Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość Ich
Do Ali 49 Ja tez okolo 2 miesiace po operacji bylam u mojego doktora na kontroli i tez nie robil mi USG wykonal< tylko rutynowe badanie i po wszystkim na marginesie strasznie sie balam tego badania ale bylo ok. Kazal mi przyjsc za 6 m-cy. Co mnie jednak martwi nie wiem moze jest to normalne ale od czasu operacji a byla ona w czerwcu mam uplawy i to nie male.Czy moze ktoras z was tez to miala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala 49
do Ich - dzięki za odpowiedź, a co do twojego pytania, to jak wcześniej napisałam, jestem dwa miesiące po operacji, ale upławów żadnych nie mam. Może kropelka czasem się pojawi i to wszystko.Musisz zapytać lekarza, czy to normalne, mój lekarz wyznaczył mi wizytę wcześniej, za 3,4 miesiące, a też wszystko jest na razie w porządku. Może ktoś się jeszcze odezwie, kto wie coś na ten temat. Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobietki. ja również nie miałam robionego badaniu USG . nie pytałam dlaczego tak , pewnie nie jest potrzebne . co do upławów... u mnie były również , ale okazało sie że to jakiś stan zapalny jakie czesto miewałam , dostałam lek niepamietam nazwy i przeszło . Upławy nie miały nic wspólnego z operacją. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awwa
Witam dziewczyny,Na badaniach kontrolnych byłam 2 miesiące po operacji bez USG.Następną wizytę mam za pół roku.Co do upławów nie miałam i nie mam , czuje się świetnie.Pozdrawiam:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alama43
Witam! Dawno nic tu nie pisałam ale podziele sie moim przypadkiem jeszcze raz ale teraz po siedmiu miesiącach od operacji. -Pierwsz wizyta-taka rutynowa wyciągniecie węzełków szfów i oględziny takie wstępne-po 10 dniach po operacji -Druga wizyta -30 dni po operacji delikatne badanie jak wyglada gojenie na zewnątrz i wewnątrz ale tylko wzrokowo -Trzecia wizyta- po dwóch miesiącach po operacji konkretne badanie ale bez USG i zalecenie że po szejściu miesiącach po operacji należy wykonanie USG /już je zrobiłam/jajników---bo one u mnie jeszcze są Jesli chodzi o upławy to też je dostałam w czwartym miesiącu po operacji co wiązało sie z dodatkową wizytą u lekarza, zapisał mi globułki dopochwowe polseptol na dziesięć dni i mineło Pozdrawiam wszystkie kobietki te przed i te po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ich
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi jak naj szybciej zrobie termin u lekarza bo w takim rezie cos jest umnie nie tak jak powinno byc.Myslalam ze to normalne bo nic mnie nie boli.Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość genenvievie25
wspolczuje wszystkim ktorym grozi usuniecie macicy:((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ich
Do genenvievie25 Jestem 5 m-cy po operacji usuniecia macicy i musze Ci napisac ,ze nie jest to straszne wrecz przeciwnie w tej chwili jest to inne zycie bez miesiaczek bez bulu bez anemii moge isc z dziecmi na basen kiedy chce itd.Nie zaluje i jak bym musiala to dzisiaj od razu zgodzila bym sie na operacje.Oczywiscie jest to zwiazane tez z tym ze mam 35 lat dwuch synkow 12 i 10 lat i nie planowalam tak i tak wiecje dzieci .Ale jak sie czyta ile bardzo mlodych kobiet bezdzietnych musi zdecydowac sie na taka operacje to ich jest na prawde zal tu masz racje. Pozdrawiam serdecznie Ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clemi
wspołczucie.... każda operacja i usunięcie jakiegokolwiek narządu nas go pozbawia ale jeśli jast to sposób na powrót do zdrowia to się jej poddajemy i z tego co potem trzeba nie tylko dostrzegać zle strony. A czego nam i tym co bedą miały usuniętą macicę wspólczuć nie umieramy a wręcz zdrowe poznajemy życie na nowo. Nie można oglądać się za siebie ale jak się obejrzę to było gorzej i to tyle lat się męczyłam i temu trzeba współczuć że żyjemy z takim bólem krwawieniami i bardzo często anemią a po dojściu do zdrowia więcej zyskujemy niż tracimy spokój, większą przyjemność z pożycia seksualnego oszczędność na środkach antykoncepcyjnych i podpaskach oraz brak krwawień i o co chodzi czym się zamartwiać życie leci dalej i trzeba je wykorzystać jak najlepiej. A jeśli chodzi o badanie kontrolne to ja akurat miałam USG bo moja lekarka ma w gabinecie i zawsze je wykonuje przy każdym badaniu, upławów nie miałam ale zapisała mi lekarka i prawie miesiąc brałam gynalgin dopochwowe i musiałam się też załatwiać tak na raty popuszczać nie całym strumieniem podobno tak jest dobrze dla pęcherza. Jestem już 9 miesięcy po operacji i czuję się całkiem dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ich
Do clemi masz tak wielka racje teraz dopiero(po paru latach nie tak dobrych)wiem ze mozna zyc bez dolegliwosi i cieszyc sie kazdym dniem i zyciem bez zmartwien Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 44444444444444444444444
Ehh.... dobra nie potrzebuje juz pomocy, macica mi wlasnie wypadla do kibla jak oddawalam stolca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka36
Witam wszystkie Kobietki. Miałam telefon od mojej lekarki. W piątek mam pojawić się w szpitalu a wsobotę rano operacja. Czy Wy też bałyście się tak bardzo ? Ja od tego telefonu mam problem ze snem i telepię się jak "osika" . Strach jest przeogromny, zwłaszcza że odbędzie się to nie w mojej miejscowości (jakies afery z dyrektorem szpitala i wszyscy dobrzy lekarze pouciekali do innych szpitali, moja lekarka tez) tylko w Rzeszowie 30km od mojego domku. Tak więc bedę sama w tych najgorszych chwilach. Bardzo pomaga mi w tym okresie oczekiwania to forum i Wasze "słowa", dziękuję wszystkim. Na marginesie: wiem już na pewno że jajniki zostają, wytną mi samą mcicę. Pozdrawiam wszystkie Kobietki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka36 - jestesmy z Tobą ! Spokojnie , zobacz ile dziewczyn tu sie wypowiada i wszystkie pozytywnie. Juz czekam na twoja wypowiedź po.Bedzie dobrze - nie ma innej możliwości ! Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clemi
Anka 36 trzymaj się w zasadzie to w każdym szpitalu czujemy się "samotnie" bo bliskich przez caly czas nie ma przy nas więc pewnie będzie tak samo a opieka lekarzy lepsza niż tam. Nie przejmuj się a tak między wierszami Ci powiem, że tak na prawdę w tych trudnych chwilach chciałam być sama spałam mój mężczyzna siedział obok mnie a ja chciałam aby już poszedł bo chciałam po tej operacji spać i być sama o środki przeciwbólowe poprosiłam pielęgniarke zaproponowała mi nasenne też i radzę wziąć ale pamiętaj nie dopuszczaj aby ból Ci dokuczył bierz środki bo jak się rozwinie większy to potem trudniej go wyciszyć tramal jest dobry i głowa do góry nie jest tak źle ja sobie mówiłam jak mnie bolało ale to zaraz po operacji że za dwa dni będę chodzić bo babki chodziły więc nie jest tak źle. I tak było po 16 godz. pielęgniarka stawiła mnie na nogi a potem nie bylo kumpli musiałam wstawać sama. To czy to takie złe da się pokonać po dwóch dniach to ja sama wciąż chodziłam zwiedzałam szpital a jest bardzo duży i co najważniejsze trzeba chodzić aby nie było zrostów i czegoś tam więcej profesor rano pytał się czy biegam a ja no jasne biegam na 5 dobę wychodziłam jakbym generalnie nic nie miała no czułam co nieco ale generalnie już nie były mi potrzebne srodki p bólowe i powoli wszystko się goiło. Zyczę szybkiego powrotu do zdrowia i nastaw się pozytywnie to pomaga może będziesz miała fajną osobę w pokoju to też pomoże "milej spędzić czes" Pozdrawiam całym sercem będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awwa
Aniu 36 ja też po operacji chciałam mieć spokój. Na noc brałam tabletki na sen i dziennie po 2 zastrzyki przeciwbólowe.tak ze odwiedziny mnie drażniły,chciałam mieć spokój. W pokoju było nas 4, każda miała operację w inny dzień tak że mówiłyśmy sobie wszystko jak się czujemy.Wszystko brałyśmy na wesoło.Dzisiaj jest dobrze i miło wspominam pobyt w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka36
Dziękuję Wszystkim za miłe słowa. Do "zobaczenia" po wszystkim. Pozdrawiam gorąco i jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu nie masz sie co bac ja operacje mialam w angli a angielski znam na poziomie podstawowym a o medycznych sformuowaniach szkoda gadac fakt mialam ginekologa polaka wiec to juz cos bedzie dobrze nie martw sie ja strasznie sie balam ale zaczelam sie modlic i wiem ze zostalam otoczona opieka bo strach minal a do samej operacji czulam spokuj a po faktycznie i tak bedziesz zmeczona wiec nie odczujesz braku bliskich ja przez 12 godzin bylam podlaczona do pompy morfinowj sama sobie dozowalam aby mnie nie bolalo super sprawa POWODZENIA BEDZIE DOBRZE TYLKO UWIERZ WTO I WIEDZ ZE JEST JESZCZE KTOS KTO CZUWA NAD NAMI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja44
Anka 36 rozumiem doskonale twoje obawy i strach. Dzis wrocilam do domu po pobycie w szpitalu. 6 dni minelo od operacji wyciecia macicy Balam sie bardzo ale dzis juz jestem spokojna Wszystko poszlo dobrze i nie bylo wcale tak zle. Opieke mialam wspaniala, srodki przeciwbolowe i wsparcie we wspanialych siostrzyczkach lodzkiego szpitala Madurowicza Oczywiscie dokucza mi jeszcze szewek, mam klopot z bolem pecherza ale wiem ze to przejsciowe. Wstawalam juz na drugi dzien Teraz nareszcie we wlasnym domku spokojnie kuruje sie dalej i mam nadzieje ze bedzie wszystko fajnie. A przy okazji moze ktos mnie uspokoi co do dolegliwosci jelitowych. Bardzo mi dokuczaja gazy i kolki choc trzymam ostra diete. Czy dlugo to potrwa? Moze macie swoje sposoby zeby to zlagodzic. Pozdrawiam was wszystkie. maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki55
Witam! Jestem po usunięciu macicy z mięśniakiem ( operacja odbyła sie 10 dni temu), martwi mnie ciągłe plamienie. Czy ktoś może mi odpowiedzieć jak długo mogę plamić i czy jest to normalne czy jest coś złego? Do tego mam problem z wypróżnianiem. Co stosować żeby zacząć się wypróżniać regularnir? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awwa
Hej dziewczyny:)))Wiki55 ja plamiłam ponad miesiąc raz mniej raz więcej aż samo zanikło.Też miałam problemy z wypróżnianiem,ale lekarz powiedział że mam pić Xsenne (zioła).Zaraz mi pomogły,więc polecam są w każdej aptece.Pozdrawiam:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie . na temat wyprózniania - polecam jogurt aktiwia i szklankę ciepłej przegotowanej wody rano na czczo. pozdrowiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bo59
Witam. Miałam dwa mięśniaki.Skorzystałam z zabiegów elektrostymulacji.Było ich kilka.Jęden mięśniak zniknął.Drugi zmalał do 2 cm.Czuję się dobrze.Lekarz tylko dziwi się dlaczego zaszły u mnie takie zmiany. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reja
Ja jestem już piąty m-c bo tej operacji...i czuję się doskonale:-)...Nie miałam problemów z wypróżnianiem/też zajadałam ACTIVIĘ..i jadałam na wszelkie możliwe sposoby ziarna lnu/...Faktycznie...nie ma czego się bać...!!!Teraz po prostu zyje bez lęku i głupich,czarnych myśłi!Miałam trochę perypetii,ale już wszystkojest o.k!Nie żaluję wcale podjętej przeze mnie decyzji!trzymajcie sie te,które mają jakieś obawy!Wszystko to jest do przezycia!!!;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaaaaaaaaaaaassssssssiiiiaaa
Mam mieć zabieg usunięcia macicy. W szpitalu zapisano mnie na 16.11. Dzisiaj gdy rozmawiałam przez telefon z lekarzem powiedział mi, że będe miała łyżecszkowanie, ponieważ chcą mi zostawić jjniki. Potem wyznaczy termin na operację. Nic z tego nie rozumiem. Po co u mnie to łyżecxzkowanie jeżeli mam mieć operację usunięcia macicy? Czy ktoś umie mi to wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOKO 1
Zaraz po Nowym Roku wybieram się na operację usunięcia macicy z mięsniakami. Znajoma straszy mnie, że po operacji przyjmując hormony będę mocno tyć i mieć problemy z depresją.To prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clemi
Bez przesady z tym tyciem poziom hormonów wyrównujemy i generalnie jeśli prowadzimy normalny tryb życia to nic się nie dzieje ja natomiast przytyłam ale kalorii będąc w domu na zwolnieniu przez 3 miesiące najadłam tony dziennie naleweczki, cukiereczki, ciasteczka i obiadki no to jak tu nie przytyć w pracy ciasto do kawy generalnie co dzień bułeczki, pizza i inne a potem do domu na obiad to i owszem przytyłam oczywiście dzień bez Kinder bueno dniem straconym więc jeśli zadbacie o swoją dietę w czasie pobytu do zdrowia i potem po rekonwalescencji to wszystko będzie OK z figurą. A wypróżnianie i gazy to niestety długo mi dokuczały nie jadłam nic smażonego , żadnej fasoli, gazowanych napoi ale jelita długo wracały do normy parę miesięcy ze 3 może 4 ale bardzo mi pomagał espumisan i zawsze do teraz mam go w torebce. jak coś mi dokucza biorę 3 tabletki jak po jakimś czasie jeszcze mnie coś męczy to jeszcze 3 i jest dobrze a wypróżnianie na początku to brałam czopki glicerynowe one działały łagodnie a potem faktycznie dzień zaczynam od wody ale mineralnej z plasterkiem cytryny lub kilka kroplami i może to mi pomaga no też piję często kefir. no i dużo jarzyn. Trudno radzić co jest dobre ponieważ na każdego działa pozytywnie coś innego a poza tym ja nie miałam z tym większych problemów jak i z plamieniem. Ale ginekolog mowiła że w okresie kiedy powinnam dostać okres mogę to czuć podobnie jak kiedyś i jakieś małe plamienia mogą nastąpić. Pozdrawiam i życzę zero problemów i dużo zdrowia trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uilhkakaka
CZesc prosze Was o pomoc.Moja Mama jest po operacji juz dwa lata. Dzisiaj zaczela krwawic( lekko)nigdy dotad jej sie to nie zdazylo.Moze same tak mialayscie.Mama nieszka w Niemczech jest u Nas na urlopie.Dzisiaj sie bardzo zdenerwowala czy to moglo miec jais wplyw??Martwie sie.....Pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOKO2
Ile mniej strachu dzięki wam dziewczyny! Mogę spokojnie prztrwać te dwa miesiące do operacji, cieszyć się świątecznym grudniem i w styczniu spokojnie pójść do szpitala.Czy któraś z was szła na operacje będąc chora na przewlekłą i postępującą chorobę mięśni(miastenia, miopatie metaboliczne, dystrofie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mzbpb
witajcie drogie panie...mam pytanko podczas badania usg wykryto u mnie miesniaka 6,6mm podsurowicowkowy czy jakos tak .. mam 23 lata napiszcie mi prosze czy to jes duzy miesniak moj lekarz mowi ze takiego jeszcze sie nie leczy prosze doradzcie mi jak ma o siebie zadbac zeby ewentualnie nie rosl wiemze to glupie pytania ale nie wiem co robic bralam tabletki antyk.czy to mogl byc powod bo nie wiem jak go wyhodowalam czesto podlegam stresom prosze napiszcie mi bede wdzieczna...bo nie wiem czy isc jeszcze do innego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 46 lat
Witam wszystkie Panie! Dawno nie pisałam, gronkowca wyleczyłam, ale mam pytanie do Pań, które są po operacji usunięcia macicy, czy mają dolegliwości związane z brzuchem - mianowice u nnie występuję coś takiego dziwnego, jakby mój brzuch powyżej szwu, aż po pępek był drętwy, martwy ( nie potrafię tego opisać słowami, ale martwi mnie to). Jestem 4 miesiąc po operacji, czy to normalne i czy to minie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×