Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość aganiesia2
WITAM WSZYSKIE PANIE. JA JESTEM TEŻ PRAWIE MIESIĄC PO OPERACJI I TAKICH UDERZEŃ GORĄCA NIE MAM ALE PODOBNO JEST TO NORMALNE I LEKARZE PRZEPISUJĄ NA TO HORMONY SŁYSZAŁAM ŻE ZAZWYCZAJ SĄ TO PLASTERKI PRZYKLEJANE NA BRZUCH WIĘC SKONTAKTUJ SIĘ ZE SWOIM LEKARZEM I POWIEDZ MU O TYCH UDERZENIACH GORĄCA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niutusza
Witajcie .Gosia ja te same objawy miałam już 2 tygodnie po operacji tragedia szczególnie w nocy te napady gorąca i poty były niemożliwe do wytrzymania wcale nie spałam.W trzy tygodnie po operacji lekarz przepisał mi hormony no i odetchnełam po tygodniu ich zażywania prawie wszystko wróciło do normy już ich nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia siony
ja nie biore na razie zadnych hormonów bo te uderzenia goraca wystapiły niedawno wiec musz epowiedziec lekarzowi a po hormonach przechodzi ? napewno? fakt to jest nie do wytrzymania szczególnie w nocy pozdrawiam was wszystkie i dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mzrbella
Gosiu ja ani razu nie miałam uderzeń gorąca.Jesem na terapi hormonalnej juz 6,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aganiesia2
WITAM WSZYSTKIE PANIE ODEBRAŁAM DZISIEJ WYNIK HISTOPATOLOGICZNY WSZYSTKO OK NIE AŻADNYC PŻUTÓWWŁ TEŻ SĄ WPOŻĄDKU CZEKA MNIE TYLKO RADIOTERAPIA (NAŚWIETLANIE) TAK ZAPOBIEGAWCZO JEŚLI KTÓRAŚ Z WAS MIAŁA NAŚWIETLANIA TO JEŻELI MOŻE TO NICH MI COŚ NA TEN TEMAT NAPISZE ILE MIEJWIĘCEJ TRWA JEDNO NAŚWIETLANIE I JAKIE JEST PO NIM SAMOWOCZUCIE. POZDRAWIAM WSZYSTKIE PANIE PRZED I PO OPERACJI. DZIĘKI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niutusza
Gosia na pewno to nie dam ci 100 % gwarancji bo każdy organizm jest inny i inaczej reaguje .Ja już po kilku dniach brania hormonów lepiej się poczułam.Może to też zależy od wieku.Ja mam 34 lata i wycieli mi oba jajniki . Lekarz mnie uprzedził że takie objawy mogą szybko wystąpić ponieważ organizm został pozbawiony hormonów nagle i nie zdążył sie przestawić, Jeśli jajniki przestają ci pracować w sposób naturalny to organizm jest w stanie oszukiwać się jeszcze przez jakiś czas a po operacji tego nie ma więc trzeba brać hormony by uniknąć objawów wczesnej menopauzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia siony
nitusza mnie tez wszystko wycieli a mam lat 44 wiec chyba tez bede musiała zaczac brac jakies hormony, tylko zeby zadziałały bo w nocy budze sie po kilka razy jak mam uderzenia goraca okropnosc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aganiesia2
SZANOWNE PANIE MAM PYTANIE CZY MIAŁYŚCIE MOŻE KONTAKT Z DOKTOREM LESZKIEM GMYRKIEM PRACUJE ON W SZPITALU ONKOLOGICZNYM NA USYNOWIE W WARSZAWIE JEŚLI KTÓRAŚ Z WA MA MOŻE NAMIARY NA NIGO DO JEGO PRYWATNEGO GABINETU TO PROSIŁABYM O NAMIARY. DZIĘKUJĘ. POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niutusza
Na pewno pomogą tylko musisz skontaktować się jak najszybciej z lekarzem.Mi lekarz powiedział że oprócz tego że miną objawy menopauzy to jeszcze rana pooperacyjna zacznie lepiej się goić . A co do budzenia się w nocy wiesz ja zawsze byłam zmarzluchem a jak zaczeły sie te uderzenia gorąca to aż mąż sie dziwił bo raczej zawsze sie przykrywałam niż odkrywałam.Rzeczywiście to było strasznie męczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana56
Też miałam operację 5 grudnia - wycieto mi wszystko. Macie rację, trzeba dużo sie poruszać, chodzić ,uwazać aby nie podnosić rąk do góry. Już na drugi dzień zmuszona byłam podejść do umywalki i sama się umyć.Było bardzo ciężko, ale posłusznie wykonywałam wszystkie polecenia .I opłacało się. Bardzo łagodnie przechodzę tę operację. Staram się wypróżniać codziennie, unikam diety cięzkostrawnej. Brałam też CETEBE , pomaga goić się ranie. Kobietki, nie bójcie się operacji. Jeśli jest to konieczne, zdecydujcie się. Każda minuta jest droga. A odwlekanie nie pomoże a wręcz zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAGA50
Czy któraś z Pań wyleczyła mięśniaki metodą medycyny niekonwencjonalnej. Proszę o odpowiedz.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karah
witam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karah
w czerwcu miałam skierowanie na usunięcie macicy z powodu mięśniaków, obfite miesiączki ,anemia, w szpitalu przed operacja powiedzieli mi ze usuną mi profilaktycznie wszystko, i szyjkę i jajniki, przestraszyłam sie takiego zakresu operacji i zrezygnowałam.Chodzę do onkologa z piersiami , bo miałam dwie operacje łagodnych guzków , spytałam jak to wygląda z punktu onkologicznego, takie wycinanie na zapas, profilaktycznie, bardzo się zdziwił, powiedział że nie stosuje sie takiej profilaktyki przed zachorowaniem na raka, żeby wycinać zdrowe organy , teraz idę do ginekologa na cytologie po 3 latach , bo z racji dobrych wyników częściej nie trzeba robić, aż się boję na co znowu będzie mnie namawiać i jaką decyzje przyjdzie podejmować , poczytałam wcześniejsze zapisy i widze ze każda kobieta inaczej przeżywa, żeby tak można było na zapas wiedzieć jak to będzie?????????????????? , pozdrawiam wszystkie panie przed i po operacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aganiesia2
WITAM KARAH CZY GUZKI NA PIERSIACH BYŁY RAKOWE JEŚLI TAK TO MOŻE DLATEGO CHCIELI USUNĄĆ CI WSZYSTKO TAK ZAPOBIEGAWCZO ŻEBY NIE BYŁO PRZEZUTÓW. JA MIAŁAM RAKA TRZONU MACICY A JAJNIKI BYŁY WPOŻĄDKU NIC NA NICH NIE BYŁO ALE ZAPOBIEGAWCZO USUNIĘTO MI WSZYSTKO MACICE I PRZYDATKI ORAZ POBRALI PRÓBKI Z WĘZŁÓW. JESTEM W TEJ CHWILI MIESIĄC PO OPERACJI I NIE MAM ŻADNYCH PROBLEMÓW W NIECAŁE DWA TYGODNIE PO OPERACJI JADŁAM MARNOWANE ŻECZY I OWOCE CYTRUSOWE ORAZ PIŁAM NAPOJE GAZOWANE CZEGO ZABRANIAJA PRZEZ PIERWSZE DWA MIESIĄCE ALE JA CZUŁAM SIĘ DOBRZE RANA WYGOIŁA SIĘ DOBRZE JUŻ DWA DNI PO OPERACJI MIAŁAM STRUPY. A W SZPITALU PIELĘGNIARKI ŚMIAŁY SIĘ ZE MNIE ŻE CHYBA CAŁĄ POLSKĘ PRZESZŁAM NA PIECHOTE BO TYLE CHODZIŁAM. JAK NIE MASZ PROBLEMÓW Z GOJENIEM SIĘ JAKICHKOLWIEK RAN TO WSZYSTKO BĘDZIE OK. ALE NIE NALEŻY ZWLEKAĆ Z OPERACJĄ JAK JEST ONA POTRZEBNA BO WIADOMO ŻE TO CO MAMY W ŚRODKU Z DNIA NA DZIEŃ POTRAFI ROSNĄĆ. POZDRAWIAM WSZYSTKIE PANIE PRZED I PO OPERACJI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karah
aganiesia 2, na piersiach miałam łagodne guzki a wycięcie macicy miało być z powodu anemii , zawsze miałam dobrą cytologię, nigdy nie miałam zapalenia jajników, żadnym zmian , niczego, tylko mięśniaki i miesiączki ze skrzepami, które miały wpływ na anemie , decyzja usuwania na zapas nie miała nic wspólnego z piersiami, i jak pisałam onkolog wcale nie jest za tym żeby wszystko usuwać, dziwi mnie też fakt że ginekolodzy proponują takie radykalne rozwiązania w przypadku , kiedy nie miałam do tej pory żadnych problemów z jajnikami ani z cytologią , pozdrawiam dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aganiesia2
WITAM WIĘC NIE SŁUCHAJ GINEKOLOGA TYLKO ONKOLOGA ONI WIEDZĄ CO ROBIĄ. POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b-a-s-k-a
hej ja mam termin na 31-01 styrasznie sie bałam , poczytałam i juz jestem troche spokojniejsza. Karah ja tez mam guzka na piersi łagodnego , galopującą anemi itd ale lekarze nie chcą mi wycinac wszystkiego na zapas . nawet najpierw miałam takie łagodniejsze zabiegi , zeby tylko nie usuwac wszystkiego. Idź na konsultacje do innego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. Dawno mnie tu nie było ...... zaczytałam sie dzisiaj . wszystkiego dobrego w Nowym Roku ! Tego co najważnielsze - ZDRÓWKA. U mnie ( odpukać) po 7 miesiącach wszystko dobrze . czego zyczę także Wam drogie Panie.! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niutusza
Witajcie kobietki mam problem .Dwa miesiące po operacji wycięcia narządów zaczęło swędzić mnie brzucho ale to okropnie powiedzcie to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! moja mama wlasnie sie dowiedziala, ze musi poddac sie operacji; czy ktos moze polecic jakiegos godnego zaufania lekarza w lubelskiem?? pozdrawiam goraco!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marantka
Operację takową miałam 2lata temu. Była bardzo ciężka ze względu na zrosty. Po operacji w 2 dobie dostałam 1,5 jed. krwi. zaraz po operacji czułam się słabo. wymiotowałam ale okazało się ze dobrze natomiast jak dostałam krew to od razu lepiej W szpitalu byłam 8 dniu. Leżałam w Nowym Dworze Mazowieckim. Opieka bardzo Dobra. Teraz czuję się dobrze mam 50 lat biorę ,przyklejam plastry Qesclim 0,25. Nie mam uderzeń gorąca. Przytyłam ale niepokoi mnie fakt że za szybko wzięłam się za prace w domu i chyba cos nie tak bo nie mogę w pełni utrzymać moczu. Zapewne za szybko wzięłam się do pracy. A wiec Kochane po wyjściu ze szpitala leżenie odpoczynek żadnego dźwigania i schylania się. Pozdrawiam życzę zdrowia i odwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baska60
niutusza,co do swędzenia brzucha to chyba normalne bo mnie też swędzi ja byłam cięta od pępka w dół i tą bliznę smaruję maścią CEPAN 3 razy dziennie potem swędzenie łagodnieje ale jak trzeba to się podrapię, a byłam na kontroli i wszystko w porządku wg USG,a jestem już 3 mies po operacji usunięcia macicy 1 jajnika i trzonu,bardo dobrze się czuję i pracuję na wysokich obrotach.Namawiam nie zwlekajcie z decyzją ,po operacji jesteśmy tak samo wartościowe i jakie szczęśliwe i pogodne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczki
mam pytanie, czy któraś z Was byla już (po operacji usuwania macicy) na laparoskopowym usuwaniu zrostów? Wiem, że im wcześniej się to załatwi, tym lepiej, z drugiej jednak strony boję się komplikacji i usunięcia tego, co mi zostało (jajników)...a to dla mnie dośc istotne, bo mam 25 lat i jak dotąd nie pogodziłam się jeszcze z usunięciem macicy, a gdzie tam do tego wszystkiego jajniki...:( Jestem 8 miesięcy po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halinus
Chciałabym również dodać moje 5 groszy-otóż 2 lata temu przeszłam operację histeroktomię całkowitą,miałam wtedy 51 lat,dolegliwości jakie odczuwałam wtedy mogę dzisiaj określić -jako dyskomfort,ponieważ trochę bardziej krwawiłam,może trochę częściej.Lekarza odwiedziłam wcześniej może 2 razy zgłaszjąc problem,zatem lekarz nakłonił by poddać się operacji,choć mięśniaczek był wielkości 1 cm.Wszystko poszło szybko i sprawnie-starałam się byc dzielna.Dzisiaj już mogę coś powiedzieć-jeśli można,to naprawdę nie robić nic pochopnie,ja cierpię z tego powodu,organizm nie jest w stanie zaakceptować tak raptownej zmiany.Jestem ciągle na lekach-kleję sobie plastry hormonalne zalecane przez mojego lekarza-FEM-7.ZAŁUJĘ tego kroku!!!!!!!!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja babcia
miała usuwane jajniki i macicę 10 lat temu,bardzo szybko doszła do siebie,wiem,że leczyła się hormonami,ale bardzo to chwaliła i teraz też czuje się ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczki
ponawiam pytanie zadane powyżej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka1972
babeczki co wiesz o laparoskopowym usuwaniu zrostów? Na czym to polega? Ja dwa dni temu wróciłam ze szpitala, po usunięciu macicy. Strasznie mnie coś "ciągnie" na brzuchu z jednej strony i widzę, że robi mi się taka twarda fałdka. Czy to jest zrost? Co to w ogóle są te zrosty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna1251
Witam, jestem dwa tygodnie po usunieciu macicy...przydatki zostały. Czuję się już w miarę dobrze, lecz trapi mnie kilka pytań... Nurtuje mnie czy delikatne pieszczoty z męzem i związane z tym moje podniecenie nie wpłynie niekorzystnie na niezagojoną ranę w brzuszku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aganiesia2
ANULKA 1972 CZY TĄ TWARDĄ FAŁDKĘ MASZ W MIEJSCU SZWU JA MIAŁAM ZGRUBIENIA W MIEJSCU SZWU ALE TO TAK ZWANA OPUCHLIZNA I PO JAKIMŚ CZASIE SIĘ TO WSZYSTKO WYRÓWNUJE. MNIE TEŻ CIĄGNĄ BRZUCH Z JEDNEJ STRONY ALE TO PRZEZ GOJĄCĄ SIĘ RANĘ PO DRENIE. JA JESTEM 1.5 MIESIĄCA PO OPERACJI I WSZYSTKO JEST OK. PODOBNO ABY NIE BYŁO ZROSTÓW TRZEBA DUŻO CHODZIĆ I SIĘ DUŻO ŚMIAĆ ABY BRZUCH SIĘ RUSZAŁ TAK POWIEDZIAŁO MI W SZPITALU DWÓCH CHIRURGÓW KTÓRZY MNIE OPEROWALI. POZDRAWIAM WSZYSTKIE PANIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B A S K A
ja jutro ide na operacje . strachulca mam okropnego . wczoraj i dzisiaj musiałam zjeść środki przeczyszczające i cholera nie zadzaiłało :) z nerwów. wogóle głowa mnie boli i taka jestem zdygana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×