dziewczyny poradźcie mi! Przed chwilą przeczytałam wyniki badań, dostałam je przez internet i jest tylko napisane " <1,0" Co to oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Manu - to oznacza,że nie ma ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manu666
Dziękuję! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Beta-HCG beta-HCG 623 mIU/ml Poza okresem ciąży: 0 - 2,7 W okresie ciąży: ciąża 1,3 -2 tydzień: 16 - 156 ciąża 2-3 tydzień: 101 - 4870 ciąża 3-4 tydzień: 1110 - 31500 ciąża 4-5 tydzień: 2560 - 82300 ciąża 5-6 tydzień: 23100 - 151000 ciąża 6-7 tydzień: 27300 - 233000 ciąża 7-11 tydzień: 20900 - 291000 ciąża 12 tydzień: 16684 - 127939 ciąża 13 tydzień: 10743 - 89074 ciąża 14 tydzień: 7895 - 70818 ciąża 15 tydzień: 6210 - 69173 ciąża 16 tydzień: 5730 - 54585 ciąża 17 tydzień: 5267 - 57465 ciąża 18 tydzień: 3180 - 51360 ciąża 19 tydzień: 5879 - 55183 ciąża 20 tydzień: 1234 - 45771 ciąża 21-39 tydzień: 2700 - 78100Badanie wykonano testem firmy Siemens, metodą immunochemiczną na aparacie Immulite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiek 88
Wynik wyżej jest mój ,juz opowiem sytuacje .Dokladnie w styczniu 2013 byłam w ciąży w 10 tyg mialam zabieg bo było puste jajo ,ciezko to zniosłam `, od tamtej pory mialam regularne cykle jak nigdy zawsze 1 dnia miesiąca lub 2 . W zeszłym miesiącu zamiast 1 listopada dostałam @ 6 listopada wtedy juz myslalam ze ciąza ale nie .I w tym miesiącu jakos specjalnie nie czekalam na okres bo nie wiedziałam kiedy może byc ale wczoraj wykonałam 2 testy i pozytywne i wynik bety taki jak podałam i się zastanawiam czy wynik nie jest za niski i co dalej boje się powtórki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciąża jest jak najbardziej. A co dalej tego nikt nie wie. Zrób drugi raz betę po 48godz. od pierwszej wtedy będzie wiadomo czy przyrost jest prawidłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiek 88
Tak sie boje ze to sie w glowie nie miesci , mój najchetniej by mnie do lekarza już zawiózł zeby uslyszeć ze wszystko ok ale on chyba nie rozumie ze za wczesnie, pojade w poniedziałek na kolejną bete i może dopiero po tym wyniku do doktorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do lekarza na usg to najwcześniej 5-7tc od ost. okresu wcześniej można nie zobaczyć wiele i znów będzie stres. Nie ma się co śpieszyć z wizytą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wybacz miało być 6-7tc. U mnie w 6t4d był zarodek z bijącym sercem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiek88
Poprzednim razem w 4 tyg byl pecherzyk , i pozniej nic tylko pęcherzyk .I tak się boje ze mój lekarz mnie opierniczy jak do niego przyjde z ta nowiną , a kiedys mi mowil ze jak tylko bedzie sytuacja 2 kreski na tescie to przyjmie mnie bez kolejki i da jakies leki o ile dobrze pamietam .Zastanawia mnie tylko wynik bety czy nie jest za niski ale jak zrobie kolejną bete to już bede wiedziec co i jak.Tak się sklada ze swięta blisko Sylwester itp mój oczywiście ze wszystkich planów rezygnuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna8722
mam pytanie czy macie do polecenia dobrego lekarza do prowadzenia ciazy? najlepiej zeby mial od razu usg i czy prv czy na nfz? i czy wiecie moze gdzie w sdl mozna zrobic usg 3D albo nagrac badanie usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
anna8722 zależy o jakie miasto pytasz bo w każdym jest inny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek powinno być wszystko dobrze i moim zdaniem jesteś w ciąży. Te normy bety co podałaś to jestem prawie pewna, że to jest liczone od owulacji ;) Jak ja pamiętam to byłam na początku piątego tygodnia zaraz licząc od pierwszego dnia okresu i beta była chyba 120 coś, za pare dni potem już coś ponad 1300 ;) I teraz mam zdrową prawie 3 letnią córkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgnieszkaKotl
Witam ostatni @ zaczął mi się 26.11 standardowo staramy się z narzeczonym o dziecko od 2,5 roku, ale od miesiąca naprawdę wzięłam się za robote.. I kupiliśmy bepanten baby dla niej i dla niego.. i w tym miesiącu naprawdę zaczęłam obliczac owulacji, poprostu się tym interesowałam, mniej więcej od ,15 odczuwam już że dziecko jest we mnie, ale robiłam wczoraj (19.12) Bata HCG i <0,1 czyli negatywny.. Czy ktoś uważa że jest jeszcze jakąś szansa na to abym była w tym miesiącu w ciąży .. ja naprawdę bardzo pragnę być mamą.. proszę pomocy, bo już nie wiem co robić ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może tak, kiedy spodziwasz się następnej miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgnieszkaKotl
regularne cykle mam czyli 26.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To poczekaj jeszcze te kilka dni i wtedy wykonaj test z krwi bądź test apteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgnieszkaKotl
Chodź, nie raz zdarza się i 25 albo 27. chodź raczej wcześniej o jeden dzień niż później..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×