Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Gość gość
Gość z 19:51 sprawdź jeszcze raz - powtórz badanie, ale widać że spada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*Przepraszam, to było do gościa z 19:31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedzenie nie ma kompletnie wpływu na poziom bety. Spadająca beta to nic dobrego. Nie ma sensu robić kolejnej bety -idź jak najszybciej do gina na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaagusiaa
witam jestem 12 dni po transferze moruli moje hcg to 2,0 czy to oznacza ze mojej ciąży juz nie ma i mam odstawic wszystkie leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem tu nowa, odebralam dzis wyniki; beta 333.7. Ostatni okres miałam 5 czerwca, gdy zauwazylam krew pobieglam do gina, po wizycie zaczęłam jeszcze bardziej krwawic tak jak przy @, lekarz stwierdzil że nie widzi juz jaja wiec prawdopodobnie jest juz po wszystkim, wspomnial tez że moze to byc ciaza pozamaciczna. Bardzo sie boje, to moja czwarta ciaza, mam jedno dziecko, druga ciaza - puste jajo plodowe, trzecia ciaza stracona w 5 miesiacu a teraz znowu cos takiego. Zapomnialam wspomnieć że 3 testy wyszły mi pozytywne. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciąża. Powtórz badanie po 48godz. bo tu ważny jest przyrost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
03.08 zrobiłam test i wyszedł pozytywny. we wtorek 6.08byłam u dwóch ginekologow jeden potwierdzil ciążę drrugi wykluczył. wczoraj zrobiłam 2badania usg i oba wykluczyly ciążę. dla świętego spokoju zrobiłam jeszcze beta hcg i wynik jest 1390.00. zglupialam jestem czy nie jestem w ciąży. dodam że mam guza na tarczycy o charakterze nowotworowym. proszę odpiszcie babeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela67
03.08 zrobiłam test i wyszedł pozytywny. we wtorek 6.08byłam u dwóch ginekologow jeden potwierdzil ciążę drrugi wykluczył. wczoraj zrobiłam 2badania usg i oba wykluczyly ciążę. dla świętego spokoju zrobiłam jeszcze beta hcg i wynik jest 1390.00. zglupialam jestem czy nie jestem w ciąży. dodam że mam guza na tarczycy o charakterze nowotworowym. proszę odpiszcie babeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
03.08 zrobiłam test i wyszedł pozytywny. we wtorek 6.08byłam u dwóch ginekologow jeden potwierdzil ciążę drrugi wykluczył. wczoraj zrobiłam 2badania usg i oba wykluczyly ciążę. dla świętego spokoju zrobiłam jeszcze beta hcg i wynik jest 1390.00. zglupialam jestem czy nie jestem w ciąży. dodam że mam guza na tarczycy o charakterze nowotworowym. proszę odpiszcie babeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za wcześnie na usg. Musisz poczekać jeszcze najlepiej 2 tygodnie i dopiero z usg można coś wnioskować. beta wskazuje na ciążę. Możesz również powtórzyć bhcg po 48 h i będziesz wiedziała, czy rosnie czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałgorzataS
Witam. Zdarzyła mi się taka sytuacja. Wczoraj wykonałam test ciążowy... wyszedł pozytywny zaraz po tym poszłam na badanie krwi i moje BHCG wyniosło 36,91. Bardzo się z tego powodu ucieszyłam bo już od jakiegoś czasu staramy się o dziecko. Nagdle pod wieczór pojawiło się plamienie. Od razu zebrałam się i pojechalam do szpitala. Doktor zbadał mnie powiedział że ciąży nie widzi i prawdopodobnie nie jestem mimo podwyzszonego HCG albo to jest jeszcze bardzo wczesna ciąża i jej nie widac. Po nocy plamienie przemieniło się w okres tylko troche słabszy niż normalnie. Czy któraś z was miała taki przypadek i czy jest jakakolwiek szansa że jednak jestem w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu nie byłaś powtórnie u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Betę powtarza się po 48 godz najlepiej, a nie po tygodniu. Przy takiej niskiej becie normalne że nic się nie widzi na usg. Ja bym po 48h od pierwszej bety zrobiła drugą betę i wszystko bedzie jasne. Jeżeli wzrośnie min 66% to ciąża się dobrze rozwija i za jakieś 2 tyg możesz iść do lekarza na usg. Jeżeli rośnie mniej albo w ogóle bądź spada, to w ciąży nie jesteś. Taki stan nazywa się ciążą biochemiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie jak wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magmis
Cześć, Słuchajcie nie wiem czy za szybko mi moja beta nie rośnie i szukam u Was może doświadczenia a może wiedzy. Zacznę od początku. Pół roku staraliśmy się o drugą ciążę. Cykle mam nieregularne. Kiedyś poczułam coś dziwnego w moim brzuchu, nie wiem jak Wam to określić, ale odrazu wiedziałam że coś się zaczyna dziać, byłam na wizycie kontrolnej u lekarza rodzinnego, bo starsznie bolała mnie głowa, dała mi skierowanie na badania morfologia, glukoza, tsh. Dostałam antybiotyk bo się okazało że mam anginę dosyć zaawansowaną (przypominam że o ciąży nie wiedziałam). Po skończonej kuracji antybiotykami poszłam zrobić sobie badania i coś mnie tknęło żeby przy okazji zrobić betę. Pierwsza beta wyszła 14,7, dwa dni później 66,1, a cztery dni od drugiej dziś odebrałam wynik 430,2. Nie wiem czy to nie za szybko rośnie? byłam u lekarza po dwóch betach i kazała mi co 3-4 dni kontrolować betę bo ciąża narazie jest tak wczesna że mnie nie zbada i na usg nic nie wyjdzie. Mowiła też że ten wynik powinnam mieć w granicach 120-250 . a nie 430! i teraz nie wiem jak to interpretować, pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej pogadaj z ginekologiem o tym wyniku. Duży przyrost -może to ciąża bliźniacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na cholerę masz betę kontrolować? Poczekaj 2 tyg i zrób sobie usg. Szybki przyrost może świadczyć o zaśniadzie groniastym, ciąży mnogiej, ale w zwykłej ciąży też się zdarza. Z tym, że i tak na usg musisz poczekać, więc badania bhcg co kilka dni nie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magmis
Dzięki za odpowiedzi, ona stwierdziła, że teraz po przyroście bety można stwierdzić czy wszystko ok się rozwija. Ale wszystko wskazuje, że to już 5 tc. Czy na usg jest jeszcze za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny a co jesli moja beta hcg to <50 tak pisalo u lekarza i powiedzial ze test negatywny, dodam ze jestem w uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny a co jesli moja beta hcg to <50 tak pisalo u lekarza i powiedzial ze test negatywny, dodam ze jestem w uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochałam się z mężem do końca 6 i 7 dnia cyklu . Cykle mam co 26-28 dni . Czy jeżeli wykonam betę 15-16 dnia cyklu to może wyjść mi czy jestem w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wątpie najlepiej jak zrobisz bete po 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zbyt wcześnie. Tym bardziej że stosunek nie oznacza zapłodnienia. a skąd ten pośpiech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy ska 6 letniego i długo nie chcieliśmy mieć dziecka , to znaczy chcieliśmy mieć ale byliśmy się że nie poradzimy sobie z jednej pensji . Ale synek tak bardzo chciał mieć rodzeństwo ze zdecydowaliśmy się na dziecko nagle . A ja tak się nakręciłam że chciałabym wiedzieć już dziś czy jestem w ciąży . 19.08 miałam okres . Od 6 dnia staramy się o dzidziusia za sobą mamy 2 próby i tak mamy zamiar działać aż do owulacji i dwa dni po niej czyli gdzieś do 16 dnia cyklu . Dlatego tak sobie pomyślałam że 16 dnia cyklu zrobię pierwsza betę i będę robić co dwa dni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W 16dc robić betę? Po co? I powtarzać tak bo dwa dni? Ludzie, aż taka napalona jesteś...? :o. Gdzie tu jest sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowamadison
Witam. Mam pytanie, dość kuriozalne, ale same Panie wiecie, w stresie związanym z ciąża po prostu się wariuje. Współżyłam w pełny sposób 8 dnia cyklu. Dziś mam 30 dzień cyklu, miesiączki brak. Moje cykle są nieregularne - zwykle 15-28 dni, raz 31. Zrobiłam dziś rano Pre-test, negatywnie. Zrobiłam dziś też test z krwi, poziom Bhcg 0,1, więc ciąży nie powinno być. Stres koszmarny od 2 tygodni, nie sypiam. W tej schizie staram sobie nie wmawiać i nie doszukiwać się fałszywych objawów ciąży. Wizyta i gina za tydzień. A pytanie głupie, wiem, ale czuję, że samodzielnie nie potrafię już myśleć. Jest szansa na dziecko tym razem w takiej sytuacji? Dodam, że jestem kobietą prawie 40 letnią. Pozdrawiam i czekam na komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowamadison
Kurcze, literówka, moje cykle to zwykle 25-28 dni. Przepraszam, ale łapy same latają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×