Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość alama43
Hej Do reji. Masz racje ja się tak bałam operacji ze czekałam cztery lata, prawie by mnie wszystko wykończyło, krwawienia,złe nastroje, w tym stanie chorobowym obawa o zajscie w ciąże a zwłaszcza że 43 to nie taki dobry wiek na rodzenie, bóle krzyża i podobno rwy kulszowej tona srodków przeciw bólowych i namiastka anemi. Trafiłam do innego lekarza ginekologa mówił i mówił żeby usunąć,ja już nie miałam siły źle się czułam i po drugiej wizycie w marcu 2007 powiedziałam ze decyduje się na usunięcie macicy z mięśniakami, mogło być różnie. Operacje miałam 29.03.2007r. Usuneli mi cała macice z szyjka zostawili jajniki czuję się świetnie pracuje i to czasami ciężko ale jeszcze staram się nie dzwigać chociasz praca na magazynie z lekami bywa strasznie ciężka/te kartony z syropami a i zbiorcze kartony leków nie sa takie lekkie jak by się wydawało -bo to takie małe pudełko/ale czuje się teraz wspaniale, koniec wielkich krwawien, hemoglobina wróciła do normy no i obaw mniej w łóżku, teraz mając 43 kochanego męża i dwójke dzieci po ostatnich czterech latach zaczełam żyjć pełnią życia- decyzje podiełam i powiedziałam sobie złych myśli nie słucham --nastawić sie pozytywnie to połowa sukcesu Pozdrawiam Pamiętajcie kobietki te które nie chcą rodzić nie czekajcie z operacją/ to tak jak po cesarskim cięciu/ a te młode też nie czekajcie ale z wizytą kontrolną u ginekologa malutkie mięśniaczki w młodym wieku można usunąć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, mam 48 lat i w tym tygodniu miałam histerektomię totalną (jajniki, trzon i szyjka macicy) z powodu guza jajnika. Mozna to było zrobić inaczej, ale ja wolałam raz duży zabieg niż kolejne operacje przy kolejnych problemach ginekologicznych. Co do dolegliwości (bólów) jelitowych, to lekarz zasugerował, aby duzo chodzić i tak robiłam. Jak chodzę (od pierwszej doby po operacji) to nie boli. Jak dłużej siedzę albo leżę - boli. Mam do Was pytanie: Czy możecie polecić jakiegoś lekarza w Warszawie, który dobrze ustawi hormonalnie po histerektomii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Drogie Panie ja ponad dwa lata temu miałam usuniętą macicę i jeden przydatek i naprawdę da się to wszystko przeżyć i normalnie funkcjonować(dodam że mam 34lata i naprawdę bardzo się bałam przed bo nie wyobrażałam sobie jak to będzie)Teraz cieszę się zdrowiem,wszystko jest jak dawniej,przynajmniej mam spokój z podpaskami hurra! Tylko jedyne co mnie niepokoi to ciągłe uczucie głodu.Po operacji przytyłam 5 kg mimo że nie biorę hormonów.Czy któraś z Pań po takiej operacji ma też problemy z wagą i ciągłym uczuciem glodu??Bardzo proszę o jakąś radę pozdrawiam serdecznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asha
Witam serdecznie no niestety ja też przytyłam a mam usunięty 1 jajnik więc drugi jakos funkcjonuje przytylam i chciałam schudnąć dwa miesiące na warzywach i nic ani grama nie schudłam nie wiem co sie porobiło ale z tym mam faktycznie prpblemy jestem łakomczuszkiem ale przede wszystkim słodyczowym i to mnie zgubilo bo pierwsze dwa miesiące po operacji trzymałam wagę ale jadłam bardzo dużo słodyczy również a potem ograniczyłam się bo nie chciałam przytyć ale niestety nie udało mi się przytyłam i to strasznie jakieś 6 kg, ale czuję się z tym źle bo nie byłam zbyt szczupłą osobą rozmiar 44 a teraz muszę sobie kupować ciuchy rozmiar 48 i to jest straszne bo ich nie ma i są brzydkie poza tym nie mogę się takiej zaakceptować. i nie wiem co jest tego powodem może hormony zdecydowanie jeden jajnik wytwarza ich mniej a już na pewno testosteronu jest mniej a on jest odpowiedzialny za szczupłą sylwetkę jeszcze przed operacją lekarka powiedziała że jestem estrogenna i to mnie zmartwilo bo estrogeny są przyczyną otyłości ich wysoki poziom może któraś miała podobne problemy i z nich wyszła ? Chętnie posłucham rad. A tak poza tym Was wszystkie pozdrawiam trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asha, Chyba z tym testosteronem to nie jest tak dobrze, bo nie byłoby na swiecie grubych mężczyzn :) Z tyciem po zabiegu jeszcze doświadczeń nie mam, ale biorę sobie do serca Wasze cenne uwagi. Trzeba jednak brać pod uwage, ze kobiety z wiekiem zazwyczaj tyja i coraz trudniej schudnąć. Tym bez operacji też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bona12
Witajcie kobietki. Mam 57 lat.Trzy lata temu miałam usuniętą macicę wraz z przydatkami. Lekarz nie przepisał mi żadnych hormonów, jedynie kazał brać Menofen,Soyfen no coś tego typu bez recepty.Ogólnie czuję się dobrze, tylko te poty i uderzenia gorąca doprowadzają mnie do szału. Może któraś z Was wie czy ja po tylu latach od operacji mogę stosować te plasterki z hormonami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asha
Jeśli masz uderzenia gorąca i inne objawy to są objawy menopauzy i hormony sa jaknajbardziej wskazane aby ich poziom wyrównać i pożegnać się z nimi. Ale o tym porozmawiaj z lekarzem na pewno Tobie doradzi i coś przepisze. A jeśli chodzi o facetów to mężczyzna po 50 roku życia często ma więcej estrogenu od kobiety organizm się starzeje i w jego organiźmie przybywa aromatazy - enzymu inicjującego reakcje przemiany testosteronu w estrogen. Zmiana proporcji estrogenu i testosteronu dodatkowo wzmaga wydzielanie aromatazy nieoczekiwanie utrudniając panom spalanie nadmiaru sadełka. O ile młode kobiety wytwarzają pewne ilości testosteronu (choć w porównaniu do mężczyzn rówieśników wręcz minimalnie) co pomaga im utrzymać szczupłą sylwetkę. W organiźmie u kobietypo menopauzie występuje w znikomych ilościach. i zanik hormonu sprzyjającego spalaniu tkanki tłuszczowej powoduje że przybieramy na wadze. i właśnie szłam tym tropem ale to jest w okresie po menopauzie więc być może jeden jajnik który mi pozostał wydziela za mało testosteronu i tym są spowodowane moje problemy dlatego chciałam pogadać z kimś kto ma podobne problemy po operacji. tę wiedzę nabyłam z opracowania naukowego dr nauk medycznych Karlis Ullis jest on specjalistą w zakresie medycyny sportu i hamowania zmian spowodowanych starzeniem się. Dlatego szukając wszędzie wyjaśnienia dlaczego tyję i nie mogę schudnąć natrafiłam na te informacje które też mnie zastanowiły. i tyle. A poza tym jestem załamana tym wszystkim że nie ode mnie to zależy. no cóż zobaczymy co dalej. Chciałam iść na rolletic ale nie wiem czy po po 5 miesiącach od operacji mogę i czy mi to nie zaszkodzi lub ranie na brzuchu. Pewnie muszę to skonsultować z lekarzem. Pozdrawiam serdecznie Was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asha
Delfin niestety mam bardzo dobrą lekarkę w Poznaniu w Warszawie siłą rzeczy nie znam. Z moim problemem nie chciałam jej zawracać głowy ale przypuszczam że chyba będę musiała ją odwiedzić. Zresztą sama szukasz lekarza aby ustawił Cię dobrze hormonalnie i właśnie o tym mówiłam że być może rozchwianie hormonalne po operacji przyczyniło się do moich problemów. Ale tak jak wiem to wbrew pozoru nie jest łatwe ale jest możliwe dobranie leków idealnych dla danego organizmu . i nie dla każdego jest dobre to samo. Życzę powodzenia mam nadzieję że się uda wcelować w dziesiątkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Asha. Połowy o tych hormonach nie zrozumiałam. A jak się ma do tego wszystkiego DHEA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asha
Wiesz może nie doczytałam o DHEA ale jest to interesujące podobno wyrównuje "rozchwianie hormonalne" w organiźmie , który się starzeje i hormonów niektórych jest mniej a organizm po usunięciu przydatków i wszystkiego przyspiesza proces starzenia i być może jest to jakieś rozwiązanie aby wyregulować wszystko w sobie. Wiem, że DHEA powsztrzymuje ten proces a jego też po 40 ubywa i dlatego jest coraz gorzej a potem przechodzimy menopauzę. Nie czytałam niczego "poważnego" o tym tylko znam parę informacji z ulotek i krótkiego opisu i teoretycznie nie jest konkretnie odpowiedzialny za testosteron i figurę ale ogólnie o wszystkie hormony i inne czynniki które powodują że się starzejemy Nie znam takiej konkretnej opinii o tym leku od lekarza , naukowca lub osoby która to zarzywa. A szkoda bo chętnie bym coś posłuchała na ten temat od którejś która to bierze. Tymczasem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janka.
W te wakacje pojechałam na kolejną kontrolę swojej macicy.Od kilku lat mam mięśniaki,ale obecnie sporo się powiększyły.Lekarz zaproponował usunięcie macicy bez przydatków.Mam 33 lata i 2 dzieci,więc problem z rodzeniem mam z głowy.Jednak mam wiele pytań co będzie po usunięciu jak z moją psychiką.Mój mięśniak siedzi w takim miejscu,że nie można go wyłuszczyc.Szkoda,bo macicę bym zachowała.Lekarz powiedział mi,że w moim przypadku nie trzeba brac po zabiegu hormonów,bo jajniki pozostają.A tak ogólnie to boję się o swój organizm,bo muszę go wystawic kolejny raz na ciężką próbę.Zaledwie w ciągu kilku lat do tyłu miałam sporo zabiegów:Operacja kolana,wycięcie woreczka żółciowego,usunięcie migdałków oraz zabieg ginekologiczny-torbiel na jajniku.I jak tu mam nie miec obawy!!!Na podjęcie decyzji mam jeszcze sporo czasu.Lekarz powiedział,że mam przyjechac na kolejne badanie za rok.Ja jednak mam zamiar odwiedzic przynajmniej jeszcze jednego i skonsultowac mój obecny stan.Jeśli któraś z pań ma podobne problemy to piszcie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janka, Macica nie jest do niczego potrzebna, poza ciążą. Więc najważniejsza jest pewność, ze juz nie będziesz chciała zajśc w ciążę (i pytanie do lekarza, czy z mięśniakami, które masz mozna donosić ciążę bez problemu). Jeśli ciąży na pewno nie planujesz, to macica z wiekiem raczej staje się tylko źródłem kolejnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość westa131
ja mialam taka operacje 6 lat temu, nie moge przez to miec dzieci, mam 30 lat, jakos sobie radze, biore hormony w zastrzykach, ale jestem zdrowa i silna, nie martw sie, da sie z tym zyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do wszystkich \"doswiadczonych\". Blizna na skórze goi się dobrze, ale pod skórą na calej dlugosci ok 10 centymetrowej blizny tworzy sie zgdubienie (szrokosci ok 2 cm). Też tak macie/miałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renciu2000
Do Delfin1959 Ja miałam operację 20 kwietnia( usunęli wszystko) i tak jak Tobie, tak myślę, ze to jest to zrobił sie taki "bat" gruby ok. 1,5 cm. Moj gin powiedział,że to się "wyziarniuje" z czasem i tak się stało teraz nie ma po tym zgrubieniu śladu. Trwało to dobre dwa miesiace czasami na bieliźnie widzialam żółty ślad to właśnie się "ziarnowało". Lekarz nie kazał nic z tym robić ani przemywać ani natłuszczać samo przyszło i samo odeszło. Tak ogólnie tez czuje sie świetnie , jestem trzy miesiace po operacji i gdyby nie blizna to zapomnialambym, ze coś takiego mnie spotkało. Mam 43 lata biore hormony w plastrach Systen 50, narazie odpukać nie tyję, nie czuje abym miala lepszy apetyt, nawet chyba jem mniej, bo po narkozie (chyba) przestały smakować mi ziemniaki, więc ich nie tykam. Pozdrawiam i zyczę zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asha
Witam serdecznie ja jestem już 6 miesięcy po operacji i zgrubienia nie mam ale nadal w dotyku jest rana jakaś dziwna jakby martwa to jest wynikiem przecięcia nerwów podobno ma to wrócić no normy a jeśli nie to przyjdzie się przyzwyczaić. Poza tym do Janki wiesz macica nie jest potrzebna jeśli dzieci nie planujesz poza tym spokój z okresami lecz jeśli chodzi o szyjkę macicy to ryzyko raka jest zawsze więc generalnie w takim przypadku usunęła bym szyjkę wraz z macicą. Nic jeśli chodzi o życie seksualne i komfort psychczny się nie zmieni a jajniki są ważne aby mogły pozostać bo gospodarka hormonalna jest bardzo ważna po pięćdziesiątce nie mają aż tak dużego znaczenia ale przed 40 i po 40 są ważne Nie martw się Janeczko psychicznie nic nie powinno się zmienić będziesz 100% kobietą tyle tylko że nie będziesz mogła mieć dzieci a burza hormonalna nie nastąpi jeśli jajniki pozostaną więc psychicznie powinno być dobrze a reszta zależy od Ciebie a jeśli mięśniaki się powiększają to niestety i tak będą do usunięcia jak nie dziś to za jakiś czas a będzie coraz gorzej więc głowa do góry rana zniknie w gąszczu włosów i nie pozostanie żaden ślad. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ! jestem prawie 2 miesiące po operacji, czuje sie bardzo dobrze . doczytałam sie kilka razy o plastrach systen 50 , mozecie napisac mi jakie mają działanie ? lekarz zaproponował mi ten rodzaj terapii ale troche sie obawiam . mam zachowane obydwa jajniki wiec mam nadzieje ze nie potrzebne mi środki wspomagające , a jednocześnie zauważyłam że starsznie sie pocę , zwłaszcza w nocy wiec może rzeczywiście to pomoże. pozdrawiam wszystkie kobietki przed i po. ( nie taki diabeł straszny......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renciu2000
do 39, witaj nie napisalaś ile masz lat. Ja stosuję systen50 od miesiąca i czuję dużą poprawę, nie mam uderzeń goraca , nie pocę sie w nocy a przed stosowaniem budziłam się po kilka razy zlana potem. Tylko, ze ja mam usunięte obydwa jajniki i to bylo do przewidzenia. Musisz zapytać swojego lekarza dlaczego masz stosować, a moze to Twoja manopauza i jajniki juz nie pracują jak trzeba. Pozdrawiam i zycze zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do renciu mam 39 lat , wiec to może troszke za wczesnie . zwłaszcza ze jajniki przecież mam , jesli teraz juz mam leczyc sie hormonalnie to zastanawiam sie co zrobie za 5 lat. mam duze zaufanie do mojego lekarza ale z drugiej strony doczytałam o ewentualnych skutkach ubocznych i troche mnie to przeraziło .. mam na mysli zagrożenie chorobami piersi. co lepsze? brać czy sie meczyć? nie znajduje odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asha
Witaj Co zrobić nie nam o tym pisać bo lekarz chyba wie lepiej co robić i dlaczego ale porozmawiała bym z nim na temat wątpliwości i konieczności stosowania terapii. Hormony produkują jajniki a jeśli te są to generalnie wszystko pozostaje bez zmian jesli nie masz uderzeń gorąca nadpobudliwości i nnych objawów związanych z menopauzą to nie wydaje mi się konieczne stosowanie terapii hormonalnej mój lekarz nie dał mi leków lecz powiedział że jeśli wystąpią jakieś objawy to należy ją rozpocząć ale miał nadzieją że ten jajnik który pozostał przejmie "obowiązki" tego drugiego , którego już nie ma i sobie poradzi z wytwarzaniem hormonów poradził sobie lecz jeden na pewno wytwarza mniej niż dwa i mam inny problem związany z otyłością i duzym poziomem estrogenów Pogadaj z lekarzem o swoich wątpliwościach i spytaj się czy to konieczne Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) ja juz 6 lat jestem po całkowitej histerektomii. mialam wtedy niecale 24 lata. coz moge powiedziec, staralismy sie wtedy o pierwsze dziecko.. przezylam, od 3 lat jestem szczesliwa mama 3 letniej adoptowanej coruni:) do tej pory wyprobowalam juz sporo medykamentow z hormonami w postaci plastrow tabletek i sprayow, jako jedyny dzialal na mnie estradiol depot, ktory juz zostal usuniety z rynku, czy ktoras bierze moze Gynodian depot? bo ja wlasnie dostalam pierwsza iniekcje i czuje sie po niej fatalnie. dziekuje ze dzielicie sie z innymi swoimi przezyciami, tak jest jakoś rażniej;) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggggggg
ja już jestem po operscji usunięcia macicy operowana byłam w czewcu a szpitalu leżałam 10 dni teraz już jest ok nie ma czego się bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja leżałam w szpitalu 3 dni po operacji (usuniecie macicy z jajnikami). Potem jeszcze przez jakis czas fotelowo-łóżkowy tryb życia w domu. Po 4 tyg spowrotem do pracy biurowej bez większego problemu. 2 tyg po operacji zaczęłam używać plastrów z estrogenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jotka też 1959
,Witajcie mam już za sobą operację usunięcia wszystkiego jestem szczęśliwa bo wszystko jest ok.Operację miałam zrobioną przez pochwę to jest nowa metoda,ale godna polecenia.Wyszłam do domu w trzeciej dobie bez bólu prawie żadnego i z nienaruszonym brzuszkiem.Teraz przyklejam Oesclin i czuję się dobrze.Bałam się bardzo ale da się przeżyć.Trzymajcie się wszystkie przed i po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaką masz dawke Oesclimu i co robisz, zeby plastry sie nie odklejały? Czy mimo plastrów masz rzuty gorąca? Z ciekawości - z jakiego powodu miałaś operację? Ja z powodu dużej zmiany na jajniku i lekarze sugerowali, ze to za duża opearacja, zeby zrobic inna metoda niz tradycyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jotka, nie każdą operację można robić przez pochwę. Wtedy, kiedy ja leżałam w szpitalu, była ze mną kobitka, która miała własnie usuwane mięśniaki przez pochwę i chyba jeden jajnik. Ale w przypadku usuwania wszystkiego....tzn macicy, jajników, szyjki..lekarze operują tradycyjnie. Delfin1959 mnie operował lekarz ginekolog z Józefowa. Ma swój prywatny gabinet wlaśnie w Józefowie, ale jest drogi. Wizyta - 100 zł. Uważam że jest dobrym lekarrzem. Można go o wszystko zapytać, ma w swoim gabinecie aparat do usg, pracuje w szpitalu w Otwocku, a przy tym jest taaakiiii przystojnyyyyy ;-p ;p ;p Mnie polecił po operacji \"oesclim37,5\". Zaczynałam od dawki 50, zeszłam do 25, ale to jest dla mnie za malo, więc wróciłam do 37,5. Przy takiej dawce czuje sie dobrze. Jak chcesz dam ci namiar na niego. Moje gg : 2501566. Ale na gg jestem tylko wieczorem. Ewentualnie napisz e-maila. Aha, nie wiem co robicie z plasterkami, ze sie Wam odklejają. Ja nawet chodze na basen z plasterkami i nie miałam przypadku, zeby sie odkleiły. Zgodnie z instrukcją na opakowaniu, tuż po przyklejeniu należy chwilę przytrzymać ciepłą dłonią. I sie musz a trzymać !!! Pozdrówka !!!! cmok 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Shafali , Pytalam o dawke, bo lekarze z oddziału,na którym leżałam mieli rozbiezne opinie (37,5 i 50, a jeden nawet uważał, że po ekstirpacji macicy, to może być nawet 100). Teraz używam 50, bo taką w koncu miałam receptę. Ulotki nie przeczytałam. Ale dzieki Tobie teraz juz wiem, że nie powinnam przyklejać \"byle jak\". Co do ginekologów to mój też jest po prostu wspaniały. Kosztuje wizyta 150 (ale w Warszawie, wiec tu pewnie drożej). Nie zamienię go na żadnego innego, ale dzieki za ofertę. I dziekuje za wyjasnienie dlaczego są rózne metody operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Delfin 😘 Nie chce mi sie nic pisać :-p Miłej niedzieli kobitki 🖐️ Jest piękna pogoda, mam zamiar dzisiaj potrenować na rowerku :-) :-D paaaaaaaaa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×