Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Gość karciaaaa
Witam mam problem , dowiedziałam się ostatnio , że jestem we wczesnej ciąży 5td, lekarz kazał mi zrobić betę , wiec poszłam tylko martwi mnie to, że lekarka powiedziała mi ze powinna ona za drugim razem wzrosnąć jeszcze raz o tą wartość co mi wyszła za pierwszym razem, ale nie wzrosła o tyle, za pierwszym razem miałam 7581 mlU/ml a po 72h wynosi 13045 mlU/ml czy mam powód do zmartwień ? proszę pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego robiłaś 2 raz betę po 72 godz. a nie po 48 godz.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karciaaaa
bo jak chciałabym ja zrobić po 48 h to akurat laboratorium było nie czynne i musiałam zrobić po 72 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"W pierwszych tygodniach ciąży, czyli właśnie wtedy, gdy zwykle wykonujemy to badanie, przyrost powinien wynosić: 66% w ciągu 48 godzin w przedziale do 1 200 mIU/ml 114% w ciągu 72 godzin w przedziale do 1 200 mIU/ml podwojenie w ciągu 96 godzin w przedziale 1 200 - 6 000 mIU/ml w późniejszej ciąży przyrost może być jeszcze niższy" Wybierz sie na usg najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam jestem w 3 tygodniu ciąży lekarka stwierdziła że na jajniku jest jakaś zmiana 5cm i według niej jest spowodowana złym zagnieżdżeniem zarodka, gdyż widzi pustą przestrzeń i nic tam nie ma. Stwierdziła że jest to ciąża pozamaciczna.Proszę napiszcie czy któraś z was przez to przeszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynka961125
Cześć dziewczyny, mam pytanko. Dziś zrobiłam test beta z krwi no i wyszedł negatywny,dodam,że kochałam się z moim narzeczonym 8 dni temu w dzień owulacji.. czy możliwe,że test jeszcze nie wykrył tej ciąży,że po prostu sie pospieszyłam ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaczek90
Justynka - bardzo możliwe, że jeszcze za wcześnie. Do zagnieżdżenia dochodzi przeważnie ok. 7dpo, ale w różnych źródłach podają, że może to być nawet 5 lub 11-12 dni ;) Także za pare dni bym powtózyła na Twoim miejscu jeśli @ nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Może pomożecie w interpretacji wyniku, bo ginekologa mam za tydzień dopiero. Zawsze mam regularny okres (28 dni), niezbyt obfity, trwający około 3-4 dni. Od roku staramy się o dziecko i nic. Wszystkie badania partnera i moje, w tym hormonalne - wszystko ok. Teraz po raz pierwszy spóźnia mi się okres (nie miałam żadnych sytuacji stresowych, czy choroby, które mogłyby przesunąć okres). Owulacja była po 16 dniu cyklu (16dc miałam wizytę u ginekologa i potwierdził, że najbliższe dni będą płodne i w te dni współżyliśmy). Sądzę, że do zapłodnienia doszło około 14-15 dnia cyklu. 26 i 27 dnia cyklu dostałam malutkiego brązowego plamienia, dosłownie kilka plamek bez krwi i pobolewało mnie podbrzusze - takie lekkie ukłucia jakby. 32 dnia cyklu zrobiłam betę HCG i wyszła 0,3 mlU/ml (normy w laboratorium: ciąża od 5 mlU/ml). Czy ten wynik może oznaczać bardzo wczesną ciążę czy już nie ma szans? Czy może za wcześnie zrobiłam bHCG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama już zauważyłaś swój pośpiech. Poza tym zobacz na normy...5mlU to może być ciąża a Ty masz zaledwie 0,3. Poczekaj tydzień i jak nie przyjdzie okres to zrób znowu betę. Pozdrawiam! :) I uszy do góry!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, jestem tu nowa. Dzisiaj zrobiłam betę i mam wynik 308,85. w normach nie ma takiego przedziału, ale normy zaczynaja sie od 4-5 tydzien 1 500-23 000. Co sądzcie o moim wyniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×